Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Vodafone δε συνεργάζεται πλέον με την HTC. Που σημαίνει ότι δε μπορείς να πάρεις με επιδότηση κάποια συσκευή... Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δε συνεργάζεται πλέον με την HTC. Που σημαίνει ότι δε μπορείς να πάρεις με επιδότηση κάποια συσκευή... Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση?

sorry που ρωτάω αλλά έχει ανακοινωθεί επίσημα τέτοιο πράγμα? που το έίδες φίλε siemensakias? μήπως δεν θα φέρνει πλέον συσκευές από ace hellas αλλά μόνο vodafone branded συσκευές της htc?

εδώ και πολλους μήνες σκέφτομαι να αφήσω την vodafone και μάλλον ήρθε η ώρα να το κάνω γιατί από τόσα χρόνια που είμαι συνδρομητής μόνο μια φορά έχω πάρει επιδότηση από τη vodafone για το λόγω ότι δεν βρίσκω έγκαιρα την συσκευή που θέλω(htc πάντα)..

Link to comment
Share on other sites

sorry που ρωτάω αλλά έχει ανακοινωθεί επίσημα τέτοιο πράγμα? που το έίδες φίλε siemensakias? μήπως δεν θα φέρνει πλέον συσκευές από ace hellas αλλά μόνο vodafone branded συσκευές της htc?

εδώ και πολλους μήνες σκέφτομαι να αφήσω την vodafone και μάλλον ήρθε η ώρα να το κάνω γιατί από τόσα χρόνια που είμαι συνδρομητής μόνο μια φορά έχω πάρει επιδότηση από τη vodafone για το λόγω ότι δεν βρίσκω έγκαιρα την συσκευή που θέλω(htc πάντα)..

 

-> Αυτή την εβδομάδα θα μπω σε ένα εταιρικό και θα πάρω επιδότηση. Στο μαγαζί που ρώτησα μου λέει η πωλήτρια (η οποία γενικά το κατήχε το θέμα) ότι δεν μπορείς να πάρεις htc. Μόνο αν το παραγγείλεις από το site της εταιρίας.

 

-> Αυτο που λές δεν την πήρες εγκαίρως, τι σχέση έχει? Κι εγώ 3-4 επιδοτήσεις που έχω πάρει, σε άσχετες φάσεις τις πήρα. 2-3 μήνες αργοπορημένος. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από βόντα στο συγκεκριμένο θέμα. Μέσος όρος λογαριασμών 30-35, επιδότηση 107 ευρώ, που με κάτι επιπλέον έφτασε στα 160. Δεν είναι άσχημα!

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δε συνεργάζεται πλέον με την HTC. Που σημαίνει ότι δε μπορείς να πάρεις με επιδότηση κάποια συσκευή... Ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΣΗΜΕΡΑ(24/8/07)ΚΑΙ ΩΡΑ 12;00 αγορασα το s710 απο πλαισιο με συμβολαιο χωρις παγιο(VODAFONE) στην τιμη των 318ευρω με πιστωτικη καρτα αντι των 437ευρω μονο η σησκευη!!!

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και πιο πανω ειμαι και γω νεος στο club htcs710 :lol: :p και ελεγα μηπως καποιος θα μπορουσε να μας διαφοτισει με καποια λινκ προφανως με free software και μιλαω γενικα για καποια must-have προγραμματα[ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΝ ΤΟ ΒΡΗΣΚΩ:( ]αν και ο καθενας με τις προτιμισεις του(αλλα γραψτε σεις και θα διαλεξουμε :P)... Επισης θα ρωτησω κατι που θα ακουστει λιγο μλ..α αλλα δν χρειαζεται κανεις να εχει καποιο antivirus? αν θελει καποιος μπορει να μου στελει και mail ή να με κανει add στν msn! :D
Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω δοκιμάσει το Destinator SP 6.1.2.9, το οποίο φαίνεται πολύ καλό εκτός από ένα σημαντικό πρόβλημα, το οποίο από όσο έχω καταλάβει από πληροφορίες που έχω συλλέξει από το Internet μάλλον μόνο στο S710 συμβαίνει. Συγκεκριμένα, δεν έχω την δυνατότητα να εισάγω καθόλου κείμενο στις διευθύνσεις που θέλω να ψάξω, αλλά εμφανίζονται μόνο αριθμοί.

