Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, minast said:

Τι αιτία και χρονοδιάγραμμα σου έχουν δώσει για την βλάβη;

Το χρονοδιάγραμμα είναι για γέλια... αρκούνται στο ότι θα με ενημερώσουν το συντομότερο για την εξέλιξη!!!

Τώρα η αιτία εντοπίστηκε σε κουτί του ΟΤΕ που μια εβδομάδα μετά (κι αφού ήρθε τεχνικός στο σπίτι μου) ο ΟΤΕ το αποκατέστησε, αλλά πάλι δεν έγινε δουλειά οπότε ο ΟΤΕ ξαναπήγε σήμερα, σύμφωνα πάντα με τους ίδιους, και τώρα το εξετάζει το δικό τους τεχνικό τμήμα. Πιάσ' το αυγό και κούρευτο

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα,

Αύριο θα κλείσω δύο εβδομάδες χωρίς να έχω internet με την Nova.

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να ενημερωθώ για να καταγγείλω την σύμβαση με την Nova χωρίς να αναγκαστώ να πληρώσω και πρόστιμο;

Δύο εβδομάδες χωρίς internet δεν πάει άλλο...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Μετακομισα μετα απο χρονια στο σπιτι της μητερας μου (διαζυγιο). Εχει Nova τηλεφωνο και 24 αρα internet. Μεγαλη μου εκπληξη ηταν οτι πεταει η 24 αρα (κλειδωνει στα 18+) ενω οταν εμενα εγω εκει μεχρι το 2014 οτι εταιρεια κα αν δοκιμασα πανω απο 8 δεν επιανα.
Βεβαια για καποιο λογο στον λογαριασμο ειδα οτι το συμβολαιο ειναι επαγγελματικο και οχι οικιακο. Σε ενα μηνα ληγει και σκεφτομουν να το γυρισω σε οικιακο για πιο οικονομικο (τωρα ειναι 45 ευρω το διμηνο). Μηπως οταν το κανω αυτο επηρεασει και την 24αρα γραμμη στην ταχυτητα προς τα κατω;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, GMF80 said:

Μετακομισα μετα απο χρονια στο σπιτι της μητερας μου (διαζυγιο). Εχει Nova τηλεφωνο και 24 αρα internet. Μεγαλη μου εκπληξη ηταν οτι πεταει η 24 αρα (κλειδωνει στα 18+) ενω οταν εμενα εγω εκει μεχρι το 2014 οτι εταιρεια κα αν δοκιμασα πανω απο 8 δεν επιανα.
Βεβαια για καποιο λογο στον λογαριασμο ειδα οτι το συμβολαιο ειναι επαγγελματικο και οχι οικιακο. Σε ενα μηνα ληγει και σκεφτομουν να το γυρισω σε οικιακο για πιο οικονομικο (τωρα ειναι 45 ευρω το διμηνο). Μηπως οταν το κανω αυτο επηρεασει και την 24αρα γραμμη στην ταχυτητα προς τα κατω;

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εάν κλειδώνει στα 18 η ADSL, (σχεδόν) σίγουρα μπορείς να το κάνεις VDSL με μικρή διαφορά στο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχει διαθεσιμο VDSL στην περιοχη μου η Nova. Ολες οι αλλες εταιρειες εχουν!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο τι μου ειπαν δεν επηρεαζεται η αλλαγη ταχυτητας απο επαγγελματικο συμβολαιο σε οικιακο. Απο τη στιγμη που ειναι φουλ 24αρα γραμμη θα παω σε οικιακο και αν γινει διαθεσιμη η 50 αρα θα παω εκει εφοσον δω μεγαλη πτωση στην 24αρα. Στην παρουσα φαση με καλυπτει η ταχυτητα.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει τρόπος να δω πότε λήγει το συμβόλαιο μου μέσω της εφαρμογής? 

Η πρέπει να μιλήσω με την εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 6:19 ΜΜ, mol said:

Υπάρχει τρόπος να δω πότε λήγει το συμβόλαιο μου μέσω της εφαρμογής? 

Η πρέπει να μιλήσω με την εταιρία?

αν σου λεει στην αρχικη καπου ημερομηνια ενεργοποιησης υπολογιζε + 2 χρονια . στο site το λεει σιγουρα στην αρχικη.

ρωτα τους και στο τσατ αν θες να φυγεις νωριτερα να σου πουν ποσο θα πληρωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2021 at 6:19 ΜΜ, mol said:

Υπάρχει τρόπος να δω πότε λήγει το συμβόλαιο μου μέσω της εφαρμογής? 

Η πρέπει να μιλήσω με την εταιρία?

Θα μπεις στο my account με τον κωδικο σου και εκεί σου γράφει ποτε.

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την εφαρμογή ΕΟΝ να μας πει εντυπώσεις, και αν συνδέθηκε το ιδιο με το Nova go;

Despina!
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pepi75 said:

Θα μπεις στο my account με τον κωδικο σου και εκεί σου γράφει ποτε.

Που ακριβώς? Δεν είδα κατι

49 minutes ago, pepi75 said:

Δοκίμασε κανείς την εφαρμογή ΕΟΝ να μας πει εντυπώσεις, και αν συνδέθηκε το ιδιο με το Nova go;

Δε με συνδέει. Βγάζει σφάλμα όνομα χρήστη ή κωδικού

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mol said:

Που ακριβώς? Δεν είδα κατι

Δε με συνδέει. Βγάζει σφάλμα όνομα χρήστη ή κωδικού

https://myaccount.nova.gr/ Εδω μπαινεις.  Μήπως δεν έχεις κάνει εγγραφή; Αν δεν εχεις κανει  κάνε μία για να βλέπεις αναλυτικά ότι θες. Όνομα χρήστη πρέπει να είναι το email σου. 

