Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3xx


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τhanks παιδες!!:)

Το κινητό είναι ταχύτατο!!Η εγκατάσταση και εκτέλεση java γίνεται πολύ πολύ πολύ γρήγορα!!!

Ο ήχος στα video(με την ενίσχυση μπάσων και τον περιφεριακό ήχο) είναι πολύ καλός και δυνατός.

Δεν έχω ακούσει ακόμα Mp3...

Δεν δουλεύει το πρόγραμμα για συγχρονισμό του outlook.

Οσο για τον τζόγο, δεν ξέρω γιατί το έκανε αλλά δεν είναι κάτι σπουδαίο...

Μέχρι τώρα, κανένα πρόβλημα με το λογισμικό του κινητού.Όλα δουλεύουν άριστα...

 

 

Η θήκη του v3i δεν θα κάνει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη το 900 δίπλα στο v3xx μοιάζει ξεβαμένη...:( :( :D

ο ήχος απο το ηχείο είναι πολύ χαμηλός σε σχέση με k750 και w900?

Περίπου στα ίδια επίπεδα...Δεν έχει πρόβλημα.Το κινητό ακούγεται

 

μπορείς να ακους μουσικη και να είσαι στις φωτογραφίες?

Nαι, ναι...

μενού:ημερολογιο ευρετήριο καλύτερο απο τα se?

 

Εντάξει, το μενού των se είναι γενικά καλύτερο, με περισσότερες επιλογές πιστεύω και καλύτερη δομή.Αλλά και το Moto ήταν ευχάριστη έκπληξη.Το μενού συνηθίζεται εύκολα και δεν του λείπει και τίποτα.

Στο τηλεφωνικό κατάλογο τα πράγματα είναι παρόμοια με τα se, δηλαδή πολύ καλά.

Στο ημερολόγιο το moto έχει περισσότερες επιλογές και είναι γενικά πιο προσεγμένο.

 

Η κάμερα και το βίντεο όμως...καμία σχέση.

 

Το w900 είχε πολύ καλύτερο ακουστικό. Δυνατότερο και καθαρότερο.

 

Αυτά μέχρι τώρα.:)

 

ΑΑΑΑΑ, Θέματα που θα βρούμε???:worry: :worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ευκολία μενού (και σε σχέση με άλλα κινητά)-Οι αναβαθμίσεις γιατί υπάρχουν ;-Μήπως τα SE και φθηνά Νόκια δουλεύουν καλύτερα στην αρχή ;
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ευκολία μενού (και σε σχέση με άλλα κινητά)-Οι αναβαθμίσεις γιατί υπάρχουν ;-Μήπως τα SE και φθηνά Νόκια δουλεύουν καλύτερα στην αρχή ;

καμία σχέση η ευκολία και οι αναβαθμίσεις. Είναι θέμα περισσότερο υποκειμενικό, αλλά σε γενικές γραμμές τα μενού πλέον είναι εύχρηστα. Τι κόλλημα έχεις φάει ρε Gary Kokkin με τα φτηνά Nokia δεν το κατάλαβα...

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αναφέρθηκε πιο πριν σχετικά με το Motorola Software Update μπορώ να πω τα εξής:

προσπαθησα πρόσφατα να συνδέσω το Ε398 μου στο πρόγραμμα που κατέβασα από το αγγλικό site. To όμως αν και είναι στη λίστα των συμβατών δεν αναγνωρίστηκε. Το ίδιο έγινε και με το Ε1070 και το γερμανικό site που το υποστηρίζει. Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει λίστα και των παρόχων σε κάθε χώρα και υποψιάζομαι τελικά ότι μάλλον εξακολουθεί να αφορά μόνο branded λογισμικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα να μιλάμε για ευκολία μενού (και σε σχέση με άλλα κινητά)-Οι αναβαθμίσεις γιατί υπάρχουν ;-Μήπως τα SE και φθηνά Νόκια δουλεύουν καλύτερα στην αρχή ;

 

Μιλάω για τις διαθέσιμες επιλογές διαμόρφωσης, τη διάταξη και τη "λογική" του μενου, την ευκολία πρόσβασης σε συχνά χρησιμοποιούμενες λειτουργίες και άλλα τέτοια.

