Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 22/1 περιμενω να συνδεθω.

τη Μεγαλη Δευτερα μου εστειλαν κωδικους...

Μεγαλη Τριτη και περιμενω...

Απευθυνομαι στον ΟΤΕ μονος μου και μου λενε οτι η αιτηση σας εχει ακυρωθει εδω και καιρο και η 4νετ το γνωριζει!! Αιτια ειναι η μη αποστολη του 2o msn που εχω...

Τηλ στην 4νετ που μου λεει ειναι ολα ετοιμα...

Απαντω πως ο οτε μου ειπε κοροιδευτικα πως η αιτηση εχει ακυρωθει και με δουλευουν...

περιμενω 40 λεπτα στο 801...

και..." Μπορειτε να στειλετε τον λογαριασμο του ΟΤΕ με τον κυριο αριθμο επανω?"!!!

απιστευτα πραγματα...οπως φανταζεστε και χωρις να μου το πουν ξαναστειλαν αιτηση στον ΟΤΕ αφου πηραν χαμπαρι πως οντως ειχε ακυρωθει.

Ακομα περιμενω να μου απαντησουν α) γιατι επρεπε να το ψαξω εγω απο τον οτε οτι η αιτηση μου καθυστερει...διοτι ακυρωθηκε! επρεπε η εταιρια να μου το ειχε πει απο την αρχη

β) ποτε επιτελους θα γινει συνδεση? ηδη ειμαστε 4 μηνες..πιστευω (δεν ειμαι και τοσο σιγουρος τελικα οτι θα γινει η συνδεση ) οτι θα περιμενω κανα 2 μηνες ακομα

 

το θεμα σηκωνει τουλαχιστον καταγγελια στον ΙΝΚΑ

 

ΥΓ ουτε ενα συγγνωμη...

 

τελικα ολες η εταιριες ειναι τουλαχιστον τραγικες ( πρωτος και καλυτερος ο ΟΤΕ )

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα στο forum.

Μήπως ξέρει κανείς, με ποιον τρόπο μπορώ να δω εάν υποστηρίζει η περιοχή μου το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet.:)Σκέφτομαι σοβαρά την προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Μήπως ξέρει κανείς, με ποιον τρόπο μπορώ να δω εάν υποστηρίζει η περιοχή μου το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet.:)Σκέφτομαι σοβαρά την προσφορά!

 

Γειά σου bill! :p Θα πας εδώ, αλλά όπως θα δεις αναμένεται να έρθει στην Κων/πόλεως τέλη Αυγούστου. Μέχρι τότε άκουσα ότι θα έχει έρθει και η hol με δικό της δίκτυο.

Ακόμα σέρνεσαι, ε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum.

Μήπως ξέρει κανείς, με ποιον τρόπο μπορώ να δω εάν υποστηρίζει η περιοχή μου το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet.:)Σκέφτομαι σοβαρά την προσφορά!

Δες εδω http://adslwizard.forthnet.gr/

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παω αυριο να κανω αιτηση κατευθειαν στα γραφεια της εταιρειας.

Να το δοκιμασουμε, να δουμε τι γινεται και στην τελικη για ενα χρονο θα ειμαστε μετα τον λοπου!

Αληθεια τι upload δινει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να παω αυριο να κανω αιτηση κατευθειαν στα γραφεια της εταιρειας.

Να το δοκιμασουμε, να δουμε τι γινεται και στην τελικη για ενα χρονο θα ειμαστε μετα τον λοπου!

Αληθεια τι upload δινει?

 

512 upload....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η ταλαιπωρία μου συνεχίζεται κανονικά! Μου έδωσαν ημερομηνία που θα μεταφερθεί η γραμμή από τον ΟΤΕ στην εταιρία 18-4, το τσέκαρα βέβαια αυτό με απανωτά τηλέφωνα σε 3 διαφορετικές ημέρες προς την forthnet και όλοι οι υπάλληλοι μου είπαν το ίδιο. Βεβαια η γραμμή από isdn σε pstn δεν έχει γυρίσει ακόμα....

Για να δούμε....:worry: :worry:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τρελή απάτη απο forthnet.... Ελά αλέκο ποσες μερες είπες ότι θέλει η ενεργοποίηση??? ΠΟΣΕΣ????

 

Εχω 20 μέρες που έκανα αίτηση, πήρα στη forthnet να δω ΤΙ γίνεται και μου είπαν: Α! Δεν σας ειδοποίησαν? Πού μενετε? Τούμπα? Θεσσαλονίκη? Α ξέρετε έχουμε ΠΡΟΒΛΗΜΑ στο κεντρο μας και δν θα σας συνδέσουμε μέχρι νεοτέρας.. Το ίδιο πρόβλημα έχει και η καλαμαριά.. Δν ξέρουμε ποτε θα φτιαχτει... Τι?¨διακόψατε τη συνδεση σας στο ιντερνετ απο την παλιά εταιρία? ΚΑΙ τον ενναλλακτικό πάροχο σταθερής?? ΑΣ Προσεχατε......

