Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά δεν έστειλα την επιστολή γιατί ξαναάνοιξε το κατάστημα, πήγα εκεί τους πλήρωσα ότι αναλογούσε στα τηλέφωνα παρέδωσα την κάρτα και είπαν ότι θα το ρυθμίσουν καθώς και όσες επόμενες χρεώσεις έρθουν για το ADSM. Πάντως μου έκανε εντύπωση ότι έκαναν λες και με περίμεναν (λες τα τηλέφωνα στο 1277 και στο τμήμα αμφισβήτησης να έπαιξαν ρόλο?).
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έστειλα την επιστολή γιατί ξαναάνοιξε το κατάστημα, πήγα εκεί τους πλήρωσα ότι αναλογούσε στα τηλέφωνα παρέδωσα την κάρτα και είπαν ότι θα το ρυθμίσουν καθώς και όσες επόμενες χρεώσεις έρθουν για το ADSM. Πάντως μου έκανε εντύπωση ότι έκαναν λες και με περίμεναν (λες τα τηλέφωνα στο 1277 και στο τμήμα αμφισβήτησης να έπαιξαν ρόλο?).

 

Μπορεί να διαβάζουν και το #myphone...

Εντάξει αφού βρήκες άκρη ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μελετώντας τις χρεώσεις που αποτυπώνονται στη ανανέωση της σύμβασης, πιθανολογώ οτί ΟΛΕΣ οι χρεώσεις είναι χωρίς ΦΠΑ, αλλίως υπάρχει απόκλιση σίγουρα.

 

Πάραδειγμα, η χρέωση(πέραν των 130 sms) αναφέρει οτί είναι 0,080 ευρώ, ενώ στον τελευταίο αναλυτικό λογαριασμό μου, τα επιπλέον από τα 130 sms μου τα χρεώνει 0,105 ευρώ. :confused:

Κάτι αντίστοιχο, συμβαίνει και με τις χρεώσεις για κλήσεις εκτός του πακέτου.

 

Όσο για τα πακέτα 100, 200, 300 λεπτών με standar χρέωση, τα οποία χρησιμοποιούσα, έχουν σταματήσει(νομίζω δηλαδή) αλλά το αρνητικό είναι οτί ΔΕΝ μου ήρθε κάποια ενημέρωση ωστέ να το γνωρίζω επίσημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα μου αλλά αυτό που με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα είναι η γενικότερη συμπεροφορά των υπαλλήλων της wind. Σαν να μας κάνουν χάρη που έχουμε αυτό το πρόγραμμα. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κανένας ξέρει πως γίνεται να προσθέσω στο πρόγραμμα και πλοήγηση στο ιντερνετ γιατί ενώ η συμβαση το προβλέπει (πχ 300 mb με 7,5 ευρώ) στην πράξη δε μπόρεσα να βγάλω άκρη ούτε σε κατάστημα ούτε στο 1277. Αυτό που μου είπαν είναι να στείλω fax με το αίτημα μου!
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μας κανουν χαρη μιας και το ΓΕΣ εκανε διαγωνισμο για το ποια εταιρια θα αναλαβει το προγραμμα και ολες η εταιριες με πρωτη την wind που κερδισε κιολας λισαξανε να το αναλαβουν....και την 2η και την3η χρονια που το συνεχισανε επισης....!!!

 

βεβαια κατα τα αλλα το προγραμμα εχει πολυ συγκεκριμενους ορους οπως και τα εταιρικα....μαλον αυτο θα φταιει...

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα μου αλλά αυτό που με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα είναι η γενικότερη συμπεροφορά των υπαλλήλων της wind. Σαν να μας κάνουν χάρη που έχουμε αυτό το πρόγραμμα. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν κανένας ξέρει πως γίνεται να προσθέσω στο πρόγραμμα και πλοήγηση στο ιντερνετ γιατί ενώ η συμβαση το προβλέπει (πχ 300 mb με 7,5 ευρώ) στην πράξη δε μπόρεσα να βγάλω άκρη ούτε σε κατάστημα ούτε στο 1277. Αυτό που μου είπαν είναι να στείλω fax με το αίτημα μου!

