Jump to content

Ποιο είναι το επάγγελμά σας; Τι κάνετε στη δουλειά σας;


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO γέλιο είχε πέσει με κάτι τραβέλια που είχαν έρθει σε μια εφημερία επειδή είχαν κάτι μπελάδες. Δύο ήταν ξαδέλφια, και ρωτούσε η (ο?) μεγαλύτερη για λογαριασμό της "μικρής" τις λεπτομέρειες, πότε θα αλλαχθούν τα ράμματα κτλ. Λέει η νοσηλεύτρια (παραλίγο να γράψω αδελφή) "καλά, άλλη δουλειά δεν είχε να βάλεις το ξάδελφο σου και τον έφερες στα ...μπιπ..?"

- Γιατί? (Ρωτάει η "παλιά"?) 600 ευρώ έχω καθαρίσει σε μια νύχτα.

 

Κόκκαλο η νοσηλεύτρια. Πρέπει να κάνει 3 μήνες νυχτέρια για να τα δει τα 600 ευρώ.

Έτσι είναι.

Οι Έλληνες έβαλαν μυαλό και εμπιστεύονται τους/τις επαγγελματίες πλέον σε τέτοια θέματα. :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι μόνοι που κερδίζουν τρελά λεφτά και ειδικά αν είναι καλοί στην δουλειά τους είναι οι οδοντίατροι....
[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

υδραυλικοι ναυτεργατες μπορει να μην εχουν δουλεια για καιρο αλλα οταν ερχεται ποσταλι το χρημα ρεει και ρεει και ρεει..
Link to comment
Share on other sites

γιατι λιγα ειναι τα επαγγελματα που ασχολησαι με τον αλλο μιση ωριτσα και του περνεις απο 30 εως 3000ε(αναλογα με το τι κανεις)

εχει βεβαια και εξοδα αλλα καλα ειναι,δεν παραπονιεμαι..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι εισοδηματιας και να μετρας διψηφιο αριθμο ακινητων!!!!!!

 

Επικερδες και συναμα ξεκουραστο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα πιο τρελα λεφτα που εχω ακουσει τα βγαζουν οι τεχνικες εταιριες που αναλαμβανουν εργα.

Επίσης σε οποιαδήποτε θέση μπορείς να επωφεληθείς επιχορηγήσεων...

Θυμάστε αυτούς στο Παντειο --- μιλάμε για πολύ χρημα---.'Τρωγανε' λέει μέχρι και το μισθό

του πρωην προθυπουργου Σημιτη!.

Θυμαμαι τον Τραγκα που ειχε πει οτι είχανε λέει κάτι χαλιά σπίτια τους που τα ξετίλυγες και έφταναν μέχρι την Περσία..:lol:

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλο που ο πατερας του ηταν αξιωματικος την αεροποριας (εν αποστρατια πλεον). γνωστος του, που διετελεσε και ΑΓΕΑ νομιζω, οταν αποστρατευτηκε πηγε σε γαλλικη εταιρια κατασκευης αεροσκαφων και χτυπαγε 19000-20000 ευρω το μηνα.... κουφαθηκα οταν το ακουσα, αλλα μετα εμαθα οτι εκανε δοκιμαστικες πτησεις στα αεροπλανα της και πραγματοποιουσε βελτιωσεις και ρυθμισεις σε αυτα....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

γιατι λιγα ειναι τα επαγγελματα που ασχολησαι με τον αλλο μιση ωριτσα και του περνεις απο 30 εως 3000ε(αναλογα με το τι κανεις)

εχει βεβαια και εξοδα αλλα καλα ειναι,δεν παραπονιεμαι..

 

Απο περιέργεια, ποια μισάωρη οδοντιατρική-ορθοδοντική whatever δουλειά αποφέρει 3 χιλιάρικα?

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

@7020029

Αν σκεφτείς ότι οι πιλότοι μας θεωρούνται από τους καλύτερους ή οι καλύτεροι στον κόσμο είναι λογικό.

Αν και αν έκανε ΑΓΕΑ όπως λες θα ήταν λίγο μεγάλος σε ηλικία.

Όπως και να έχει τέτοιο επάγγελμα είναι για ελάχιστους...

Link to comment
Share on other sites

γεγονος. μαζι με τους ισραηλινους και τους τουρκους εχουν την μεγαλυτερη πειρα σε αναχαιτισεις και αερομαχιες. πολλα λεφτα ομως. δεν ξερω αν τα αξιζει, φανταζομαι πως τα αξιζει, αλλα ειναι πολλα!!!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι οποιος προσπαθησει θα εχει ενα καλο εισοδημα σε οποια δουλεια και αν κανει.

