Jump to content

Ταχυμεταφορές (Couriers)


mplip
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γκρίνια και πάλι γκρίνια. Τι θα πάθεις αν σου έρθει το πακέτο σου μια εβδομάδα μετά; Θα σου έρθει περίοδος;

Γιατί δεν κάνεις κι εσύ αυτή την δουλειά, του courier, που τρέχει όλη μέρα σε βροχές και κακοκαιρίες, αφου την θεωρείς εύκολη και δεδομένη;

 

Είναι ολοφάνερο πλέον όμως πως όλοι είσαστε εξαρτημένοι και τα θέλετε όλα έτοιμα στο πιάτο σας.

 

:lol: - συγγενης του φεσσα εισαι εσυ και κανεις ετσι;

https://www.documentonews.gr/article/o-kyriakos-dinei-maxes-gia-ton-fessa

μην μας κανεις μαθηματα,μεγαλωσαμε σε εποχες ταχυδρομου του χωριου με τις συνταξεις στην ουρα στο μπακαλικο,με δεμα να ερχεται μετα απο μηνες,με συστημενο για αθηνα να κανει βδομαδες κλπ,εκει θες να ξαναγυρισουμε;

Επαγγελματα απειρως πιο επικινδυνα απο ταχυμεταφορες-παραδοση φαγητου κατ'οικον υπαρχουν ξερεις κι αλλα και στην τελικη δεν τους εβαλαν με το ζορι να πανε εκει,αυτοι το διαλεξαν,δεν ειναι αστυνομικοι-στραιτωτικοι που τους διαταζουν να κανουν κατι που καμια φορα δεν ειναι και ''ανθρωπινο" ουτε και συμφωνουν.

Ο @blade_ με τις εταιριες τα εχει και την πολιτικη τους δεν εβρισε κανενα υπαλληλακο,το topic εδω ειναι για παραπονα αλλα και για ευχαριστα πχ σαν το δικο μου post πιο πανω,εαν εσυ τα βλεπεις ολα-παντα ροδινα τοτε σου συνιστω να καθαρισεις τα γυαλια σου.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες κούριερ, γνωρίζοντας τι χαμός θα γίνει, αδιαφόρησαν να βρουν λύση.

 

Εάν τώρα ο κόσμος ελαττώσει την συνεργασία με τα κούριερ, ποιος θα φταίει;

 

Εννοείται ότι δεν φταίνε οι υπάλληλοι, όπως εννοείται ότι δεν φταίει και ο πελάτης, ο οποίος πληρώνει παραπάνω για να έχει ταχύτερη εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πάω στα ΕΛΤΑ να στείλω δύο φακέλους σε δημόσια υπηρεσία

Τα ΕΛΤΑ Courier με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν 15 με 30 ημέρες.

Το παλιό καλό ταχυδρομείο δεν είναι τόσο φορτωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια εποχή που αγόρασα το πακέτο από Αθήνα (με speedex) που δεν έχει έρθει ακόμα, πήρα κάτι από Αγγλία. Μου ήρθε με dhl 8 μέρες μετά....
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο δεματάκια στα ΕΛΤΑ κούριερ.

 

Το πρώτο και σημαντικό, αφού αποτελεί δωράκι, έχει φύγει από 01/12 το υποκατάστημα και έχει παράδοση στο νομό Αττικής.

 

Το δεύτερο δεματάκι έφυγε στις 02/12. Δε με αφορά ούτε με βιάζει το περιεχόμενο του.

 

Τα ΕΛΤΑ κούριερ θα μπορούσαν να κλείσουν τις παραλαβές νέων δεμάτων για κάποιες μέρες, αλλά επέλεξαν να μην το κάνουν, μετακυλίοντας την ευθύνη σε εμάς.

