Jump to content

Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς


bianca76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδες, δεν ειναι σωστο να "θαβετε" τους νεους πελατες. Τι θα πει εχουν θρασος? Αν το δει κανεις απο τα κεντρικα της ΤΙΜ, τι θα λεει? Το κανετε και φαινεται λες και τους κανετε χαρη. Μπορει να μην υπαρχει bonus, μπορει να μην χωνευτε τους στρατιωτικους, αλλα λιγος σεβασμος. Σκεψου δηλ να αρχισει το 1260 να θαβει τους πελατες δημοσια, το 1234 να θαβει τα καταστηματα κοκ. Οχι στην ΤΙΜ, αλλα σε ολες.
Link to comment
Share on other sites

elpizo na teliosei grigora auth h prosfora sto ges....

 

για ποιο λογο να τελειωσει? εγω περιμενω να τελειωσει το συμβολαιο μου στην vodafone για να μπω σε αυτο το προγραμμα. λετε να μην προλαβω?:(

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες οι δόκιμοι το δικαιουνται?

 

Νομίζω πως όχι,τη προσφορά την δικαιούται στέλεχος.Οι δόκιμοι είναι έφεδροι.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να συνοψίσουμε λοιπόν:

Η σύμβαση έχει γίνει για να εξυπηρετείται το στράτευμα επικοινωνιακά εσωτερικά.

Έχει δημιουργηθεί ένα VPN δίκτυο (όπως και σε άλλες μεγάλες εταιρείες με πολλά στελέχη).

Υπάρχουν τρεις βασικές ομάδες χρηστών ανάλογα με τα επιχειρησιακά τους καθήκοντα.

Στην τρίτη ομάδα, που μας ενδιαφέρει, έχουν προστεθεί και τα οικογενειακά μέλη των στελεχών, αποστράτων και υπαλλήλων ΓΕΣ.

Η επικοινωνία μεταξύ του virtual δικτύου είναι δωρεάν και όλες οι εξωτερικές κλήσεις και λοιπές υπηρεσίες με έκπτωση 9%.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι το εταιρικό δίκτυο έγινε με βάση τις επιχειρησιακές ανάγκες των δύο πρώτων ομάδων χρηστών.

Δηλαδή δε το κάνανε αποκλειστικά για τις οικογένειες των στρατιωτικών.

Απλά τις συμπεριλάβανε κι αυτές με προνομιακές χρεώσεις.

Όσο για κάτι σχόλια του τύπου "εσείς οι στρατιωτικοί" και "ζητάει σύνδεση για το παιδί του που γεννήθηκε το 2006" ας λειτουργήσει η απλή λογική σκέψη.

Εγώ πάντως για τον γιο μου που γεννήθηκε το 2006 τον έχω καλύψει επικοινωνιακά με μια ενδοεπικοινωνία για τον ύπνο του και μια χαλασμένη SAMSUNG συσκευή (voda live).

Μπορούν να γίνουν μέχρι τέσσερεις συνδέσεις.

Δωρεάν φορητότητα από άλλες εταιρίες.

Κανένα πάγιο.

Στην αρχή δεχόταν η ΤΙΜ το συνολικό ποσό επιδότησης, οπότε έπαιρνες ακριβότερη συσκευή, αλλά μετά το άλλαξε με μερική επιδότηση για κάθε σύνδεση χωριστά.

 

Αν κάποιος θέλει την σύμβαση PM me.

γιώργος (joulisg)
Link to comment
Share on other sites

elpizo na teliosei grigora auth h prosfora sto ges....

 

Δεν το κλεινεις το μαγαζι να το παρει κανενας καλυτερος επαγγελματιας; Ελεος :down:

 

Εγώ πάντως για τον γιο μου που γεννήθηκε το 2006 τον έχω καλύψει επικοινωνιακά με μια ενδοεπικοινωνία για τον ύπνο του και μια χαλασμένη SAMSUNG συσκευή (voda live).

 

Οριστε; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για τον γιο μου που γεννήθηκε το 2006 τον έχω καλύψει επικοινωνιακά με μια ενδοεπικοινωνία για τον ύπνο του και μια χαλασμένη SAMSUNG συσκευή (voda live).