Είναι πολύ καλύτερο από ότι το περίμενα πάντως(και από ότι είχα δεί σε παλιότερα Moto)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑ, Θέματα που θα βρούμε???:worry: :worry:

όσο δε συνδεόμαστε σε p2k,πουθενά...

 

Αν και μπορείς να φλεξάρεις ένα hs με αρχεία του skin αλλά ποιός το ρισκάρει αν δεν ξέρουμε από τι αρχεία αποτελούνται τα skin του ΧΧ?

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση η ευκολία και οι αναβαθμίσεις. Είναι θέμα περισσότερο υποκειμενικό, αλλά σε γενικές γραμμές τα μενού πλέον είναι εύχρηστα. Τι κόλλημα έχεις φάει ρε Gary Kokkin με τα φτηνά Nokia δεν το κατάλαβα...

 

Γιατί πρίν τα μενού δεν ήταν εύχρηστα στα τελευταία μοντέλα και με παραμετροποιηση ;

Τότε γιατί υπάρχουν αναβαθμίσεις αφού δεν προσφέρουν κάτι πρόσθετο,;; -Για τα Nokia δοκίμασε να στείλεις μήνυμα πόση ώρα θα σου πάρει,αν δεν κάνει κανένα restart ξεκάρφωτα πριν....( το ίδιο ατελή είναι και άλλα μοντέλα στην αρχή και σε άλλες μάρκες,για ψάχτο...):D

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη το 900 δίπλα στο v3xx μοιάζει ξεβαμένη...:( :( :D

 

Περίπου στα ίδια επίπεδα...Δεν έχει πρόβλημα.Το κινητό ακούγεται

 

 

Nαι, ναι...

 

 

Εντάξει, το μενού των se είναι γενικά καλύτερο, με περισσότερες επιλογές πιστεύω και καλύτερη δομή.Αλλά και το Moto ήταν ευχάριστη έκπληξη.Το μενού συνηθίζεται εύκολα και δεν του λείπει και τίποτα.

Στο τηλεφωνικό κατάλογο τα πράγματα είναι παρόμοια με τα se, δηλαδή πολύ καλά.

Στο ημερολόγιο το moto έχει περισσότερες επιλογές και είναι γενικά πιο προσεγμένο.

 

Η κάμερα και το βίντεο όμως...καμία σχέση.

 

Το w900 είχε πολύ καλύτερο ακουστικό. Δυνατότερο και καθαρότερο.

 

Αυτά μέχρι τώρα.:)

 

ΑΑΑΑΑ, Θέματα που θα βρούμε???:worry: :worry:

thnks drr2,λες να χτυπήσω το Maxx?

Καλα για κάμερα και video ξέρω οτι καμία σχέση,

αλλα αν ο ήχος είναι καλός,δυνατος και ποιοτικος και μπορει να χρησιμοποιηθει άνετα ως Mp3 player ok.Ειπαμε στο Mp3 θέλω ίδια ενταση στα ακουστικα με το v903(που είναι πολυ δυνατα και ποιοτικά)αλλα το ηχείο το θέλω πιο δυνατό απο του v903.

H οθόνη φαντάζομαι τέλεια θα είναι,καλό είναι το μενου των μοτο,εχει καποιες ευκολίες,οπως να κλειδώνεις ότι θελεις με κωδικό.

ddr2 μπορείς να δοκιμάσεις αν παίζει βιντεο με αναλυση qvga Mp4?

thanks

 

P.s το έδωσες το s.e?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα μόλις τώρα και με χάλασε είναι ο δέκτης SAR :( :cry:.

 

Το εγχειρίδιο λέει:

 

Στο αυτί 0,70 W/kg.

