Jump to content

[Επίσημο] HTC Advantage X7500 (Athena)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει κανεις ποτε θα ερθει στη χωρα μας?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

http://attach.mobile01.com/attach/200702/mobile01-5c4cfd8a229805ba64ed9ebcc3626053.jpg

 

Reviews:

http://ouziel.blogs.com/pierre/2007/02/htc_x7500_athen.html

http://www.planete-htc.com/index.php?mod=news&ac=commentaires&id=313

 

HTC Ahena Benchmark και άλλων 29 συσκευών!

http://www.solopalmari.com/content/view/2896/39/1/1/

 

Live Photos:

http://www.mrpalm.com/getcontent3.php?tid=402

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εδώ λέει πως θα έχει τα Windows Mobile 6 και όχι τα wm5:

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=4774&subid=2&pubid=282930

 

Μάλλον έχει γίνει λάθος από τον συντάκτη ή όλοι το θεωρούν δεδομένο (και αυτονόητο..) εκτός από την ίδια την εταιρεία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Εδώ λέει πως θα έχει τα Windows Mobile 6 και όχι τα wm5:

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=4774&subid=2&pubid=282930

 

Μάλλον έχει γίνει λάθος από τον συντάκτη ή όλοι το θεωρούν δεδομένο (και αυτονόητο..) εκτός από την ίδια την εταιρεία;;;;

 

Κι εδώ το ίδιο!!!:

http://new.e-go.gr/tech/article.asp?catid=6425&subid=2&pubid=445070

 

Λέτε τελικά να μην έχει γίνει λάθος;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερουν τι γραφουν...

 

http://www.htc.com/product/03-product_x7500.htm

Microsoft® Windows Mobile® 5.0 Pocket PC Phone Edition

 

..και αυτη την στιγμη που το εχω μπροστα μου, τρεχει με WM5...:D

Link to comment
Share on other sites

Επισημα η HTC εχει πει ομως οτι θα δωσει τα WM6 με το Athena (Advantage). Οποτε ειναι λογικο να αναφερουν wm6 ;)

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Επισημα η HTC εχει πει ομως οτι θα δωσει τα WM6 με το Athena (Advantage). Οποτε ειναι λογικο να αναφερουν wm6 ;)

 

H HTC εχει πει οτι θα δωθει Upgrade... Το PPC εχει γινει launch με WM5.

Link to comment
Share on other sites

H HTC εχει πει οτι θα δωθει Upgrade... Το PPC εχει γινει launch με WM5.

 

Σωστα, αλλα δεν εχει γινει ακομα launch. Εκτος αν βρηκες το μαγαζι που τα πουλαει??? Διοτι το μοντελο που εχεις ειναι test. Οποτε ισως με την κανονικη παραγωγη σε 1-2 μηνες να ειναι τελικα με wm6 και οχι 5

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, γιατί κι εγώ σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του κι εκτός από το μέγεθος (όσον αφορά στη χρήση του ως κινητό τηλέφωνο, γιατί ως gps και εφαρμογές το μέγεθος είναι μια χαρά), ο άλλος μου ενδοιασμός είναι το λειτουργικό του σύστημα.

Είναι χαζομάρα να το βγάλουν με wm5. Το αδικούν!!!:)

 

Άντε να δούμε πότε θα το δούμε από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, αλλα δεν εχει γινει ακομα launch. Εκτος αν βρηκες το μαγαζι που τα πουλαει??? Διοτι το μοντελο που εχεις ειναι test. Οποτε ισως με την κανονικη παραγωγη σε 1-2 μηνες να ειναι τελικα με wm6 και οχι 5

 

Κανεις λαθος. Στη Γερμανια εχει κυκλοφορήσει απο την προηγούμενη εβδομάδα...:D με WM5 βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος. Στη Γερμανια εχει κυκλοφορήσει απο την προηγούμενη εβδομάδα...:D με WM5 βεβαια!