 

Εννοείς όπως τότε με το πραγματικό non stop του F2G που οι γονείς έβαζαν στο δωμάτιο του παιδιού ένα κινητό και είχαν συνδεδεμένη τη γραμμή με δικό τους κινητό για ώρες ώστε να ελέγχουν το παιδί;;; Αυτοί ήταν και οι λόγοι που επικαλέστηκε η ΤΙΜ για να κόψει το REAL NON STOP και να το κάνει STOP@500. Αν γίνεται πάλι τέτοια κατάχρηση (και μετά γκρινιάζουμε για χωρητικότητα...) βλέπω η δωρεάν επικοινωνία στα οικογενειακά του ΓΕΣ να περιορίζεται σε τίποτα 5λεπτες κλήσεις τύπου CU a lot!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όπως τότε με το πραγματικό non stop του F2G που οι γονείς έβαζαν στο δωμάτιο του παιδιού ένα κινητό και είχαν συνδεδεμένη τη γραμμή με δικό τους κινητό για ώρες ώστε να ελέγχουν το παιδί;;; Αυτοί ήταν και οι λόγοι που επικαλέστηκε η ΤΙΜ για να κόψει το REAL NON STOP και να το κάνει STOP@500. Αν γίνεται πάλι τέτοια κατάχρηση (και μετά γκρινιάζουμε για χωρητικότητα...) βλέπω η δωρεάν επικοινωνία στα οικογενειακά του ΓΕΣ να περιορίζεται σε τίποτα 5λεπτες κλήσεις τύπου CU a lot!

Όχι βέβαια, χαριτολογόντας το ανέφερα.

Το Samsung το έχει για να παίζει.

Το χρησιμοποιεί και σαν αυτοκινητάκι :D

γιώργος (joulisg)
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, χαριτολογόντας το ανέφερα.

Το Samsung το έχει για να παίζει.

Το χρησιμοποιεί και σαν αυτοκινητάκι :D

Χαχα! Να σου ζήσει! :)

 

 

kateriniotis περιμένω απάντηση σε αυτό που σε ρώτησα, διαφορετικά θα αναγκαστώ να συμφωνήσω με τον Nrg...

Link to comment
Share on other sites

θελοντας και μη το προγραμμα αυτο εγινε.

ειτε βολευει καποιους ειτε οχι.

γι'αυτους που δουλευον σε καταστηματα πρεπει να εξυπηρετησουν τον κοσμο...οπως κι εμεις αν ειμασταν στρατηγοι και λοιποι θα θελαμε να μας εξυπηρετησουν.

απλα τα πραγματα.

και ας σταματησει οποτε θελει. καρτες σιμ να υπαρχουν και ολα πανε καλα :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

1)ean den perasei 12-13 eyro (htoi 155 eyro olo ton xrono)....ananeonetai aytomata gia akoma ena xrono to symbolaio...

 

2) to tonizo gia ena filo poy eipe h cosmote kai h vodafone poy ekanan palia den exoyn kopsei tipota...apla den kanoyn alles syndeseis...

 

3) yparxei kai allo programma kalytero pisteyo kata thn gnomh moy...

 

4)pros to tosh zhleia apo orismenoys?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σε ένα κατάστημα της TIM που απευθύνθηκα αρνήθηκαν ότι η προσφορά ισχύει για την Αεροπορία, θα μπορούσες να μου πεις πως τα κατάφεραν οι φίλοι σου; (Ή όποιος άλλος ξέρει.)

 

Ευχαριστώ.

 

Έχω τη διαταγή του ΓΕΣ στην οποία αναφέρει ότι είναι για όλους τους κλάδους των ενόπλεων δυνάμεων.

 

Η ΤΙΜ βέβαια κάνει την πάπια.

 

Εάν θέλεις γράψε mail να σου τη στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη διαταγή του ΓΕΣ στην οποία αναφέρει ότι είναι για όλους τους κλάδους των ενόπλεων δυνάμεων.

 

Η ΤΙΜ βέβαια κάνει την πάπια.

 

Εάν θέλεις γράψε mail να σου τη στείλω.

 

Είσαι αρχηγός, σου στέλνω email τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός, σου στέλνω email τώρα.

