Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έκανα αίτηση για φορητότητα στην νόβα στις 31/10 και από τότε καμία ενημέρωση

Την προηγούμενη Παρασκευή πήρα τηλ το κατάστημα που έκανα την αίτηση και το παιδί μου είπε ότι ο λογαριασμός που τους πήγα από την βονταφον αντί να γράφει Καματερό έγραφε άγιοι Ανάργυροι και γι'αυτό δεν το προχώρησαν μου είπε ότι έστειλε διόρθωση στα κεντρικά αλλά και πάλι δεν έχω καμία ενημέρωση 

Το μόνο που βλέπω είναι αυτό 

31/10/2022 09:41:46 To αίτημά σας προωθήθηκε για υλοποίηση
31/10/2022 09:41:46 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης
31/10/2022 09:41:54 Προωθήθηκε το αίτημα τηλεφωνικού σας αριθμού
31/10/2022 09:41:55 Προωθήθηκε το αίτημα τηλεφωνικού σας αριθμού
31/10/2022 09:44:20 Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

16 ώρες πριν, mples said:

Καλησπέρα παιδιά έκανα αίτηση για φορητότητα στην νόβα στις 31/10 και από τότε καμία ενημέρωση

Την προηγούμενη Παρασκευή πήρα τηλ το κατάστημα που έκανα την αίτηση και το παιδί μου είπε ότι ο λογαριασμός που τους πήγα από την βονταφον αντί να γράφει Καματερό έγραφε άγιοι Ανάργυροι και γι'αυτό δεν το προχώρησαν μου είπε ότι έστειλε διόρθωση στα κεντρικά αλλά και πάλι δεν έχω καμία ενημέρωση 

Το μόνο που βλέπω είναι αυτό 

31/10/2022 09:41:46 To αίτημά σας προωθήθηκε για υλοποίηση
31/10/2022 09:41:46 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης
31/10/2022 09:41:54 Προωθήθηκε το αίτημα τηλεφωνικού σας αριθμού
31/10/2022 09:41:55 Προωθήθηκε το αίτημα τηλεφωνικού σας αριθμού
31/10/2022 09:44:20 Προωθήθηκε επιτυχώς το αίτημα του τηλεφωνικού σας αριθμού

Βρήκες περίοδο να το κάνεις. Τρέχουν και δεν φτάνουν τώρα με την συγχώνευση των δύο εταιρειών. Από Γενάρη έπρεπε να το έβλεπες. Ελπίζω να ολοκληρωθεί σύντομα το αίτημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι κάνω τώρα αυτοί δεν έχουν μάλλον σκοπό να με συνδέσουν ποτέ το συμβόλαιο που υπέγραψα ακυρώνετε αφού δεν με συνδέουν τι μπ@δελο είναι αυτό ρε παιδιά  το έχω μετανιώσει κιόλας 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mples said:

Το θέμα είναι τι κάνω τώρα αυτοί δεν έχουν μάλλον σκοπό να με συνδέσουν ποτέ το συμβόλαιο που υπέγραψα ακυρώνετε αφού δεν με συνδέουν τι μπ@δελο είναι αυτό ρε παιδιά  το έχω μετανιώσει κιόλας 

Αφού έχεις ξεκινήσει επικοινωνία με το κατάστημα, θα σου πρότεινα να επιμείνεις εκεί και να ρωτήσεις εάν υπάρχει κάποια εξέλιξη, γιατί καθυστερεί τόσο πολύ εφόσον έχει γίνει η διόρθωση του λάθους κλπ. Η εσωτερική επικοινωνία τους είναι πιο άμεση από την εξωτερική δική μας.

Αν δεν βγάλεις άκρη, επικοινωνία με τη Nova για να δεις εάν υπάρχει κάποιο άλλο κόλλημα - και γιατί δεν έχουν επικοινωνήσει μαζί σου όλο υατό το διάστημα.

 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, geoponer said:

Αφού έχεις ξεκινήσει επικοινωνία με το κατάστημα, θα σου πρότεινα να επιμείνεις εκεί και να ρωτήσεις εάν υπάρχει κάποια εξέλιξη, γιατί καθυστερεί τόσο πολύ εφόσον έχει γίνει η διόρθωση του λάθους κλπ. Η εσωτερική επικοινωνία τους είναι πιο άμεση από την εξωτερική δική μας.

Αν δεν βγάλεις άκρη, επικοινωνία με τη Nova για να δεις εάν υπάρχει κάποιο άλλο κόλλημα - και γιατί δεν έχουν επικοινωνήσει μαζί σου όλο υατό το διάστημα.

