Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6290


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια και γω αυτη τη KINGSTON εχω και δε μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα.και την εχω σχεδον γεματη παντα.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569790

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bought!

τελικά όπως διαπίστωσα (ευτυχώς!) δεν υπάρχει (ακόμα?) vodafone live 6290

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εχθές το αγόρασα απο το πλαίσιο (335€) + 1GB transcend (15€) + φορτιστή αυτοκινήτου (8€)!!!

 

μου είχε λείψει το symbian 60, άντε γεια PPC WM2005!!!

Link to comment
Share on other sites

εχθές το αγόρασα απο το πλαίσιο (335€) + 1GB transcend (15€) + φορτιστή αυτοκινήτου (8€)!!!

 

μου είχε λείψει το symbian 60, άντε γεια PPC WM2005!!!

 

Καλοριζικο ! Πιστευω θα μεινεις ευχαριστημενος :)

Αν το παραγγελνες online παντως θα το πληρωνες 293€

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο ! Πιστευω θα μεινεις ευχαριστημενος :)

 

Ευχαριστώ φίλε!!!

 

Η τελευταία μου εμπειρία με Symbian τηλέφωνο δεν ήτανε καλή (Panasonic X700), πιστεύω όμως ότι αυτό το κινητό αξίζει πάρα πολύ και δεν λέω για την εμφάνιση αλλά αυτά που προσφέρει καθώς και το ότι είναι αρκετά γρήγορο στο μενού και στα προγράμματα (ήδη έχω βάλει αρκετά!!)..

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.. οι kingston του 1gb που εχουμε και μας παρουσιαζουν προβλημα, εχουν lifetime εγγυηση. Μπορουμε να τις επιστρεψουμε ανα πασα στιγμη.

Μεχρι τωρα απ'οτι φαινεται το 6290 "χανει" την καρτα μνημης μονο οταν αυτη ειναι kingston.

Αν σε καποιον αλλο εχει τυχει να χασει την καρτα μνημης το κινητο του, να μας το αναφερει για να δουμε τελικα αν φταιει η καρτα η, η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι δοκιμασμενο οτι δεν παιρνει μνημες πανω απο 1gb?

 

Φυσικα και παιρνει πανω απο 1gb.

Αλλο λεμε παραπανω. Εχει παρατηρηθει οτι καποιες kingston του 1gb καποιες φορες τις "χανει" και δεν τις βλεπει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!!!

 

Η τελευταία μου εμπειρία με Symbian τηλέφωνο δεν ήτανε καλή (Panasonic X700), πιστεύω όμως ότι αυτό το κινητό αξίζει πάρα πολύ και δεν λέω για την εμφάνιση αλλά αυτά που προσφέρει καθώς και το ότι είναι αρκετά γρήγορο στο μενού και στα προγράμματα (ήδη έχω βάλει αρκετά!!)..

 

:)

 

Με 'γεια και από μένα. Και εγώ μια από τα ίδια. Το μόνο προηγούμενο symbian που είχα ήταν το X700 το οποίο ήταν απελπιστικά εργό και έτρωγε κολλήματα όλη την ώρα. Μέρα με την νύχτα τα 2 κινητά. Το 6290 το έχω 2 μήνες περίπου και δεν έχει κολλήσει ποτέ χώρια που είναι τ΄σο γρήγορο όσο ένα "απλό" κινητό. Τώρα τι θέμα της εμφάνισης είναι άλλο πράγμα αν και συνιθίζεται με τον καιρό:lol:

Link to comment
Share on other sites

o λογος που ρωτησα ειναι πως σε καθε τεχνικη περιγραφη του κινητου βλεπω max 1gb stick...

 

Αυτο συμβαινει γιατι η nokia αναφερεται στις δικες της καρτες που στην Ελλαδα ηταν μεχρι 1gb.

Αν κοιταξεις στη nokia στο εξωτερικο λεει οτι παιρνει μεχρι 2gb.

Γενικα μη σε αγχωνει αυτο. Σηκωνει οποια καρτα θες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!!!

 

Η τελευταία μου εμπειρία με Symbian τηλέφωνο δεν ήτανε καλή (Panasonic X700), πιστεύω όμως ότι αυτό το κινητό αξίζει πάρα πολύ και δεν λέω για την εμφάνιση αλλά αυτά που προσφέρει καθώς και το ότι είναι αρκετά γρήγορο στο μενού και στα προγράμματα (ήδη έχω βάλει αρκετά!!)..

 

:)

 

Εγω ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω symbian, παλαιοτερα ειχα ppc.

Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω τηλεφωνο, μεχρι που διαβασα για το 6290 σε αυτο το φορουμ.

