Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμα, ελληνικό Τ9 σε virtual & hardware πληκτρολόγιο για τα sms πως???

 

Κανείς ρε παιδιά?

Αχχχ σας ξεμυάλισαν τα μωρά στις παραλίες!!!!!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και λέτε για το πως μπορεί να ανεβεί ο ήχος στο κινητό με το SRS WOW για δείτε και το παρακάτω που έχουμε για ks20. Κατέβαστε το παρακατω αρχείο

http://rapidshare.com/files/13281432...Panel.cpl.html

και καντε το copy μεσα στον κατάλογο των Windows. Έπειτα κάντε restart το pda. Όταν θα ξανανοιξετε τα settings του WOW HD Settings στην δεύτερη καρτέλα (TruBass) θα έχουν εμφανιστεί άλλες 2 επιλογές (Input Gain και Output Gain). Κόληστε και τα 2 τέρμα δεξιά (στο μηδέν). Αυτό ήταν. Πλέον ο ήχος θα ακούγετε δυνατά (ίσως και πιο δυνατά απο τις default του κινητού τουλάχιστον στο ks20). To μόνο πρόβλημα που έχω βρει και δεν ξέρω ακόμα πως να το λύσω είναι ότι μετα απο soft reset χανει τις ρυθμίσεις του, αλλά αυτό είναι γενικό προβλημα του SRS. Ίσως γυρνάει σε κάποιες default ρυθμίσεις της registry και μπορούμε να το πειράξουμε απο εκεί.

Hybrid LG KS20 English rom: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2538692#post2538692

[how to] flash LG KS20 with new rom, all included: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=369481

Link to comment
Share on other sites

Γεια. Θελω μαι βοηθεια για τον μινι οπερα . Παω να τρεξω τον μινι οπερα και καποια παιχνιδια java και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει συνδεση στοιντερνετ ειτε ο midlet could not be ...... java.lang.noclassfound error.

 

Τι κανω λαθος μποερει καποιος να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια. Θελω μαι βοηθεια για τον μινι οπερα . Παω να τρεξω τον μινι οπερα και καποια παιχνιδια java και μου βγαζει ενα μηνυμα οτι δεν μπορει να γινει συνδεση στοιντερνετ ειτε ο midlet could not be ...... java.lang.noclassfound error.

 

Τι κανω λαθος μποερει καποιος να με βοηθησει?

 

Πως είσαι συνδεδεμένος? 3G, wifi ή active sync..

Αν προσπαθείς με activesync, προσπάθησε με τους δυό πρώτους τρόπους..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help..

Ξαφνικά μου έπεσε απίστευτα η ένταση bluetooth σε τηλ. κλήσεις ενώ σε μουσική είναι μια χαρά..

Ξέρω πρέπει να ψάξω στους xdev αλλά πιστέψτε με για πρώτη φορά στη ζωή μου.. :yawn::yawn:βαριέμαι..:yawn::yawn:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Με 3g ειμαι συνδεδεμενος....... το Midlet τι ειναι? Τι μπορει να φταιει?

 

 

To midlet είναι το java emulator που τρέχεις για να τρέξει το operamini.. o "ενδιάμεσος" δηλαδή..

Με άλλο browser μπαίνεις? Αν ναι κάνε ένα softreset και ξαναπροσπάθησε αλλιώς..:worry: δεν μου έρχεται τίποτε άλλο τώρα..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help..

Ξαφνικά μου έπεσε απίστευτα η ένταση bluetooth σε τηλ. κλήσεις ενώ σε μουσική είναι μια χαρά..

Ξέρω πρέπει να ψάξω στους xdev αλλά πιστέψτε με για πρώτη φορά στη ζωή μου.. :yawn::yawn:βαριέμαι..:yawn::yawn:

 

ψαξε λιγο σε ρυθμισεις ηχου στα προγραμματα μουσικης η βιντεο που εχεις Δημητρη ;)

 

core player ""use system volume"" κλπ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ν

πρωτα βαζω το jbet ρεσετ..?

και μετα τον οπερα μινι και ρεσετ...?

 

Τι εννοείς βάζεις το jbet κai οπεραμινι και ρεσετ?

