Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραίος!;)

 

είμαι ο άτιμος.. είμαι :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας ξαναγραψει καποιος αν υπαρχει τροπος να γραφουμε ελληνικα με το πληκτρολογιο χωρις αλλο προγραμμα. Ξερω εχει αναφερθει ξανα αλλα δεν πολυκαταλαβα. Το κινητο το εχω παρει απο Αγγλια οποτε εχει και Αγγλικα windows. Ευχαριστω

 

πατα μια φορα το caps lock και οταν αναψει το λαμπακι πατα αμεσως μια φορα το space!;)

 

συγνωμη δεν ειδα οτι ειναι απο αγγλια!

Link to comment
Share on other sites

http://ae.inc.ru/aekmap.php

 

Κατεβάζεις το πρόγραμμα και μετά το layout "Greek SMS, HTC Universal"

ευχαριστω για την απαντηση αλλα ενω περναω το layout στο φακελο του aekmap δεν το βλεπει παρα μονο το russian και ενα simple sample. Any help?

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα να περιμένω την wind και έκανα τελικά φορητότητα στην cosmote όπου το έχουν φέρει. Για να δούμε...

 

είμαι ο άτιμος.. είμαι :D

 

Και πάνω απ' όλα μετριόφρον...!:lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για την απαντηση αλλα ενω περναω το layout στο φακελο του aekmap δεν το βλεπει παρα μονο το russian και ενα simple sample. Any help?

 

Akolouthise tis akribeis odigies tou panosha... edw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα εισερχόμενες κλήσεις από κάποιον, έδειχνε το τηλέφωνο του κανονικά. Σήμερα του έκανα hard reset και ποια δείχνει τα τηλέφωνα στην μορφή (693)χχχ-χχχχ.

Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

την ωρα που μιλαω και τυχαινει να με παιρνει καποιος τοτε χτυπαει ο ηχος που εχω για τις κλησεις κανονικα και δυνατα μεσα στο αυτι μου!! ξερετε τι μπορω να κανω για αυτο?
fiesta rst
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν είχα εισερχόμενες κλήσεις από κάποιον, έδειχνε το τηλέφωνο του κανονικά. Σήμερα του έκανα hard reset και ποια δείχνει τα τηλέφωνα στην μορφή (693)χχχ-χχχχ.

Έχετε καμιά ιδέα?

 

Μετά το Hard Reset... πέρασες ξανά τις επαφές σου; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος compiler για την C ή την Java που να τρέχει στην συσκευή ή μήπως ζητάω πολλά;
Γιά κοίτα αυτό. post #127. Δέν ξέρω άν είναι αυτό που ψάχνεις.
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα.Είχα βάλει το ξυπνητήρι να χτυπάει κάθε πρωί στις 8:30.Κάθε που άλλαζα ήχο το προηγούμενο ξυπνητήρι έμενε με αποτέλεσμα ένα πρωί να χτυπάνε και τα τρία ξυπνητήρια συγχρόνως με τρεις διαφορετικούς ήχους (3 αλλαγές είχα κάνει στους ήχους).

 

Έβαλα ένα άλλο ξυπνητήρι (enAlarmPPC) και απενεργοποίησα αυτό των Windows Mobile.Έλα όμως που χτυπάνε κι αυτά τώρα...

Τί γίνεται ρε παιδιά? :wacko:

Και στο προηγούμενο PPC που είχα το ίδιο γινόταν,μήπως έχει γίνει βλακεία με το Outlook και αφού κάνω συγχρονισμό μεταφέρθηκε το πρόβλημα και στο Kaiser?

 

Από που θα μπω να σβήσω τελείως το Ξυπνητήρι?

Χρησιμοποίησα το Pocket Mechanic και έσβησα κάποια Notifications με αυτή την ώρα (8:30) και περιμένω να δω τί θα γίνει αύριο το πρωί...

 

Όταν είχα εισερχόμενες κλήσεις από κάποιον, έδειχνε το τηλέφωνο του κανονικά. Σήμερα του έκανα hard reset και ποια δείχνει τα τηλέφωνα στην μορφή (693)χχχ-χχχχ.

Έχετε καμιά ιδέα?

 

Βάλε στις Ρυθμίσεις στα Regional Settings τα Ελληνικά & μάλλον θα φτιάξει.

 

την ωρα που μιλαω και τυχαινει να με παιρνει καποιος τοτε χτυπαει ο ηχος που εχω για τις κλησεις κανονικα και δυνατα μεσα στο αυτι μου!! ξερετε τι μπορω να κανω για αυτο?

 

Αν θυμάμαι καλά από κάπου έβαζες το ήχο που θα χτυπάει αν σε καλεί δεύτερη γραμμή,ίσως κάπως να το έχεις αλλάξει...

Δε θυμάμαι όμως που...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με ποιον τροπο-πληκτρο οταν μας καλει καποιος το κανουμε απλα αθορυβο χωρις να πατησουμε απορριψη?

ευχαριστω

 

edit: Επισης οταν μιλαμε με καποιον και μας λεει πχ εναν αριθμο,τον πληκτρολογουμε στο pad,γινεται να τον κραταει στη μνημη ωστε μολις κλεισουμε να μπορουμε να τον καλεσουμε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με ποιον τροπο-πληκτρο οταν μας καλει καποιος το κανουμε απλα αθορυβο χωρις να πατησουμε απορριψη?

ευχαριστω

 

κουνα την ροδελα που ειναι στα αριστερα

και θα γινει αθορυβο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κουνα την ροδελα που ειναι στα αριστερα

και θα γινει αθορυβο.:)

Εχαριστω πολυ.μηπως και για το αλλο με το νουμερο..?:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Exeis dokimasei afto edw?

