Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
ενσωματωμένο πάνω δεξιά τον Task Manager πώς μπορούμε να τον έχουμε; μόνο με την original rom γίνεται;

 

Δοκίμασε τον WkTask Manager... είναι πολύ καλύτερος! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

Θέλω να βάλω μια αγγελία για το HTC tytn 2 που έχω για να το πουλήσω επειδή έψαξα και δεν βρήκα καποιο sub forum που να ασχολείτε με αγγελίες μπορώ να την ανεβάσω εδώ?

 

Γενικά πάντος αν θέλει κανείς περισσότερες πληροφορίες ας στείλει ένα PM το έχω μόλις ένα μήνα.

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολους!

Ο φιλος με την αγγελια δεν μπορει να δει το αντιστοιχο νημα, γιατι εχει λιγα δημοσιευμενα μηνυματα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορούμε να αλλάξουμε το folder της storage card στο οποίο αποθηκεύονται οι φωτογραφίες της φωτογραφικής μηχανής? άλλαξα το HKEY_Current_User/Software/Microsoft/Pictures/StorageCardPath αλλά δεν πρέπει να είναι αυτό...
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το KaiserTweak που βρίσκεται στο αρχείο της υπογραφής του zaharaki
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! :):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο μένα. σε πήρα ένα τηλέφωνο αλλά το είχες κλειστό :)
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο μένα. σε πήρα ένα τηλέφωνο αλλά το είχες κλειστό :)

 

ημουν πνιγμενος και αναγκαστηκα να το κλεισω:(

 

δεν προλαβαινα να κανω τπτ ....ολο χτυπουσε το ρημαδι :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαστειτε για φλασαρισματα :rolleyes:

 

δοκιμαζω νεες ρομ....:X (ναι παλι :p)

 

 

και εχω βρει μια.....ΤΑΧΥΤΑΤΗ :blink::blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θα ηθελα αν μπορειτε να μου ξεκαθαρισετε δυο-τρια θολα τοπια που εχω στο μυαλο μου:lol:Εχω δυο χρονια το w900 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το kaiser!!Μονο το φλας του w900 δεν μπορω να βρω στο kaiser αλλα δεν νομιζω οτι μπορει αυτη η λεπτομερεια να με αποτρεψει απο το να το αγορασω!Το θεμα με το ραδιοφωνο εχω διαβασει εδω οτι λυνεται(εκτος αν κανω λαθος)!!Γενικοτερα αυτο το κινητο-υπολογιστης εχει καποιο βαρβατο ελλατωμα?Ποιο ειναι το οριο της καρτας microSD που μπορει να σηκωσει?Και κατι τελευταιο για να γινω και κουραστικος:ninja:Εχω επιδοτηση 390 ευρω. Αν το κινητο κοστολογειται με φ.π.α στα 770 ευρω εγω το παιρνω στα 631?Δηλαδη 390+241 ή πληρωνω την τιμη με φ.π.α, δηλαδη 390+380=770?Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις και Χρονια πολλα σε εορταζοντες και μη!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω δυο χρονια το w900 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το kaiser!!Μονο το φλας του w900 δεν μπορω να βρω στο kaiser αλλα δεν νομιζω οτι μπορει αυτη η λεπτομερεια να με αποτρεψει απο το να το αγορασω!

 

Ακόμα και αν η ανάλυση στην camera είναι ονομαστικά η ίδια, τα PPC υστερούν αρκετά σε αυτό τον τομέα σε σχέση με τα συμβατικά κινητά! Εντούτοις, πάλι αυτό δεν είναι λόγος για να μην το πάρεις βέβαια! ;)

 

Το θεμα με το ραδιοφωνο εχω διαβασει εδω οτι λυνεται(εκτος αν κανω λαθος)!!

 

Λύνεται εάν ακολουθήσεις την πολύ καλή επιλογή με bluetooth hands-free με ενσωματωμένο FM Radio που χρησιμοποιεί ο Δημήτρης (zaharakis) και είναι πολύ ευχαριστημένος!

 

Γενικοτερα αυτο το κινητο-υπολογιστης εχει καποιο βαρβατο ελλατωμα?

 

Όχι... είναι από τα καλύτερα και ποιοτικότερα στο είδος του.

 

Και κατι τελευταιο για να γινω και κουραστικος:ninja:Εχω επιδοτηση 390 ευρω. Αν το κινητο κοστολογειται με φ.π.α στα 770 ευρω εγω το παιρνω στα 631?Δηλαδη 390+241 ή πληρωνω την τιμη με φ.π.α, δηλαδη 390+380=770?

 

Αυτό θα σου το πουν εκεί που θα το αγοράσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! :):)

 

Χρόνια Πολλά σε όλους τους φίλους εδώ μέσα!!! :D

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια θα ηθελα αν μπορειτε να μου ξεκαθαρισετε δυο-τρια θολα τοπια που εχω στο μυαλο μου:lol:Εχω δυο χρονια το w900 και σκεφτομαι να το αλλαξω με το kaiser!!Μονο το φλας του w900 δεν μπορω να βρω στο kaiser αλλα δεν νομιζω οτι μπορει αυτη η λεπτομερεια να με αποτρεψει απο το να το αγορασω!Το θεμα με το ραδιοφωνο εχω διαβασει εδω οτι λυνεται(εκτος αν κανω λαθος)!!Γενικοτερα αυτο το κινητο-υπολογιστης εχει καποιο βαρβατο ελλατωμα?Ποιο ειναι το οριο της καρτας microSD που μπορει να σηκωσει?Και κατι τελευταιο για να γινω και κουραστικος:ninja:Εχω επιδοτηση 390 ευρω. Αν το κινητο κοστολογειται με φ.π.α στα 770 ευρω εγω το παιρνω στα 631?Δηλαδη 390+241 ή πληρωνω την τιμη με φ.π.α, δηλαδη 390+380=770?Ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις και Χρονια πολλα σε εορταζοντες και μη!!!

