Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει κάποιος να ανεβάσει αυτό το αρχείο που βρίσκεται στο φάκελο των windows; Αλλά μόνο από touch και μόνο αν έχει μέσα τη ROM με την οποία αγόρασε το PPC!

Ευχαριστώ πολύ!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει κάποιος να ανεβάσει αυτό το αρχείο που βρίσκεται στο φάκελο των windows; Αλλά μόνο από touch και μόνο αν έχει μέσα τη ROM με την οποία αγόρασε το PPC!

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δοκιμασε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1996310#post1996310

Link to comment
Share on other sites

 

Το δοκίμασα, αλλά από πρότερη εμπειρία, προτιμώ το original της ACE. Ευχαριστώ πάντως..:rolleyes:

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει η ζεύξη την πρώτη φορά δεν αρκεί να έχεις αναμένη τη συσκεύη.

Πρέπει να την κάνεις να είναι αναγνωρίσιμη. Δεν μιλάω για το touch, αλλά για την άλλη συσκευή. Για παράδειγμα μερικά bluetooth handsfree γίνονται αναγνωρίσιμα όταν πατήσεις παρατεταμένα το power. Όπως και να έχει διάβασε το manual ή όπως λέγεται απλά RTFM. :)

 

Nασαι καλα taaz !!!! μου εδωσες την λυση(πατήσεις παρατεταμένα το power)

ΤhanX

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι καποια βοηθεια παιδια.

Εκανα browsing στο net και μου εβγαλε μυνημα not enough storage space...please delete some files...απο τον file explorer κτλ.

Stα temporary internet files δεν εχει τιποτα ο φακελος και γενικα δεν ξερο τι να σβησω και απο που.Ας μου απαντησει καποιος παρακαλω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα...καθε 1 λεπτο που πεταει το μυνημα στην οθονη και γενικα σερνεται.

 

thanx in advance.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι που μπορεί να φανεί απλοϊκό. Μπορώ να κάνω το touch να παίρνει ίντερνετ από το λάπτοπ μου που έχει wi fi card έχω ένα acer...
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το PocketCM Keyboard που ανέφεραν ήδη οι συμφορουμίτες, υπάρχει και το "κλασσικό" Touch Phonepad, αν έχεις συνηθίσει να γράφεις με πληκτρολόγιο απλού κινητού και Τ9. Έχει και ελληνικά και επίσης το skin του είναι στο στυλ του Touch.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323168

 

Tελειο ειναι!!!

μονο που δεν μπορω να βρω τα Ελληνικα

any help?

 

*******

Το βρηκαααα και ειναι super για τα δικα μου τα γουστα!!! Επιτελους εχω κανει και ολες τις ρυθμισεις και ειμαι ετοιμοπολεμος, χαχα!!!!

καληνυχτα P990i.....................

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σε τι διαφερει δηλαδη ??

 

Σε διάφορα! Διαφορετικό mapping. Τεσπα, αν κάποιος έχει την ευγενή καλοσύνη...

Ευχαριστώ!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Jig με το συγκεκριμενο keyboard στελνεις 160 η 70 χαρακτηρες.Το ειχα βαλει αλλα εστελνε με 70.Κριμα γιατι ηταν πολυ καλο και ταιριαζε πολυ στο skin του Touch.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το smartdialing! Είναι το original της ACE που υπάρχει μέσα στα Touch που κυκλοφορούν στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ τον φίλο The ACE !

 

edit: Μετά από δοκιμή, προτείνω καλύτερα να δοκιμάσετε το δευτερο attachment. Μοιάζει περισσοτερο με το original mapping της ACE, και δουλεύει στα σίγουρα...

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς το άσπρο ή το πράσινο? το άσπρο είναι πολύ όμορφο
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na m eksigisei thn leitourgia tou microsofr direct push? prpei na to exw energopoihmeno apo to comm manager gia na lamvanw kai na stelnw amesws ta email m?

sorry alla psiloasxeto:cool:

Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι καποια βοηθεια παιδια.

Εκανα browsing στο net και μου εβγαλε μυνημα not enough storage space...please delete some files...απο τον file explorer κτλ.

Stα temporary internet files δεν εχει τιποτα ο φακελος και γενικα δεν ξερο τι να σβησω και απο που.Ας μου απαντησει καποιος παρακαλω γιατι μου εχει σπασει τα νευρα...καθε 1 λεπτο που πεταει το μυνημα στην οθονη και γενικα σερνεται.

 

thanx in advance.

