Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι για να γελάσουμε και να κράξουμε λίγο και τη Forthnet που δεν ξέρει τι της γίνεται με τους πελάτες της.

Εχθές παίρνουν τηλέφωνο στο σπίτι από τη Forthnet, γιατί η μητέρα μου εν όψει λήξης συμβολαίου τους είχε στείλει ένα mail ζητώντας νέα προσφορά. Το πακέτο μας είναι απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24άρι ίντερνετ, 1 ώρα προς κινητά + απεριόριστα προς 50 χώρες. Μας λέει λοιπόν η κοπέλα "το καλύτερο που μπορούμε να σας κάνουμε είναι 29,90/μήνα". Εν τω μεταξύ εμείς πληρώνουμε 19,90/μήνα κι εκεί αρχίζουμε να γελάμε οικογενειακώς. Δηλαδή πόσο δύσκολο είναι να ανοίξεις το φάκελο του πελάτη που μιλάς για να δεις τι πληρώνει;;; Η σοβαρότητα της εταιρίας είναι μηδαμινή!

Κάνε φορητότητα προς αλλού και τότε να δεις πώς θα σε γλύψουν!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια! Τους έχει ξετινάξει ο ΟΤΕ με το 3play του, φεύγουν οι πελάτες και δεν μπορούν να το διαχειριστούν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως φίλε μου σου πρόσφεραν το 3play;

 

+1 κατα πασα πιθανοτητα αυτο γινεται.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

'Αλλαξα καλωδίωση εκτός σπιτιού και το πρόβλημα λύθηκε 100%. Σίγουρα είχαμε πρόβλημα. Και με τον οτε είχαμε αποσυνδέσεις εδώ στο ρετζικι αλλά τέτοιο πρόβλημα να μας αποσυνδέουν κάθε ένα λεπτό όπως με την forthnet δεν είχαμε. Εν τέλει πληρώνουμε 112 ευρώ το δίμηνο και έχουμε 10,73 download 0,95 upload και ping 9. Μεγάλη διαφορά σε σχέση με την forthnet. Εαν δεν βγούμε οικονομικά και χρειαστεί να φύγουμε θα μεταπηδήσω του χρόνου στη cyta.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επανέρχομαι για να σας πω πως είχα νέα προσφορά και ανανέωσα για ένα χρόνο: 3play, 24mbps, διεθνή, κινητά και μου έκαναν και πρόταση για full pack nova (HD και κάτι άλλα extras) 1 χρόνο με 49,90.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να αλλαξω εταιρια τωρα που τελιωσε το συμβολαιο μου, εδω στη forthnet ξερουμε αν υπαρχει καμια προσφορα 2play χωρις τελη ενεργοποιησης?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να αλλαξω εταιρια τωρα που τελιωσε το συμβολαιο μου, εδω στη forthnet ξερουμε αν υπαρχει καμια προσφορα 2play χωρις τελη ενεργοποιησης?

 

 

Έχει βγάλει τώρα προσφορά το 3play με vdsl, σταθερό, απεριόριστα προς κινητά, και Nova full με δώρο εγκατάσταση και ενεργοποίηση με 59,90

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει τώρα προσφορά το 3play με vdsl, σταθερό, απεριόριστα προς κινητά, και Nova full με δώρο εγκατάσταση και ενεργοποίηση με 59,90

 

και που είναι η προσφορα? εγω εχω όλα αυτά αλλα με adsl και πληρωνω 49,90...

Link to comment
Share on other sites

και που είναι η προσφορα? εγω εχω όλα αυτά αλλα με adsl και πληρωνω 49,90...

 

 

Η προσφορά είναι τα απεριόριστα προς κινητά (χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) και το vdsl

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι τα απεριόριστα προς κινητά (χωρίς πολιτική ορθής χρήσης) και το vdsl

 

Ενώ τα 720 λεπτά που έχω εγώ είναι περιορισμενα... Άρα μόνο το vdsl μπορεί να θεωρηθεί προσφορά το οποίο κοστολογειται 10 ευρώ.. Απίστευτη προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

O καθένας κοστολογεί διαφορετικά τις ανάγκες τους και το τι είναι διατεθειμένος να δώσει. Για έναν νέο πελάτη η προσφορά είναι μια χαρά, αφού παίρνει μια τιμή που ξέρει οτι δεν θα αυξηθεί και όλα είναι δώρο (εξοπλισμός, εγκατάσταση κτλ). Αν δεις πακέτα ανταγωνίστριας εταιρίας για vdsl και paytv θα σου πέσουν τα μαλλιά από τις τιμές :lol:
Link to comment
Share on other sites

O καθένας κοστολογεί διαφορετικά τις ανάγκες τους και το τι είναι διατεθειμένος να δώσει. Για έναν νέο πελάτη η προσφορά είναι μια χαρά, αφού παίρνει μια τιμή που ξέρει οτι δεν θα αυξηθεί και όλα είναι δώρο (εξοπλισμός, εγκατάσταση κτλ). Αν δεις πακέτα ανταγωνίστριας εταιρίας για vdsl και paytv θα σου πέσουν τα μαλλιά από τις τιμές :lol:

 

Η Cosmote με πολύ καλυτερο πακετο πλεον αφου εχει ότι καλυτερο στα αθλητικα δεν νομιζω ότι είναι ακριβοτερη...

