Jump to content

Μαζί σου (Mega)


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στιλ Μανουσάκη μου θυμίζει λίγο, άσε που οι ηθοποιοί είναι ξεκάρφωτοι και άσχετοι... Θα δείξει.

Το τραγούδι της Παπαρίζου πάντως είναι τέλειο.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η σειρά θα είναι η πρώτη road-series (όπως λέμε roadmovie) -στην Ελλάδα τουλάχιστον- κ μόνο γι' αυτό αξίζει το ενδιαφέρον μας. Εγώ προσωπικά, επειδή μαρέσουν πολύ οι ταινίες αυτού του είδους, την περιμένω απ το καλοκαίρι κιόλας που διάβασα την περίληψη...χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει οτι είμαι υπεραισιόδοξη!

Οσο για το trailer: άψογο το Mad world, καλό το pure morning (αν κ ποτέ δν κατάλαβα τους στίχους σ αυτό το κομμάτι) άκυρη τελείως η Παπαρίζου (δε λέω οτι το κομμάτι είναι κακόφωνο απλώς δε μου ταιριάζει με το όλο στυλ)

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να είναι καλή η σειρά. Φαίνεται πολλά υποσχόμενη.

Όσο για το κομμάτι της Παπαρίζου που αναφέρεστε όλοι, πιστεύω πως (καλώς ή κακώς) αυτό είναι που θα παίζει στους τίτλους αρχής της σειράς, γιατί γράφτηκε αποκλειστικά και μόνο για το σήριαλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι βέβαιο αυτό... :)

Εμένα πάντως κάτι μου κάνει αυτή η σειρά. Και δεν μου θυμίζει -από το τρειλερ φυσικά και την περιγραφή- καθόλου Μανουσάκη...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν μου θυμίζει -από το τρειλερ φυσικά και την περιγραφή- καθόλου Μανουσάκη...

Συμφωνώ. Επίσης η υπόθεση δε μου φαίνεται καθόλου κλισέ όπως ανέφερε κάποιος πιο πριν. Έχετε δει πολλές σειρές στην Ελλάδα με πρωταγωνιστές δύο 17χρονους;

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

η ******ζου εκανε τραγουδι για σηριαλ;

ωχ!

μονο τα μπουτια της αξιζουν!

 

στην αναμονη ειμαστε μεχρι τις 22.1

Link to comment
Share on other sites

ΑΑααααα!!! Τι παιδι ειναι ο πρωταγωνιστης!!!! :respect:

 

Το κομματι της Παπαρίζου κορυφαιο. :)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΑααααα !!! Τι παιδι ειναι ο πρωταγωνιστης !!!! :respect:

 

Στην αξιόλογη αυτή σειρά, υποδύεται έναν 17χρονο, στην πραγματικότητα όμως, είναι 25 χρονών. - (Μάρτιος 1982).

 

Ο Αποστόλης Τότσικας, έχει συμμετάσχει και σε κάποια επεισόδια της ''10ης εντολής'', όπως και στην ελληνική ταινία του Λ.Λαζόπουλου, ''Ρ20''. - (2003). Κατάγεται από τον Βόλο.

 

(Ήταν συμμαθητής μου, στο Δημοτικό) ..... :cool: (1988-1993).

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου. Νέα σειρά στο «Μέγκα»

 

17ρηδες στις «άγονες» γραμμές

 

Ρεπορτάζ: Μ. ΠΕΤΡΟΥΤΣΟΥ - Σ. ΜΑΝΙΑΤΗΣ

 

Μας τρέλαναν, ως συνήθως, στις επαναλήψεις την περίοδο των γιορτών, αλλά για να πάει καλά η καινούργια χρονιά τα κανάλια ετοιμάζονται να ρίξουν στη μάχη της τηλεθέασης φρέσκα «όπλα».

 

Μαριλή Μήλια, Αποστόλης Τότσικας στη σειρά «Μαζί σου»

Το 2007 μπήκε με τις γνωστές επαναλήψεις αλλά οι τηλεοπτικοί σταθμοί από την ερχόμενη ή τη μεθεπόμενη εβδομάδα ετοιμάζονται να ρίξουν νέα επεισόδια των σειρών που έχουν ήδη στο πρόγραμμά τους, αλλά και να βγάλουν από τα συρτάρια τους καινούργιες σειρές.

 

Το ΜΕΓΚΑ σχεδιάζει να εντάξει στο πρόγραμμά του από τις 22 Ιανουαρίου (23.00) τη σειρά «Μαζί σου». Τη σκηνοθεσία υπογράφει ο Αλέξανδρος Πανταζούδης, που μαζί με τον Κώστα Βαζάκα συνυπογράφουν και το σενάριο και πρωταγωνιστούν οι: Αποστόλης Τότσικας, Μαριλή Μήλια, Ράνια Σχίζα, Τάσος Νούσιας, Κλειώ-Δανάη Οθωναίου, Νίκος Νικολάου, Ανδρέας Νάτσιος κ.ά.

