Jump to content

Μια καλή δικαιολογία να λείψω από τη δουλειά;


Venus_Is_A_Boy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol: :lol: :w00t: ωραίος...:rolleyes:

Κοίτα επειδή είναι λίγο μπέρδεμα και οι μέρες κυλάνε είναι απλό...

Ξέρετε Κύριε Ταδε στις ταδε του μηνός θα λείψω....

Εγώ π'αντως έτσι του λέω και δεν μου έχει πει ποτέ όχι...:rolleyes:

Ακριβως...Θελει θαρρος, μην μας παρουνε και τον αερα...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως όταν θέλω να πάω κάπου λέω ότι: πειράζει αν λείψω πχ τη Δευτέρα επειδή θέλω να πάω Πήλιο??? Το σκέφτεται λίγο και μου λέει... Ε τι να σε κάνω, είσαι και κορίτσι! Να πας και καλά να περάσεις :lol:

 

Από το να λέω ότι αρρώστησα ή οτιδήποτε άλλο, καλύτερα η αλήθεια!

Γιατί όταν αρρωστήσω στ αλήθεια μπορεί και να μην με πιστεύει:(

Εξάλλου δεν είναι χαζός και να πιστεύει ότι συνέχεια αρρωσταίνω!

 

Οπότε καλύτερα την αλήθεια, παρά να πω ψέμματα:)

καλα εσυ εισαι και τσαχπινα! δεν μπορει να σου πει οχι! :p

 

κι εγω θελω να παρω ενα παρασκευοσκδευτερα :p

για να καλυψουμε τα σπασμενα :lol:

 

venus πες του την αληθεια ρε συ και οτι γινει, εγινε

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ εισαι και τσαχπινα! δεν μπορει να σου πει οχι! :p

 

κι εγω θελω να παρω ενα παρασκευοσκδευτερα :p

για να καλυψουμε τα σπασμενα :lol:

 

venus πες του την αληθεια ρε συ και οτι γινει, εγινε

 

Να σου χαρίσω δικό μου...:lol: :lol:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Να σου χαρίσω δικό μου...:lol: :lol:

 

χμμμ...κακιουλα?και εγω βρε παιδια σκεφτομαι να λειψω η ν αλλαξω αυτην την κυριακη την βαρδια μου αλλα ειναι η τριτη φορα σερι που το ζηαω και μου φαινεται ...θα μεινω στο θελω!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...κακιουλα?και εγω βρε παιδια σκεφτομαι να λειψω η ν αλλαξω αυτην την κυριακη την βαρδια μου αλλα ειναι η τριτη φορα σερι που το ζηαω και μου φαινεται ...θα μεινω στο θελω!!:cry:

 

:( όχι βρε κακιούλα απλά τι να κάνω που ο ατιμούλης μπορώ να έχω όλα μα όλαααααααααααααα τα 3ήμερα δικά μου...ή και 4 ήμερα αν θέλω...:rolleyes:

Άντε μου θα σου χαρίσω και εσένα ένα..:p

 

Χμμμ...μήπως να το προσέξεις αυτό λίγο...:shifty: τρίτη φορά θα θυμώσει ο boss :rolleyes:

Υπομονή και επιμονή μόνο...:O

 

Γι αυτό παιδιά να ξέρετε πως ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ και όλα θα έρθουν...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

:( όχι βρε κακιούλα απλά τι να κάνω που ο ατιμούλης μπορώ να έχω όλα μα όλαααααααααααααα τα 3ήμερα δικά μου...ή και 4 ήμερα αν θέλω...:rolleyes:

Άντε μου θα σου χαρίσω και εσένα ένα..:p

 

Χμμμ...μήπως να το προσέξεις αυτό λίγο...:shifty: τρίτη φορά θα θυμώσει ο boss :rolleyes:

Υπομονή και επιμονή μόνο...:O

 

Γι αυτό παιδιά να ξέρετε πως ΧΕΡΙΑ ΨΗΛΑ και όλα θα έρθουν...

 

ενα δικιο το χεις ...ασε που θα χρειαστει να λειψω και αλλες 2μερες στα τελη του μηνα που θα παω παλι ταξιδακι...

μηπως τελικα ν ακυρωσω αυτο που ηθελα και να το κανω αλλη φορα?:rolleyes: :O

Link to comment
Share on other sites

ενα δικιο το χεις ...ασε που θα χρειαστει να λειψω και αλλες 2μερες στα τελη του μηνα που θα παω παλι ταξιδακι...