 

Καλημερα,

Δεν χρειαζεσαι αυτο, αλλα αυτο εδω... http://www.vodafone.de/hilfe-support/blackberry/117676_118008.html

 

παιζει αψογα !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Mia erwtisi pros tous katoxous tou Kaiser...

Exei paratirisei kaneis to fainomeno poly xamilis diarkeias mpatarias? Pragmatika den bgazei mia mera!!! :wacko:

 

Exw fortwsei epanw to Battery status gia na blepw thermokrasia kai Proccessor load kai blepw pws otan to kinito koimatai i CPU doulevei 1~5%, diladi se logikotata plaisia kai kata synepeia den trexei kati sto background. :confused:

 

Ti mporei na ftaiei? Xalasmeni mpataria i apla astrwti mpataria? Den exw fortwsei sto mixanima tipota parapanw apo oti eixa kai sto Artemis sto opoio i mpataria kratouse 3 me 4 meres! :blink:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mia erwtisi pros tous katoxous tou Kaiser...

Exei paratirisei kaneis to fainomeno poly xamilis diarkeias mpatarias? Pragmatika den bgazei mia mera!!! :wacko:

 

Exw fortwsei epanw to Battery status gia na blepw thermokrasia kai Proccessor load kai blepw pws otan to kinito koimatai i CPU doulevei 1~5%, diladi se logikotata plaisia kai kata synepeia den trexei kati sto background. :confused:

 

Ti mporei na ftaiei? Xalasmeni mpataria i apla astrwti mpataria? Den exw fortwsei sto mixanima tipota parapanw apo oti eixa kai sto Artemis sto opoio i mpataria kratouse 3 me 4 meres! :blink:

 

Εμένα η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες. Εχω απενεργοποιήσει το HSDPA και η χρήση του WiFi (που τρώει πολύ μπαταρία) είναι ίσως 10 λεπτά τη μέρα. Οπότε με νορμάλ τηλεφωνήματα και χρήση εφαρμογών μου πάει 2 μέρες.

 

Να μην φτάνει ούτε μια μέρα δικαιολογείται μόνο με πολύ χρήση wifi, gps.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα η μπαταρία μου κρατάει 2 μέρες. Εχω απενεργοποιήσει το HSDPA και η χρήση του WiFi (που τρώει πολύ μπαταρία) είναι ίσως 10 λεπτά τη μέρα. Οπότε με νορμάλ τηλεφωνήματα και χρήση εφαρμογών μου πάει 2 μέρες.

 

Να μην φτάνει ούτε μια μέρα δικαιολογείται μόνο με πολύ χρήση wifi, gps.

 

Ennoeitai oti den xrisimopoiw wifi, gps, camera. Exw episis apernergopoiisei 3G kai HSDPA.

 

Xrisimopoiw mono to Bluetooth gia to hands-free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει μια ερώτηση εδώ στο forum χωρίς να πάρω απάντηση βέβαια,επειδή ίσως κανείς δεν είχε τη λύση.Επειδή την βρήκα εγώ λοιπόν είπα να την postάρω γιατί θα είναι χρήσιμη σε κάποιους.

Ήθελα να δω αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μετράει τη διάρκεια των κλήσεων εκτός από κάποια νούμερα που θα του βάλεις εσύ (αυτά που είναι στο οικογενειακό πρόγραμμα στην περίπτωσή μου).Αυτό βοηθάει στο να μετράς κανονικά τη διάρκεια των κλήσεων για να μη χάνεις τον μπούσουλα και ξεπερνάς τις δωρεάν ώρες που έχεις.Σε εμένα οι κλήσεις στα ενδοοικογενειακά νούμερα δεν υπολογίζονται στις δωρεάν ώρες που έχω ενώ το κινητό μετράει τις κλήσεις στο σύνολο...οπότε δε βγάζεις άκρη.

 

Αυτό γίνεται στο BatteryStatus.Το δοκίμασα και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

μία ερώτηση, έχει ξαναερωτηθεί αλλά δεν βρίσκω άκρη.

Από που θα κατεβάσω την επίσημη Αγγλική ROM gia to Kaiser?

Στο forum της HTC δεν βρίσκω τίποτα

 

Ευχαριστώ

 

PS Πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

το Kaiser αν δεν ανοίξεις bluetooth k wi-fi και το χρησιμοποιείς σε νορμάλ πλαίσια. τότε βγάζει 2 μέρες.

 

αν χρησιμοποιείς έστω και το bluetooth μόνο τότε μια μέρα. δυο δεν βγάζει με τίποτα.

 

Άλλαξα κάτι στην registry που μου είπε ο φίλος ο Zaharakis. υπάρχει μια τιμή στην registry που λέγεται DisablePowerManagment και αυτό είναι στο 1. κάντε ένα έλεγχο στην registry και όπου βρίσκεται αυτή τη τιμή να την κάνετε 0. Μπορεί να είναι και η φαντασία μου αλλά μόλις το έκανα το Kaiser φορτίζει λίγο γρηγορότερα και κρατάει ελάχιστα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά,

 

μία ερώτηση, έχει ξαναερωτηθεί αλλά δεν βρίσκω άκρη.

Από που θα κατεβάσω την επίσημη Αγγλική ROM gia to Kaiser?

Στο forum της HTC δεν βρίσκω τίποτα

 

Ευχαριστώ

 

PS Πολύ καλό

 

Oriste i Factory Shipped ROM form HTC... edw:cool:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που θα κατεβάσω την επίσημη Αγγλική ROM gia to Kaiser?

 

http://rapidshare.com/files/57816419/RUU_Kaiser_HTC_WWE_1.56.405.5_radio_sign_22.45.88.07_1.27.12.11_Ship.rar.html

Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...