 

Γενικά πονεμένη ιστορία ο χώρος στο Touch. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις ότι δεν χρειάζεσαι (όπως εικόνες, ήχους κλπ), να βεβαιωθείς ότι δεν έχεις εγκατεστημένο τίποτα στην βασική μνήμη...με κάποιο registry editor μπορείς να κάνεις μερικά πράγματα παραπάνω, αλλά μην περιμένεις θαύματα....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

παιδες την βοηθεια σας,δεν ξερω πως εγινε,ιδεα δεν εχω αλλα ξαφνικα εξαφανιστικε η επιλογη ρυθμισεις απο το εναρξη μενου
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το PocketCM Keyboard που ανέφεραν ήδη οι συμφορουμίτες, υπάρχει και το "κλασσικό" Touch Phonepad, αν έχεις συνηθίσει να γράφεις με πληκτρολόγιο απλού κινητού και Τ9. Έχει και ελληνικά και επίσης το skin του είναι στο στυλ του Touch.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323168

 

sos! Εγκατέστησα το συγκεκριμένο αρχείο,έκανε restart και πλέον κολλάει στην οθόνη που δείχνει το σήμα "HTC"... :cry:

Τι μπορώ να κάνω?

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

sos! Εγκατέστησα το συγκεκριμένο αρχείο,έκανε restart και πλέον κολλάει στην οθόνη που δείχνει το σήμα "HTC"... :cry:

Τι μπορώ να κάνω?

 

Μυίζομαι hard reset ίδιο είχα πάθει με τα blimkeys.... Eλπίζω να έχεις κάνει backup.

 

 

Μπράβο για την προσπάθεια στο PocketCM Keyboard έβαλα το αρχείο και επιτέλους βρήκα ένα πληκτρολόγιο που με βολεύει στο έπακρο χωρίς να βγάλω τα μεγάλα μέσα.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πονεμένη ιστορία ο χώρος στο Touch. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις ότι δεν χρειάζεσαι (όπως εικόνες, ήχους κλπ), να βεβαιωθείς ότι δεν έχεις εγκατεστημένο τίποτα στην βασική μνήμη...με κάποιο registry editor μπορείς να κάνεις μερικά πράγματα παραπάνω, αλλά μην περιμένεις θαύματα....

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου,

Μια ερωτηση ακομα:Γιατι οταν κανω copy paste ενα αρχειο word απο το pc στο touch, δεν εμφανιζεται στο τηλεφωνο μου?

Πρεπει να γινει καποιο conversion πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Μυίζομαι hard reset ίδιο είχα πάθει με τα blimkeys.... Eλπίζω να έχεις κάνει backup..

 

Όχι απλά μύρισε, βρώμισε hard reset...

και δεν είχα πάρει back up... :(

προς γνώση και συμμόρφωση..

ευτυχώς είχα περάσει τηλ.κατάλογο και φωτογραφίες.

Απο εδω και πέρα ΚΑΘΕ μέρα back up να είμαστε σίγουροι.

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου,

Μια ερωτηση ακομα:Γιατι οταν κανω copy paste ενα αρχειο word απο το pc στο touch, δεν εμφανιζεται στο τηλεφωνο μου?

Πρεπει να γινει καποιο conversion πρωτα?

 

To όποιο conversion χρειάζεται γίνεται αυτόματα. Ή έχεις Word 2007 ή 12, ή το ρίχνεις κάπου που δεν μπορείς να το βρεις μετά...εμένα δουλεύει κανονικότατα....Word, Excel και Powerpoint....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά μύρισε, βρώμισε hard reset...

και δεν είχα πάρει back up... :(

προς γνώση και συμμόρφωση..

ευτυχώς είχα περάσει τηλ.κατάλογο και φωτογραφίες.

Απο εδω και πέρα ΚΑΘΕ μέρα back up να είμαστε σίγουροι.

 

Προσωπικά πριν από την εγκατάσταση οποιούδηποτε προγράμματος παίρνω ένα μπακ απ για να είμαι σίγουρος

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Jig με το συγκεκριμενο keyboard στελνεις 160 η 70 χαρακτηρες.Το ειχα βαλει αλλα εστελνε με 70.Κριμα γιατι ηταν πολυ καλο και ταιριαζε πολυ στο skin του Touch.

 

δυστυχως 70 αλλα ειναι οκ για γρηγορο sms

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

αληθεια, το κινητο ειναι υπεροχο αλλα πως μπορεις να γραψεις ενα μηνυμα η να στειλεις ενα email?

 

φαντασου να ειναι και νευρικοσ καποιος τι θα τραβαι δηλαδη...

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά,

 

Σκέφτομαι να πάρω το touch από το expansys. Δε με ενδιαφέρει η εγγύηση

(ελπίζω να μην ειμαι τόσο γκαντέμης). Θα ήθελα απλά να ξέρω αν μπορώ

να του βάλω ελληνικά. Διάβασα τις σελίδες και απλά δεν καταλαβαίνω αν

αυτή η ROM έχει σχέση με τη γλώσσα.

 

Ευχαριστώω

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Touch κι εδώ. :)

 

Πανέμορφη συσκευή, με λιλιπούτειες διαστάσεις, όμως....κάθε φορά που τρέχω το Destinator 6.1 μου πετάει μήνυμα ότι δεν έχει ελεύθερη μνήμη και κολλάει το σύμπαν. Συμβαίνει και σε εσάς; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Υ.Γ: Το Touch μου είναι by ACE Hellas.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...