Τα χαρακτηριστικα του σε σχεση με την τιμη του ειναι καταπληκτικα και οσο καιρο το εχω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Αν ειχε και wifi (εστω αν κοστιζε λιγο παραπανω) θα εκανα και τουμπες :lol:

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για να φυλάγουμε κωδικούς?

δηλαδή να δίνεις ένα master password και να σου δείχνει μια λίστα με άλλους κωδικούς που έχει αποθηκεύσει..

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι? Πωσ ενεργοποιουμε τον screensaver σε ενα θέμα για την κυρια οθονη?

Δεν μπορώ να το βρώ. Στο users manual αναφερει οτι παμε ρυθμισεις,θέματα,γενικα,εξοικονομηση ενέργειας αλλά δεν το βρισκω....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι? Πωσ ενεργοποιουμε τον screensaver σε ενα θέμα για την κυρια οθονη?

Δεν μπορώ να το βρώ. Στο users manual αναφερει οτι παμε ρυθμισεις,θέματα,γενικα,εξοικονομηση ενέργειας αλλά δεν το βρισκω....:blink:

 

ρυθμισεις,θέματα,γενικα,και μετα πατα 3 φορες το δεξι βελακι. Θα δεις την επιλογη προφυλαξη οθονης :)

Εναλλακτικα ρυθμισεις, θεματα και κατω κατω ρυθμ.εξωτ.οθ. Σε βγαζει στο ιδιο μενου με παραπανω

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Εννοω για την κυρια οθόνη όχι την εξωτερικη... Θα ήθελα να ρωτησω αν μπορουμε να βαλουμε σαν screensaver μια εικονα flash
Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν το προσεξα οτι ειπες για την κυρια οθονη.

Δεν ξερω αν γινεται, αλλα αν το καλοσκεφτεις δεν εξυπηρετει σε τιποτα να μπει screen saver στην κυρια οθονη, αφου θεωρητικα οταν εισαι σε αναμονη δεν υπαρχει λογος να μην ειναι διπλομενο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εχεις δικιο. Στο Ν95 υπάρχει η επιλογη για προφύλαξη οθόνης που παρεχει το εκαστοτε θέμα, αλλα υπαρχει μονο μια οθονη... Κανονικα όμως στο FP1 που ειναι το λειτουργικο και του Ν95 και του 6290 προβλεπεται screensaver μεσα στο πακετο ενος θέματος. Τεσπά...;)
Link to comment
Share on other sites

Το καθε λογισμικο ειναι προσαρμοσμενο στην εκαστοτε συσκευη.

Στο N95 ας πουμε δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις επιλογες για εξωτερικη οθονη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το καθε λογισμικο ειναι προσαρμοσμενο στην εκαστοτε συσκευη.

Στο N95 ας πουμε δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις επιλογες για εξωτερικη οθονη :lol:

 

Σωστοοοςςς!!!;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως αλλάζουμε τις επιλογές των εξωτερικών πλήκτρων? Το έχω ψάξει αλλά δεν τη πάλεψα να το βρω..Δηλαδή αντί για ραδιόφωνο να επιλέγει μηνύματα ή ενεργοποίηση bluetooth.. :whistle:

 

Thanks εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα του 6290 ειναι καλη?μου μοιαζει πολυ ψευτικο-πολυ πλαστικο...οι επιδοσεις της καμερας ειναι ικανοποιητικες?αν καποιος ειχε το Ν71 μπορει να μου πει αν και το 6290 ειναι καπως ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Η ποιοτητα του 6290 ειναι καλη?μου μοιαζει πολυ ψευτικο-πολυ πλαστικο...οι επιδοσεις της καμερας ειναι ικανοποιητικες?αν καποιος ειχε το Ν71 μπορει να μου πει αν και το 6290 ειναι καπως ετσι?

 

Η ποιοτητα κατασκευης οσον αφορα το εξωτερικο εμπρος καπακι δεν ειναι και οτι καλυτερο. Εσωτερικα τα πληκτρα κλπ ειναι μια χαρα.

Οσον αφορα την καμερα ειναι η κλασσικη 2mpixels της νοκια με τις γνωστες μετριες επιδοσεις.

Κατα τ'αλλα υπαρχουν πολλοι λογοι να το προτιμησεις οπως ο εξαιρετικος ηχος με 2 εξωτερικα ηχεια, η ταχυτητα του επεξεργαστη και φυσικα η πολυ προσιτη τιμη του, η μεχρι και το χαμηλο SAR

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για να φυλάγουμε κωδικούς?

δηλαδή να δίνεις ένα master password και να σου δείχνει μια λίστα με άλλους κωδικούς που έχει αποθηκεύσει..

 

Handy Safe, Κάνει ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...