 

Πήγα χτες στο κατάστημα και μου είπε δεν υπάρχει κάποιο κόλλημα στο σύστημα και ότι μέχρι Παρασκευή θα πρέπει να γίνει η σύνδεση 

Εγώ πιστεύω ότι σύνδεση δεν υπάρχει περίπτωση μέχρι αύριο να γίνει αφού δεν έχω καμία ενημέρωση 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα διετές συμβόλαιο ADSL έως 24 (πιάνω 10) με απεριόριστα σταθερά και κινητά με 18€. Νομίζω τίμιο deal, αφού για την απλή χρήση που κάνω δεν απαιτούνται μεγαλύτερες ταχύτητες. Έχω τη σύνδεση nova από το 2017 και δεν είχα θέματα σταθερότητας και αποσυνδέσεων. Βέβαια έχω βάλει δικό μου ρούτερ, ίσως παίζει ρόλο και αυτό . Μέχρι τώρα είχα μόνο 300' προς κινητά με 17€. Οπότε με 1€ παραπάνω το λες και αναβάθμιση. Φυσικά και μου πρότειναν vdsl 18€ τον πρώτο χρόνο και 23€ τον δεύτερο, αλλά δεν δέχτηκα λόγω ασυμβατότητας που θα είχα με τον παλιό μου συναγερμό. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pangousis said:

Έκανα διετές συμβόλαιο ADSL έως 24 (πιάνω 10) με απεριόριστα σταθερά και κινητά με 18€. Νομίζω τίμιο deal, αφού για την απλή χρήση που κάνω δεν απαιτούνται μεγαλύτερες ταχύτητες. Έχω τη σύνδεση nova από το 2017 και δεν είχα θέματα σταθερότητας και αποσυνδέσεων. Βέβαια έχω βάλει δικό μου ρούτερ, ίσως παίζει ρόλο και αυτό . Μέχρι τώρα είχα μόνο 300' προς κινητά με 17€. Οπότε με 1€ παραπάνω το λες και αναβάθμιση. Φυσικά και μου πρότειναν vdsl 18€ τον πρώτο χρόνο και 23€ τον δεύτερο, αλλά δεν δέχτηκα λόγω ασυμβατότητας που θα είχα με τον παλιό μου συναγερμό. 

Τι ασυμβατότητα θα είχες; Αφενός μπορούν να δώσουν VDSL χωρίς VoIP (φαντάζομαι τώρα έχεις τηλεφωνία από Αστικό Κέντρο) αλλά ακόμα και με VoIP δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα με τον συναγεργμό.

Εφόσον δεν χρειάζεσαι παραπάνω ταχύτητα δεν χάνεις κάτι, εγώ πάντως θα προτιμούσα το VDSL.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, pangousis said:

Έκανα διετές συμβόλαιο ADSL έως 24 (πιάνω 10) με απεριόριστα σταθερά και κινητά με 18€. Νομίζω τίμιο deal, αφού για την απλή χρήση που κάνω δεν απαιτούνται μεγαλύτερες ταχύτητες. Έχω τη σύνδεση nova από το 2017 και δεν είχα θέματα σταθερότητας και αποσυνδέσεων. Βέβαια έχω βάλει δικό μου ρούτερ, ίσως παίζει ρόλο και αυτό . Μέχρι τώρα είχα μόνο 300' προς κινητά με 17€. Οπότε με 1€ παραπάνω το λες και αναβάθμιση. Φυσικά και μου πρότειναν vdsl 18€ τον πρώτο χρόνο και 23€ τον δεύτερο, αλλά δεν δέχτηκα λόγω ασυμβατότητας που θα είχα με τον παλιό μου συναγερμό. 

Εγώ μέχρι το περασμένο καλοκαίρι έδινα €20/μήνα για 24άρα NOVA (που κλείδωνε στα 12-15MBps) και απεριόριστα σταθερά & κινητά, οπότε τα €18 μου φαίνονται εξαιρετικά.

Πλέον δίνω €26/μήνα για VDSL 50 που κλειδώνει όντως στα 50, και απεριόριστα σταθερά και κινητά (με δώρο τα πάγια 3 μηνών, προσφορά που τρέχει ακόμα νομίζω).

