Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν πολλούτσικα όμως τα 60ευρώ

 

 

 

Αυτό είναι το σχετικά εύκολο μια που δεν είναι απαραίτητο να είναι ειδική η βάση για το touch. Καλή "καρέκλα" έχει στα multirama, ενώ ωραίο βραχίονα είχε στα radioshack, τα όμως έχουν κλείσει. Εννοείται ότι τα προηγούμενα είναι σετάκια βραχίονα με καρέκλα από τα οποία έκανα ένα συνδυασμό των καλύτερων μερών.

 

Αυτό που θέλω όμως εγώ είναι να το βάζω και να το βγάζω όποτε θέλω οπότε με ενδιαφέρει η βεντούζα να είναι ανθεκτικη...

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα αυτό http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SCMNT000400_01_S.gif

 

και αυτό http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SSLCA015700_01_S.jpg σε μαύρο

 

και μία μεμβράνη ultra clear http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SUCSP_PDA_01_S.jpg

 

από brando χτές τα παρήγγειλα την ίδια μέρα τα ταχυδρόμησαν μέσω αιρ μειλ. Τα αναμένω!!!!!!!!!!!! Ο θεός να έχει καλά το πεσμένο δολλάριο, πραγματικά συμφέρει.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ψηθεί και εγώ άσχημα για να το πάρω, αλλά μένω στο εξωτερικό:

Εάν αγοραστεί από έξω π.χ. expansys Αγγλίας με τα Ελληνικά τι γίνεται - είναι κάτι εύκολο να περαστούν (π.χ. υπάρχει σαν επιλογή στο πακέτο?) ή θα έχω πρόβλημα και καλύτερα να αγοράσω μια εξελληνισμένη έκδοση από την αρχή ? ... Με τα SMS θα είμαι οκ ? (θα μπορώ να γράφω κανονικά ??)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SCMNT000400_01_S.gif

 

και αυτό http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SSLCA015700_01_S.jpg σε μαύρο

 

και μία μεμβράνη ultra clear http://shop.brando.com.hk/prod_img/index/SUCSP_PDA_01_S.jpg

 

από brando χτές τα παρήγγειλα την ίδια μέρα τα ταχυδρόμησαν μέσω αιρ μειλ. Τα αναμένω!!!!!!!!!!!! Ο θεός να έχει καλά το πεσμένο δολλάριο, πραγματικά συμφέρει.

 

Στείλε link του μαγαζιού

Link to comment
Share on other sites

-> τααζ http://shop.brando.com.hk/

κοιτάξτε και τα παιχνίδια που έχει. Άχρηστα αλλά τόσο τέλεια!!! Λεφτά να χεις!!!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

-> τααζ http://shop.brando.com.hk/

κοιτάξτε και τα παιχνίδια που έχει. Άχρηστα αλλά τόσο τέλεια!!! Λεφτά να χεις!!!

 

Δεν πληρώνεις τελωνείο?

Έχει ενδιαφέροντα πραγματάκια!

Ωστόσο ψάχνω έναν φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος να λειτουργεί και σαν βάση,

να έχει δηλαδή σκληρό καλώδιο ώστε να μπορεί να στηρίζεται το μηχάνημα..

http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις τελωνείο?

Έχει ενδιαφέροντα πραγματάκια!

Ωστόσο ψάχνω έναν φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος να λειτουργεί και σαν βάση,

να έχει δηλαδή σκληρό καλώδιο ώστε να μπορεί να στηρίζεται το μηχάνημα..

 

Oxi ta stelnei aplo taxydromeio kai den pernane teloneio. Eksallou einai kai ftina pragmata.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=RIUVhk-ciQc

ένα βιντεάκι με μια ωραία θήκη!!

Στο βιντεακι δεν φαινεται το κλασικο μενου του Touch.

Γιατι??? :worry:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

mipos mporei na dosei kapoios ta fota tou??prospathisa simera na sindeso ena bluetooth hands free ths i tech kai den mou ta anagnorize me tipota..den to vrike oute mia fora eno tin idia stigmi ena allo kinito akrivos dipla to evlepe me tin mia..:( :( :(

episis alli mia erotisi..stin arxiki othoni mporoume na allaksoume tis epiloges pou iparxoun stin kato meria??diladi anti gia imerologio kai epafes na valoume alles diergasies....

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο προγραμμα εχουμε για να μετραει εισερχομενες-εξερχομενες για το touch?
Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεακι δεν φαινεται το κλασικο μενου του Touch.