Στην (τσέπη) 1,14 W/kg.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ράδιο????? Το κοίταζα στο πλαίσιο και στα χαρακτηριστικά του αναφέρει και fm radio. Ισχύει??????
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εχει ραδιο (το λεει ο bomber21 στην πρωτη σελιδα).

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

thnks drr2,λες να χτυπήσω το Maxx?

Καλα για κάμερα και video ξέρω οτι καμία σχέση,

αλλα αν ο ήχος είναι καλός,δυνατος και ποιοτικος και μπορει να χρησιμοποιηθει άνετα ως Mp3 player ok.Ειπαμε στο Mp3 θέλω ίδια ενταση στα ακουστικα με το v903(που είναι πολυ δυνατα και ποιοτικά)αλλα το ηχείο το θέλω πιο δυνατό απο του v903.

H οθόνη φαντάζομαι τέλεια θα είναι,καλό είναι το μενου των μοτο,εχει καποιες ευκολίες,οπως να κλειδώνεις ότι θελεις με κωδικό.

ddr2 μπορείς να δοκιμάσεις αν παίζει βιντεο με αναλυση qvga Mp4?

thanks

 

 

P.s το έδωσες το s.e?

 

Ο ήχος από το ηχείο , όπως σου είπα είναι ικανοποιητικότατος.

Από τα ακουστικά επίσης.Είναι δυνατός και αρκετά ποιοτικός(δυστυχώς δεν υπάρχει ισοσταθμιστής, αλλά μόνο μερικές ρυθμίσεις για περιφεριακό ήχο και μπάσα)Αλλά γενικά είναι ένα καλό εργαλείο για να ακούς τα Mp3 σου.

 

Η οθόνη είναι χάζεμα όπως σου είπα......

 

Έχω περάσει μερικά videακια και τα παίζει χωρίς πρόβλημα, αλλά δεν είναι μεγάλου μεγέθους.

Μερικά πάλι video τραβηγμένα από το w900 δεν τα έπαιζε καθόλου.Έβγαζε μήνυμα ασυμβατότητας.Δεν ξέρω γιατί...

 

Το κινητό εκκινεί σε μόλις 12 δευτερόλεπτα από την στιγμή που θα πατηθεί το κόκκινο πλήκτρο.

Απενεργοποιείται σε 4.

Είναι εξαιρετικά γρηγορο:D :D

Το w900 έχει πουληθεί, αλλά δεν έχει παραδοθεί ακόμα στον αγοραστή.

Το έχω υποσχεθεί σε ένα φίλο μου δηλαδή, αλλά θα το πάρει μόλις ξελασπώσει λίγο, γιατί τώρα αγόρασε υπολογιστή και pda:rolleyes: :rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Aυτές είναι οι εκδόσεις των V3XX που κυκλοφορούν.Φαίνεται ότι τα Ελληνικά XX έχουν το νεότερο firmware! :D

 

RAZR V3XX TIM GR Branded/Unlocked

BootLoader:03.02

SW Version: R26111LD_U_96.66.73BR

Flex:USIZRGBLTIMGRR26111019

---------------------------------------

 

RAZR V3XX TIM IT Branded/Unlocked ?

SW Version:R26111LD_U_96.66.72AR

Flex:USIZRGBLTIMITR26111045

---------------------------------------

RAZR V3XX Unbranded/Unlocked

Software Version: R26111LD_U_96.66.71R

Flex Version: UCIZRGBLEMEAR26111_05F

Bootloader Version: 03.02

 

--------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα το έχω και γω. Το πήρε ένας φίλος με σύνδεση βοντα και θα μου το φέρει αύριο. Εδωσα το κ800 για να το πάρω και δεν πιστευω να με απογοητεύσει. Επειδη έχω και ένα v3x μου αρέσει πολύ η οθόνη που είναι ίδια,και το design φυσικά. Μου άρεσε και το v3i που είχα ένα τετράμηνο και επομένως η αποφαση μου δεν ηταν πολύ δύσκολη!!