 

Έχω δοκιμάσει διάφορα κόλπα με το keyboard.ini και το T9, αλλά τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει κανείς που να το έχει καταφέρει;

 

Ευχαριστώ

αγορασα και εγο το s710 και στο θεμα gps απο ψαξιμο βρηκα λυση.χρησιμοποιω destinator 6 για pda η και την 7 εκδοση για pda αλλα χρειαζετε το προγραμμα shhelper για εικονικη γραφιδα και για να δει το bluetooth gps θελει και το προγραμμα gps test ανοιχτο ταυτοχρονα. εννοειται βαζv διευθυνσειs στα ελληνικα κανονικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι; Το τηλεφωνάκι μας έχει ραδιόφωνο;

Γιατί στα χαρακτηριστικά του ραδιοφώνου αναφέρει "έκδοση ραδιοφώνου";

Υπάρχει τρόπος να ακούσουμε ραδιόφοφωνο, έστω και με κάποια βελτιωμένη αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι; Το τηλεφωνάκι μας έχει ραδιόφωνο;

Γιατί στα χαρακτηριστικά του ραδιοφώνου αναφέρει "έκδοση ραδιοφώνου";

Υπάρχει τρόπος να ακούσουμε ραδιόφοφωνο, έστω και με κάποια βελτιωμένη αναβάθμιση;

 

ΔΕΝ υπάρχει ραδιόφωνο.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ν' ακούσεις ραδιοφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

  1. Τελικά είναι 3G; Το Plaisio γιατί λέει ΝΑΙ;
  2. Κάτι άκουσα ότι ο μηχανισμός slide είναι αίσχος. Ισχύει; Αν τι ακριβώς πρόβλημα έχει;
  3. To πρόβλημα με τα προστατευτικά της κάρτας μνήμης και του usb δεν το κατάλαβα.
  4. Αν το αγοράσω από το Plaisio θα έχω 160 sms;
  5. Πως αλλάζω την Γλώσσα στο εξωτερικό πληκτρολόγιο;
  6. Πως αλλάζω γλώσσα στο qwerty;
  7. Τα wm6 έχει copy-paste;
  8. Από ταχύτητα τι λέει;
  9. Αξίζει να το αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

1.ΟΧΙ.3G θα ειναι ο διαδοχος του,το 730.

2.Αντιθετως,ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστος,απο τα καλυτερα σημεια του κινητου(μετα απο 3 μηνες συνεχους χρησης ειναι ακριβως οπως το αγορασα)

3.Τα προστατευτικα αυτα ειναι απο λαστιχο και oxι απο σκληρο πλαστικο.Ως αποτελεσμα,με τη χρηση και τη ζεστη "ξεχειλωνουν" και δε κουμπωνουν σωστα.Της usb απλα το βγαζεις,χωρις απαραιτητα να το καταστρεψεις.Της καρτας μνημης,απλα το υπομενεις:mad:...

4.Ναι,με την εφαρμογη που θα κατεβασεις απο το σαιτ της htc.com.gr

5.Κρατας πατημενο το * και επιλεγεις.

6.Fn & space.

7.Απο τη "μανα" του οχι.Ναι ομως με τριτες (και δωρεαν) εφαρμογες.Απλα ισως οχι παντου(πχ το vito copypaste δε δουλευει στο word )

8.Εξαρταται.Το πιο αργο του σημειο ειναι να ανοιξει τα μηνυματα.Η οθονη γυριζει απο portrait σε landscape αρκετα γρηγορα.Γενικα ειναι ικανοποιητικο.Ωστοσο σιγουρα του λειπει η ταχυτητα.Θα περιμενα το 730 αν ημουν στη θεση σου ,που θα εχει 400αρη επεξεργαστη.

9.Πιστευω στην τιμη του ειναι αρκετα τιμιο.Αξιοπιστο,χωρις ιδιαιτερα κολληματα.Ωστοσο το 730 θα ειναι βελτιωμενο στα σημεια που υστερει το 710 και ισως αξιζει να περιμενεις λιγο ακομη.