 

Ετσι ακριβως. Ρε παιδια, μη λεμε τα ιδια και τα ιδια, το ειπαμε και παραπανω.

Επειδη δεν προλαβαιναν να βαλουν τα WM6, το κυκλοφορησαν με T-mobile carrier (ameo) με τα 5αρια και αργοτερα θα δοθουν τα 6αρια.

Αν βεβαια καθυστερησει η κυκλοφορια του vanilla HTC Advantage, υπαρχει μια πιθανοτητα να ερθει κατευθειαν με τα νεα παραθυρα, με μεγαλυτερη πιθανοτητα να γινει ο,τι εγινε με το Ameo.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως. Ρε παιδια, μη λεμε τα ιδια και τα ιδια, το ειπαμε και παραπανω.

Επειδη δεν προλαβαιναν να βαλουν τα WM6, το κυκλοφορησαν με T-mobile carrier (ameo) με τα 5αρια και αργοτερα θα δοθουν τα 6αρια.

Αν βεβαια καθυστερησει η κυκλοφορια του vanilla HTC Advantage, υπαρχει μια πιθανοτητα να ερθει κατευθειαν με τα νεα παραθυρα, με μεγαλυτερη πιθανοτητα να γινει ο,τι εγινε με το Ameo.

 

Δεν διαφωνούμε... Απλά τα παραπάνω άρθρα γράφουν ότι το κινητό αυτό παρουσιάστηκε με wm6 και γι' αυτό παραξενεύτηκα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

ποτε ποτε ποτε θα ερθει?????? το θελω!
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ!!!

Έχω τρία χρόνια να αλλάξω κινητό κι ενώ θέλω από καιρό να το κάνω, όλο το αναβάλλω περιμένοντας να βγει αυτό, που όπως όλα δείχνουν θα είναι και το κορυφαίο μοντέλο...

Κι επειδή όταν θα αγοράσω, θέλω να πάρω το καλύτερο που υπάρχει (από κάθε άποψη) γι' αυτό με χαλάνε τα wm5!

 

Βέβαια η αλήθεια είναι πως θέλω πρώτα να το πιάσω και στα χέρια μου, γιατί για κινητό μου φαίνεται λίγο μεγάλο και άβολο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνούμε... Απλά τα παραπάνω άρθρα γράφουν ότι το κινητό αυτό παρουσιάστηκε με wm6 και γι' αυτό παραξενεύτηκα...:confused:

 

Απο οτι καταλαβα, το συνδυασαν ετσι επειδη ηταν στο περιθωριο της 3GSM, οπου παρουσιαστηκαν κυριως WM6 συσκευες και μαλλον θεωρηθηκε δεδομενο.

Σε καθε περιπτωση, δε νομιζω οτι συντρεχει λογος ανησυχιας, αφου ουτως η αλλως τα WM6 θα "φορεθουν" τελικα στο 7500, αρα μικρο το κακο, ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια η αλήθεια είναι πως θέλω πρώτα να το πιάσω και στα χέρια μου, γιατί για κινητό μου φαίνεται λίγο μεγάλο και άβολο...

 

Δες ενα 9000. Αν δε σε ενοχλει το μεγεθος, θα εισαι οκ και με το 7500.

Υ.Γ Σημαντικη παρατηρηση, που καποιοι ισως να μην εχουν προσεξει. Το 7500 δεν εχει ακουστικο και το τηλεφωνικο κομματι γινεται αποκλειστικα και μονο με ασυρματο η ενσυρματο ακουστικο.Ουτως η αλλως βεβαια να βαζεις αυτο το πραγμα στο αυτι σου ειναι ολιγον τι ανωμαλια, αλλα για ωρα αναγκης καλο θα ηταν να υπηρχε τετοια δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα, το συνδυασαν ετσι επειδη ηταν στο περιθωριο της 3GSM, οπου παρουσιαστηκαν κυριως WM6 συσκευες και μαλλον θεωρηθηκε δεδομενο.