Γιατι??? :worry:

το τηλ.ειναι ψευτικο.και αμα δεις εχει και αλλα πληκτρα

εντασης στα πλαγια.μαλλον ειναι αλλης εταιρειας.

mipos mporei na dosei kapoios ta fota tou??prospathisa simera na sindeso ena bluetooth hands free ths i tech kai den mou ta anagnorize me tipota..den to vrike oute mia fora eno tin idia stigmi ena allo kinito akrivos dipla to evlepe me tin mia..:( :( :(

episis alli mia erotisi..stin arxiki othoni mporoume na allaksoume tis epiloges pou iparxoun stin kato meria??diladi anti gia imerologio kai epafes na valoume alles diergasies....

 

εχω ενα i-tech και το αναγνωριζει κανονικα.

κανεις συζευξη να το βρει??

οχι δεν μπορεις να τα αλλαξεις.

μονο με καποιο προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mipos mporei na dosei kapoios ta fota tou??prospathisa simera na sindeso ena bluetooth hands free ths i tech kai den mou ta anagnorize me tipota..den to vrike oute mia fora eno tin idia stigmi ena allo kinito akrivos dipla to evlepe me tin mia..:( :( :(

episis alli mia erotisi..stin arxiki othoni mporoume na allaksoume tis epiloges pou iparxoun stin kato meria??diladi anti gia imerologio kai epafes na valoume alles diergasies....

 

Για να γίνει η ζεύξη την πρώτη φορά δεν αρκεί να έχεις αναμένη τη συσκεύη.

Πρέπει να την κάνεις να είναι αναγνωρίσιμη. Δεν μιλάω για το touch, αλλά για την άλλη συσκευή. Για παράδειγμα μερικά bluetooth handsfree γίνονται αναγνωρίσιμα όταν πατήσεις παρατεταμένα το power. Όπως και να έχει διάβασε το manual ή όπως λέγεται απλά RTFM. :)

 

Έχω παρατηρήσει το εξής:

Όταν είναι συνδεδεμένη μια συσκευή bluetooth, τότε δεν μπορώ να συνδέσω δεύτερη. Κατά τα άλλα οι συσκευές φαίνονται και αναγνωρίζονται κανονικά.

 

Ακόμη να σας αναφέρω ότι έχω χάσει τη δυνατότητα κύλισης στις επαφές κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει κατι εικονιδια του iphone

ξερετε που πρεπει να μπουνε μεσα στην συσκευη

για να τα διαβασει η σε ποιο φακελο??

αυτα εδω

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=165307

ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia na rotiso ti ginetai me thn mnimi h opoia leei einai oti einai 128rom/64ram kai sthn diaxeirish ths mnimis leei oti ti synolo einai mono 50mb.epishs otan soy stelnoyn kati me bluetooth ginetai na ta apothikeuei sthn karta mnimhs kai oxi sthn syskeuh;
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει κατι εικονιδια του iphone

ξερετε που πρεπει να μπουνε μεσα στην συσκευη

για να τα διαβασει η σε ποιο φακελο??

αυτα εδω

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=165307

ευχαριστω!

 

Αν δεις τον τίτλο λέει: iPhone icons for Pocket Plus.

Χρειάζεσαι δηλαδή το Spb Pocket Plus.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις τον τίτλο λέει: iPhone icons for Pocket Plus.

Χρειάζεσαι δηλαδή το Spb Pocket Plus.

 

ναι το ειδα.τα εβαλα εκει που λεει στο φακελο icons αλλα

τιποτα.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia na rotiso ti ginetai me thn mnimi h opoia leei einai oti einai 128rom/64ram kai sthn diaxeirish ths mnimis leei oti ti synolo einai mono 50mb.epishs otan soy stelnoyn kati me bluetooth ginetai na ta apothikeuei sthn karta mnimhs kai oxi sthn syskeuh;

 

Αυτό γίνεται με κάποια αλλαγή στη registry, αλλά δεν τη έχω βρει ακόμα.

 

Μην ανησυχείς κάποια στιγμη κάποιος θα την πετάξει.

 

ΥΓ:Την ψάχνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

:DΓια σας παιδιά από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του Touch! Ομολογώ οτι πρώτες εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές. Επειδή ζω στην Ολλανδία το τηλέφωνο έχει την Ολλανδική version WM6. Ομολογώ οτι για την κατηγορία του είναι αρκετά γρήγορο, σύνδεση με wifi πάρα πολύ καλή και η ταχύτητα πολύ ικανοποιητική. Είχα ένα πρόβλημα όταν προσπάθησα να παίξω μουσική μέσω youtube, έλλειπε η κατάλληλη flash version, οπότε πήγα στο site της HTC, την έκανα εγκατάσταση και το πρόβλημα λύθηκε σε 1 λεπτό.

