Jump to content

Το φλουρί και η βασιλόπιτα


papathvas
 Κοινοποίηση

σας έπεσε το φλουρί;  

189 members have voted

  1. 1. σας έπεσε το φλουρί;

    • Ναι...
      56
    • Οχι...
      97
    • Δεν κόψαμε ακόμη βασιλόπιτα
      8
    • Μου έπεσε εντελώς τυχαία (ε,καλα, με μια μικρή βοήθεια)
      3
    • Επεσε σε άλλον αλλά άρπαξα το κομμάτι πριν το καταλάβει
      4
    • Θα κόβω βασιλόπιτες μέχρι να το πετύχω!!!
      21


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 155
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δυστυχώς δεν μου έπεσε το φλουρί.:(Η γιαγιά μου έχει κόψει σχεδόν τη μισή βασιλόπιτα και δεν έχει βρεί φλουρί.:)
Link to comment
Share on other sites

Στη δικη μας βασιλοπιτα, βρεθηκε με το που εκοψε ο πατερας μου για πρωτη φορα! Ξενερωσα και με επιασαν απιστευτα γελια! Οπως ηταν φυσικο επεσε στο σπιτι μας...

Αλλα ο πατερας μου κανει και το αλλο... κοβει μικρα κομματια για εμας και περισσευει πιτα..ας πουμε για τα χωραφια, τα μηχανηματα και αλλα τετοια αψυχα. Η μιση πιτα παει σε αυτα και το φλουρι ολο εκει πεφτει! :))

Οποτε κοροιδευα ολη την ωρα και γενικα το κοψιμο της βασιλοπιτας το εχω συνδυασει με πολυ γελιο!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μετά από πολλά χρόνια μού έπεσε φέτος το φλουρί. :dance:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εγω ετυχα το φλουρι,οπως και τα δυο ξαδερφια μου και τα αδερφια μου... στην ιδια βασιλοπιτα φυσικα... η γιαγια δεν θελει να καταλαβει πως μεγαλωσαμε πια και δεν στενοχωριομαστε αν δεν το τυχουμε... αλλα στις υπολοιπες μη στημενες βασιλοπιτες... τιποτα... ατυχια φετος!:confused:
Link to comment
Share on other sites

εγω ετυχα το φλουρι,οπως και τα δυο ξαδερφια μου και τα αδερφια μου... στην ιδια βασιλοπιτα φυσικα... η γιαγια δεν θελει να καταλαβει πως μεγαλωσαμε πια και δεν στενοχωριομαστε αν δεν το τυχουμε... αλλα στις υπολοιπες μη στημενες βασιλοπιτες... τιποτα... ατυχια φετος!:confused:[/QUOTe]μου θυμιζει που οταν ειμασταν μικρα η μαμα του εβαζε το φλουρι στην μεση για να τυχει σε ολους!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου έπεσε το φλουρί αλλά παραλίγο να το φάω.:wacko: Κατά ένα μαγικό τρόπο βρέθηκε στο πιάτο μου και κατ'επέκταση στο στόμα μου. :X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πέτυχα το φλουρί αλλά η βασιλόπιτα που έκανε η μάνα μου τα σπάει όπως πάντα.μμμ:food::w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το σωστό κόψιμο της πίτας προϋποθέτει ότι δεν θα μείνει πίτα άκοπη.Υπολογίζουμε πόσοι είμαστε στο τραπέζι,ή έστω για πόσους θέλουμε να κόψουμε,βάζουμε τα κομμάτια του σπιτιού του φτωχού της Παναγίας κλπ και κόβουμε την πίτα υπολογίζοντας να μην μείνει τίποτα στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Μπα... Εμείς δεν τα κάνουμε αυτά και γενικά δεν το κάνουν όλοι αυτό. Το φλουρί φέτος το πέτυε η αδερφή μου. Εγώ το έχω βρει πιο παλιά!!!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι το ετυχε η μητερα μου φετος, οπως και περσυ...

εγω εχω να το τυχω....ουτε και γω ξερω ποσο καιρο!

Link to comment
Share on other sites

σε μας πηγα νε γινει ενα μικρο "μαγειρεμα" για το που θα πεσει :p αλλα τελικα επεσε σε ουδετερο κοματι :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς, το έτυχε πάλι ο αδερφός μου...

Αυτό το παιδί πρέπει να βάζει σημάδι που είναι το φλουρί, δεν εξηγείται αλλιώς:lol:

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Κλασικα, σε μενα :p:p:p:p. Παντως η βασιλοπιτα ηταν gtp.:angry::angry:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εμενα (απο τρεις που εχουμε κοψει) μου επεσε σε δυο ολοκληρο και σε μια μισο με τον αδερφο μου (κατι λιγο δηλαδη και σε κεινον αλλα ας το λεμε μισο μισο να μη λενε οτι παει παντα σε μενα!) :D
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

φετος μπηκε καλα η χρονια,με το φλουρι σε μενα..:D
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

φετος μπηκε καλα η χρονια,με το φλουρι σε μενα..:D

 

και να συνεχισει να σου πηγαινει καλα.

αντιθετως εγω περασα τα χειροτερα χριστουγεννα και πρωτοχρονια της ζωης μου:mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:thanks: πολυ, επισης :)

αν και εκανα πρωτοχρονια με ενα κρυολόγημα,αλλα τεσπα δεν το βαζω κατω...:p:D

μηπως ξερουμε αν εχουμε καποιο προνόμιο οσοι τυχαμε το φλουρι?:rotfl::lol:

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα εισαι-λενε- τυχερος ολη τη χρονια

 

βλακιες...εγω το ιδιο βραδυ της αλλαγης επεσα σε λακουβα με το αμαξι, στραβωσε ζαντα, εσκασε λαστιχο...με φορτωσε η οδικη να το παμε σπιτι επειδη δεν εμπαινε η ρεζερβα με την μετατροπη για τις αλουμινιου...και με συνολικο κοστος 200 ευρω για φτιαξιμο ζαντας και νεο λαστιχο. μια χαρα για 2.5 φλουρια! :ninja:

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...