Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταλαβαίνω ότι λόγω του μεγέθους αλλά και του περιεχομένου του προηγούμενού μου post είναι πολύ πιθανό να μην το διάβασε κανείς,ή να διάβασε μέχρι τη μέση το πολύ(ο κανείς),με αποτέλεσμα να μην δώσει σημασία στον λόγο που το έγραψα,δηλαδή τις ερωτήσεις στο τέλος.Για παν ενδεχόμενο οι ερωτήσεις μου ήταν:

 

1.Πόσο ικανοποιητικά δουλεύει ο acrobat reader?ακόμα και στο P3600,προσωπικά τον βρήκα σχετικά αργό.Ξέρει κανείς το κατά πόσο πιο αργός είναι? (δοκιμάστε αν γίνεται ένα αρκετά μεγάλο αρxείο pdf.).

 

2.Υπάρχουν κάποιοι από' σας που να τους έτυχε να μην μπορούν να εγκαταστήσουν κάποιες εφαρμογές (προγράμματα,παιχνίδια,οτιδήποτε) λόγω του αργού επεξεργαστή ή της έλλειψης μνήμης (και όχι λόγω ασυμβατότητας) ή να μπορούν αλλά μετά να μην τρέχουν έχοντας σαν αποτέλεσμα την απεγκατάστασή τους?Αν η απάντηση είναι θετική για μερικούς νομίζω ότι θα βοηθούσε να αναφερθούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Πως μπορουμε στο weather plug in του touch να βαλουμε και άλλες πόλεις που δεν υπαρχουν? πχ θεσνικη.

Ευχαριστω πολυ

Φιλικα

 

Η Θεσσαλονίκη πάντως υπάρχει και είναι καταχωρημένη ως Salonika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν τη βρισκω ούτε σαν Salonica, ούτε σαν Thessaloniki

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που είχα αναφέρει σε προηγούμενη σελίδα, ότι όταν πάω να ξεκινήσω στο HTC Touch το Destinator 7 (ή και το 6) μου κολλάει στην πρώτη εικόνα φόρτωσης και δημιουργεί ένα άσπρο κενό στο πάνω μέρος της οθόνης χωρίς να ανοίγει η εφαρμογή και στην ουσία μπλοκάροντας το κινητό, αποτέλεσμα να χρειάζεται soft reset,

διαπίστωσα ότι αυτό γίνεται μόνο όταν είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο.

Αν δηλαδή απενεργοποιήσουμε την λειτουργία τηλεφώνου τότε το destinator δουλεύει κανονικά.

 

Μάλλον πρέπει να είναι λόγο της μικρής μνήμης - επεξεργαστή του συγκεκριμένου PPC που έχει σαν αποτέλεσμα να δουλεύει οριακά το destinator.

 

Λογικά το πρόβλημα θα διορθωθεί με format ή Hard reset (προσωρινά ή όχι) αλλά λέω να μην το δοκιμάσω,

αυτό τουλάχιστον είδα να γράφει ένας άλλος φίλος σε ίδιο πρόβλημα αλλά για άλλη συσκευή της HTC.

 

Η αλήθεια είναι ότι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν αισθανόμουνα σιγουριά όταν δούλευε το destinator γιατί χωρίς πρόβλημα το χρησιμοποιούσα μόνο μετά απο restart της συσκεύης όταν ήμουν σίγουρος ότι δεν τρέχει σχεδόν κανένα άλλο πρόγραμμα, αλλά το χειρότερο κρέμασμα μου έχει κάνει όταν κόλλησε και σταμάτησα δεξιά στον δρόμο και περίμενα να κάνω soft reset στην συσκεύη για να μπορέσω να ξαναρχίσω το destinator και να πάω στην δουλειά μου.

 

Μάλλον τελικά ίσως είναι και λύση όταν χρησιμοποιούμε το destinator 7 να απενεργοποιούμε το τηλέφωνο για να φτάσουμε απροβλημάτιστα στον προορισμό μας.....

 

ειναι θεμα μνημης

ειχα κ εγω το ιδιο θεμα

Δυο ειναι οι λυσεις

η του αδειαζεισ τη μνημη 'η τρεχεις την εκδοση 6

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι λόγω του μεγέθους αλλά και του περιεχομένου του προηγούμενού μου post είναι πολύ πιθανό να μην το διάβασε κανείς,ή να διάβασε μέχρι τη μέση το πολύ(ο κανείς),με αποτέλεσμα να μην δώσει σημασία στον λόγο που το έγραψα,δηλαδή τις ερωτήσεις στο τέλος.Για παν ενδεχόμενο οι ερωτήσεις μου ήταν:

 

1.Πόσο ικανοποιητικά δουλεύει ο acrobat reader?ακόμα και στο P3600,προσωπικά τον βρήκα σχετικά αργό.Ξέρει κανείς το κατά πόσο πιο αργός είναι? (δοκιμάστε αν γίνεται ένα αρκετά μεγάλο αρxείο pdf.).