 

Υπάρχει κάποιος αριθμός εκτός του πενταψήφιου, όπου θα μπορούσα να καλέσω; Σιγά μην πληρώσω τις άθλιες υπηρεσίες τους, με έξτρα χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

:lol: - συγγενης του φεσσα εισαι εσυ και κανεις ετσι;

 

https://www.documentonews.gr/article/o-kyriakos-dinei-maxes-gia-ton-fessa

 

μην μας κανεις μαθηματα,μεγαλωσαμε σε εποχες ταχυδρομου του χωριου με τις συνταξεις στην ουρα στο μπακαλικο,με δεμα να ερχεται μετα απο μηνες,με συστημενο για αθηνα να κανει βδομαδες κλπ,εκει θες να ξαναγυρισουμε;

 

Επαγγελματα απειρως πιο επικινδυνα απο ταχυμεταφορες-παραδοση φαγητου κατ'οικον υπαρχουν ξερεις κι αλλα και στην τελικη δεν τους εβαλαν με το ζορι να πανε εκει,αυτοι το διαλεξαν,δεν ειναι αστυνομικοι-στραιτωτικοι που τους διαταζουν να κανουν κατι που καμια φορα δεν ειναι και ''ανθρωπινο" ουτε και συμφωνουν.

 

Ο @blade_ με τις εταιριες τα εχει και την πολιτικη τους δεν εβρισε κανενα υπαλληλακο,το topic εδω ειναι για παραπονα αλλα και για ευχαριστα πχ σαν το δικο μου post πιο πανω,εαν εσυ τα βλεπεις ολα-παντα ροδινα τοτε σου συνιστω να καθαρισεις τα γυαλια σου.

Και θα μου δώσεις εσύ μαθήματα από το Βόθροmento του Βλαξεβάνη. Τράβα από εδώ ρε Συριζοτρόλλ των 50cents :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι εταιρίες κούριερ, γνωρίζοντας τι χαμός θα γίνει, αδιαφόρησαν να βρουν λύση.

 

 

 

Εάν τώρα ο κόσμος ελαττώσει την συνεργασία με τα κούριερ, ποιος θα φταίει;

 

 

 

Εννοείται ότι δεν φταίνε οι υπάλληλοι, όπως εννοείται ότι δεν φταίει και ο πελάτης, ο οποίος πληρώνει παραπάνω για να έχει ταχύτερη εξυπηρέτηση.

Σαφώς και οι εταιρείες κούριερ αδιαφόρησαν να βρουν λύση ενώ ήξεραν. Το ίδιο και οι πελάτες τους. Αδιαφόρησαν να κάνουν κάτι για να δωθεί λύση και έκαναν δεύτερη φορά μέσα σε έναν χρόνο, το ίδιο λάθος. Τι μας δείχνει αυτό; Ότι όλοι είναι εξαρτημένοι, τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο τους και φυσικά επειδή κανείς δεν είναι αυτάρκης, περιμένει λύσεις μόνο από το κράτος ενώ κάθεται στον καναπέ του και βλασφημάει την ώρα και την στιγμή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ζητάει ο κούριερ 20€ για 3 εργάσιμες, να μην ζητάει 20€ για 13 εργάσιμες. Εκεί δίνει το δικαίωμα στον πελατη να παραπονεθεί. Αφου ξέρεις ότι τσιγκουνεύεσαι τους εξτρά υπαλλήλους, μην ζητάς τα ίδια λεφτά... Να δηλώσεις ότι Νοέμβριο και Δεκεμβριο θα έχεις τεράστιες καθυστερήσεις και να χρεώσεις το 1/4 τις τιμής του τιμοκατάλογο και κανένας δεν θα μπορεί να σου πει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Tα χριστουγεννιατικα δωρα για την κορη μου απο τον Μουστακα παιδια κανανε μολις 10 μερες να τα παραλαβω.Η παραγγελια εγινε στις αρχες Δεκεμβρη οπου ο ολος χαμος ειχε ηδη αρχισει αλλα παραδοξος εκανε περισσοτερες μερες να ετοιμαστει η παραγγελια παρα η αποστολη της (προς Χανιά) με ACS.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πάω στα ΕΛΤΑ να στείλω δύο φακέλους σε δημόσια υπηρεσία

Τα ΕΛΤΑ Courier με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν 15 με 30 ημέρες.