Δεν το λες φθηνό, αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο μέχρι να ζητήσω μείωση τιμής ή να αλλάξω πάροχο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, pangousis said:

Έκανα διετές συμβόλαιο ADSL έως 24 (πιάνω 10) με απεριόριστα σταθερά και κινητά με 18€. Νομίζω τίμιο deal, αφού για την απλή χρήση που κάνω δεν απαιτούνται μεγαλύτερες ταχύτητες. Έχω τη σύνδεση nova από το 2017 και δεν είχα θέματα σταθερότητας και αποσυνδέσεων. Βέβαια έχω βάλει δικό μου ρούτερ, ίσως παίζει ρόλο και αυτό . Μέχρι τώρα είχα μόνο 300' προς κινητά με 17€. Οπότε με 1€ παραπάνω το λες και αναβάθμιση. Φυσικά και μου πρότειναν vdsl 18€ τον πρώτο χρόνο και 23€ τον δεύτερο, αλλά δεν δέχτηκα λόγω ασυμβατότητας που θα είχα με τον παλιό μου συναγερμό. 

Πολύ τίμιο θα έλεγα.

Στην δική μου περίπτωση απο το 2018 (κλειδώνει στα 7 MBps) την πρώτη διετία έδινα 23€ τη δεύτερη 20.89€ και περιμένω να δω τον Μάιο που λήγει αν θα μου κάνουν καλύτερη προσφορά. Υπόψη ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης σε VDSL.

Με λίγα λόγια οι τιμές τους και οι προσφορές τους είναι όπου κάτσει η μπίλια.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, minast said:

Τι ασυμβατότητα θα είχες; Αφενός μπορούν να δώσουν VDSL χωρίς VoIP (φαντάζομαι τώρα έχεις τηλεφωνία από Αστικό Κέντρο) αλλά ακόμα και με VoIP δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα με τον συναγεργμό.

Εφόσον δεν χρειάζεσαι παραπάνω ταχύτητα δεν χάνεις κάτι, εγώ πάντως θα προτιμούσα το VDSL.

Ο συναγερμός είναι 25 ετών και πριν δώσω το οκ για vdsl ρώτησα την εταιρία. Μου τα μασούσαν, ίσως λέει να χρειαστεί αλλαγή κάτι που κοστίζει 150 ευρώ. Δεν ξέρω αν ίσχυε (πιθανόν) ή αν απλά ήθελαν να μου τα φάνε, απλά επειδή βαριόμουν να το ψάξω περισσότερο έμεινα με adsl. Δεν θα με χαλούσε φυσικά 50άρα αλλά σκέφτηκα αφού δουλεύει καλά ας μην το αλλάξω. Να σου πω την αλήθεια δεν ρώτησα αν μπορούν να δώσουν 50άρα χωρίς voip, αλλά δε βαριέσαι, το βλέπω μελλοντικά. Επίσης μου είχε κάνει εντύπωση που από το 2017 που είχα πρωτοβάλει nova δεν με ενόχλησαν για να μου πουλήσουν καλύτερο-ακριβότερο πρόγραμμα κι έτσι έκανα την πάπια γιατί είχα βολευτεί. Περίμενα στη διετία να με επαναφέρουν στις τιμές εμπορικού καταλόγου και να αρχίζω τις φορητότητες κλπ αλλά τίποτα. Τέλος για το πρόγραμμα που πήρα στα 18 ευρώ το έχουν πάρει και άλλοι γνωστοί μου μετά από αίτημα φορητότητας που έκαναν για να φύγουν για voda και η nova τους το έδωσε και μάλιστα με 3 μήνες δώρο για διετές συμβόλαιο, δηλαδή έμμεσα 15,75 ευρώ/μήνα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι παίρνει πολύ παζάρι και μπλόφα εκεί στη λήξη των συμβολαίων και έτσι παίζουν αυτές οι σούπερ τιμές. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Δε μπορώ να κάνω log in στο myaccount. 

Βάζω το νούμερο (σταθερό), στέλνουν τον κωδικό επιβεβαίωσης με σμσ, τον τοποθετώ και εμφανίζεται παράθυρο ότι κάτι πήγε στραβά. 

Αυτό συμβαίνει εδώ και 10-15 ημέρες. 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Δε μπορώ να κάνω log in στο myaccount. 

Βάζω το νούμερο (σταθερό), στέλνουν τον κωδικό επιβεβαίωσης με σμσ, τον τοποθετώ και εμφανίζεται παράθυρο ότι κάτι πήγε στραβά. 

Αυτό συμβαίνει εδώ και 10-15 ημέρες. 

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος ίδιο πρόβλημα?

Μια χαρά δουλεύει.

Κατι άλλο φταίει

Μόλις συνδέθηκα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athlos_PDA said:

Μια χαρά δουλεύει.

Κατι άλλο φταίει

Μόλις συνδέθηκα.

