Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιτρεπεται, με τι ασχολησε στο ιντερνετ; Παιζεις παιχνιδια; Κανεις download πολυ; Πριν ειχες αλλον παροχο;

 

Ερασιτεχνικά, ιστοσελίδες νέων, λίγη μουσική (κατέβασμα) και Skype με φίλους.....οικογενειάρχης με λίγο χρόνο γαρ.....

 

Σε άλλη πόλη έχω ήδη ΟΤΕ (2ΜΒ) και πληρώνω 70€/δίμηνο...:wacko:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πριν 12 μηνες ειχα κανει συνδεση τηλεφωνου(με αριθμο forthnet) και internet στο φοιτητικο πακετο οπου τους πρωτους 6 μηνες εδινα 30 ευρω.Αν συνεχισω το συμβολαιο παλι τους πρωτους 6 μηνες θα δινω 30 ευρω???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερασιτεχνικά, ιστοσελίδες νέων, λίγη μουσική (κατέβασμα) και Skype με φίλους.....οικογενειάρχης με λίγο χρόνο γαρ.....

 

Σε άλλη πόλη έχω ήδη ΟΤΕ (2ΜΒ) και πληρώνω 70€/δίμηνο...:wacko:

 

70 ευρω το διμηνο?μηπως ειναι υπερβολικα ακριβο και πρεπει να το ψαξεις λιγο το θεμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν 12 μηνες ειχα κανει συνδεση τηλεφωνου(με αριθμο forthnet) και internet στο φοιτητικο πακετο οπου τους πρωτους 6 μηνες εδινα 30 ευρω.Αν συνεχισω το συμβολαιο παλι τους πρωτους 6 μηνες θα δινω 30 ευρω???

Μετα τους επομενους 6 μηνες η τιμες ειναι διαφορετικες.θα πληρωσεις οσο αντιστοιχει στην περιπτωση σου.

διαβασε ομως και το συμβολαιο που εχεις κανει να :blink: τι ακριβως λεει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aρα με αυτη τη λογικη με συμφερει να διακοψω το συμβολαιο και να ξανακανω καινουργιο με το ιδιο πακετο(και να τσιμπισω και καινουργιο router :D) σωστα???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aρα με αυτη τη λογικη με συμφερει να διακοψω το συμβολαιο και να ξανακανω καινουργιο με το ιδιο πακετο(και να τσιμπισω και καινουργιο router :D) σωστα???

Ναι ομως το συμβολαιο που εχεις κανει ειναι για 12 μηνες αναγκαστικα και με διαφορετικη τιμολογηση.το γραφει καπου με μικρα γραμματα τους ορους του συμβολαιου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερασιτεχνικά, ιστοσελίδες νέων, λίγη μουσική (κατέβασμα) και Skype με φίλους.....οικογενειάρχης με λίγο χρόνο γαρ.....

 

Σε άλλη πόλη έχω ήδη ΟΤΕ (2ΜΒ) και πληρώνω 70€/δίμηνο...:wacko:

 

 

Ε για αυτη την χρηση δεν νομιζω να χεις προβλημα. Δεν ξερω για το Skype βεβαια :lol:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

70 ευρω το διμηνο?μηπως ειναι υπερβολικα ακριβο και πρεπει να το ψαξεις λιγο το θεμα?

 

Τι να ψάξω?? Με πάγιο 14,5 ευρώ το μήνα και Ιντερνετ (2ΜΒ) 16,5 ευρώ το μήνα, έχουμε ήδη σύνολο 31 ευρώ το μήνα, ή 62 ευρώ το δίμηνο (λογαριασμό) μόνο για τα πάγια του ΟΤΕ (τηλ & Ιντερνετ)!!

 

Βάλε και άλλα 8 ερώ το κόστος κλήσεων......να τα 70 ευρώ.....που βλέπεις το παράξενο στον σκ....ΟΤΕ??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με την forthnet όσον αφορά την ταχύτητα.Επίσης έχω αλλάξει 3 ασύρματα τηλέφωνα και αναγνώριση κλήσεων δεν έχω.Πλέον έχω αποφασίσει να αλλάξω εταιρία,ξέρω ότι θα αναγκαστώ να πληρώσω για να φύγω αφού δεν έχω κλείσει χρόνο αλλά το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό αλλά το ότι υπάρχει ενδεχόμενο να μείνω για κάποιο διάστημα χωρίς τηλέφωνο.Ξέρει κανένας αν το κόβουν αμέσως;
Link to comment
Share on other sites

στην περιοχη της τουμπας εχει σημερα κανεις αλλος προβλημα με την ταχυτητα

η μονο εγω??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

στην περιοχη της τουμπας εχει σημερα κανεις αλλος προβλημα με την ταχυτητα

η μονο εγω??