Το παλιό καλό ταχυδρομείο δεν είναι τόσο φορτωμένο.

15-30 ημέρες? Τέτοια πες μου και αύριο είναι να μου στείλουν δέμα με ΕΛΤΑ courier γιατί το κατάστημα δεν προσφέρει υπηρεσία click away.

Πάντως όλα είναι θέμα οργάνωσης. Υπάρχουν καταστήματα που έχουν το δικό τους δίκτυο διανομής, εντός Αττικής τουλάχιστον, και παραλαμβάνεις εντός 2-3 εργάσιμων. Αυτοί δηλαδή πως τα καταφέρνουν? Και μιλάμε για μεγάλο όγκο παραγγελιών.

 

[/color]Σαφώς και οι εταιρείες κούριερ αδιαφόρησαν να βρουν λύση ενώ ήξεραν. Το ίδιο και οι πελάτες τους. Αδιαφόρησαν να κάνουν κάτι για να δωθεί λύση και έκαναν δεύτερη φορά μέσα σε έναν χρόνο, το ίδιο λάθος. Τι μας δείχνει αυτό; Ότι όλοι είναι εξαρτημένοι, τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο τους και φυσικά επειδή κανείς δεν είναι αυτάρκης, περιμένει λύσεις μόνο από το κράτος ενώ κάθεται στον καναπέ του και βλασφημάει την ώρα και την στιγμή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Κάτσε ρε συ, τι να κάνουμε δηλαδή ως καταναλωτές όταν υπάρχουν ανάγκες και όταν όλα είναι κλειστά? Όταν επίσης απαγορεύουν τα καταστήματα που είναι ανοικτά να πωλούν συγκεκριμένα είδη? Δεν υπάρχει άλλη επιλογή εκτός από online αγορών, τουλάχιστον μέχρι να λειτουργήσει το click away το οποίο δεν το προσφέρουν όλα τα καταστήματα.

Πάντως νομίζω στην πρώτη καραντίνα αν και όλοι ήταν λιγότερο προετοιμασμενοι δεν ήταν τόσο χάλια η κατάσταση. Κάτι δεν πάει καλά αυτήν τη φορά. Ίσως ήταν το black Friday, ότι είναι γιορτινή περίοδος, δεν ξέρω.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκρίνια ρε παιδιά! Πόσο εξαρτημένοι ειστε πια; Στην τελική βγείτε και ψωνίστε μόνοι σας αν δεν θέλετε να περιμένετε.

 

 

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

 

Ξέρεις δεν είναι μόνο δωράκια και ψώνια. Υπάρχει κόσμος όπως και εγώ που στέλνουμε τιμολόγια σε εταιρείες για να πληρωθούμε. Μήπως να πάω με το αμάξι ταξίδι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol: - συγγενης του φεσσα εισαι εσυ και κανεις ετσι;

https://www.documentonews.gr/article/o-kyriakos-dinei-maxes-gia-ton-fessa

μην μας κανεις μαθηματα,μεγαλωσαμε σε εποχες ταχυδρομου του χωριου με τις συνταξεις στην ουρα στο μπακαλικο,με δεμα να ερχεται μετα απο μηνες,με συστημενο για αθηνα να κανει βδομαδες κλπ,εκει θες να ξαναγυρισουμε;

Επαγγελματα απειρως πιο επικινδυνα απο ταχυμεταφορες-παραδοση φαγητου κατ'οικον υπαρχουν ξερεις κι αλλα και στην τελικη δεν τους εβαλαν με το ζορι να πανε εκει,αυτοι το διαλεξαν,δεν ειναι αστυνομικοι-στραιτωτικοι που τους διαταζουν να κανουν κατι που καμια φορα δεν ειναι και ''ανθρωπινο" ουτε και συμφωνουν.