Δοκίμασα απ' την εφαρμογή και από διαφορετικούς browsers και διαφορετικές συσκευές (πισι, κινητά, τάμπλετ) και δεν είδα διαφορά. 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mol said:

Δοκίμασα απ' την εφαρμογή και από διαφορετικούς browsers και διαφορετικές συσκευές (πισι, κινητά, τάμπλετ) και δεν είδα διαφορά. 

 

Το θέμα είναι αν μπορείς να δοκιμάσεις απο άλλο IP ή να αλλάξεις DNS στη δική σου σύνδεση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Athlos_PDA said:

Το θέμα είναι αν μπορείς να δοκιμάσεις απο άλλο IP ή να αλλάξεις DNS στη δική σου σύνδεση. 

δοκιμασα απο αλλο σπιτι και αλλη συσκευη, τα ιδια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω απίστευτες διακοπές με fiber 100.

Η επικοινωνία μαζί τους σχεδόν ακατόρθωτη.

Υπέγραψα για 24 μήνες συμβόλαιο με bonus τους 3 πρώτους μήνες και πριν 5 ημέρες με ειδοποίησαν(από συνεργαζόμενο γραφείο) ότι ο πρώτος λογαριασμος έχει ήδη λήξει .

Εμένα δεν έστειλαν ποτέ τον λογαριασμό.

1 ημέρα μετά που μου τηλεφώνησαν από το συνεργαζόμενο γραφείο μου έστειλαν σε μήνυμα το ποσό του λογαριασμού και τον κωδικό πληρωμής.

Το ίντερνετ είναι όλο με διακοπές.

Πως μπορώ να φύγω από το κωλοχανειο που λέγεται nova-wind;

 

Just now, dragon11 said:

Έχω απίστευτες διακοπές με fiber 100.

Η επικοινωνία μαζί τους σχεδόν ακατόρθωτη.

Υπέγραψα για 24 μήνες συμβόλαιο με bonus τους 3 πρώτους μήνες και πριν 5 ημέρες με ειδοποίησαν(από συνεργαζόμενο γραφείο) ότι ο πρώτος λογαριασμος έχει ήδη λήξει .

Εμένα δεν έστειλαν ποτέ τον λογαριασμό.

1 ημέρα μετά που μου τηλεφώνησαν από το συνεργαζόμενο γραφείο μου έστειλαν σε μήνυμα το ποσό του λογαριασμού και τον κωδικό πληρωμής.

Το ίντερνετ είναι όλο με διακοπές.

Πως μπορώ να φύγω από το κωλοχανειο που λέγεται nova-wind;

 

Αφού περίμενα μισό αιώνα να πιάσω επικοινωνία μαζί τους , τους ρώτησα τι ποινή έχω για να διακόψω το συμβόλαιο και το τηλ κέντρο μου είπε ότι θα προωθήσει το αίτημα μου.

Μια εβδομάδα μετά ακόμα περιμένω.

Πολύ οίκος ανοχής αυτή η εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση από 24 dsl σε 50άρα vdsl έχω και εγώ κάποιες διακοπές στη σύνδεση, οι οποίες δυστυχώς δεν λύνονται με reset του router όπως γινόταν παλιότερα.

Μίλησα με τεχνική υποστήριξη, έστειλαν τεχνικό και δεν βρήκε πρόβλημα, μετά ήρθε και τεχνικός του ΟΤΕ σε ώρα που έλειπα και έλεγξε το υπόλοιπο κομμάτι, κανένα πρόβλημα. Αυτό μου το επιβεβαίωσε και η εταιρεία που έστειλε τον τεχνικό, συνεργαζόμενη της nova.

Παραδόξως οι διακοπές σταμάτησαν για κάποιο διάστημα και η γραμμή πήγαινε σφαίρα. Εδώ και λίγο καιρό έχουν αρχίσει ξανά οι διακοπές, αλλά ξέρω ότι δεν θα βρω άκρη με τη nova αφού έχουμε ήδη ελέγξει τη γραμμή. 

Προς το καλοκαίρι θα δω εναλλακτικές, είτε θα ζητήσω μείωση από τη nova λόγω των προβλημάτων, ή θα κοιτάξω για άλλο πάροχο.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, geoponer said:

Από τότε που έκανα την αναβάθμιση από 24 dsl σε 50άρα vdsl έχω και εγώ κάποιες διακοπές στη σύνδεση, οι οποίες δυστυχώς δεν λύνονται με reset του router όπως γινόταν παλιότερα.

Μίλησα με τεχνική υποστήριξη, έστειλαν τεχνικό και δεν βρήκε πρόβλημα, μετά ήρθε και τεχνικός του ΟΤΕ σε ώρα που έλειπα και έλεγξε το υπόλοιπο κομμάτι, κανένα πρόβλημα. Αυτό μου το επιβεβαίωσε και η εταιρεία που έστειλε τον τεχνικό, συνεργαζόμενη της nova.