 

Despina!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepi75 said:

https://myaccount.nova.gr/ Εδω μπαινεις.  Μήπως δεν έχεις κάνει εγγραφή; Αν δεν εχεις κανει  κάνε μία για να βλέπεις αναλυτικά ότι θες. Όνομα χρήστη πρέπει να είναι το email σου. 

 

Έχω κάνει εγγραφή καιρό τώρα. 

 

Βλέπω μόνο πότε ξεκίνησε το συμβόλαιο αλλά δε ξέρω αν είναι 12μηνο ή 18μηνο ή 24μηνο....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mol said:

Έχω κάνει εγγραφή καιρό τώρα. 

 

Βλέπω μόνο πότε ξεκίνησε το συμβόλαιο αλλά δε ξέρω αν είναι 12μηνο ή 18μηνο ή 24μηνο....

Συνήθως είναι για 2 χρόνια. Γιατί δεν ρωτάς στην Nova μεσω messenger; Εγώ ότι ερώτηση θέλω εκεί μπαινω και ρωτάω. 

Despina!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepi75 said:

Συνήθως είναι για 2 χρόνια. Γιατί δεν ρωτάς στην Nova μεσω messenger; Εγώ ότι ερώτηση θέλω εκεί μπαινω και ρωτάω. 

Ήδη τους έχω στείλει από χτες

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Που ακριβώς? Δεν είδα κατι

Δε με συνδέει. Βγάζει σφάλμα όνομα χρήστη ή κωδικού

Άλλαξε τον κωδικό και δοκίμασε με τον καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 6:51 ΜΜ, pepi75 said:

Δοκίμασε κανείς την εφαρμογή ΕΟΝ να μας πει εντυπώσεις, και αν συνδέθηκε το ιδιο με το Nova go;

Σε σχέση με το nova go έχει περισσότερα διαθέσιμα κανάλια. Η σύνδεσή γίνεται με τους ιδιους κωδικούς που έχεις για το nova go.

.
Link to comment
Share on other sites

EON πλατφόρμα είναι μια χαρά. Μπορείς να δεις και σε όλες τις συσκευές σου ταυτόχρονα όλο το περιεχόμενο. Πραγματικά είναι κίνηση προόδου, βελτίωσε σε μεγάλο βαθμό τις υπηρεσίες η Νοβα με αυτό. 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 6:45 ΠΜ, vaskor said:

EON πλατφόρμα είναι μια χαρά. Μπορείς να δεις και σε όλες τις συσκευές σου ταυτόχρονα όλο το περιεχόμενο. Πραγματικά είναι κίνηση προόδου, βελτίωσε σε μεγάλο βαθμό τις υπηρεσίες η Νοβα με αυτό. 

δε χρειαζεται να δηλωνεις τη συσκευη που θα βλεπεις καθε φορα απο το myaccount? παιζει κανονικα κ αν βλεπεις την ιδια στιγμη απτο δεκτη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, dkostas said:

δε χρειαζεται να δηλωνεις τη συσκευη που θα βλεπεις καθε φορα απο το myaccount? παιζει κανονικα κ αν βλεπεις την ιδια στιγμη απτο δεκτη?

Αυτο ακριβώς . Νομίζω ηταν σαφές οτι εγραψα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και μάλιστα έχουν γίνει διάφορες αλλαγές τσαπατσούλικα, με πολλά links να οδηγούν σε εξαφανισμένες σελίδες. 

Γενικά δεν πάμε καλά με τη nova, πρώτα εξαφάνισέ χωρίς προειδοποίηση τα δωρεάν web sms, πρόσφατα έκοψε και τα προνόμια - κληρώσεις και εκπτωτικά κουπόνια...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες, 

"Δεν βλέπουμε καμία αποσύνδεση ούτε πρόβλημα στην γραμμή σας" 

-μα δεν έχω ίντερνετ. 

"κύριε στην περιοχή σας η ανώτερη ταχύτητα που μπορεί να πιάσετε, σύμφωνα με τις μετρήσεις μας, είναι από 3,2mbs έως 6,κάτι είσαστε 3,κάτι οπότε όλα καλά ..." 

-μα δεν ζήτησα ταχύτητα, να έχω σύνδεση θέλω. 

" δεν έχετε αποσυνδέσεις κύριε, δε ξέρετε εσείς..."

Ευχαριστώ πολύ. Από σήμερα μετακόμισα COSMOTE και έχω:

Server Δοκιμής Athens, GR

Ταχύτητα Λήψης 17.26 Mb/s

Ταχύτητα Αποστολής 2.43 Mb/s

Μετά την σύνδεση με κάλεσαν και μου είπαν ότι μπορώ να έχω 32mbs εάν κάνω σύνδεση στη 50αρα γραμμή (όπως ήθελα από την αρχή, αλλά δεν ήταν σίγουρο ότι θα μπορούσα) βλέπω από Δευτέρα. 

Αντίο forthnet Nova ή όπως αλλιώς λέγεσαι. 

 

 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Με ειδοποίησαν οτι 14/01/22 θα λήξη το συμβόλαιο μου με αύξηση τιμής.

Θα μπορούσα από τώρα να κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρία;

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2021 at 12:27 ΜΜ, kapodistrias said:

Καλησπέρα,

Με ειδοποίησαν οτι 14/01/22 θα λήξη το συμβόλαιο μου με αύξηση τιμής.

Θα μπορούσα από τώρα να κάνω φορητότητα σε άλλη εταιρία;

πριν απο την λήξη του συμβολαίου σας θα έχει ποινή πρόωρης αποχώρησης. Επειδή είστε στο τέλος του συμβολαίου θα είναι μικρή αυτή.

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...