 

Εγώ να προειδοποιήσω πως αν συνειθίζεις να βλέπεις video στο κινητό τότε το TyTN έχει το ελάττωμα του να μην μπορεί (ακόμα) να αναπαραγάγει video με ανάλυση μεγαλύτερη του 320x240 χωρίς να κάνει σπασίματα.

Επίσης η μπαταρία του δύσκολα θα αντέξει περισσότερο της μίας ημέρας.

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

δημήτρη για την xda-live 2 λες? :D
Link to comment
Share on other sites

δημήτρη για την xda-live 2 λες? :D

 

yep :lol:

 

αυτη ειναι η μια ;) ο ορισμος της lite rom!!!

 

τσεκαρω αλλη μια λιγο πιο αργη απο αυτη α(αλλα πιο πλουσια και καλα στημενη ;)) και τα λεμε αργοτερα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προειδοποιήσω πως αν συνειθίζεις να βλέπεις video στο κινητό τότε το TyTN έχει το ελάττωμα του να μην μπορεί (ακόμα) να αναπαραγάγει video με ανάλυση μεγαλύτερη του 320x240 χωρίς να κάνει σπασίματα.

Επίσης η μπαταρία του δύσκολα θα αντέξει περισσότερο της μίας ημέρας.

 

Aυτα τα δυο που μου ειπες πανε συνδιαστικα ή ασχετα με την δυσκολια να παιξει καποια βιντεο η μπαταρια δεν κραταει και πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα δυο που μου ειπες πανε συνδιαστικα ή ασχετα με την δυσκολια να παιξει καποια βιντεο η μπαταρια δεν κραταει και πολυ?

 

μην μασάς. με τα σωστά προγράμματα μπορείς να παίξεις τα video. όχι μεγάλη ανάλυση χωρίς κολληματάκια, αλλά για μένα δεν είναι τρελό ελλάτωμα. όσο για την μπαταρία, μετά απο καμιά 10αριά επαναφορτίσεις θα στρώσει και θα σου αντέχει 2-3 μέρες (με normal χρήση).

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα δυο που μου ειπες πανε συνδιαστικα ή ασχετα με την δυσκολια να παιξει καποια βιντεο η μπαταρια δεν κραταει και πολυ?

 

Εμενα η μπαταρια κραταει πανω-κατω 2 μερες αλλα αυτο παντα ειναι θεμα χρησης του κινητου.Αν για παραδειγμα παιρνω μονο τηλεφωνα κ στελνω sms θα με βγαλει πανω απο δυο μερες.Αν ομως το σκισω στο wifi - μουσικη- gps αδειαζει πανευκολα σε λιγοτερο απο μια μερα! Τωρα στο βιντεο playback εχει προβλημα(προσωπικα δεν νομιζω να υπαρξει λυση) εκτος αν μετατρεψεις αυτο που θες στην αναλυση της οθονης του καιζερ.

Link to comment
Share on other sites

Aυτα τα δυο που μου ειπες πανε συνδιαστικα ή ασχετα με την δυσκολια να παιξει καποια βιντεο η μπαταρια δεν κραταει και πολυ?

 

φιλε μου υπαρχει προβλημα στην αναπαραγωγη βιντεο στα kaiser & touch cruise δυστυχως..ειναι ολοκληρο θεμα που δεν αναλυεται ετσι απλα..

 

επισης η αυτονομια της μπαταριας ειναι μικρη αλλα η λυση υπαρχει με την αντικατασταση της μπαταριας με μια πολυ μεγαλυτερη (3000mA ) που εκτινασει την αυτονομια του καιζερ στα υψη! εγω αυτη χρησιμοποιω εδω και καιρο και εχω ησυχασει ειλικρινα.

 

απο εκει και μετα ειναι επιλογη σου τι θα κανεις μιας και ειναι δυσκολο να εγκλιματιστεις ανωδυνα (θελει λιγο χρονο και ψαξιμο) στα wm τηλεφωνα...ειδικα αν ερχεσαι απο συσκευες uiq και symbian που ειλικρινα δεν συγκρινονται με τπτ με τα wm τηλ!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

άμα σου τελειώσει η μπαταρία ζήτα απο το ζαχαράκη, αποκλείεται να μην έχει 4-5 μπαταρίες μαζί του για σιγουριά :D
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄οτι καταλαβαινω στα βιντεο με 320χ240 δεν αντιμετωπιζει και πολλα προβληματα!!Για την αυτονομια εννοω κανονικη χρηση(τηλεφωνα, μηνυματα) αντε και λιγη μουσικη!!Οποτε μια χαρα ειναι και εχω δει οτι υπαρχει και πιο αποτελεσματικος task manager για να μην τρεχουν ασκοπα εφαρμογες. Αυτη η πιο μεγαλη μπαταρια των 3000ma ειναι πιο μεγαλη και σε μεγεθος?Υπαρχει καποιο λινκ να τη δω και καποια στιγμη να την παραγγείλω?Παντως νομιζω να προσαρμοστω ευκολα γιατι μου αρεσει να τα ψαχνω αυτα, να κανω δοκιμες κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι που ειναι τουβλο το καιζερ αμα του βαλεις κ αυτη την μπαταρια θα γινει τσιμεντολιθος:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...