Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i600


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξερω τι αλλο να σου πω.

Παντως το αποκλειω να εχει προβλημα, αφου συνδεθηκε αλλου.

 

Ασε το δικτυο ανοιχτο και δες αν γινει κατι.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 321
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα σου πω τώρα οτι το έκανα κι' αυτό και έφαγα πόρτα τί θα πεις;

 

Θα συνεχίσω να παιδεύομαι αλλά αρχίζω να χάνω την υπομονή μου....Στα δύο δίκτυα που με ενδιαφέρει να συνδεθώ δεν μπορώ.

Στο γραφείο έχω βάλει σαν AP ένα Sagem 1500WG στο σπίτι ένα USR 9108. Να είναι θέμα router; Το άσχετο δίκτυο στο οποίο συνδέθηκε είχε SSID 3com (είχε προφανώς αφήσει τα default ο ιδιοκτήτης). Να πάω να αγοράσω μερικά διαφόρων εταιριών και όποιο κάτσει;:lol:

Τέλος πάντων επειδή αρχίζω να αισθάνομαι και άβολα ( σε έχω πρήξει αρκετά jois21) θα επανέλθω οταν λύσω το πρόβλημα.

 

Αυτά.

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Eγω λεω αν δεν εχεις προβλημα να ξαναφτιαχνεις ρυθμισεις να κανεις ενα ρισετ σε κινητο και ρουτερ (αφου ηταν ντιφολτ αυτο που συνδεθηκα) και να δοκιμασεις.

 

Αν πετυχει (σπανιο πραμα :P ) απλα δοκιμαζεις να βαλεις μονο κωδικο σε τηλ.+ρουτερ.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Flashιά:shock:

 

Στο router που χρησιμοποιείς το DHCP είναι ΟΝ ή OFF;

Γιατί εργοστασιακά σε όλα τα router είναι by default ΟΝ (ίσως έτσι να εξηγείται η σύνδεση στο άσχετο δίκτυο με SSID "3com")

Και απο ότι κατάλαβα ναι μεν το i600 έχει να δώσει mac address αλλά IP δεν έχει να δείξει (εφόσον δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση) αλλά από κάπου πρέπει να πάρει..

 

Περιττό να σου πώ οτι μιλούσα 53 ολοκλήρα και μετρημένα λεπτά με την υποστήριξη της samsung. Εξυπηρετικότατος και ευγενέστατος ο άνθρωπος, χωρίς να βγεί άκρη.

 

Επανέρχομαι μετά τα σχετικά τεστ....

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Και ναι!!!!!!!

 

Επιτέλους σύνδεση....

 

Τώρα βέβαια υπάρχει ένα άλλο θέμα....πώς θα δει το i600 DNS servers.....

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται το DHCP παντα ενεργοποιημενο, ωστε να δωσει το ρουτερ αυτοματα ΙΡ στο κινητο.

 

Αφου λες οτι συνδεθηκε, τι προβλημα εχεις;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Το "εννοείται" είναι σχετικό άμα είσαι ψιλο-χοντροάσχετος :) . Πότε δεν γουστάριζα το DHCP και πάντα ήθελα να έχω λίστα με συγκεκριμένα IP στο δίκτυο.

Στο σπίτι, όλα ΟΚ. Εκεί όμως ο router είναι ένας και αυτός έχει πάνω του τους DNS (primary & secondary).

Στο γραφείο, ο router είναι σαν απλο AP πάνω σε ένα switch το οποίο συνδέεται με άλλο router ο οποίος συνδέεται με το router που βγαίνει internet (ζαλίστικες ; ).

Έτσι ενώ το i600 πέρνει IP από το AP, δεν μπορεί να βρεί DNS και έτσι ενώ συνδέεται στο δίκτυο δεν συνδέεται internet. Απλά τώρα ψάχνω να βρώ πώς θα το ρυθμίσω αυτό.

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

OK, εγω ημουν διαθεσιμος να βοηθησω για το σπιτι...

 

Τωρα βγαλτα περα μονος σου. : P

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ.

 

Μια που είσαι πολύ πιο έμπειρος.... Γιατί ο ΙΕ εμφανίζει "κουτάκια" αντί για γράμματα σε σελίδες όπως η in.gr και myphone.gr, ενώ στο google.gr φαίνεται κανονικά;

 

Και κάτι άσχετο...πόσο καιρό έχεις το i600; Σου κολλάει καθόλου;

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Το εχω λιγο αργοτερα αφοτου βγηκε. Οχι δε μου κολλαει.

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις του ΙΕ και βαλε κωδικοποιηση Unicode UTF-8 και θα ειναι οκ.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έκανε κατι περίεργα...

 

Έβαλα πλήρως φορτισμένη μπαταρία την οποία την έδειξε μια γραμμή πριν το τέλος και όταν την άλλαξα στην αρχή δεν άνοιγε και μετά όταν άνοιγε ο ήχος του αρχικού animation ακούγοταν λές και έβγαινε απο κατσαρόλα με νερό!

Μετά από 3 - 4 reboot έστρωσε....

 

Μέσα από τον ΙΕ "Εργαλεία - Επιλογές - Γενικά - Κωδικοποίηση" έχω δοκιμάσει:

Unicode UTF8, Ελληνικά (ISO), Ελληνικά (Windows)

και πάλι "κουτάκια" βλέπω.

 

Επίσης γιατί το active sync ενεργοποιείται από μόνο του και όλο μου βγαίνει στο task manager?

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έκανε κατι περίεργα...