 

2.Υπάρχουν κάποιοι από' σας που να τους έτυχε να μην μπορούν να εγκαταστήσουν κάποιες εφαρμογές (προγράμματα,παιχνίδια,οτιδήποτε) λόγω του αργού επεξεργαστή ή της έλλειψης μνήμης (και όχι λόγω ασυμβατότητας) ή να μπορούν αλλά μετά να μην τρέχουν έχοντας σαν αποτέλεσμα την απεγκατάστασή τους?Αν η απάντηση είναι θετική για μερικούς νομίζω ότι θα βοηθούσε να αναφερθούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές.

 

 

1)Δεν νομίζω να τρέχει γρηγορότερα από το Ρ3600.Για τα δικά μου δεδομένα πάντως δουλεύει ικανοποιητικά.

 

2)Το μεγάλύτερο μειονέκτημα του Touch είναι ακριβώς η μικρή του μνήμη.Δεν μπορείς να το φορτώσεις με πάρα πολλά προγράμματα.Όλα παίζουν, απλά πρέπει να επιλέξεις ποιά θέλεις περισσότερο.

 

 

Πάντως ποιο κοντά σε αυτά που ζητάς είναι το νέο HTC Touch Dual που θα κυκλοφορήσει Νοέμβρη http://smape.com/en/reviews/htc/HTC_Touch_Dual-rev.html

Δυστυχώς όμως δεν έχει WiFi.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω πάντως δεν τη βρισκω ούτε σαν Salonica, ούτε σαν Thessaloniki

 

Nai swsta... isws epeidi egw exw pio kainourgia ekdosi tou HTC Home plugin. Gia dikimase na katebaseis to JUVS_KAISER_Home apo edw.

Ean den sou aresei i den sou katsei kala... to apegkathistas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι καινούριος στο Forum. Και θα ήθελα να σας ρωτήσω μίας και είμαι σε δύλημα.

 

HTC Touch OR Sonyericsson P1??

 

Σας παρακαλώ πολύ βγάλτε με απο το δήλημα..

 

THX σε όλους.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θετικό που βλέπω για το π1ι ειναι το πληκτρολόγιο.

πριν παρω το touch ειχα το p990i το οποιο λιγο ακόμα και θα το πεταγα απο το παραθυρο εξω

 

 

μετα απο 3-4 upgrades της σονυερικσον και ακόμη δεν δούλευε οπως επρέπε.

εκτος αυτου υπάρχουν ενα σωρο εχτρα προγράματα για το touch ενο για το p1i ειναι μετρήμενα.

 

θα σε σημβουλευα να πάρεις το touch νοουμένου οτι δεν σε ενοχλά που δεν εχει keypad.

It feels like something is heating up , Can I live with you ? :P
Link to comment
Share on other sites

Φίλε TonyK γράψε ποια προγράμματα έχεις εγκαταστήσει στην συσκεύη για να δούμε μήπως κάποιο συγκεκριμένο που έχεις και εσύ και εγώ μας δημιουργεί το πρόβλημα. (γιατί εχω μια υποψία για ένα πρόγραμμα που πέρασα τελευταία, το Photo Viewer Pro)

 

Καπού διάβασα ότι το κάνει μόνο όταν τρέχει ταυτόχρονα η λειτουργία του τηλεφώνου και αν το απενεργοποιήσουμε τότε διορθώνεται το πρόβλημα αλλά δεν δουλεύει σαν τηλέφωνο...., ο συγκεκριμένος το έλυσε το πρόβλημα με φορμάτ.................

 

Ψάχνω σε όλο το ίντερνετ και ακόμα δεν έχω βρεί λύση.....

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ?????

 

Λοιπον, τωρα που το λες ισως και να εχεις δικιο. Ειχα περασει κι'εγω το Photo viewer και μαλλον αυτο μπορει να μου την κανει.

Τωρα εχω και το destinator 6 και το 7 και μου κανει το ιδιο και στα δυο. Αναφερω οτι και η 6 και η 7 που εχω ειναι οι εκδοσεις που παιζουν απευθειας απο την καρτα μνημης και δεν θελουν εγκατασταση.