Θα έπερνα το maxx αλλα΄δεν ήθελα να δώσω 90 ευρώ παραπάνω μόνο για την κάμερα των 2mpx.

Αντε να το συνδέσουμε και με p2k να γίνει ο χαμός. Του v3x που του αυξησα την ποιότητα στη photo και στο video ειδα μεγάλη διαφορα. Σιγουρα θα μπορέσουμε να κάνουμε το ίδιο στο xx και στο maxx στο κοντινο μέλλον

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

-Τελικά αν πρόσφατα πήρες και το V3x όπως έλεγες παραπάνω,είσαι λάτρης των Moto για να κάνεις συλλογή :rolleyes:

-Δεν μας κάνεις κάνεις και σύγκριτικό review σε ότι νομίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή φωτογραφία σε 1,3ΜP τόσο νυκτερινή ή σε κλειστό χώρο,όσο και ημερήσια θα βάλει κανείς,να την συγκρίνουμε άμεσα με το V6 maxx ;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή φωτογραφία σε 1,3ΜP τόσο νυκτερινή ή σε κλειστό χώρο,όσο και ημερήσια θα βάλει κανείς,να την συγκρίνουμε άμεσα με το V6 maxx ;

απο v3xx :)

 

Μέρα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1698240#post1698240http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1694613#post1694613

 

Νύχτα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1698496#post1698496

Link to comment
Share on other sites

Tις έχω δεί αυτές,αλλά είχες γράψει ότι είναι οι πρώτες που τράβηξες,και πιθανόν δεν είναι και οι καλύτερες για τις δυνατότητες του κινητού...
Link to comment
Share on other sites

 

Επιβεβαιώννω ότι είναι χαρακτηριστικές για το κινητό αυτές οι φώτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

-Τελικά αν πρόσφατα πήρες και το V3x όπως έλεγες παραπάνω,είσαι λάτρης των Moto για να κάνεις συλλογή :rolleyes:

-Δεν μας κάνεις κάνεις και σύγκριτικό review σε ότι νομίζεις ;

 

Το v3x το πήρα γιατι το βρήκα μόνο 110 ευρώ:) Ερικσονακιας είμαι απο την εποχη του 388 αλλά μου αρέσουν και τα μοτο με τις ατελειές τους. Βασικά θέλω να εκμεταλευτώ το γρήγορο 3g των μοτο για να βλέπω live tv καλύτερα. Θα κανω συγκριση οταν το πάρω. Δεν πιστευω να έχουν μεγάλες λειτουργικές διαφορες, μενου και οθόνη ίδια, αλλα΄σίγουρα η ποιότητα κατασκευης ευελπιστω να είναι καλύτερη. Το v3x είναι κάργα πλαστικούρα και τρίζει πολυυυ!! Τωρα απο πλευράς κάμερας συνειδητά υποβαθμίστηκα συγκριτικά με το κ800 αλλα δεν με πολυενδιαφέρει. Λίγες photo τραβάω απο το κινητο ούτως η άλλως. Τώρα που είδα και τις φωτογραφίες που έχει τραβήξει ο akis k μου φαίνονται χειρότερες απο του v3i που έίχα:wacko:

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα V3x των τελευταίων μηνών είναι απαράδεκτα σε ποιότητα κατασκευής,η εδώ αντιπροσωπεία φαίνεται προτίμησε να ρίξει το κόστος για να εξυπηρετήσει την Vodafone,και όχι τους καταναλωτές.