μηπως τελικα ν ακυρωσω αυτο που ηθελα και να το κανω αλλη φορα?:rolleyes: :O

 

Την άποψη μου είπα...:O σκέψου το καλύτερα μήπως έχεις ποιό μετά πρόβλημα που λες...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την άποψη μου είπα...:O σκέψου το καλύτερα μήπως έχεις ποιό μετά πρόβλημα που λες...:rolleyes:

 

το συζητησα και εφαγα πορτα:nagger: :( :lol:

αλλα τι να κανω...

θα το παλεψω για δυο κυριακες τον μηνα εστω και με χαζη δικαιολογια...

παντως το τολμησα...αφου δεν πηρα τον δρομο για το σπιτι :p :cry: και πηρα απλα μια αρνητικη απαντηση κατι ειναι και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

το συζητησα και εφαγα πορτα:nagger: :( :lol:

αλλα τι να κανω...

θα το παλεψω για δυο κυριακες τον μηνα εστω και με χαζη δικαιολογια...

παντως το τολμησα...αφου δεν πηρα τον δρομο για το σπιτι :p :cry: και πηρα απλα μια αρνητικη απαντηση κατι ειναι και αυτο...

 

Υπομονή και επιμονή...:rolleyes: :O άρα εγώ έχω καλό προιστάμενο...γιατί επιλέγω και το 8ωρο μου αν θέλω...:rolleyes: :p και τα πάμε περίφημα :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω να λείψω για την εξεταστική τέλος του μήνα.Κάνω πρακτική στον ΟΤΕ.Ξέρει κανείς πόσες μέρες άδεια δικαιούμαστε απ το ΤΕΙ?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λέω να λείψω για την εξεταστική τέλος του μήνα.Κάνω πρακτική στον ΟΤΕ.Ξέρει κανείς πόσες μέρες άδεια δικαιούμαστε απ το ΤΕΙ?

 

αν θυμαμαι καλα η 4 η 7 ειχα παρει εγω...

μην ανησυχεις οσες παραπανω παρεις θα τις καλυψεις με παραπανω μερες στην δουλεια

ενα τηλ στην γραμματεια και μια κουβεντα με τον υπευθυνο σου στην δουλεια θα σου λυσει τα χερια...:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ αρρώστησα οπότε χτες και σήμερα σπιτάκι :yahoo:

Έχει τόσο ωραίο καιρόμ όμως, που θέλω να πάω για καφέ στη θάλασσα:)

Λέτε να πειράζει πολύ :whistle:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα η 4 η 7 ειχα παρει εγω...

μην ανησυχεις οσες παραπανω παρεις θα τις καλυψεις με παραπανω μερες στην δουλεια

ενα τηλ στην γραμματεια και μια κουβεντα με τον υπευθυνο σου στην δουλεια θα σου λυσει τα χερια...:p

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Η ******* είναι ότι δουλευω Θεσσαλονίκη και σπουδάζω στα Χανιά οπότε θα αναγκαστώ λείψω αρκετές μέρες...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Η ******* είναι ότι δουλευω Θεσσαλονίκη και σπουδάζω στα Χανιά οπότε θα αναγκαστώ λείψω αρκετές μέρες...

εμας στα ιεκ ηταν γυρω στις 15μερες οταν καναμε πρακτικη αν θυμαμαι καλα...

και η !@@$#% ηταν οτι δεν την πηρα ποτε

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που θα βγω λιγο off topic...

Mπορω να παρωφοιτιτικη αδεια πο την δουλεια ενω πηγαινω σε ιεκ..

Διοτι ξερω ισχυει μονο για αει και τει!!

Link to comment
Share on other sites

nomizo pos oxi? alla den eimai sigouros,... rota se ena kep tis perioxis sou...

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα σας!

Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίξω καινούριο. Η δική μου περίπτωση είναι λίγο πιο περίεργη από αυτές που προαναφέρθηκαν. Έχω σύμβαση μέχρι 31/08 αλλά σκοπεύω να φύγω νωρίτερα από τη συγκεκριμένη (#@&)-εταιρεία, συγκεκριμένα στο τέλος αυτού του μήνα. Γνωρίζω ότι αν παραιτηθώ χάνω την αποζημίωση που δικαιούμαι με τη λήξη της σύμβασης και αναρωτιέμαι, σε περίπτωση που δεν εμφανιστώ καθόλου όλο τον Αύγουστο χωρίς όμως να έχω υπογράψει παραίτηση, και να περιμένω να λήξει η σύμβαση... την αποζημίωση θα τη πάρω; ή αντί αυτής υπάρχει περίπτωση να έχω άλλο πρόβλημα; Όλα αυτά δεδομένου του ότι δεν με ενδιαφέρει να μείνω μέχρι να τελειώσει η σύμβαση και του ότι δε θέλω να τους χαρίσω ούτε ευρώ από αυτά που δικαιούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, αν δεν εμφανιστείς δεν μπορούν να μη σε πληρώσουν με τη λογική ότι δεν εκτελούσες όπως όφειλες τα καθήκοντά σου;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, αν δεν εμφανιστείς δεν μπορούν να μη σε πληρώσουν με τη λογική ότι δεν εκτελούσες όπως όφειλες τα καθήκοντά σου;