Ενοώ softreset.. Κρατάς πατημένο το power κουμπάκι μέχρι να σου κάνει prompt για poweroff και μετά το ξανανοίγεις..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς βάζεις το jbet κai οπεραμινι και ρεσετ?

Ενοώ softreset.. Κρατάς πατημένο το power κουμπάκι μέχρι να σου κάνει prompt για poweroff και μετά το ξανανοίγεις..

 

αχ Δημητρη που πας να μπλεξεις :X:worry::worry::wacko::wacko::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ψαξε λιγο σε ρυθμισεις ηχου στα προγραμματα μουσικης η βιντεο που εχεις Δημητρη ;)

 

core player ""use system volume"" κλπ;)

 

OK Δημητράκη..:rolleyes:

Κλασσικά πράγματα.. Κατάργησα τη συσκευή την ξανανίχνευσε κι όλα ΟΚ!!

Μερικές φορές ίσως είναι καλύτερα να μην μπαίνεις στους xdev για μικροπροβληματάκια γιατί κολλάς με πιο προχωρημένα tweaks που έτσι και δε σου κάτσουνε το τηλ. σ'ένα 2ωρο δε θα πέρνει ούτε τηλέφωνο.. (κλασσικο να μου πείς.. πόσες φορές το έχεις πάθει..:lol: ενώ πήγαινες χαλαρά να ανεβάσεις λίγο την ένταση του BT ας πούμε..)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

αχ Δημητρη που πας να μπλεξεις :X:worry::worry::wacko::wacko::lol:

 

 

Γιατι φιλε zaharaki το λες αυτο ....?

 

Ξερω πως κανουν σοφτ ρεσετ.

Απο μου λεει αυτο που γραφω πανω για τον midlet .....

και οτι ο μινι οπερα δεν μπορει να συνδεθει.....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε zaharaki το λες αυτο ....?

 

Ξερω πως κανουν σοφτ ρεσετ.

Απο μου λεει αυτο που γραφω πανω για τον midlet .....

και οτι ο μινι οπερα δεν μπορει να συνδεθει.....

 

ελα που αμεσως πειραχτηκες :D

 

φιλικα το ειπα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα λαλακία....!

 

Εβαλα για μία ακόμα φορά το srswow..... και όπως ήταν φυσικό δεν έπαιξε ( dutty lite ) .

μετά έβαλα απο πάνω ένα wavedev.reg αρχείο και πάλι χωρίς ήχο η συσκευή.....!

απεγκατέστησα το srs και ξανά χωρίς ήχο.

προσπαθώ να σβήσω ότι γράφτηκε στην registry απο το .reg αρχείο αλά καθότι πάω στην τύφλα δεν βγαίνει τπτ....!

το κακόμοιρο το κροκοδειλακι δεν έχει ήχο.

 

ντιπ για ντιπ σου λέω...!

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Ξεφλούδισε ένα ωραίο κομμάτι από το μπροστινό keypad. :mad:

Kαι να πεις ότι δεν το πρόσεχα. :mad::mad::mad:

 

Μόνο σε εμένα έχει τύχει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία θα ήθελα τα φώτα σας....

Τόσο καιρό χρησιμοποιώ την ΡΟΜ που πρότεινε ο φίλος ο Zaharakis (και τον ευχαριστώ για τις συμβουλές του) πραγματικά πολύ σταθερή και καλή !

 

Αλλά αποφάσισα να πειραματιστώ και λίγο με τις νέες μαγειρεμένες ΡΟΜ 6.1

(όπως του ROMeOS v4.1, HyperDragon III WM6.1, Dutty's WM6.1 Hybrid ...)

 

ΘΑ ήθελα μου πει κανείς αν έχει δοκιμάσει κάποιες από αυτές ???

και αν ναι, τις εντυπώσεις του... γιατί θα είναι η πρώτη φορά...

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν θα έχω κάποιο πρόβλημα με κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιος είναι διατεθειμένος να δώσει τα φώτα του ???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία θα ήθελα τα φώτα σας....

Τόσο καιρό χρησιμοποιώ την ΡΟΜ που πρότεινε ο φίλος ο Zaharakis (και τον ευχαριστώ για τις συμβουλές του) πραγματικά πολύ σταθερή και καλή !

 

Αλλά αποφάσισα να πειραματιστώ και λίγο με τις νέες μαγειρεμένες ΡΟΜ 6.1

(όπως του ROMeOS v4.1, HyperDragon III WM6.1, Dutty's WM6.1 Hybrid ...)

