Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη για το offtopic. :rolleyes:

 

Παρήγγειλα σήμερα από το nav4all το Holux. Πόσες ημέρες σου έκανε να έρθει;

 

Περίπου 5 μέρες

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν είμαι ευχαριστημένος από το touch και δεν βλέπω και εσάς επίσης ικανοποιημένους.

  • Συχνά κοληματα
  • Αρκετά αργό όταν δεν έχει πρόβλημα, αλλιώς ερπει
  • Περίπλοκο user interface
  • Αυτονομία ανεκτή με προσεκτική χρήση -πρακτικά θέλει κάθε μέρα φόρτιση-

 

Αναφέρω μερικά που είναι αισθητά σε όλους νομίζω, διότι άλλα, όπως η ελειψη radio player είναι υποκειμενική και γνωστή απο τα χαρακτηριστικά που διάβασα πριν αποφασίσω οτι αξίζει να το αγοράσω.

Εσεις που το έχετε σε χρήση περισσότερο καιρό τι λέτε;

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαι ευχαριστημένος από το touch και δεν βλέπω και εσάς επίσης ικανοποιημένους.

  • Συχνά κοληματα
  • Αρκετά αργό όταν δεν έχει πρόβλημα, αλλιώς ερπει
  • Περίπλοκο user interface
  • Αυτονομία ανεκτή με προσεκτική χρήση -πρακτικά θέλει κάθε μέρα φόρτιση-

 

Αναφέρω μερικά που είναι αισθητά σε όλους νομίζω, διότι άλλα, όπως η ελειψη radio player είναι υποκειμενική και γνωστή απο τα χαρακτηριστικά που διάβασα πριν αποφασίσω οτι αξίζει να το αγοράσω.

Εσεις που το έχετε σε χρήση περισσότερο καιρό τι λέτε;

Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος

 

[*]Δεν μου έχει κολλήσει μέχρι στιγμής

 

[*]σε σύγκριση με ένα iPAQ που είχα είναι πιο γρήγορο το Touch

 

[*]Interface κλασσικό Windows Mobile

 

[*]Αυτονομία εμένα με ικανοποιεί γιατί το χρησιμοποιώ μόνο σαν ppc

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε κάποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα αρχεία που μπορούμε να απομακρύνουμε από την μνήμη της συσκευής?Έκτός απ τα οφθαλμοφανή σίγουρα είναι και άλλα τα οποά δεν τα σβήνω μήπως και κολλήσει το σύμπαν!!!

 

Πολυ σημαντικο ερωτημα.Περιμενω με ανυπομονησια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πιο GPS Receiver ειναι καλυτερο?

 

To HOLUX 240 ή το νεο Μ-1000 με αλλο chipset ?

:wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση προγραμματων.

Σας κοκκινιζουν τα γραμματα i & l ???

(κοιταξτε προσεκτικα).

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

@Muck Smith,

 

Mallon den exeis dokimasei to PocketCM, toulaxisto apo tin ekdosi 0.9 kai pano. I "taxytita scroll pou parexei to contacts tis syskeyis" einai takseis megethous mikroteri apo to scroll tou PocketCM.

 

Gia na mi milisoume gia ti dysxristia tou scrolling tou contacts, me ta mikra fonts, to aenao scrolling pou an ksekinisei de stamataei klp klp. Alla kai sta ypoloipa xaraktiristika eyxrisias to PocketCM kerdizei ta contacts kata kratos. P.x. skin analogo tou Touch, apothikeysi istorikou SMS se kathe contact, apostoli SMS mesa apo to PocketCM, dimiourgia favorite contacts, taksinomisi me vasi diafora pedia kai.. kai... ;)

 

.

 

Εχω δοκιμάσει και την τελευταία έκδοση, κι επιμένω ότι το βρίσκω πιο αργό στο scroll του.

Απ'όσα γράφεις ως προτερήματα, το μόνο που δεν σου παρέχει το contacts των windows ειναι τα threaded sms, και τα πανέμορφα animations θα συμπλήρωνα.

Δεν μπορώ όμως να περιμένω 3 δευτερόλεπτα για να ανοίξει ο κατάλογος και ούτε να δεσμεύει σχεδόν 2mb μνήμης για να τρέξει.

Ειδικά στο Touch που η μνήμη είναι με το σταγονόμετρο.

 

Βtw, το PocketCM keyboard, του ιδίου πργραμματιστή, είναι το απόλυτο must για την οθόνη του touch.