 

Απο την στιγμη που θελει να φυγει αν παρετηθει δεν παιρνει αποζημιωση αν δεν εκτελεσει ομως τα καθηκοντα του τον απωλειουν οποτε περνει αποζημιωση,σωστα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που θέλω να εξακριβώσω. Το μισθό του Αυγούστου εννοείται πως δεν τον ζητώ, ρωτώ αν μπορώ να πάρω την αποζημίωση λόγω λήξης της σύμβασης που από όσο ξέρω είναι 42 ευρώ ανά μήνα εργασίας, ακόμα και για τους 3 από τους 4 μήνες που είναι η σύμβαση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Επαναφέρω το θέμα για να μην ανοίξω καινούριο. Η δική μου περίπτωση είναι λίγο πιο περίεργη από αυτές που προαναφέρθηκαν. Έχω σύμβαση μέχρι 31/08 αλλά σκοπεύω να φύγω νωρίτερα από τη συγκεκριμένη (#@&)-εταιρεία, συγκεκριμένα στο τέλος αυτού του μήνα. Γνωρίζω ότι αν παραιτηθώ χάνω την αποζημίωση που δικαιούμαι με τη λήξη της σύμβασης και αναρωτιέμαι, σε περίπτωση που δεν εμφανιστώ καθόλου όλο τον Αύγουστο χωρίς όμως να έχω υπογράψει παραίτηση, και να περιμένω να λήξει η σύμβαση... την αποζημίωση θα τη πάρω; ή αντί αυτής υπάρχει περίπτωση να έχω άλλο πρόβλημα; Όλα αυτά δεδομένου του ότι δεν με ενδιαφέρει να μείνω μέχρι να τελειώσει η σύμβαση και του ότι δε θέλω να τους χαρίσω ούτε ευρώ από αυτά που δικαιούμαι.

 

Αν παραιτηθείς δικαιούσαι να πάρεις επίδομα καλοκαιρινής άδειας, να πληρωθείς τις ημέρες της άδειας, εφ όσον δεν τις έχεις πάρει (είναι 2 ημέρες για κάθε μήνα, δηλαδή αν εργάζεσαι από την αρχή του έτους είναι: 2Χ7= 14 ημέρες) και ίσως δικαιούσαι και ένα αναλογικό μέρος από το δώρο των Χριστουγέννων, για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραιτηθείς δικαιούσαι να πάρεις επίδομα καλοκαιρινής άδειας, να πληρωθείς τις ημέρες της άδειας, εφ όσον δεν τις έχεις πάρει (είναι 2 ημέρες για κάθε μήνα, δηλαδή αν εργάζεσαι από την αρχή του έτους είναι: 2Χ7= 14 ημέρες) και ίσως δικαιούσαι και ένα αναλογικό μέρος από το δώρο των Χριστουγέννων, για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος.

 

Είναι απόλυτα σίγουρο αυτό; γιατί φίλος που παραιτήθηκε πέρυσι πριν τη λήξη της σύμβασης δεν πήρε τίποτα περισσότερο από όσα είχε δουλέψει μέχρι τη στιγμή της παραίτησης. Την άδεια ούτως ή άλλως θα τη πάρω τον Ιούλιο πριν φύγω.

Link to comment
Share on other sites

Αν παραιτηθείς δικαιούσαι να πάρεις επίδομα καλοκαιρινής άδειας, να πληρωθείς τις ημέρες της άδειας, εφ όσον δεν τις έχεις πάρει (είναι 2 ημέρες για κάθε μήνα, δηλαδή αν εργάζεσαι από την αρχή του έτους είναι: 2Χ7= 14 ημέρες) και ίσως δικαιούσαι και ένα αναλογικό μέρος από το δώρο των Χριστουγέννων, για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος.

 

δωρο χριστουγεννων δικαιουσε για καθε μερα που εργαζεσε αναλογικα απο τι 1/5 και μετα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...