 

τραγικο προβλημα. σερνεται μεχρι αηδιας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τραγικο προβλημα. σερνεται μεχρι αηδιας

 

ουτε βιντεακι απο το youtube δεν μπορω να δω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ουτε βιντεακι απο το youtube δεν μπορω να δω....

 

τωρα τελευταια το κανει αρκετα συχνα. γιατι ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια το κανει αρκετα συχνα. γιατι ετσι?

 

εχει παρα πολυ καιρο να μπουκωσει ετσι...δεν ειχα κανενα προβλημα...μηπως κανανε

τιποτα εργασιες σημερα??

παντος εχει κανενα 15λεπτο που ολα πανε ρολοι ευτιχος...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μεσα σε 2-3 ωρες, το πολυ ενα πρωϊνό εισαι ετοιμος.

 

Δεν κατάλαβες φίλε,εννοώ όταν πάω στην forthnet στο μαγαζί για να το διακόψω λογικά θα μου κόψουν το τηλέφωνο αμέσως πριν προλάβω να πάω στην άλλη εταιρία που ξέρω ότι κάνει 1 μήνα να γίνει η φορητότητα,έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε σταθερή τηλεφωνία στην Vivodi και ADSL στην Forthnet και το πάγιο του ΟΤΕ. Λόγω αγοράς της Vivodi απο την On Telecoms μας ενημέρωσαν τηλεφωνικά απο την On Telecoms πως μας προσφέρουν σταθερή τηλεφωνία+internet στα 32 Ευρώ αν θυμάμαι καλά τον μήνα με απεριόριστες κλήσεις κλπ κλπ. Το θέμα είναι οτι επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένη απο την Forthnet και το ADSL της δεν θέλω να φύγω και τους το είπα αλλά μας απάντησαν πως δεν μπορούν να μας δώσουν απο την ON Telecoms μόνο σταθερή τηλεφωνία.

Σκεφτόμουν μήπως πηγαίναμε στο Forthnet 2Play αλλά επειδή παλιότερα διάβαζα για τα προβλήματα στις γραμμές του σταθερού έχω κάποιες αμφιβολίες. Μπορείτε κάτοχοι του 2play να μου πείτε τωρινές εμπειρείες να δούμε τι θα κάνουμε?

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες φίλε,εννοώ όταν πάω στην forthnet στο μαγαζί για να το διακόψω λογικά θα μου κόψουν το τηλέφωνο αμέσως πριν προλάβω να πάω στην άλλη εταιρία που ξέρω ότι κάνει 1 μήνα να γίνει η φορητότητα,έτσι δεν είναι;

 

Δεν γινεται ετσι.

 

Απευθυνεσαι κατευθειαν σε οποιον παροχο θελεις να πας και κανεις φορητοτητα (εαν δε θελεις να χασεις τον αριθμο σου).

 

Εσυ δε κανεις τιποτα αλλο. Τα αναλαμβανει ολα ο αλλος παροχος. Εκει κανεις αιτηση νεας συνδεσης + αιτηση φορητοτητας. Δεν μιλας με forthnet. Απλως εαν φυγεις πριν το 12μηνο πληρωνεις 70€ πρόστιμο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται ετσι.

 

Απευθυνεσαι κατευθειαν σε οποιον παροχο θελεις να πας και κανεις φορητοτητα (εαν δε θελεις να χασεις τον αριθμο σου).

 

Εσυ δε κανεις τιποτα αλλο. Τα αναλαμβανει ολα ο αλλος παροχος. Εκει κανεις αιτηση νεας συνδεσης + αιτηση φορητοτητας. Δεν μιλας με forthnet. Απλως εαν φυγεις πριν το 12μηνο πληρωνεις 70€ πρόστιμο.

 

Αυτό που λες γίνεται σε περίπτωση που έχει περάσει ο 1 χρόνος,στην αντίθετη περίπτωση δεν μπορεί να μπλεχτεί ο νέος πάροχος με τον παλιό..

Link to comment
Share on other sites

εχει παρα πολυ καιρο να μπουκωσει ετσι...δεν ειχα κανενα προβλημα...μηπως κανανε

τιποτα εργασιες σημερα??

παντος εχει κανενα 15λεπτο που ολα πανε ρολοι ευτιχος...

 

σε μενα ειναι καλυτερα απο το απογευμα αλλα παλι αρκετα πεσμενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σημερα το ρουτερ μου απο τα 18 συγχρονισε στα 21 :)

δοκιμσα την ταχυτητα σε τορρεντ και κατεβαζω σταθερα με 2.000-2.100 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τι εχει παθει απο χτες η Forthnet και σερνεται ετσι και σε εμενα????

χτες και σημερα απο το απογευμα εως και μεχρι τωρα ειναι χελωνα!!!!

 

Στις ανακοινωσεις της δεν λεει τιποτα για κεντρο Αθηνας αυτες τις μερες!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...