 

 

 

Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε κοντράρω, είμαι λάτρης των freewares κι έχω υποστηρίξει αρκετές από τις υπάρχουσες μέχρι σήμερα εφαρμογές. Η συγκεκριμένη όμως δεν με έχει κερδίσει ακόμα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο PocketCM Contacts μπορώ να μεταφράσω/μεατρέψω στα ελληνικά μόνο το index των γραμμάτων που βρίσκεται στη λίστα με τα ονόματα των επαφών?
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση προγραμματων.

Σας κοκκινιζουν τα γραμματα i & l ???

(κοιταξτε προσεκτικα).

 

Εχεις ενεργοποιημένο το Clear Type.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγαινει αντικαταστάστης: HTC Nike

προσθήκη πληκτρολογίου, δεύτερη κάμερα για video calls, WiFi 802.11a/b/g,

Bluetooth,HSDPA και αυτο που θα θελαμε ολοι στα δικα μας, GPS.

διαστάσεις

112 x 51 x 16.9-mm

βάρος 130g.

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/g4lknzzuzwmoygjywdwq.jpghttp://www.imageshack.gr/thumbs/zjdjtwiknmzdc1yddzyq.jpg

 

ΥΓ

μου αρεσει καλυτερα οπως ειναι τωρα γιατι ειναι πιο μικρο

99.9 x 58mm x 13.9mm

και πιο ελαφρυ-112γρ. !!! Μονο το GPS κανει την διαφορα.......

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το bluetooth 2.0 του touch υποστηρίζει στερεοφωνικά bluetooth ακουστικά??? Δεν το λεει κάπου ξεκάθαρα.

Υποστηριζει και πολυ καλα μαλιστα.

Εγω εχω ενα της plantronics και δουλευει αψογα.

Δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω ότι δεν σας βάζω δύσκολα::):)

 

Σε σχέση με τις δυνατότητες σύνδεσης voip, για δωρεάν κλήσεις, πως γίνεται η διαδικασία, τι ακριβώς προσφέρει και τι απόδοση έχει?

Το έχει ψάξει κανείς?

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

παιδια βγαινει αντικαταστάστης: HTC Nike

προσθήκη πληκτρολογίου, δεύτερη κάμερα για video calls, WiFi 802.11a/b/g,

Bluetooth,HSDPA και αυτο που θα θελαμε ολοι στα δικα μας, GPS.

διαστάσεις

112 x 51 x 16.9-mm

βάρος 130g.

 

http://www.imageshack.gr/thumbs/g4lknzzuzwmoygjywdwq.jpghttp://www.imageshack.gr/thumbs/zjdjtwiknmzdc1yddzyq.jpg

 

ΥΓ

μου αρεσει καλυτερα οπως ειναι τωρα γιατι ειναι πιο μικρο

99.9 x 58mm x 13.9mm

και πιο ελαφρυ-112γρ. !!! Μονο το GPS κανει την διαφορα.......

 

Και ράδιο, κ επεξεργαστή 400άρη κ ram 128 mb..

Σίγουρα πιο ακριβό.. Ήμουν έτοιμος για το Touch..

Τώρα? Περιμένουμε??:(

Link to comment
Share on other sites

Και ράδιο, κ επεξεργαστή 400άρη κ ram 128 mb..

Σίγουρα πιο ακριβό.. Ήμουν έτοιμος για το Touch..

Τώρα? Περιμένουμε??:(

:happy:

κ μετα θα βγει ενα αλλο κ μετα ξανα κ κλπ.

ειναι ωραιο εργαλειο παρτο κ βλεπεις τι θα κανεις μετα

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μην προσπαθει απο μονο του να επανενεργοποιειται το GPRS???????

πολυ ενοχλητικο:madυ

Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις του gprs και κάνεις μία νέα σύνδεση βάζοντας ότι σου κατέβει στο κεφάλι. Αν ξανασυνδεθεί να μου τρυπήσεις τη μύτη!!!
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω ότι δεν σας βάζω δύσκολα::):)

 

Σε σχέση με τις δυνατότητες σύνδεσης voip, για δωρεάν κλήσεις, πως γίνεται η διαδικασία, τι ακριβώς προσφέρει και τι απόδοση έχει?

Το έχει ψάξει κανείς?