 

ΘΑ ήθελα μου πει κανείς αν έχει δοκιμάσει κάποιες από αυτές ???

και αν ναι, τις εντυπώσεις του... γιατί θα είναι η πρώτη φορά...

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν θα έχω κάποιο πρόβλημα με κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιος είναι διατεθειμένος να δώσει τα φώτα του ???

 

Σε WM6.1 θα θέλει πατέντα το dest6 (το dest7 παίζει out of the box), και στις diamond based roms δεν θα παίζει το igo (ή θα θέλει να κλεισεις το htc home νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία θα ήθελα τα φώτα σας....

Τόσο καιρό χρησιμοποιώ την ΡΟΜ που πρότεινε ο φίλος ο Zaharakis (και τον ευχαριστώ για τις συμβουλές του) πραγματικά πολύ σταθερή και καλή !

 

Αλλά αποφάσισα να πειραματιστώ και λίγο με τις νέες μαγειρεμένες ΡΟΜ 6.1

(όπως του ROMeOS v4.1, HyperDragon III WM6.1, Dutty's WM6.1 Hybrid ...)

 

ΘΑ ήθελα μου πει κανείς αν έχει δοκιμάσει κάποιες από αυτές ???

και αν ναι, τις εντυπώσεις του... γιατί θα είναι η πρώτη φορά...

 

Επίσης θα ήθελα να μάθω αν θα έχω κάποιο πρόβλημα με κάποιο από τα προγράμματα πλοήγησης....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιος είναι διατεθειμένος να δώσει τα φώτα του ???

Έχω δοκιμάσει όλες αυτές τις καινούργιες ROM με τον φίλο Ζαχαράκη και έχουμε καταλήξει στην hyperdragon IIIr lite σε συνδιασμό με το radio 1.65.24.36. Το αποτέλεσμα είναι ένα Kaiser να πετάει κυριολεκτικά χωρίς κανένα πρόβλημα πουθενά. Το μόνο μείον (λόγω 6.1) είναι ότι το Destinator 6 θέλει το gpsgate για να παίξει. Κατά τα άλλα όλα είναι ταχύτατα και σταθερότατα ;) Με αυτή τη ράδιο που προτείνω διορθώνεται αρκετά το κλείδωμα του gps που πλέον κλειδώνει στα 30-40 sec. Τα υπόλοιπα από τον φίλο Ζαχαράκη :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας όλους...

Οσον αφορά την πλοήγηση θα τρέχω χωρίς το HTC home που δεν μου πολύ αρέσει ετσι και αλλιώς, αλλά το D6 πάλι δεν τρέχει ??? Mονο με το GPSgate ????

 

Οπότε με βλέπω να δοκιμάζω την Hyperdragon. Αλλά πείτε μου θα έχει διαφορά η lite από την κανονική στην σταθερότητα και στην ταχύτητα....

Γιατί μου αρέσουν οι ΡΟΜ με πολλές εφαρμογές μέσα....

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας όλους...

Οσον αφορά την πλοήγηση θα τρέχω χωρίς το HTC home που δεν μου πολύ αρέσει ετσι και αλλιώς, αλλά το D6 πάλι δεν τρέχει ??? Mονο με το GPSgate ????

 

Οπότε με βλέπω να δοκιμάζω την Hyperdragon. Αλλά πείτε μου θα έχει διαφορά η lite από την κανονική στην σταθερότητα και στην ταχύτητα....

Γιατί μου αρέσουν οι ΡΟΜ με πολλές εφαρμογές μέσα....

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

 

συνονοματε η hyperdragon ΙΙΙr που σου αναφερει ο φιλος zalaroς με το αντιστοιχο ραδιο (μονο αυτο και κανενα αλλο!!) ειναι αυτη την στιγμη η καλυτερη ever ρομ wm 6.1 που εχουμε δοκιμασει.;)

 

οσο για τις εφαρμογες φιλε μου μια lite ρομ ειναι οτι καλυτερο μιας και βαζεις οτι εσυ χρειαζεσαι και τπτ παραπανω :)

 

φυσικα οτι χρειαστεις στην πορεια εδω ειμαστε ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...