 

Στα υπόλοιπα δεν μπορώ να σου απαντήσω πιό πληροφοριακά,προς το παρόν,γιατί περιμένω να μάθω σχετικά από γνωστό σε service,και να τα δώ από κοντά...Απ΄ότι ξέρω όμως :

 

-Το V3i που κυκλοφορούν,είναι όντως πολύ ποιοτική κατασκευή,έχει Sharp οθόνη (όπως μερικά V3x),είναι ακόμα original Motorola από Σιγκαπούρη,και για να το έχεις προσέξει ,η κάμερά τους ίσως είναι "καλύτερη" ,αν και προσωπικά έχω δεί λήψεις σε κλειστό χώρο να είναι καλύτερες (στο V3i),αλλά είναι και υποκειμενικό,και πολύ νωρίς ακόμα να κρίνουμε ,αναμένονται και αναβαθμίσεις στο V3xx,και μετρά κα ο τρόπος λήψης,γι'αυτό ζήτησα κάποιες φωτό επιπλέον...

 

-Θα προσπαθήσω να μάθω,μια που έθεσες το θέμα,και τι αισθητήρα έχουν μήπως όντως "υποβάθμισαν" το V3xx για να κάνουν απλά 3G το V3i,ή έχει να κάνει με τις διαφορές στις παρτίδες για θέμα κόστους (οπότε θα δείξει).

Link to comment
Share on other sites

Οντως τα V3x των τελευταίων μηνών είναι απαράδεκτα σε ποιότητα κατασκευής,η εδώ αντιπροσωπεία φαίνεται προτίμησε να ρίξει το κόστος για να εξυπηρετήσει την Vodafone,και όχι τους καταναλωτές.

 

Στα υπόλοιπα δεν μπορώ να σου απαντήσω πιό πληροφοριακά,προς το παρόν,γιατί περιμένω να μάθω σχετικά από γνωστό σε service,και να τα δώ από κοντά...Απ΄ότι ξέρω όμως :

 

-Το V3i που κυκλοφορούν,είναι όντως πολύ ποιοτική κατασκευή,έχει Sharp οθόνη (όπως μερικά V3x),είναι ακόμα original Motorola από Σιγκαπούρη,και για να το έχεις προσέξει ,η κάμερά τους ίσως είναι "καλύτερη" ,αν και προσωπικά έχω δεί λήψεις σε κλειστό χώρο να είναι καλύτερες (στο V3i),αλλά είναι και υποκειμενικό,και πολύ νωρίς ακόμα να κρίνουμε ,αναμένονται και αναβαθμίσεις στο V3xx,και μετρά κα ο τρόπος λήψης,γι'αυτό ζήτησα κάποιες φωτό επιπλέον...

 

-Θα προσπαθήσω να μάθω,μια που έθεσες το θέμα,και τι αισθητήρα έχουν μήπως όντως "υποβάθμισαν" το V3xx για να κάνουν απλά 3G το V3i,ή έχει να κάνει με τις διαφορές στις παρτίδες για θέμα κόστους (οπότε θα δείξει).

 

 

 

το V3i το είχα για λίγο,όντως είχε πολύ καλή ποιότητα κατασκευης.

Αλλα garry kokkin,η οθόνη του v3i με την οθόνη του v3xx μέρα με τη νύχτα.

Το v3i έχει οθόνη 176*144,για την ανάλυση αυτή σχετικά καλή πολύ καλή είναι,αλλα είναι άδικο να την συγκρίνουμε με την οθόνη του v3xx.

Η οθόνη του v3i δεν νομίζω πως είναι της sharp,αν ήταν σιγουρα θα ήταν qvga,και βέβαια πολύ καλύτερη.

Οσο για την κάμερα,η κάμερα του v3xx απο ότι βλέπω είναι πολύ καλυτερη απο του v3i.

To v3i είχε άθλια μα άθλια κάμερα.

 

Το v3xx είναι ανανεωμένο Motorola,δεν έχει σχέση με τα προηγούμενα,είναι 3,5g,οθόνη qvga,σχετικά καλή κάμερα,καλή κάρτα γραφικών,καλό ήχο,και παίρνει κάρτα μνήμης μέχρι 2gb,σε αντίθεση με το v3x Και v3i που παίρνουν μέχρι 512mb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...