 

κανε αυτο που ειπαν ..στειλε το αιτημα σου με φαξ ..και θα στο ικανοποιησουν...εγω 2 φορες το εκανα και ολα οκκ..!!!!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι η Wind φημίζεται και για την ευγένεια και αποδοτικότητα της εξυπηρέτησης πελατών βέβαια. Αν αναλογιστείτε ότι πριν λίγο καιρό όλοι νόμιζαν ότι θα απολυθούν, φανταστείτε τι είχε γίνει :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι η Wind φημίζεται και για την ευγένεια και αποδοτικότητα της εξυπηρέτησης πελατών βέβαια. Αν αναλογιστείτε ότι πριν λίγο καιρό όλοι νόμιζαν ότι θα απολυθούν, φανταστείτε τι είχε γίνει :)

 

Παντού ρε παιδία σε κάθε εργασία υπάρχουν οι καλοί και οι κακοί.

Δεν είναι τόσο δύσκολο να βρείτε ένα μαγαζί να εξυπηρετείστε.

 

Δεν λέω να μην πηγαίνετε και αλλού αυτό είναι αδύνατο.

Αλλά για σοβαρά πράγματα αλλαγές προγραμμάτων - γραμμές καλό είναι να έχουμε ένα σταθερό μαγαζί!

 

Εδώ ρούχα ψωνίνουμε και επιλέγουμε συγκεκριμένα μαγαζιά λόγω πωλητών.

Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για υπηρεσίες....

Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και για τα ατομα της Ελληνικης Αστυνομιας; αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για τα ανωτερω ατομα;

αυτο ειναι διαφορετικο; http://www.militaryclub.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=50

ευχαριστω.

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

παιδια ισχυει ακομα το πραγραμμα με την wind? εχει αλλαξει κτ???

 

παιρνω τηλ και κανεισ δεν το σηκωνει στο τμημα των εταιρικων προγραμματων!!! εχω εκνευριστει!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

παιρνω τηλ και κανεισ δεν το σηκωνει στο τμημα των εταιρικων προγραμματων!!! εχω εκνευριστει!!!

 

Ισχυει κανονικα και με τον νομο και δεν χρειαζεται να παρεις πια τηλεφωνο,απλα να πας σε ενα καταστημα και να ρωτησεις οτι θελεις να μαθεις...!!

Μετα απο 5 ετη και παραπανω μπορω να σου πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και μακαρι ολα τα στεληχη να μπουν στο προγραμμα αυτο.

Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο καταστημα αλλα δεν εχω καταλαβει αν το δικαιουμαστε, ο πατερας μου ηταν εφεδρος αξιωματικος οταν εκανε θητεια και τωρα εχει διαφορα προνομια οπως πχ να τρωει σε λεσχη αξιωματικων και γι αυτο δεν ξερω αν τον δεχονται γι αυτο το προγραμμα και δεν μπορω να τους βρω να τους ρωτησω...
Link to comment
Share on other sites

πηγα απο καταστημα αλλα δεν εχω καταλαβει αν το δικαιουμαστε, ο πατερας μου ηταν εφεδρος αξιωματικος οταν εκανε θητεια και τωρα εχει διαφορα προνομια οπως πχ να τρωει σε λεσχη αξιωματικων και γι αυτο δεν ξερω αν τον δεχονται γι αυτο το προγραμμα και δεν μπορω να τους βρω να τους ρωτησω...

 

να ρωτήσει στη τοπική ένωση αποστράτων γιατί δικαιούνται και αυτοί...!!!!!....(η δγη πρέπει να έχει αποσταλεί)...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσει στη τοπική ένωση αποστράτων γιατί δικαιούνται και αυτοί...!!!!!....(η δγη πρέπει να έχει αποσταλεί)...

 

ρωτησα και εκει αλλα δεεεεεεεν ξερουν...

Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου διαβασα ολα τα ποστ μου εμεινε μια απορια. το προγραμμα ισχυει για ολους τους ενστολους ανεξαρτητα το που υπηρετουν?
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και για τα ατομα της Ελληνικης Αστυνομιας; αν οχι υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για τα ανωτερω ατομα;

αυτο ειναι διαφορετικο; http://www.militaryclub.gr/index.php...d=50&Itemid=50

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

πηγα απο καταστημα αλλα δεν εχω καταλαβει αν το δικαιουμαστε, ο πατερας μου ηταν εφεδρος αξιωματικος οταν εκανε θητεια και τωρα εχει διαφορα προνομια οπως πχ να τρωει σε λεσχη αξιωματικων και γι αυτο δεν ξερω αν τον δεχονται γι αυτο το προγραμμα και δεν μπορω να τους βρω να τους ρωτησω...

 

Ναι αυτό ισχύει για τις Λέσχες και τα ΕΚΕΜΣ και τα πρατήρια. Όπως και για τα παιδιά τους ισχύει να τρώνε στις λέσχες αξιωματικών. Πρόσεχε να δεις, ήμουνα κι εγώ Δόκιμος και έβγαλα γραμμή τότε που υπηρετούσα. Απολύθηκα εδώ και ένα χρόνο, άλλξα τον αριθμό ταυτότητας (της Αστυνομίας) με fax τους την έστειλα και δε μου είπανε τίποτα ότι δεν είναι στρατιωτική ταυτότητα. Φυσικά έχω και την ταυτότητα του Συνδέσμου μου για να πιστοποιώ αναπάσα στιγμή στον οποιοδήποτε την ιδιότητά μου, οπότε δε νομίζω να έχω πρόβλημα όπως και να έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από τον Ιανουάριο του 2009 είναι ενεργή η γραμμή. Κανονικά το αστεράκι ακόμη και σήμερα. Μιλάω με τα στελέχη στις ονομαστικές τους εορτές :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από τον Ιανουάριο του 2009 είναι ενεργή η γραμμή. Κανονικά το αστεράκι ακόμη και σήμερα. Μιλάω με τα στελέχη στις ονομαστικές τους εορτές :)

 

εισαι ο ανθρωπος μου!!! θυμασαι τι δικαιολογητικα χρειαστηκε να πας και που το πηγες???

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τότε τη διαδικασία ΔΕΝ την έκαναν τα καταστήματα και επικοινώνησα με τα κεντρικά της Wind και μου είχανε στείλει ό,τι δικαιολογητικά χρειάζονταν μέσω fax. Τα συμπλήρωσα, διάλεξα συσκευή και τους τα έστειλα πάλι με fax μέσω καταστήματος Wind. Εάν θυμάμαι καλά το τηλέφωνο του τμήματος ήτανε το 2106158800.

 

Τώρα, απ' ό,τι βλέπω η διαδικασία γίνεται απ' ευθείας από τα καταστήματα Wind, πράγμα που σημαίνει λιγότερη ταλαιπωρία... ;)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τότε τη διαδικασία ΔΕΝ την έκαναν τα καταστήματα και επικοινώνησα με τα κεντρικά της Wind και μου είχανε στείλει ό,τι δικαιολογητικά χρειάζονταν μέσω fax. Τα συμπλήρωσα, διάλεξα συσκευή και τους τα έστειλα πάλι με fax μέσω καταστήματος Wind. Εάν θυμάμαι καλά το τηλέφωνο του τμήματος ήτανε το 2106158800.

 

Τώρα, απ' ό,τι βλέπω η διαδικασία γίνεται απ' ευθείας από τα καταστήματα Wind, πράγμα που σημαίνει λιγότερη ταλαιπωρία... ;)

 

Η διαδικάσια έχει όπως ισχύει!

Αν θες και συσκευές στέλνεις φαξ στον αριθμό που γράφεις!

 

Την αίτηση μπορείς να την πάρεις από οποιοδήποτε κατάστημα WIND!

 

Αν δεν θες συσκευή κάνεις τη δουλεία σου καο από μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...