Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και πάλι.

Μια παρατήρηση και συνάμα ερώτηση, τι μπορώ να κάνω.

Αγόρασα ένα νέο BT (στερεοφωνικό της Σονυ Ερικσον), το "πάντρεψα" με το Kaiser, λειτούργησε (άψογα) αλλά μετά από λίγο, σταμάτησε η ένδειξη του ΒΤ (αυτή με τα ακουστικά στο πάνω μέρος της οθόνης).

Έκλεισα το ΒΤ, το ξανάνοιξα και τίποτα.

Έκλεισα το Kaiser, το ξανάνοιξα, αλλά τίποτα.

Απεγκατέστησα από το Kaiser, το συγκεκριμένο ΒΤ, το επανεγκατέστησα, λειτούργησε πάλι αλλά ενώ άκουγα μουσική, δέχτηκα ένα τηλεφώνημα και ... διακόπηκε !!!

Βρε ξανά μανά (η προηγούμενη διαδικασία) και πάλι τα ίδια.

Έλεος.

Έχει κάποιος καλός κύριος να μου δώσει ένα hint ?

Ευχαριστώ (πολύ) εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

...Αν θέλεις πάντως να ακούς τη μουσική σου στα stereo BT στεγνά άρπαξε το coreplayer http://www.coreplayer.com/. Μόλις το εγκατέστησα και ο ήχος είναι απίστευτος και full παραμετροποιήσιμος...

 

Ο serial πού μπαίνει;

 

EDIT: Άκυρον, ελύθη...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που ασχολούνται με τις cooked rom. δοκίμασε κανείς την Νο 7 του dutty? σε όλο το post, όλοι λένε ότι τα σαρώνει όλα. πολύ καλύτερη απο την 6 και απίστευτα γρήγορη. ευτυχώς γύρισε τα themes πίσω στα νορμάλ χρώματα, το κακό είναι ότι μόλις τελειώσα να στήνω το Kaiser Μου με την Νο6, δουλεύει πολύ όμορφα, αλλά με βάλανε στην μπρίζα πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την πάτησα και εγώ στο παρελθόν έτσι, δεν έχεις πρόσβαση στην "Αφαίρεση Προγραμμάτων" γιατί πολύ απλά η "Εναρξη" δε λειτουργεί για να πας στις "Ρυθμίσεις". Ούτε και στα "Προγράμματα" βέβαια έχεις πρόσβαση. Ο μόνος τρόπος είναι να έχει κάποια συντόμευση του resco στην today screen και να κάνει, όπως πολύ σωστά είπες και εσύ, τη δουλειά του .Εκτός και αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος εκτός του Start Menu για να πας στις ρυθμίσεις και στα προγράμματα που δεν τον ξέρω.

Συμπέρασμα: Να αποφεύγετε το συγκεκριμένο (Enlarge Start Menu) CAB!!!

 

Τελικα,συντομευση του memmaid στην today screen και uninstall απο κει..:) Ευχαριστω.Οντως το συγκεκριμενο μαλλον ειναι προβληματικο..Λιγη προσοχη..:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα μέλος στο club από χθές το βράδυ!

ΦΟΒΕΡΟ κομάτι ρε παιδιά! όσο το σκαλίζω τόσο το γουστάρω!!!

 

Και που εισαι ακομα!!!!Θα σε μαγεψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για πες μου πως επρεπε να ζητησω ενα τετοιο προγραμμα για να το καταλαβετε?

 

Bravo για την λυση κερδιζεις μια δωρεαν δερματινη θηκη για το Kaiser σου. Δωρεαν η τοποθετηση! :P

 

Φανταστικό το Bluemusic at the end of the day... :happy:

 

Παίζει μια χαρά το απλό Bluetooth. Εύγε Carpe_Diem & Sherlock Holmes...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που ασχολούνται με τις cooked rom. δοκίμασε κανείς την Νο 7 του dutty? σε όλο το post, όλοι λένε ότι τα σαρώνει όλα. πολύ καλύτερη απο την 6 και απίστευτα γρήγορη. ευτυχώς γύρισε τα themes πίσω στα νορμάλ χρώματα, το κακό είναι ότι μόλις τελειώσα να στήνω το Kaiser Μου με την Νο6, δουλεύει πολύ όμορφα, αλλά με βάλανε στην μπρίζα πάλι!

 

ενοειται οτι θα την δοκιμαζα θοδωρη :lol:

 

σαν 1η εντυπωση σφαιρατη,αλλα απο την στιγμη που δουλευει μια χαρα και με την 6 του,βαριομουν να ξαναστηνω απο την αρχη...

ειναι πολλες οι ωρες και δεν λεει συνεχεια....;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι θα την δοκιμαζα θοδωρη :lol:

 

σαν 1η εντυπωση σφαιρατη,αλλα απο την στιγμη που δουλευει μια χαρα και με την 6 του,βαριομουν να ξαναστηνω απο την αρχη...

ειναι πολλες οι ωρες και δεν λεει συνεχεια....;)

 

 

εγώ δεν βαριέμαι, απλώς είναι ολόκληρη ταλαιπωρία να τα ξαναπάρω πάλι ΟΛΑ απο την αρχή :(

 

Δευτέρα θα αρχίσω να το ξαναστήνω όμως :) αν δεν δίνουμε την καλύτερη βενζίνη στο Καιζεράκο μας πως θα μας δώσει την ανάλογη επιτάχυνση όταν την χρειαζόμαστε.