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote με πολύ καλυτερο πακετο πλεον αφου εχει ότι καλυτερο στα αθλητικα δεν νομιζω ότι είναι ακριβοτερη...

 

πολύ καλύτερο εννοείς λόγω αθλητικού περιεχομένου? γιατί στα άλλα δεν έχουν διαφορές οι προσφορές?

 

Το τηλεοπτικό περιεχόμενο είναι κάτι που εκτιμάτε διαφορετικά από συνδρομητή σε συνδρομητή, εγω πχ με τα αθλητικά δεν ασχολούμαι.

τώρα σε σχέση με την τιμή, το αντίστοιχο πακέτο βγαίνει στα 74 ευρώ το μήνα αν θυμάμαι καλά στο Cosmote One.

Ε, δεν το λες και φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote με πολύ καλυτερο πακετο πλεον αφου εχει ότι καλυτερο στα αθλητικα δεν νομιζω ότι είναι ακριβοτερη...

 

Στα αθλητικά, το έχουμε πει πολλές φορές, καθένας έχει τα γούστα και τις προτιμήσεις του.

Εγώ, πχ, θέλω να βλέπω ελληνικό και ευρωπαικό ποδόσφαιρο και τώρα περιορίζομαι στο πρώτο με τη Nova.

 

Αν πρσθέσεις, όμως, όλες τις υπηρεσίες (τηλεφωνία, ίντερνετ και δορυφορική με ταινίες και αθλητικά), το ποσό που ζητάει η Forthnet είναι κατά πολύ φτηνότερο, κατά την ταπεινή μου άποψη, με τα απεριόριστα σε σταθερά και κινητά και το vdsl, σε σχέση με το ποσό που ζητάει ο ΟΤΕ για αντίστοιχες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Στα αθλητικά, το έχουμε πει πολλές φορές, καθένας έχει τα γούστα και τις προτιμήσεις του.

Εγώ, πχ, θέλω να βλέπω ελληνικό και ευρωπαικό ποδόσφαιρο και τώρα περιορίζομαι στο πρώτο με τη Nova.

 

Αν πρσθέσεις, όμως, όλες τις υπηρεσίες (τηλεφωνία, ίντερνετ και δορυφορική με ταινίες και αθλητικά), το ποσό που ζητάει η Forthnet είναι κατά πολύ φτηνότερο, κατά την ταπεινή μου άποψη, με τα απεριόριστα σε σταθερά και κινητά και το vdsl, σε σχέση με το ποσό που ζητάει ο ΟΤΕ για αντίστοιχες υπηρεσίες.

 

Eπίσης εγω που δεν ασχολούμαι με τα αθλητικά (αντε στην καλύτερη να χαζέψω λίγο μπάσκετ) και έχοντας δει το κινηματογραφικό περιεχόμενο και των δυο (οτεtv, nova) μου ταιριαζει καλυτερα το δευτερο, πιο πολλές πρεμιέρες καλυτερες σειρες κτλ.. Αλλα Αυτό είναι καθαρά θέμα γούστου ξαναλέω, περι ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ ότι το γούστο κάθε συνδρομητή τον καθοδηγεί στο ποιο πρόγραμμα προτιμάει αλλά επισήμανα, κυρίως, τον οικονομικό παράγοντα που παίζει σημαντικό ρόλο στην εποχή μας. Ειδικότερα, το πακέτο superplay της Forthnet, με τις υπηρεσίες που έγραψα παραπάνω, δεν συγκρίνεται με κανένα πακέτο του ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά συμπεριλαμβάνεται όλη η Nova με multiview?

 

Το multiview είναι πρόσθετη υπηρεσία και χρεώνεται ξεχωριστά.

Μπορεί να το δίνει σε ορισμένες περιπτώσεις δωρεάν για 1 χρόνο αλλά στη συνέχεια το τιμολογεί.

Link to comment
Share on other sites

Το multiview είναι πρόσθετη υπηρεσία και χρεώνεται ξεχωριστά.

Μπορεί να το δίνει σε ορισμένες περιπτώσεις δωρεάν για 1 χρόνο αλλά στη συνέχεια το τιμολογεί.