 

file mou,na sou pw to parakatw: opoiodipote xarti apo to strato kai na exeis, to katastima pou tha pas den tha dexthei tipota ektos apo auta pou leei h idia h tim!h etairia orizei tous orous kai tous kanones sta katastimata ths.

opote min kaneis kan ton kopo na peis kati tetoio se opoiodipote katastima!

poion pisteveis oti tha akousei o ipallilos?ayta pou tha tou peis esi kai to GES h' auta pou tou orizei h etairia toy?!!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

file mou,na sou pw to parakatw: opoiodipote xarti apo to strato kai na exeis, to katastima pou tha pas den tha dexthei tipota ektos apo auta pou leei h idia h tim!h etairia orizei tous orous kai tous kanones sta katastimata ths.

opote min kaneis kan ton kopo na peis kati tetoio se opoiodipote katastima!

poion pisteveis oti tha akousei o ipallilos?ayta pou tha tou peis esi kai to GES h' auta pou tou orizei h etairia toy?!!

 

Ενοείτε ότι ο υπάλληλος δεν θα δεχθεί το χαρτί του ΓΕΣ.

 

Απλά όποιος έχει το χαρτί του ΓΕΣ, μπορεί να κάνει ερώτηση στην ΤΙΜ υπηρεσιακώς, για τους όρους της σύμβασης μεταξύ ΓΕΣ και ΤΙΜ, και να λυθεί η παρεξήγηση.

 

Πάντως εγώ λόγω του ότι έχω συγγενή στην αεροπορία, ρώτησα στο ΓΕΣ και μου ήπαν ότι είναι για όλους.

Τώρα όποιος θέλει το ψάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε manos91a έκατσα και ξετίναξα τη σύμβαση και βλέπω ότι είναι καθαρά μεταξύ ***ΤΔΒ και ΤΙΜ για το στρατό Ξηράς (ΓΕΣ).

Λογικά αν υπάρχει παρόμοια σύμβαση με ΓΕΑ ή ΓΕΝ θα πρέπει να κάνετε ένα τηλέφωνο στις αντίστοιχες διευθύνσεις επικοινωνιών, δε μπορεί να μη γνωρίζουν.

 

Πήρε κανείς τηλέφωνο στο 1277 (εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών ΤΙΜ) να ρωτήσει αν ισχύει για άλλους κλάδους ?

 

Λοιπόν πήρα στο 1277 και μου απάντησαν ότι μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν αντίστοιχες συμβάσεις με άλλους κλάδους.

 

Όπως προανέφερα η σύμβαση αναφέρεται στη δημιουργία VPN δικτύου του ΓΕΣ και όχι ΓΕΕΘΑ.

Κάτι αντίστοιχο με ΑΣΔΑ "ΠΥΡΣΕΙΑ" και ΔΑΔΑ (για όσους γνωρίζουν).

γιώργος (joulisg)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε manos91a έκατσα και ξετίναξα τη σύμβαση και βλέπω ότι είναι καθαρά μεταξύ ***ΤΔΒ και ΤΙΜ για το στρατό Ξηράς (ΓΕΣ).

Λογικά αν υπάρχει παρόμοια σύμβαση με ΓΕΑ ή ΓΕΝ θα πρέπει να κάνετε ένα τηλέφωνο στις αντίστοιχες διευθύνσεις επικοινωνιών, δε μπορεί να μη γνωρίζουν.

 

Πήρε κανείς τηλέφωνο στο 1277 (εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών ΤΙΜ) να ρωτήσει αν ισχύει για άλλους κλάδους ?

 

Λοιπόν πήρα στο 1277 και μου απάντησαν ότι μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν αντίστοιχες συμβάσεις με άλλους κλάδους.

 

Όπως προανέφερα η σύμβαση αναφέρεται στη δημιουργία VPN δικτύου του ΓΕΣ και όχι ΓΕΕΘΑ.

Κάτι αντίστοιχο με ΑΣΔΑ "ΠΥΡΣΕΙΑ" και ΔΑΔΑ (για όσους γνωρίζουν).

 

Μπορείς να μου στείλεις τη σύμβαση να τη δώ;(manos91a@gmail.com)

Είναι σύμβαση ή εσωτερικό χαρτί της ΤΙΜ προς τα καταστήματα;

 

Εγώ έχω μόνο τη διαταγή του ΓΕΣ στην οποία αναφέρεται ξεκάθαρα ότι είναι για όλους τους κλάδους των ενόπλεων δυνάμεων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε manos91a έκατσα και ξετίναξα τη σύμβαση και βλέπω ότι είναι καθαρά μεταξύ ***ΤΔΒ και ΤΙΜ για το στρατό Ξηράς (ΓΕΣ).

