Jump to content

Βοήθεια με Folder που δεν διαγράφεται


xamilos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησα χθες να κατεβάσω από Bluewhitegt με azureus το καινούργιο cd του χατζηγιάννη αλλά μόλις ξεκίνησε σταμάτησε(έλεγε ένα error,unable to create parent directory).Λέω θα το διαγράψω και θα το ξαναρχίσω...Το θέμα είναι το folder που δημιουργήθηκε Mixalis_20Xatzigiannis-_20Filoi_20kai_20Exthroi δεν μπορώ να το διαγράψω(Cannot Delete File:) περίεχει έναν άλλο φάκελο με όνομα _CE_9C_CE_B9_CF_87_CE_AC_CE_BB_CE_B7_CF_82_20_CE_A7_CE_B1_CF_84_CE_B6_CE_B7_CE_B3_CE_B9_CE_

AC_CE_BD_CE_BD_CE_B7_CF_82_20-_20_CE

στον οποίο ούτε μπορώ να μπω μέσα,ούτε να τον μετονομάσω,ούτε να τον διαγράψω.Τι προτείνετε για να τον ξεφορτωθώ??

ευχαριστω εκ των προτέρων

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα χθες να κατεβάσω από Bluewhitegt με azureus το καινούργιο cd του χατζηγιάννη αλλά μόλις ξεκίνησε σταμάτησε(έλεγε ένα error,unable to create parent directory).Λέω θα το διαγράψω και θα το ξαναρχίσω...Το θέμα είναι το folder που δημιουργήθηκε Mixalis_20Xatzigiannis-_20Filoi_20kai_20Exthroi δεν μπορώ να το διαγράψω(Cannot Delete File:) περίεχει έναν άλλο φάκελο με όνομα _CE_9C_CE_B9_CF_87_CE_AC_CE_BB_CE_B7_CF_82_20_CE_A7_CE_B1_CF_84_CE_B6_CE_B7_CE_B3_CE_B9_CE_

AC_CE_BD_CE_BD_CE_B7_CF_82_20-_20_CE

στον οποίο ούτε μπορώ να μπω μέσα,ούτε να τον μετονομάσω,ούτε να τον διαγράψω.Τι προτείνετε για να τον ξεφορτωθώ??

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Άπειρες φορές τέτοια ερώτηση... :lock:

Υπάρχει στα forum και η Αναζήτηση :shifty:

 

Φιλικά

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το unlocker.Μου βγάζει No locking Handle found,επιλέγω σαν action delete,μου λέει the object was deleted αλλά ο φάκελος παραμένει!!!Το error που μου βγάζει δεν είναι το συνηθισμένο που εμφανίζεται όταν πας να διαγράψεις αρχείο που χρησιμοποιείται.Με το που πατάω Shift+Del μου βγάζει error "Cannot Delete File:".Επιπλέον τον υποφάκελο που περιέχει δεν μπορώ ούτε να τον ανοίξω ούτε τίποτα.
ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το unlocker.Μου βγάζει No locking Handle found,επιλέγω σαν action delete,μου λέει the object was deleted αλλά ο φάκελος παραμένει!!!Το error που μου βγάζει δεν είναι το συνηθισμένο που εμφανίζεται όταν πας να διαγράψεις αρχείο που χρησιμοποιείται.Με το που πατάω Shift+Del μου βγάζει error "Cannot Delete File:".Επιπλέον τον υποφάκελο που περιέχει δεν μπορώ ούτε να τον ανοίξω ούτε τίποτα.

 

Μπες σε safe mode και προσπάθησε να τον σβήσεις εκεί. Την περίπτωση για spyware την κοίταξες? Κάνε ένα check. Επίσης εδώ περιγράφονται όλοι οι τρόποι για να σβηστεί ένα file κλπ

http://winhlp.com/WxCannotDelete.htm

Link to comment
Share on other sites

Safe Mode μόλις δοκίμασα και δεν έγινε τίποτα.Επαναφορά συστήματος μόνο για ρυθμίσεις του συστήματος δεν είναι??

Για Spyware κοίταξα με το Spybot(καλό δεν είναι?) και δεν βρήκα κάτι.Σε Dos με ποια εντολή μπορώ να διαγράψω ένα φάκελο με όλα του τα περιεχόμενα?

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Μπορεί να το σβήσει. Το είχαν προτείνει και σε εμένα. Κάτι άλλο που σκέφτηκα γιατί νομίζω και εμένα αρχικά το ίδιο μήνυμα μου πέταγε, είναι να προσπαθήσεις να διαγράψεις με το Unlocker όλο το φάκελο στον οποίο είναι μέσα ο φάκελος. Ή προσπάθησε να διαγράψεις μόνο τον υπο φάκελο που δεν μπορείς να ανοίξεις. Πάντα με το Unlocker, όχι απλά :)
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να κάνεις κάτι και με αυτό το πρόγραμμα:

http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Delete-Doctor.shtml

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!

Μου εχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα με έναν φακελο που εχω στην επιφάνεια εργασίας. ο φάκελος ονομάζεται Ahead_Nero_8_new!_full+*****(το έχω κατεβάσει από το ιντερνετ) και περιέχει έναν φάκελο με το ίδιο όνομα ο οποίος είναι κενός.Κάθε φορά που προσπαθώ να τον διαγράψω μου γράφει το εξής:cannot delete folder Ahead_Nero_8_new!_full+*****.the directory is not empty. όταν προσπαθώ να διαγράψω τον περιεχόμενο φάκελο μου βγάζει πάλι το ίδιο μηνυμα.Προσπάθησα να το σβήσω με το e-doctor αλλά μου λέει οτι δεν μπορεί να σβηστεί.Έχετε κάποια ιδέα του τί μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια!

Μου εχει παρουσιαστεί το ίδιο πρόβλημα με έναν φακελο που εχω στην επιφάνεια εργασίας. ο φάκελος ονομάζεται Ahead_Nero_8_new!_full+*****(το έχω κατεβάσει από το ιντερνετ) και περιέχει έναν φάκελο με το ίδιο όνομα ο οποίος είναι κενός.Κάθε φορά που προσπαθώ να τον διαγράψω μου γράφει το εξής:cannot delete folder Ahead_Nero_8_new!_full+*****.the directory is not empty. όταν προσπαθώ να διαγράψω τον περιεχόμενο φάκελο μου βγάζει πάλι το ίδιο μηνυμα.Προσπάθησα να το σβήσω με το e-doctor αλλά μου λέει οτι δεν μπορεί να σβηστεί.Έχετε κάποια ιδέα του τί μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κοίτα εδώ! http://winhlp.com/WxCannotDelete.htm Και ο φίλος παραπάνω από δω βρήκε τρόπο να το σβήσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...