Link to comment
Share on other sites

HTC S710 Smartphone Value Pack

 

Έκδοση: QWERTY, EU

 

 

παιδιά αν το πάρω απο expancys ,θα μπορώ να έχω ελληνικά στο πληκτρολόγιο?

αλήθεια αυτή η έκδοση EU τι είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι ... πρέπει η έκδοση να είναι GR

 

παντως στο expansys στην Έκδοση: English, QWERTY, EU

 

αναφερεται στην περιγραφή:

Διαθέσιμες γλώσσες: Αγγλικά, Ελληνικά, Ρουμανικά, Σλοβακικά, Τσεχικά, Ουγγρικά, Πολωνικά, Τούρκικα, Δανικά και Πορτογαλικά.

Αυτο δεν σημαινει οτι μπορεις να γραφεις και Ελληνικα?

 

επισης μια ερωτηση στους κατοχους. διαβασα σε ξενο forum οτι πολλοι κατοχοι εχουν το εξης σημαντικο προβλημα. μετα απο πολυ λιγο καιρο χρησης δεν λειτουργει το ακουστικο του τηλεφωνου. λειτουργει κανονικα με ανοικτη ακροαση ή με hands free... δηλαδη δεν μπορεις να μιλας με το ακουστικο στο αυτι... μαλιστα τους ειπαν οτι επειδη ειναι καινουργια η συσκευη δεν υπαρχει ανταλλακτικο.

 

το εχει αντιμετωπισει αυτο καποιος κατοχος? και αν ναι σε συσκευή Ελληνικη ή EU?

Link to comment
Share on other sites

Για πληρή Ελληνικά πρέπει να το έχεις από την αντιπροσωπία της ACE Hellas. :)

 

οταν εννοεις πληρη Ελληνικα εννοεις να ειναι τα WM Ελληνικα ή να εχει και Ελληνικη γλωσσα οταν γραφεις μηνυματα?:O

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις πληρη Ελληνικα εννοεις να ειναι τα WM Ελληνικα ή να εχει και Ελληνικη γλωσσα οταν γραφεις μηνυματα?:O

Αν ένα HTC δεν είναι από την ACE δεν έχει:

1. Ελληνικό πληκτρολόγιο

2. Δύσκολα πετύχει κάποιος 160 χαρακτήρες ελληνικών σε sms επειδή τα περίσσοτερα keyboard που κυκλοφορούν δεν υποστηρίζουν κάτι τέτοιο

3. ΙΣΩΣ δεν θα έχει ελληνικά wm

Link to comment
Share on other sites

Ego exo tin ekdosi apo Eu to exo pari apo tin Roumania.Exei kanonika ellinka kai na grapsis ke ola ta menu sta ellinika kai T9.To mono problima einai oti den boris na stilis sms me 160 xaraktires alla me ligoterous (otan grafis sta ellinika)An to agorasis apo ACE boris na stilis kanonika 160 xaraktires me ellinika.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

Θελω να μοιραστω μαζι σας την πολυ καλη εμπειρια που ειχα απο το site http://www.batteryupgrade.com

Αγορασα μπαταρια (1100mah) για το s710 μονο με 20,49€ και δωρεαν μεταφορα στο σπιτι μου (απο hong kong παρακαλω).

την παρήγγειλα 17/10/07 και ηταν στο σπιτι μου 22/10/07

(Η ποιο φθηνη που ειχα βρει ηταν 30€ και 8€ μεταφορικα απο αθηνα-μενω θεσσαλονικη)

Οποιος θελει ας προχωρησει αφοβα

Καταπληκτικοι (οι κοντοι :))

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...είμαι καινούργιος στο site:rolleyes: και θέλω μια χάρη...εαν υπαρχει κάποιο link για να κατεβάσω destinator για s710....και να δουλεύει καλά..γνωρίζετε κάτι?:D Εχω πάρει και bluetooth gps, οπότε το μόνο που μου λέιπει είναι εάν πρόγραμμα....κάνει το αντίστοιχο destinator που είχα στο Χ-500 μου:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...