Λογικά αν υπάρχει παρόμοια σύμβαση με ΓΕΑ ή ΓΕΝ θα πρέπει να κάνετε ένα τηλέφωνο στις αντίστοιχες διευθύνσεις επικοινωνιών, δε μπορεί να μη γνωρίζουν.

 

Πήρε κανείς τηλέφωνο στο 1277 (εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών ΤΙΜ) να ρωτήσει αν ισχύει για άλλους κλάδους ?

 

Λοιπόν πήρα στο 1277 και μου απάντησαν ότι μέχρι στιγμής δεν υπάρχουν αντίστοιχες συμβάσεις με άλλους κλάδους.

 

Όπως προανέφερα η σύμβαση αναφέρεται στη δημιουργία VPN δικτύου του ΓΕΣ και όχι ΓΕΕΘΑ.

Κάτι αντίστοιχο με ΑΣΔΑ "ΠΥΡΣΕΙΑ" και ΔΑΔΑ (για όσους γνωρίζουν).

ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ???

 

ρε μαγκες οι δόκιμοι το δικαιουνται?

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ

 

1)ean den perasei 12-13 eyro (htoi 155 eyro olo ton xrono)....ananeonetai aytomata gia akoma ena xrono to symbolaio...

 

2) to tonizo gia ena filo poy eipe h cosmote kai h vodafone poy ekanan palia den exoyn kopsei tipota...apla den kanoyn alles syndeseis...

 

3) yparxei kai allo programma kalytero pisteyo kata thn gnomh moy...

 

4)pros to tosh zhleia apo orismenoys?

Ειμαι και εγω καποιος απο αυτους που με cote ειχε κανει παλαιοτερα συμβαση και στην περιπτωση μου εγινε ακριβως αυτο που ειπα μας ανακοινωνει ο διαχειρηστης οτι πλεον παυει το προγραμμα που ειχαμε κανει και μας εδωσαν χαρτια να μεταβουμε σε συμβολαια οπως αυτα της αγορας.Το θεωρεις αυτο σωστο?Και μιλαμε γιοα λογαριασμους παρα πολυ μεγαλους,απλα η χρεωσεις της ΤΙΜ ειναι πολυ καλυτερες και μας αποδεικνυει οτι ειναι πιο ευελικτη εταιρεια απο οτι οι αλλες 2,παντα ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ξαφνικα η ΤΙΜ μας τα χαλασε, ενω στην αρχη αν ηθελες 3 γραμμες για παραδειγμα, μπορουσες να κανεις συμψηφισμο των επιδοτησεων δηλαδη 150+150+150=450EURO και να παρεις μια αξιοπρεπης συσκευη, τωρα δεν μπορεις να το κανεις αυτο και σε αναγκαζει να παρει 3 συσκευες μια για καθε γραμμη. Γιαυτο και καποιοι ενεργοποιουσαν πολλες γραμμες και ας μην προτρεχουν ορισμενοι και χλευαζουν, γιατι στο κατω κατω δεν τους πεφτει και λογος.
Link to comment
Share on other sites

To περιμενα. Επισης θα πρεπει μεχρι να κλεισει ο χρονος να εχεις συμπληρωσει συνολο 155 ευρω λογαριασμο γιατι αναγκαστικα θα δεσμευτεις για εναν ακομη χρονο..........ποιος ξερει σε τι προγραμμα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

To περιμενα. Επισης θα πρεπει μεχρι να κλεισει ο χρονος να εχεις συμπληρωσει συνολο 155 ευρω λογαριασμο γιατι αναγκαστικα θα δεσμευτεις για εναν ακομη χρονο..........ποιος ξερει σε τι προγραμμα.

 

Δεν ξερω τι ισχυει σε αλλους νομους, αλλα αυτο ισχυει πλεον στο Βολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ισχυει σε αλλους νομους, αλλα αυτο ισχυει πλεον στο Βολο.

 

 

Aυτα ηταν στα...ψιλα γραμματα, συμφωνα με παιδια που εχουν κανει το προγραμμα και εχουν.....μετανοιωσει..........:wacko:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι τακτική από τα καταστήματα ώστε να αποθαρρύνουν τους υποψήφιους πελάτες;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Προγράμματα κινητής Nova για στρατιωτικούς

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...