 

Ευχαριστώ! Επικοινώνησα και με τη Forthnet, και όντως το multiview είναι δώρο για 1 χρόνο στο superplay και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει να ενεργοποιήσει το vdsl σε υπάρχουσα γραμμή πληρώνει 59 ευρώ εφάπαξ?Αν ναι αυτό μόνο έχω να πω:https://www.youtube.com/watch?v=Hf8b3OkSBHA

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος θέλει να ενεργοποιήσει το vdsl σε υπάρχουσα γραμμή πληρώνει 59 ευρώ εφάπαξ?Αν ναι αυτό μόνο έχω να πω:https://www.youtube.com/watch?v=Hf8b3OkSBHA

 

Το τέλος ενεργοποίησης vdsl είναι δωρεάν, όπως και η εγκατάσταση και ο εξοπλισμός nova.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειμαι στη φορθνετ 4 μηνες τωρα κ αλλαξα απο χολ για χατηρι της νοβα.Στα καλα καθουμενα στη γραμμη τηλ. δημιουργηθηκε ενα προβλημα ,οταν μιλαω στο τηλ με ακουνε αλλα δεν τους ακουω δοκιμασα δυο διαφορετικες συσκευες μηπως εφταιγαν αυτες αλλα ηταν μια χαρα ετσι λοιπον πηρα στην εξυπηρετηση πελατων φορθνετ.Το προβλημα λυθηκε για δυο απογευματα κ τα πρωινα παλι τα ιδια!!!Ειναι η πεμπτη μερα χωρις γραμμη ειμαι σε κεντρικο σημειο του Ηρακλειου με μαγαζι που κανω παραγγελεις καθημερινα απ το τηλ. και μου εχει δημιουργησει μεγαλο προβλημα.ΝΤΡΟΠΗ στην εταιρια που δεν εχει στειλει ενα τεχνικο να με εξυπηρετησει.ΝΤΡΟΠΗ που δεν με εχει παρει ενα τηλ να μου πει δυο λεξεις για το προβλημα που υπαρχει κ αν θα λυθει.Ειναι αντιεπαγγελματιες και αδιαφοροι για τα προβληματα των πελατων της.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη φορθνετ 4 μηνες τωρα κ αλλαξα απο χολ για χατηρι της νοβα.Στα καλα καθουμενα στη γραμμη τηλ. δημιουργηθηκε ενα προβλημα ,οταν μιλαω στο τηλ με ακουνε αλλα δεν τους ακουω δοκιμασα δυο διαφορετικες συσκευες μηπως εφταιγαν αυτες αλλα ηταν μια χαρα ετσι λοιπον πηρα στην εξυπηρετηση πελατων φορθνετ.Το προβλημα λυθηκε για δυο απογευματα κ τα πρωινα παλι τα ιδια!!!Ειναι η πεμπτη μερα χωρις γραμμη ειμαι σε κεντρικο σημειο του Ηρακλειου με μαγαζι που κανω παραγγελεις καθημερινα απ το τηλ. και μου εχει δημιουργησει μεγαλο προβλημα.ΝΤΡΟΠΗ στην εταιρια που δεν εχει στειλει ενα τεχνικο να με εξυπηρετησει.ΝΤΡΟΠΗ που δεν με εχει παρει ενα τηλ να μου πει δυο λεξεις για το προβλημα που υπαρχει κ αν θα λυθει.Ειναι αντιεπαγγελματιες και αδιαφοροι για τα προβληματα των πελατων της.

 

Δοκίμασε να κάνεις μια ερώτηση στο official support της Forthnet εδω απο πάνω?

Το προβλημα που περιγράφεις φαίνεται να είναι μάλλον απο λάθος συνδεσιολογία...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια ερώτηση στο official support της Forthnet εδω απο πάνω?

Το προβλημα που περιγράφεις φαίνεται να είναι μάλλον απο λάθος συνδεσιολογία...

 

Οχι φιλε μου τους επαιρνα καθε μερα τηλ απ το πατρικο μου,σημερα το φτιαξανε παλι..ελπιζω να ειναι ενταξη και αυριο.Η συνδεσμολογια δεν εχει πειραχτει 3,5χρονια τωρα περα απ την αλλαγη ρουτερ,κατι εχει παιχτει με τις γραμμες,δεν ξερω.;)

Link to comment
Share on other sites

και ναι παλι τα ιδια σημερα!!! τα καταφεραν...Συνεχιζω να ειμαι χωρις τηλεφωνο,εντομεταξυ χτες μου ηρθε μνμ οτι αποκατασταθηκε το προβλημα.Σημερα που μιλησαμε παλι δεν μου εξηγησε κανεις τι τρεχει και κλασικα αυτοι δεν ενδιαφερθηκαν να παρουν ουτε τηλ να δουν αν ειμαι ενταξει. Edited by xrist0s4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...