τωρα απο προγραμματα πραγματικα το touch μου ειναι αδειο. εχω τα παρακατω :

sktools, battery status, destinator 6 & 7 (παιζουν απο την καρτα χωρις εγκατασταση), full screen keyboard, vehicle manager, photo viewer, resco explorer, ptravel alarm, phonepad t9

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τωρα που το λες ισως και να εχεις δικιο. Ειχα περασει κι'εγω το Photo viewer και μαλλον αυτο μπορει να μου την κανει.

Τωρα εχω και το destinator 6 και το 7 και μου κανει το ιδιο και στα δυο. Αναφερω οτι και η 6 και η 7 που εχω ειναι οι εκδοσεις που παιζουν απευθειας απο την καρτα μνημης και δεν θελουν εγκατασταση.

τωρα απο προγραμματα πραγματικα το touch μου ειναι αδειο. εχω τα παρακατω :

sktools, battery status, destinator 6 & 7 (παιζουν απο την καρτα χωρις εγκατασταση), full screen keyboard, vehicle manager, photo viewer, resco explorer, ptravel alarm, phonepad t9

Εγώ φίλε μου απεγκατέστησα το Photoviewer αλλά το πρόβλημα παραμένει και έτσι εγκατέστησα το destinator 6 και να το τρέχω με το τηλέφωνο κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τωρα που το λες ισως και να εχεις δικιο. Ειχα περασει κι'εγω το Photo viewer και μαλλον αυτο μπορει να μου την κανει.

Τωρα εχω και το destinator 6 και το 7 και μου κανει το ιδιο και στα δυο. Αναφερω οτι και η 6 και η 7 που εχω ειναι οι εκδοσεις που παιζουν απευθειας απο την καρτα μνημης και δεν θελουν εγκατασταση.

τωρα απο προγραμματα πραγματικα το touch μου ειναι αδειο. εχω τα παρακατω :

sktools, battery status, destinator 6 & 7 (παιζουν απο την καρτα χωρις εγκατασταση), full screen keyboard, vehicle manager, photo viewer, resco explorer, ptravel alarm, phonepad t9

Σου ειναι ευκολο να μου στειλεις τις εκδοσεις 6 και 7 που τρεχουν απο την καρτα?εστω καποιο link?!?!?

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να μου στειλεις τις εκδοσεις 6 και 7 που τρεχουν απο την καρτα?εστω καποιο link?!?!?

 

Εχεις pm!!! ;)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, τωρα που το λες ισως και να εχεις δικιο. Ειχα περασει κι'εγω το Photo viewer και μαλλον αυτο μπορει να μου την κανει.

Τωρα εχω και το destinator 6 και το 7 και μου κανει το ιδιο και στα δυο. Αναφερω οτι και η 6 και η 7 που εχω ειναι οι εκδοσεις που παιζουν απευθειας απο την καρτα μνημης και δεν θελουν εγκατασταση.

τωρα απο προγραμματα πραγματικα το touch μου ειναι αδειο. εχω τα παρακατω :

sktools, battery status, destinator 6 & 7 (παιζουν απο την καρτα χωρις εγκατασταση), full screen keyboard, vehicle manager, photo viewer, resco explorer, ptravel alarm, phonepad t9

 

Λοιπόν. Έχω τα ίδια προγράμματα εγκατεστημένα,εκτός από τα vehicle manager, photo viewer,+ κάποια ακόμη, και το destinator 6 παίζει από την κάρτα απροβλημάτιστα ακόμη και όταν δέχομαι κλήση.Απλά πριν το ξεκινήσω κάνω μια εκκαθάριση μνήμης με το Free UP RAM του sktools.

 

Εγώ φίλε μου απεγκατέστησα το Photoviewer αλλά το πρόβλημα παραμένει και έτσι εγκατέστησα το destinator 6 και να το τρέχω με το τηλέφωνο κλειστό.

 

Πολλές φορές παρόλο που απεγκατεστείς κάποιο πρόγραμμα κάποια στοιχεία του δεν διαγράφονται και ίσως να δημιουργούν πρόβλημα.Θα σου πρότεινα hard reset και ξαναστήσιμο.:cry:

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις pm!!! ;)
Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ηθελα παρακαλω να μου πεις καποιος ποιο bluetooth handsfree χρησιμοπoiη στο touch!!

Και εαν ειναι ευχαριστημενος!

Ειμαι μεταξυ του Motorola H9 η του S705,αλλα δεν μπορεσα να βρω πουθενα εαν ειναι συμβατα!!

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ηθελα παρακαλω να μου πεις καποιος ποιο bluetooth handsfree χρησιμοπoiη στο touch!!