 

 

Σορρυ κυριε... Υπομονη...:S

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

εε χχμμ...από 28-2 έχω κάνει αίτηση και ακόμα αναμένω...:worry:

ευτυχώς που μού'κοψε και έκανα την αίτηση για την 2η γραμμή, οπότε προς το παρόν συνεχίζω και παίζω κανονικά με την πρώτη γραμμή του σπιτιού και dsl 512..:)

Link to comment
Share on other sites

Yποτίθεται ότι από χθες ΄΄πέρασα΄΄ στο δίκτυο της forthnet.:worry: :worry: Tα μέχρι στιγμής αποτελέσματα είναι ότι δεν έχω τηλέφωνο σήμερα καθόλου, χτες για κάποιες ώρες μπορούσα να καλέσω και να με πάρουν από cosmote και vodafon αλλά όχι από tim και σταθερό!!!!!!!!:O :O

Σήμερα χειροτέρεψαν τα πράγματα, το τηλ είναι νεκρό, εκτός λειτουργίας και από το πρωί βρίζομαι με το τέχνικό τους τμήμα για να διορθώσουν το όλο πρόβλημα!

Από internet ....μάλλον μεγαλύτερος χαμός....δεν μου έχουν στείλει ακόμα user και pass!!!

Mε λίγα λόγια έπειτα από 2,5 μήνες αναμονή Δ Ρ Α Μ Α ΑΑΑ:blink: :blink: !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους το τηλέφωνο λειτουργεί και πλέον η γραμμή είναι πολύ καθαρή:) :)

Με τι ταχύτητα της adsl έχω ακόμα θέμα γιατί δεν βλέπω 10 με τίποτα, από 4 έως 8 έχω δει max, αλλά που θα πάει θα το λύσουνε και αυτό!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω το 2play και σκεφτηκα το εξης...

οσο καιρο θα περιμενω η παλια μου γραμμη θα λειτουργει?θαμ πορω να μπω στο νετ με νετ καρτα για παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλω το 2play και σκεφτηκα το εξης...

οσο καιρο θα περιμενω η παλια μου γραμμη θα λειτουργει?θαμ πορω να μπω στο νετ με νετ καρτα για παραδειγμα?

 

Φυσικά και θα δουλεύει. Η τηλεφωνική γραμμή κόβεται λίγες ώρες πριν σε ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους το τηλέφωνο λειτουργεί και πλέον η γραμμή είναι πολύ καθαρή:) :)

Με τι ταχύτητα της adsl έχω ακόμα θέμα γιατί δεν βλέπω 10 με τίποτα, από 4 έως 8 έχω δει max, αλλά που θα πάει θα το λύσουνε και αυτό!

 

10 δεν θα δεις μαλλον ΠΟΤΕ!.

Η Forthnet λεει οτι η ταχυτητα είναι μέχρι 10mbit...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και εγω για 2 play, τι χρονικο διαστημα μενεις χωρις τηλεφωνο;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι και εγω για 2 play, τι χρονικο διαστημα μενεις χωρις τηλεφωνο;

 

 

To θέμα δεν είναι ποιο είναι το χρονικό διάστημ που θα είσαι χωρίς τηλέφωνο, αλλά πότε θα ενεργοποιήσουν την όλη διαδικασία, εκεί θέλει υπομονή δίμηνη με τις τώρα συνθήκες!:) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Data Rate:

Stream Type

Actual Data Rate

 

Upstream

508 (Kbps.)

 

Downstream

8334 (Kbps.)

 

η σημερινές μου ταχύτητες....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...αντε αφού το λέτε και εσείς....:D :D :D .....είμαι!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Δευτέρα έκανα αίτηση για 2play. Με αυτά που βλέπω και διαβάζω εδώ, κατά τέλη Ιούνη θα πρέπει να την περιμένω!:mad:

Γιατί ρε παιδιά τέτοιο χάλι? Ιδιωτική εταιρεία είναι, δεν τους ενδιαφέρει να έχουν πελάτες όσο το δυνατόν πιο γρήγορα? Δηλαδή αναλογικά εγώ τι πρέπει να πω σε κάποιον όταν έρθει στο μαγαζί μου, πέρνα σε καμοιά 10 μέρες ώστε να ψάξω το ανταλακτικό στα ράφια μου και να το κατεβάσω?? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη Δευτέρα έκανα αίτηση για 2play. Με αυτά που βλέπω και διαβάζω εδώ, κατά τέλη Ιούνη θα πρέπει να την περιμένω!:mad:

Γιατί ρε παιδιά τέτοιο χάλι? Ιδιωτική εταιρεία είναι, δεν τους ενδιαφέρει να έχουν πελάτες όσο το δυνατόν πιο γρήγορα? Δηλαδή αναλογικά εγώ τι πρέπει να πω σε κάποιον όταν έρθει στο μαγαζί μου, πέρνα σε καμοιά 10 μέρες ώστε να ψάξω το ανταλακτικό στα ράφια μου και να το κατεβάσω?? :confused:

 

 

Γιατί έκανες αίτηση τότε ρε μεγάλε???:rolleyes: :p :happy:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink:

 

Δεν το κατάλαβα! Δηλαδή το ότι έκανα αίτηση συμαίνει ότι δεν μπορώ να διαμαρτήρομαι για τις μεγάλες καθυστερήσεις και την δυσκηνησία τους?? Τι λέμε τώρα??? Πάμε καλά?? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...