Jump to content

Κολλησα ιο απο website


platon_153
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πήγα να κατεβάσω ένα seriall από μια σελίδα, για ένα προγραμματάκι και εκεί που παλιά σου έδειχνε τον κωδικό, τώρα μου είπε να κατεβάσω ένα .exe, E, και εγώ πάνω στην αγανάκτηση μου το κατέβασα, κ από τότε το pc κάνει βλακείες. πέρασα το mcafee και κάθε 30sec στέλνει άσχετα ε-μαιλ. στέλνει συνεχεία κ το antivirus με προειδοποιεί ότι είναι virus. κάνω scan λεπτομερέστατο κ άλλες φορές δεν βρίσκει τπτ κ άλλες βρίσκει κάτι άσχετα που τα σβήνω, αλλά πάλι τα ίδια. όταν δεν είμαι στο ιντερνετ όλα καλά. μου έλεγε ότι δεν βρίσκει ένα αρχείο inet20000/servises.exe και εγώ το έσβησα από το msconfig. με το ιντερνετ έχω πρόβλημα, δεν μπαίνει στο messenger και μερικές φορές δεν ανοίγει ιστοσελίδες, γενικά ο υπολογιστής έχει ιο και το antivirus με μπερδεύει ακόμα περισσότερο.. τι να κάνω? μπορώ να γλιτώσω το format?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Α. Ενημέρωσε τις εφαρμογές ασφάλειας που διαθέτεις εγκατεστημένες. (αν δεν γνωρίζεις πως, μη διστάσεις να καταθέσεις την οποιαδήποτε απορία σου)

Β. Πραγματοποίησε ενα πλήρες scan του υπολογιστή σου και αφαίρεσε ότι κακόβουλο εντοπίσουν τα προγράμματα.

Γ. Εαν το πρόβλημα επιμένει, θα δοκιμάσουμε και αλλους τρόπους.

Δ. Ο gesamfunai έδωσε πληροφορίες για ενα πρόγραμμα με ονομασία HijackThis. Είναι εξαιρετικά χρήσιμο κάποιες στιγμές. Κατέβασέ το, και χρησιμοποιήσέ το. Κράτησε ενα log από οτι σου γράψει και αν δεν έχεις πρόβλημα με τα δεδομένα που αναφέρονται, επισύνναψέ το να το κοιτάξουμε.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...