Παραδόξως οι διακοπές σταμάτησαν για κάποιο διάστημα και η γραμμή πήγαινε σφαίρα. Εδώ και λίγο καιρό έχουν αρχίσει ξανά οι διακοπές, αλλά ξέρω ότι δεν θα βρω άκρη με τη nova αφού έχουμε ήδη ελέγξει τη γραμμή. 

Προς το καλοκαίρι θα δω εναλλακτικές, είτε θα ζητήσω μείωση από τη nova λόγω των προβλημάτων, ή θα κοιτάξω για άλλο πάροχο.

Η μείωση δεν είναι λύση.

Εγώ θέλω αποδέσμευση αφού δεν παρέχουν τις υπηρεσίες για τις οποίες δεσμεύτηκαν αλλά πώς θα βρω το δίκιο μου;

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα και προχώρησα σε γραπτή διαμαρτυρία στην ίδια την εταιρία με ώρες και ημέρες κακής λειτουργίας και κλήσης στην τεχνική εξυπηρέτηση. Το ίδιο μήνυμα έστειλα ως καταγγελία στην ΕΕΤ και μετά από λίγο καιρό μου ήρθε email πως μπορώ χωρίς πέναλτι να κάνω μεταφορά σε άλλο πάροχο

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 8:56 ΠΜ, dragon11 said:

Η μείωση δεν είναι λύση.

Εγώ θέλω αποδέσμευση αφού δεν παρέχουν τις υπηρεσίες για τις οποίες δεσμεύτηκαν αλλά πώς θα βρω το δίκιο μου;

Η διαδικασία είναι όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Εάν βιάζεσαι και δεν το κάνεις έτσι, η διακοπή εντός των πρώτων δύο μηνών χρεώνεται με κόστος 2 παγίων.

Φοβάμαι όμως ότι μπορεί να έχει θέμα και η υποδομή σου, γιατί δεν είναι συνήθης συμπεριφορά αυτή σε FTTH.
Έχεις χωριστο ONT και router ή όλα σε μία συσκευή; Έχεις κοιτάξει εάν όταν έχεις απώλεια δικτύου είναι πρόβλημα της ίνας ή της δρομολόγησης;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Η διαδικασία είναι όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Εάν βιάζεσαι και δεν το κάνεις έτσι, η διακοπή εντός των πρώτων δύο μηνών χρεώνεται με κόστος 2 παγίων.

Φοβάμαι όμως ότι μπορεί να έχει θέμα και η υποδομή σου, γιατί δεν είναι συνήθης συμπεριφορά αυτή σε FTTH.
Έχεις χωριστο ONT και router ή όλα σε μία συσκευή; Έχεις κοιτάξει εάν όταν έχεις απώλεια δικτύου είναι πρόβλημα της ίνας ή της δρομολόγησης;

Δεν γνωρίζω καθόλου από τεχνικά θέματα.

Το μόνο που ξέρω ότι πριν με cosmote δεν γινόταν αυτο

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 8:03 ΠΜ, dragon11 said:

Έχω απίστευτες διακοπές με fiber 100.

 

Δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ Fiber 100 αλλα VDSL100.

Και οι λογαριασμοί έρχονται με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.  Συζήτησε το θέμα με τον ηλεκτρολόγο σου, να δει τα καλώδια μέσα στο σπίτι. Να φτιάξει ότι χρειάζεται. Το 70% των σπιτιών έχουν χαλασμένα καλώδια.

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση μεταφοράς από Vodafone fiber 100 σε Nova 100. Είχε λήξει το συμβόλαιο μου με τη Vodafone εδώ και 11/2 μήνα και δεν είχα καμμία επαφή από Vodafone μεριά.

Τώρα μου ήρθε mail από Nova ότι αύριο πρωί θα μου στείλουν τον εξοπλισμό και το απόγευμα θα έρθει τεχνικός για να κάνει τη σύνδεση και τις ρυθμίσεις.

Γνωρίζετε ποιο router δίνει η Nova, αν είναι καλό και σε τι να δώσω σημασία όταν έρθει ο τεχνικός;

Περιοχή Αγία Παρασκευή.

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

Δύο συνδέσεις νόβα έχω και στις δυο μπαίνοντας στον λογαριασμό μου βλέπω τα πάντα εκεί τι πλήρωσα πότε πλήρωσα κλπ. Δωρεάν τηλέφωνο έχουν για βλάβες 13700.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...