Φίλε koniskon δωρεάν κλήσεις θα έχεις με χρονικό περιορισμό (5 λεπτά ανά κλήση και μετά ανανέωση ip για να κάνεις και άλλη) εφόσον ενδιαφέρεσαι για σταθερά. Για κλήση προς κινητά δεν υφίσταται κάποια δωρεάν λύση. Βέβαια είναι απολύτως δωρεάν για κλήσεις προς άλλους χρήστες που είναι online με τον ίδιο voip provider. Για να αποφύγεις τον χρονικό περιορισμό πρέπει να δημιουργήσεις account (σε έναν voip provider) στο οποίο θα βάζεις περίπου 10 ευρώ ανά τετράμηνο (ανάλογα την χρήση). Το όφελος είναι αρκετός δωρεάν χρόνος ομιλίας.

 

Το μόνο που θα χρειαστείς μετά είναι wifi με internet access και ένα πρόγραμμα που λέγεται softphone και θα είναι κατάλληλο για ppc. Συγκεκριμένα υπάρχει η δωρεάν και πολύ καλή υλοποίηση του sjphone. Αρκεί να κάνεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις στο πρόγραμμα και είσαι οκ.

 

Για του λόγου το αλληθές, προχθές συνδέθηκα στο δωρεάν ασύρματο στην πλατεία συντάγματος και πήρα τηλέφωνο γερμανία και μίλαγα 20 λεπτά! Η ποιότητα έχει να κάνει μόνο με την σύνδεση στο internet, στην παρούσα περίπτωση ήταν εξαίσια. Φυσικά επιβάλεται η χρήση ακουστικών καθώς το πρόγραμμα λειτουργεί μόνο από το μεγάφωνο.

 

Είναι αργά και ίσως τα έχω γράψει λίγο μπερδεμένα,για περισσότερα pm m.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σαφης και περιεκτικος. Ευχαριστω.

Το αφηνω προσωρινα, για να οργανωσω το voip στην σταθερη τηλεφωνια στο σπιτι και στην δουλεια, με νεο παροχο (HOL), που θα διαθετει κυκλωμα ιδιοκτητο στην περιοχη τελη Σεπτεβρη.

Εχοντας μια πρωτη ενημερωση θα δω τι γινεται με το ασυρματο router, τα hot spots της Θεσσαλονικης και πως θα συνδυαστουν ολα και με ποιο τελικο ωφελος.

Νομιζω οτι αξιζει ο κοπος και η ερευνα γυρω απο το θεμα.

Νασαι καλα

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Πας στις ρυθμίσεις του gprs και κάνεις μία νέα σύνδεση βάζοντας ότι σου κατέβει στο κεφάλι. Αν ξανασυνδεθεί να μου τρυπήσεις τη μύτη!!!

 

Δεν μπορω να βρω τις ρυθμισεις του gprs :O

Any help?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω τις ρυθμισεις του gprs :O

Any help?

 

Έναρξη->Συνδέσεις->Συνδέσεις>Εκεί θα δεις τις ρυθμίσεις του παρόχου σου

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός Nokia N80 και πριν πάρω το N80 ήμουν στην μπρίζα για ppc (htc p3300) απλά στο δρόμο για PPC βρέθηκε ένα symbian. Ωραίο φοβερό ώσπου πήγα στο Πλαίσιο στη Λάρισα και μόλις βγήκα απο το μαγαζί? Να δώσω αμέσως το N80 να συμπληρώσω τα λεφτά και να πάρω το Touch...!!! Αν και σκεφτόμουν για HTC P3300 λόγω GPS και Ράδιοφώνου αλλά το μέγεθος του Touch με κάνουν να τα ξεχνάω όλα αυτά.... Τεσπά στο ψητό τώρα! Πιστεύω σε 1-2 εβδόμάδες μόλις μπορέσω θα κάνω την κίνηση για αγορά! Το θέμα είναι όμως απο πού... Expansys έχει 404.95 (Αγγλική έκδοση) και e-shop 488... α και acornshop 466 αλλά με τα μεταφορικά κλπ προτιμώ απο e-shop που θα πεταχτώ στο e-shop point να το πάρω... Αλλά λόγω οικονομικής στενότητας σκεφτόμουν να το πάρω απο Expansys. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Αγγλικά απλά σκεφτόμουν το σκηνικό αν πάθει κάτι το τηλέφωνο τότε τι κάνουμε? Σημαντικό ερώτημα ===> με το αγγλικό αυτό θα μπορώ να στέλνω sms στα Ελληνικά? αν όχι μπορούμε να περάσουμε Ελληνικά?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων... και sorry για την ζαλούρα... βλέπετε υποψήφιος αγοραστής....!:happy:

 

:)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...