 

Η ιστορία καταγράφει τις περιπέτειες δύο νέων που το μόνο κοινό στοιχείο που έχουν μεταξύ τους είναι η ηλικία τους. Δύο δεκαεφτάρηδες που το σκάνε, ο ένας από ίδρυμα ανηλίκων και η άλλη από το σπίτι της, και οργώνουν τη βόρεια Ελλάδα, ακολουθώντας τις «άγονες» γραμμές του τρένου δίπλα στο ποτάμι του Εβρου.

 

Ο Αρης (Αποστόλης Τότσικας) το σκάει από το ορφανοτροφείο όπου μεγαλώνει για να ανακαλύψει την ταυτότητα του πατέρα του. Η Ζωή (Μαριλή Μήλια) ζει με τη μητέρα της η οποία είναι πολιτικός, χωρίς να έχει ουσιαστική επαφή με τον πατέρα της. Οταν επιχειρεί να επικοινωνήσει μαζί του μαθαίνει ότι αιτία για την απόσταση στη σχέση τους είναι μια συμφωνία των γονιών της. Φεύγει από το σπίτι της με προορισμό την Αλεξανδρούπολη για να συναντήσει το αγόρι της που υπηρετεί σε μονάδα της περιοχής τη στρατιωτική θητεία του.

 

Η Ζωή θα συναντηθεί με τον Αρη όταν εκείνος της κλέβει το πορτοφόλι και τελικά θα αποφασίσουν να συνταξιδέψουν. Η μητέρα της Ζωής χρησιμοποιεί τα πολιτικά της μέσα κι αρχίζει ένα απίστευτο ανθρωποκυνηγητό. Θα βγει και στα κανάλια κάνοντας έκκληση για την ανεύρεση της κόρης της προσφέροντας και 200.000 ευρώ...

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 12/01/2007

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η Ρανια Σχιζα δεν επαιζε στις Σαββατογεννημενες???Θα παιζει και εδω.

Επισης ,δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν αλλα στο τρέιλερ της σειρας παιζει και η Ειρηνη Κουμαριανου ή αλλιως η γιαγια του Καπουτζιδη στο Παρα πεντε.

Κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική σειρά (πάντα με αυτά που βλέπουμε από τα τρέιλερ) Δεν συνηθίζω να βλέπω τέτοιου είδους σειρές αλλά θα κάνω την εξαίρεση και πιστεύω πως αξίζει... Πάντως Πρέπει να στηρίζει πολλά το μεγάλο κανάλι. Μιλάμε για πολύ διαφήμιση, ειδικά τις βραδινές ώρες :)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

έδειξε στο μέγκα κάποιες εικόνες από το πρώτο επισόδειο.

 

Ο Αρης (Αποστόλης Τότσικας) είναι σε παιδική ηλίκία και βλέπει το πίτι του να καίγεται μέσα στο οποίο βρίσκεται η μητέρα του και την φωνάζει. Ενώ παράλληλα βλέπουμε και εικόνες από την Ζωή (Μαριλή Μήλια) να σβήνει τα κεράκια της. Επίσης σε παιδική ηλικία.

Μία φωνή ακούγεται μέτα να λέει οτι είναι διαταραγμένη προσωπικότητα με σημάδια επιθετικότητας και επικίνδυνος. Έπειτα δείχνει οτι έχει μεγαλώσει και το σκάει από το ορφανοτροφείο. Όπου και συναντιούντε και συνταξυδεύουνε.

 

Εγώ συγκινήθηκα ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Τι, έβγαλε από τα μεγάλα τρειλερ;

 

έδειξε τρεϊλερ από αυτά που θα δούμε στο πρώτο επεισόδειο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γνώμη έχει η πλειοψηφία, εγώ παντως από το τραγουδι της Παπαρίζου και μόνο εχω τρελαθεί από τη σειρά. Εντάξει εννοιεόται πως είμαι επιφυλακτική αλλά το σενάριο μου φαίνεται καλό. Άλλωστε καιρός είναι να βάλουν και καμια έτσι δραματική σειρά στην TV γιατί νομίζω πως φέτος έχουν δώσει βάρος κυρίως σε κωμωδίες πολλές από τις οποίες νομιζω είναι και μάπα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε τι έγινε σήμερα... Έβαλα το τραγούδι αυτό ringtone στο κινητό μου... Και κατά λάθος χτύπησε. Ε, και όπως ήταν όλοι στο αμφιθέατρο μαζεμένοι άρχισαν όλοι μαζί να τραγουδούν το "μαζί σου". Για να μην πω ότι μετά όοοοοοολοι μα όλοι πέρασαν από το bluetooth του κινητού μου για να το πάρουν...

Panic με το κομμάτι κι ακόμη δεν κυκλοφόρησε... Έκανε καλή δουλειά το MEGA!

Link to comment
Share on other sites

Tι εχει βγει δηλαδη το κομματι? Μπορω να το βρω καπου ολοκληρο? Η μονο σε ringtone?Χωρις πλακα, ειναι πολυ ωραιο. :)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει παλι αλλα τωρα ειδα μια διαφημηση και λεει οτι αρχιζει στις 22 και θα το εχει στις 22.30 η 22.50 δεν ειμαι σιγουρος για την ωρα
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το είδα αυτό που λες. Λογικά 22.50 θα το βάλει.Δεν νομίζω να κάνουν το παρα5 μισάωρο...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...