Και εαν ειναι ευχαριστημενος!

Ειμαι μεταξυ του Motorola H9 η του S705,αλλα δεν μπορεσα να βρω πουθενα εαν ειναι συμβατα!!

 

Μα νομίζω πως όλα τα bluetooth handsfree είναι συμβατά με το Touch, ακόμη και τα στερεοφωνικά!

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το B/Tooth του Touch ειναι απο τα καλυτερα που εχω δουλεψει

Γρηγορο Pair και ταχυτατη μεταφορα ακομα και o Explorer ειναι καταπληκτικος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους... Ρε παιδια τι κατασταση ειναι αυτη με την HTC αλλα και με την Vofafone. Πηρα τηλεφωνο σε ολα τα καταστήματα Vodafone της Θεσσαλονικης και το Touch δεν υπαρχει πουθενα,, η απαντηση μου μου εδιναν ειναι οτι το φέρνουν μονο με παραγγελια.Υπηρξαν ομως και καταστήματα που μου είπαν οτι προσπαθησαν να το φερουν αλλα τους ενημέρωσαν απο την HTC πως δεν υπαρχει λογος να το παραγγειλουν μιας και δεν ειναι διαθεσιμο..(Α και σε μερικα καταστηματα ουτε που ηξεραν το μοντελο αν και υπαρχει στο φυλλαδιο). Τι να πω ειναι απαραδεκτοι και στην HTC και στην Vodafone.. και οταν λεω οτι πηρα τηλέφωνο σε ολα τα καταστηματα το εννοω. Το προβλημα ειναι οτι θα το παρω με επιδοτηση και αναγκαστικα θα παω στη Vodafone,, μπορει κανεις να βοηθησει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω πως όλα τα bluetooth handsfree είναι συμβατά με το Touch, ακόμη και τα στερεοφωνικά!

 

Χωρίς παρεξήγηση,δεν νομίζω να είναι έτσι...έχω ένα παλίο Motorola,το HS805, και το Touch ούτε καν το "βλέπει"....

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Jabra που έχω - το ΒΤ500 - , αλλά δούλεψα πρόσφατα και το BT5020 και έπαθα πλάκα...Πολύ μικρό και άριστο...Δες και εδώ:

http://www.jabra.com/Sites/Jabra/uk-uk/AllProducts/Pages/Mobile.aspx

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=150544

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα το εξής: όταν τρέχω το FreeUP RAM του SKTools και το τηλέφωνο "κοιμηθεί",αν δεχτώ κλήση απλά ανάβει η οθόνη χωρίς να χτυπάει και χωρίς να εμφανίζει εισερχόμενη ή αναπάντητη.Αυτό συμβαίνει για 3-4 κλήσεις και μετά όλα καλά...

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

Να σημειώσω ότι καιρό έβλεπα την οθόνη να ανάβει στα καλά καθούμενα μόνη της ,αλλά δεν είχα υποψιαστεί κάτι μέχρι εχθές.

Να αναφέρω επίσης ότι το τηλέφωνο είναι χρονισμένο στα 273 ΜΗz και πέφτει στα 143 όταν είναι stand by.(Ίσως να φταίει και αυτό)

Υπάρχει κανείς με τα ίδια συμπτώματα;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο! και αν χρησιμοποιειται το battery status! επισης μηπως μοθ συστηνεται καποιο αλλο προγραμμα μετρητη κλησεων σμσ κτλ.....να ειναι ομws plug in στο today screen
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση,δεν νομίζω να είναι έτσι...έχω ένα παλίο Motorola,το HS805, και το Touch ούτε καν το "βλέπει"....

Προσωπικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το Jabra που έχω - το ΒΤ500 - , αλλά δούλεψα πρόσφατα και το BT5020 και έπαθα πλάκα...Πολύ μικρό και άριστο...Δες και εδώ:

http://www.jabra.com/Sites/Jabra/uk-uk/AllProducts/Pages/Mobile.aspx

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=150544

 

Το ιδιο εχω κι'εγω (Motorola HS805) και οχι μονο το βλεπει αλλα δουλευει και αψογα σε ολα ακομα και στις φωνητικες εντολες και κλησεις :)

Και εκτος του οτι δουλευει αψογα, γνωμη μου οτι ειναι απο τα καλυτερα bt που εχουν κυκλοφορησει στην αγορα και συμβατο με σχεδον ολες τις συσκευες, τελεια μπαταρια (φορτιση καθε 17-18 μερες) και πολυ καλη ακουστικη :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...