 

Ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να δω τα Flash στο pda ρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί τώρα το πήρα το εργαλείο.Αν αλλάξουμε rom μπορουμε να το επαναφέρουμε στη μαμά?΄Την αγγλική ρομ την επίσημη μπορούμε να την κατεβάσουμε από κάπου?
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς να το γυρίσεις στην official, αν έχεις ελληνική έκδοση ρώτα τους άλλους εγώ δεν ασχολούμε με αυτές :)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γιατί δεν μπορώ να δω τα Flash στο pda ρε παιδιά?

 

Here you are: http://www.adobe.com/products/flashplayer_pocketpc/downloads/player.html

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και άλλη βοήθεια.Έκανα την αναβάθμιση της ace για τα ελληνικά και μου κολλάει στην αρχική οθόνη που λέει smart mobility και εμφανίζει τις εκδόσεις λογισμικού και δεν προχωράει άλλο.Τι παίζει?Ξέρει κανείς?Έκανα και hard reset και πάλι τίποτα.!!
Link to comment
Share on other sites

ωχ μην μου λες τετοια γιατι ξεκινησα backup για να το κανω κ εγω!:confused:thanks κ στον cretan για την απαντηση του!κατι τελευταιο,τον φακελο 'files to be deleted' τον εχω δει κ εγω αλλα νομιζα πως ηταν του συστυματος!αν τον αφησω ως εχει υπαρχει περιπτωση να χασω οσα εχω αποθηκευμενα στην καρτα;
Link to comment
Share on other sites

Μιας κι αναφέρθηκε λίγο πριν για το πακέτο με το iGo, μπορεί να μου πει κανείς αν η συνοδευτική κάρτα με το πρόγραμμα μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σε άλλο tytnii? Το πήρε ένας γνωστός μου και θάθελα νσ το δοκιμάσω. Ο ίδιος μου είπε πως δεν έκανε κανένα registration ή κάτι παρόμοιο.. Δεν μπορεί η κάθε κάρτα να είνσι φτιαγμένη για κάθε ΙΜΕΙ συσκευής.. Εμπορικά αδύνατο..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Nea taxytati ROM me tin eggyisi tou panosha!!!!

 

Full ekdosi me ola ta aparaitita gia na min steinoume kathe fora ta idia kai ta idia programmata!!! Pliri ypostiriksi ellinikwn kai pragmatika den xreiazetai tipota allo na tis perasoume!!!

 

Full info: panosha 2 full ROM

 

 

μου λεει οτι το θεμα δεν υπαρχει!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι το θεμα δεν υπαρχει!:wacko:

τι να την κανεις αυτην την ρομ φιλε μου?

 

εχεις ξεκλειδωσει το τηλ σου πρωτα ωστε να περασεις αλλη ρομ??

 

πρωτα διαβαστε εδω

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=376

 

και μετα αρχιστε τα πειραματα;)

 

προς αποφυγην των χειροτερων :cry:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κάποια τελική λύση για το πως θα δείχνει το καταπληκτικό προγραμματάκι HTC Album http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-htc-album.html τις φωτό από την κάρτα?

Τελευταία posts υπήρχαν εδώ αλλά δεν υπάρχει ουσιαστική λύση:

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=5436&postdays=0&postorder=asc&start=15

 

Edit: Υπάρχει κι αυτό το πολύ καλό thread για το θέμα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=341131&page=6

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει htc album έκδοση που διαλέγεις το φάκελο που θες να δεις.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει htc album έκδοση που διαλέγεις το φάκελο που θες να δεις.

 

Ποιά έκδοση είναι αυτή φίλε μου? Έψαξα πολύ ώρα πάλι πριν σας ρωτήσω...

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

zaxarakis σωστο αυτο που επισημανες κ καλα εκανες,η αληθεια ειναι οτι λογω εγγυησης δεν το εχω πειραξει ακομα αλλα αυτος ειναι κ ο λογος που θελω να δ τι αναφερεται καπου,ασχετο καπως μεν,αλλα μπορει να εχει κατι που να βοηθησει οταν πω οτι το εχω ψαξει αρκετα το θεμα κ ειμαι ετοιμος για πειραγματα τετοιου τυπου!
Link to comment
Share on other sites

τι να την κανεις αυτην την ρομ φιλε μου?

 

εχεις ξεκλειδωσει το τηλ σου πρωτα ωστε να περασεις αλλη ρομ??

 

πρωτα διαβαστε εδω

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=376

 

και μετα αρχιστε τα πειραματα;)

 

προς αποφυγην των χειροτερων :cry:

ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ Κ ΕΚΑΝΑ ΕΝΓΡΑΦΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ..

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση είναι αυτή φίλε μου? Έψαξα πολύ ώρα πάλι πριν σας ρωτήσω...

 

Μαλλον δεν έψαξες πολύ καλα, για δες εδω.. http://rapidshare.com/files/73369931/HTC_AlbumFolder_Option.cab

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...