Υπομονη,επιμονη,και ανοιχτο μυαλο χρειαζεται,κατι που λειπει δυστυχως στις μερες μας.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατρός.

50 ευρώ η επισκεψη για 4 λεπτά!!!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Απο περιέργεια, ποια μισάωρη οδοντιατρική-ορθοδοντική whatever δουλειά αποφέρει 3 χιλιάρικα?

 

δεν λεω πως θα ερθεις για μιση ωρα και θα σου παρω 3.000ε.

αλλα ποσο νομιζεις πως κοστιζει μια απλη μασελιτσα,που εγω ασχολουμαι μαζι σου 4 φορες απο 15 λεπτα την καθεμια;;(η απαντηση ειναι 2000ε(μεση τιμη),αλλα να διευκρινησω πως ολα αυτα δεν πανε στην τσεπη μου,καθως πληρωνω υλικα,εξοδα ιατρειου,οδοντοτεχνιτη κτλ)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν λεω πως θα ερθεις για μιση ωρα και θα σου παρω 3.000ε.

αλλα ποσο νομιζεις πως κοστιζει μια απλη μασελιτσα,που εγω ασχολουμαι μαζι σου 4 φορες απο 15 λεπτα την καθεμια;;(η απαντηση ειναι 2000ε(μεση τιμη),αλλα να διευκρινησω πως ολα αυτα δεν πανε στην τσεπη μου,καθως πληρωνω υλικα,εξοδα ιατρειου,οδοντοτεχνιτη κτλ)

 

4 ολοκληρες φορες?Δηλαδη συνολο 1 ωρα και ποσα βγαζεις καθαρα?

Θα τρελαθουμε δηλαδη.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

ε 4 φορες πρεπει να ερ8ει για μασελα..αντε να τον χτυπησει καπου και να ερθει και 5η..τωρα ποσα βγαζω δεν θα σου πω γτ δε βλεπω τον λογο.:D(αλλα πανω κατω καταλαβες)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ε 4 φορες πρεπει να ερ8ει για μασελα..αντε να τον χτυπησει καπου και να ερθει και 5η..τωρα ποσα βγαζω δεν θα σου πω γτ δε βλεπω τον λογο.:D(αλλα πανω κατω καταλαβες)

 

Βασικα αυτα που βγαζεις τα θεωρεις λιγα-πολλα η οσα πρεπει να βγαζεις?

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

τα θεωρω τοσα ωστε να μπορω να ζω με αξιοπρεπεια, να αγοραζω πραγματα που θελω,να επενδυω χρηματα,να εχω οτι χρειαζομαι χωρις να ειμαι υποχρεωμενη να παιρνω δανεια ή να αγοραζω με δοσεις,να βαζω και στην ακρη.

 

σε καλυψα;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τα θεωρω τοσα ωστε να μπορω να ζω με αξιοπρεπεια, να αγοραζω πραγματα που θελω,να επενδυω χρηματα,να εχω οτι χρειαζομαι χωρις να ειμαι υποχρεωμενη να παιρνω δανεια ή να αγοραζω με δοσεις,να βαζω και στην ακρη.

 

σε καλυψα;

 

Aυτό σημαίνει ευκατάστατη...Τι ψάχνεστε ρε μάγκες,το λεει η κοπέλα,οδοντίατρος είναι.Αν δεν βγάζει και αυτή ποιος θα βγάζει,η ξαδέρφη μου που πουλάει τυρια σε σουπερμάρκετ?

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατρός.

50 ευρώ η επισκεψη για 4 λεπτά!!!!

 

Ειδικα ο δερματολογος ειναι σκετη κοροϊδια. Ενα γεια ισα που προλαβαινεις να πεις και σε εχει ξεπεταξει. :p

Ασε που η αποδειξη ειναι εννοια κινεζικη...

Link to comment
Share on other sites

Γιατρός.

50 ευρώ η επισκεψη για 4 λεπτά!!!!

Ρε παιδιά , μην το βλέπετε έτσι ,σε αυτά τα επαγγέλματα ο άλλος σας πουλάει τις γνώσεις του και την πνευματική του κόπωση για να κάνει την διάγνωση και όχι γιατί έκανε 4 λεπτά ή ίδρωσε !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...