 

Έβαλα πλήρως φορτισμένη μπαταρία την οποία την έδειξε μια γραμμή πριν το τέλος και όταν την άλλαξα στην αρχή δεν άνοιγε και μετά όταν άνοιγε ο ήχος του αρχικού animation ακούγοταν λές και έβγαινε απο κατσαρόλα με νερό!

Μετά από 3 - 4 reboot έστρωσε....

 

Μέσα από τον ΙΕ "Εργαλεία - Επιλογές - Γενικά - Κωδικοποίηση" έχω δοκιμάσει:

Unicode UTF8, Ελληνικά (ISO), Ελληνικά (Windows)

και πάλι "κουτάκια" βλέπω.

 

Επίσης γιατί το active sync ενεργοποιείται από μόνο του και όλο μου βγαίνει στο task manager?

 

Δε μου εχει τυχει κατι μετη μπαταρια.

 

Τα ιδια εχω στον ΙΕ και τα βλεπω ελληνικα.:confused:

 

Ετσι πρεπει να γινεται καθε φορα που το συνδεεις στο πισι, οπως ολα τα wm.

Δε θα γινεται μονο αν εχεις επιλεξει να φαινεται ως εξωτερικος δισκος.

Το AS φυσικα μπορεις να το διαγραψεις απ τα start up Προγραμματα ωστε να μην ξεκιναει με την εκκινηση.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Τελικά update για WM6 βγήκε;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Τελικά update για WM6 βγήκε;

εχει βγει για το ι300 και ειναι υπο δοκιμη πιστευω με τα λεγομενα τους να ακολουθησει η σειρα μας

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

Με το ι600, μπορεις να εχεις blackberry υπηρεσια ωστε να σου προωθει ολα τα email σου?

 

Nαι, οχι ακριβως blackberry αλλα αυτο που εχει η Μ$.

 

Σε εμενα λειτουργει παντως αν και για να το ρυθμισεις θελει λιγο ψαξιμο...:!:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Exchange ActiveSync δουλεύει;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

Σημερα πηρα το κινητο αλλα μπαινω στο skype.com και δεν εχει προγραμμα για i600 ενω παλια που ειχα ξαναμπει το ειχα δει.

Δοκιμασα να κατεβασω την εκδοση για το htc s620 αλλα οταν παω να κανω κληση σε μια επαφη κολαει και πρεπει να κανω reset.

Αν καποιος εχει την παλια εκδοση (την beta) που ηταν στο skype.com σας παρακαλω ας τη στειλει στο kkordas@carras.gr.

Ειναι θεμα ζωης και θανάτου.

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

http://www.skype.com/intl/en/download/skype/mobile/brand_samsung.html

 

Έχεις δοκιμάσει τις άλλες Samsung συσκευές;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

έχω φάει τον κόσμο αλλά θήκη δεν βρίσκω. :(

η bodyglove μόνο αμερική κυκλοφορεί.

 

Δες αυτό:

http://www.inter-shop.gr/commerce/catalog/product_info.php?manufacturers_id=35&products_id=8033&language=en&osCsid=c7518ca60fd370035adcb9420137b367

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Στο GSMArena.com λέει ότι κρατάει ιστορικό μόνο για τις 30 τελευταίες κλήσεις (30 dialed, 30 received, 30 missed calls).

 

Edit: Στο manual καταγράφεται το εξής:

Call History details all incoming, outgoing, and missed

calls, and also provides a summary of total calls. It can also

tell you when a call was initiated and how long it lasted.

 

Να υποθέσω οτι υπάρχει ιστορικό όλων των κλήσεων (που είναι και το πιο λογικό μια και μιλάμε για WM συσκευή);

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

http://www.skype.com/intl/en/download/skype/mobile/brand_samsung.html

 

Έχεις δοκιμάσει τις άλλες Samsung συσκευές;

 

Ναι τις δοκιμασα ολες.

Ειδα παραπανω καποιους που ειπαν οτι δουλευει μια χαρα.

Μπορει να μου πει καποιος αν του δουλευει μια χαρα και αν ναι τι εκδοση χρησιμοποιει;;;;

Link to comment
Share on other sites

 

μπα πιστεύω ότι θα "κολυμπάει" σε αυτή τη θήκη, και δεν μπορείς να το λειτουργήσεις (δεν φαίνονται τα πλήκτρα).

 

πιστεύω αυτή είναι που του ταιριάζει:

 

http://img237.imageshack.us/img237/9178/bgglove607mz1.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα πιστεύω ότι θα "κολυμπάει" σε αυτή τη θήκη, και δεν μπορείς να το λειτουργήσεις (δεν φαίνονται τα πλήκτρα).

 

πιστεύω αυτή είναι που του ταιριάζει:

 

http://img237.imageshack.us/img237/9178/bgglove607mz1.jpg

 

Μπα για να κολυμπάει δεν κολυμπάει (την έχω την θήκη)....Το οτι πρέπει να το βγάλεις για να το δουλέψεις, σωστό. Απο την άλλη καλές οι θήκες της bodyglove αλλά μαζεύει πολύ βρωμιά πολύ γρήγορα κάτω από τα πλαστικά της. Στον αντίποδα, μια τέτοια έσωσε το 6230 που είχα όταν αυτό πέρασε μέσα απο ένα παράθυρο ;)

Αν σε ένα τραπέζι poker δεν ανακαλύψεις το κορόιδο μέσα στα πέντε πρώτα λεπτά....τότε αυτό είσαι εσύ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...