Ο @blade_ με τις εταιριες τα εχει και την πολιτικη τους δεν εβρισε κανενα υπαλληλακο,το topic εδω ειναι για παραπονα αλλα και για ευχαριστα πχ σαν το δικο μου post πιο πανω,εαν εσυ τα βλεπεις ολα-παντα ροδινα τοτε σου συνιστω να καθαρισεις τα γυαλια σου.

 

μην ασχολεισαι αληθεια..προφανως και τρολαρει η εχει δικη του κουριερ.Το θεμα ειναι οτι αφηνουν οι μοντς τετοιες συμπεριφορες εδω μεσα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Και θα μου δώσεις εσύ μαθήματα από το Βόθροmento του Βλαξεβάνη. Τράβα από εδώ ρε Συριζοτρόλλ των 50cents :p

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σαφώς και οι εταιρείες κούριερ αδιαφόρησαν να βρουν λύση ενώ ήξεραν. Το ίδιο και οι πελάτες τους. Αδιαφόρησαν να κάνουν κάτι για να δωθεί λύση και έκαναν δεύτερη φορά μέσα σε έναν χρόνο, το ίδιο λάθος. Τι μας δείχνει αυτό; Ότι όλοι είναι εξαρτημένοι, τα θέλουν όλα έτοιμα στο πιάτο τους και φυσικά επειδή κανείς δεν είναι αυτάρκης, περιμένει λύσεις μόνο από το κράτος ενώ κάθεται στον καναπέ του και βλασφημάει την ώρα και την στιγμή.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

 

Δεν με ενδιαφέρει τι σχέση έχεις με τις εταιρείες courier! ΑΛΛΑ:

1.Είχαν ένα 5μηνο τουλάχιστον να βρουν λύσεις (προσωπικό, εκπαίδευση, χώρους κ.α.)

2.Όταν κάποιος πληρώνεται για κάποιες υπηρεσίες τότε οφείλει να τις εκτελεί ΑΛΛΙΩΣ ή πληρώνεται λιγότερο ή το κλείνει το μαγαζί (έτσι λειτουργεί η αγορά ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!)

3.2 φορές μου έχει έρθει δέμα από Αγγλία (Amazon) στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΣΕ 1 ΗΜΕΡΑ με express delivery (έδωσα 5€)!!!!Τετάρτη 13.30 η παραγγελία και Πέμπτη 13.00 ο courier έψαχνε να με βρει(η τελευταία παραγγελία)!!!Μέσα στο lockdown τώρα αντίστοιχη υπηρεσία έκανε 3 μέρες ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ!!!!!Για να σε "βοηθήσω".... η εταιρεία είναι η UPS και παρόμοια εμπειρία (ελάχιστα λίγο πιο αργή παράδοση) με DHL!!

4.Μέσω courier γίνονται πολλές δουλειές (εταιρείες κ.α.) και ταυτόχρονα οι ιδιώτες παραγγέλνουν και ήδη ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ!!!Ξέρεις τι είναι αυτό;Ξέρεις τι είναι να παραγγέλνεις κάτι που έχει να κάνει με την υγεία σου γιατί δεν το βρίσκεις αλλιώς και να μετράς τις μέρες; Πριν μιλήσεις πρόσεχε και σκέψου καλά τι λες και ποιους προσβάλλεις γιατί αυτά που λες δεν υπάρχουν!

 

Υ.Γ.: Το ότι ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΗ................στο πώς θα λειτουργήσει μια ΑΛΛΗ επιχείρηση;;;Μα καλά....αυτά τα σκέφτεσαι και τα γράφεις;;;;Κι επειδή τα ισοπεδώνεις όλα.........άρα με την λογική σου θα το πάω κι εγώ......ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΚΑΤΙ (ότι γουστάρω παρήγγειλα!!!), ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑ, ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ ΑΡΑ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ!ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ!Αν δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις κλείσε το μαγαζί ή κόψε τιμές και ενημέρωσε με για το πότε θα έρθει!ΟΧΙ απλά να περιμένω και ο Θεός βοηθός!!!