 

Όντως το GPRS όταν κλείσεις τον IE δείχνει οτι συνεχίζει να τρέχει και όταν κάνεις σύνδεση με wifi δείχνει οτι εξακολουθεί να τρέχει, αλλά μπορείς εύκολα να κάνεις αποσύνδεση από το GPRS. Στην περίπτωση μου για να κάνω αποσύνδεση από GPRS έπρεπε να επιλέξω την wifi σύνδεση όπου και μου εμφανίζει και την gprs μαζί. Επιλέγω απόσύνδεση και αποσυνδέεται μόνο από gprs και το wifi συνεχίζει να τρέχει κανονικά. Όσες φορές προσπάθησα να αποσυνδεθώ επιλέγοντας απευθείας το gprs εικονίδιο η σύνδεση συνέχιζε να τρέχει! Αν δεν είχα απεριόριστη μηνιαία Mobile Internet σύνδεση, ομολογώ οτι θα μα απασχολούσε το γεγονός οτι επιμένει στην σύνδεση gprs αλλά και πάλι ανακάλυψα οτι μέσω wifi μπορείς να τη διακόψεις.

 

Mp3's ακόμα δεν πέρασα αλλά θα δοκιμάσω σύντομα την απόδοση. Δεν έχω υψηλές απαιτήσεις, απλά περιμένω κάτι μέτρια ικανοποιητικό. Το ίδιο και για την κάμερα.

 

Από βδομάδα θα ζητήσω από το τμήμα IT της δουλείας μου να μου δώσουν τις ρυθμίσεις outlook της εταιρίας για να κάνω εγκατάσταση το λογαριασμό της δουλειάς μου. Ελπίζω να μην παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

 

Γενικά το τηλέφωνο είναι αισθητά μικρό για PDA τηλέφωνο και αν και ήμουνα μεταξύ του P3600 που έχει 400άρι επεξεργαστή, ομολογώ οτι το 200άρι του touch είναι ικανοποιητικό για μένα ακόμα και για επαγγελματική χρήση που θα το χρησιμοποιήσω. Το touch flo λειτουργεί πολύ καλά γιατι είχα αμφιβολίες κατά πόσο θα ανταποκρίνεται στις κινήσεις του χεριού. Τώρα φυσικά στην πορεία με την χρήση δεν ξέρω αν η απόδοση θα πέσει.

 

Αν έχετε κάποιες ερωτήσεις θα χαρώ να τεστάρω και να σας πω. Να ομολογήσω οτι δεν είμαι super expert σε τεχνολογικές λεπτομέρειες όπως πολύ κόσμος στο φόρουμ :D, επίσης επειδή χθες το φόρτιζα όλη μέρα και ασχολούμουνα και μαζί του (κακώς) δεν δοκίμασα την αντοχή της μπαταρίας ακόμα. Ελπίζω να κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με νορμάλ χρήση.

 

Αυτά για τώρα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

euxaristo gia tis parapano apantiseis...

kai mia kainourgia aporia...se poion fakelo prepei na valo ena ixo se.wav gia na ton epilekso sto ksipnitiri???

 

Eκτός από ξυπνητήρι, τι μορφής αρχείο και που πρέπει να είναι για να το δει και στα sms?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

 

...επίσης επειδή χθες το φόρτιζα όλη μέρα και ασχολούμουνα και μαζί του (κακώς) δεν δοκίμασα την αντοχή της μπαταρίας ακόμα. Ελπίζω να κρατάει τουλάχιστον 2 μέρες με νορμάλ χρήση.

 

Αυτά για τώρα :)

 

Υπάρχει ρύθμιση στην καρτέλα ενέργεια, όπου μπορείς να απενεργοποιήσεις τη φόρτιση όταν το pda είναι συνδεδεμένο σε PC.

 

Επίσης, για να σου κρατήσει η μπαταρία δύο μέρες πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός στη χρήση. Θέλω να πω πως με νορμάλ χρήση (όπως την καταλαβαίνω εγώ) δεν θα κρατήσει 2 μέρες. Για να βοηθήσεις κάπως την κατάσταση μπορείς το βράδυ να το κλείνεις τελείως πατώντας συνεχώς για 5-6 δευτερόλεπτα το κουμπί power και στη συνέχεια επιλέγοντας "ναι" στην ερώτηση που θα σου τεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο που έχει προστεθεί αυτή η λειτουργία (μη φόρτιση ενώ είναι συνδεδεμένο στο pc) στα Win2006 γιατί στα Win2005 απουσίαζε.

Επίσης, γίνεται να σβήσει εντελώς? Επειδή το 9000 μου και νομίζω και όλα τα άλλα δεν έσβηναν ποτέ εντελώς!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γίνεται να σβήσει εντελώς? Επειδή το 9000 μου και νομίζω και όλα τα άλλα δεν έσβηναν ποτέ εντελώς!

 

Το S-200 και το touch μπορούν να κλείσουν τελείως αν πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί power. Σε αντίθεση με τα παραπάνω, τέτοια λειτουργία δεν έχει το hp6815. Δοκίμασε το στο 9000, μπορεί και να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...