Σε καθε περιπτωση, δε νομιζω οτι συντρεχει λογος ανησυχιας, αφου ουτως η αλλως τα WM6 θα "φορεθουν" τελικα στο 7500, αρα μικρο το κακο, ετσι δεν ειναι;

 

Σωστά, αλλά μου τη σπάει η νοοτροπία της εταιρείας.

Φτιάχνω ένα super μοντέλο, ξέρω ότι βγαίνουν τα καινούργια wm κι ενώ το κάνω σε όλα τέλειο, δεν τα βάζω και τα αφήνω για μετά...

Φτιάξ' το μια και καλή και προώθησέ το (δίκαια) σαν το κορυφαίο μοντέλο!!!

 

Γούστα είναι αυτά:O !!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά μου τη σπάει η νοοτροπία της εταιρείας.

Φτιάχνω ένα super μοντέλο, ξέρω ότι βγαίνουν τα καινούργια wm κι ενώ το κάνω σε όλα τέλειο, δεν τα βάζω και τα αφήνω για μετά...

Φτιάξ' το μια και καλή και προώθησέ το (δίκαια) σαν το κορυφαίο μοντέλο!!!

 

Γούστα είναι αυτά:O !!!

 

 

Ειναι καθαρα θεμα χρονικου προγραμματισμου. Αυτη τη στιγμη δεν εχουν ετοιμη ROM για release για κανενα μοντελο (μονο beta roms, οπως αυτες που εχουν διαρρευσει σε διαφορα φορα) και για να μην καθυστερησουν την κυκλοφορια της συσκευης το βγαζουν αρχικα με WM5. Δεν βλεπω το λογο γιατι αυτο να θεωρηθει κακο. Δε θα χρεωσουν κατι, ουτε θα μας βαλουν σε μεγαλο κοπο. Ισα ισα, που θα παιξουμε με τα σταθεροτατα πλεον WM5 και σε αναμονη σωστης, working version των 6αριων θα παιζουμε με τα νεα εργαλεια :)

Link to comment
Share on other sites

Δες ενα 9000. Αν δε σε ενοχλει το μεγεθος, θα εισαι οκ και με το 7500.

Υ.Γ Σημαντικη παρατηρηση, που καποιοι ισως να μην εχουν προσεξει. Το 7500 δεν εχει ακουστικο και το τηλεφωνικο κομματι γινεται αποκλειστικα και μονο με ασυρματο η ενσυρματο ακουστικο.Ουτως η αλλως βεβαια να βαζεις αυτο το πραγμα στο αυτι σου ειναι ολιγον τι ανωμαλια, αλλα για ωρα αναγκης καλο θα ηταν να υπηρχε τετοια δυνατοτητα.

 

Ακριβώς επειδή έχω δει το 9000 κρατάω μία επιφύλαξη και επειδή το άλλο που λες, όντως δεν το είχα προσέξει, δεν μπορούσα να φανταστώ την εικόνα με την κουμούτσα στο αυτί να μιλάω...:p

Θα γινόμουν σούργελο παντού!

Ίσως καλύτερα με handsfree!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή έχω δει το 9000 κρατάω μία επιφύλαξη και επειδή το άλλο που λες, όντως δεν το είχα προσέξει, δεν μπορούσα να φανταστώ την εικόνα με την κουμούτσα στο αυτί να μιλάω...:p

Θα γινόμουν σούργελο παντού!

Ίσως καλύτερα με handsfree!

 

Και να φανταστεις οτι το 9000 ειναι αισθητα μικροτερο.

Link to comment
Share on other sites

εγω κερναω και καφε και σουβλακια.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ή αυριο το απογευμα στα "Δελφινα" στη Γλυφαδα ?:D

Πεστε μου για να ξερω...:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ή αυριο το απογευμα στα "Δελφινα" στη Γλυφαδα ?:D

Πεστε μου για να ξερω...:D :D :D

Tι μαγαζί είναι αυτό ? Γιά δώσε στίγμα και στείλε τηλέφωνο και ώρα γιά σήμερα. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...