 

Υ.Γ. 2: Αυτά στα γράφει ένας εργαζόμενος (άρα είμαι στην αγορά εργασίας ενεργός πολλά χρόνια και έχω κάποια εμπειρία για το πώς λειτουργούν τα πράγματα....) και ταυτόχρονα κάνω Online αγορές εξωτερικού και εσωτερικού από το 2007!!!!!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και απλά να συμπληρώσω και την χασουρα των καταστημάτων που όχι μόνο επιστρέφονται τα προϊόντα τους επειδή ο πελάτης βαρέθηκε να περιμένει, χρεώνονται και αυτό το πήγαινε έλα χωρίς να φταίνε....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για να γλυτωσω όλα αυτά,άυτο το διάστημα που είναι δύσκολα τα πραγματα για όλους,ψώνισα διαδυκτιακά μόνο από e-shop.πηγαινα και τα έπαιρνα εγώ χωρίς πολύ ταλαιπωρία

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια σκ@τα, μπορεί και χειρότερα.

 

Από 3/12 ακόμα περιμένω. 2 φορές έχουν επιβεβαιώσει ότι τα προϊόντα είναι διαθέσιμα στην αποθήκη και απλώς περιμένουν σειρά να αποσταλούν γιατί είναι κύριοι και τηρούν τη σειρά.

 

Άλλη παραγγελία μου από τις 10/12 παραδόθηκε αλλά κι αυτή με καθυστέρηση σημαντική. Οπότε μούφα η σειρά. Έχουν χάσει απλώς τον έλεγχο.

 

Και ο μόνος λόγος που το επέλεξα ήταν γιατί δεν ήθελα να μπλέξω με κούριερ...

 

Δεν πειράζει, βγαίνουν συμπεράσματα, πολλές επιλογές έχουν ήδη καταργηθεί ακόμα κι όταν ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα.

Από εξωτερικό, αποστολή με GLS EU Ταχυμεταφορές:blink::

Screenshot-2020-12-18-16-51-32-716-com-android-chrome.jpg

Και ακόμη έχει ψωμί.. Στην Ελλάδα συνεργάζεται με acs courier:!:, λέτε να προλάβω το 2021;

Για να απαντήσω στα δικά μου..

 

GLS EU εταιρεία, μεταφορές εντός Ε.Ε., εντυπώσεις:

Χάλια μαύρα, κυριολεκτικά, 4 ημέρες από Ισπανία για Ουγγαρία (κεντρικά), χαμένο δέμα (μήνυμα could not be delivered), μετά πολλών email και μηνυμάτων στο Facebook προωθήθηκε Βουλγαρία από οπου έφυγε 18/12, εμφάνισε acs tracking number 1-2 μέρες μετά, 23/12 άφιξη Θεσσαλονίκη (από τότε λειτουργεί και το acs number), και παραλαβή σήμερα στην επαρχία... Η acs, παρά τα 1000 προβλήματα αυτόν τον καιρό, έβαλε τα γυαλιά στην GLS...

 

Τα αναφέρω για να υπάρχει σχετικό θέμα για αυτήν την εταιρία (gls) και τις μεταφορές εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης. Μακριά από GLS!!!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω κι εγώ τη μέχρι τώρα εμπειρία με gls. Bangood Eu priority line από HK. Έφυγε από εκεί 9/12. 18/12 έφτασε Βέλγιο. 21/12 Γερμανία. 23/12 Ρουμανία και την ίδια μέρα το απόγευμα ήταν Βουλγαρία. Σήμερα 24/12 έφυγε απο Θεσσαλονίκη για Αθήνα.

 

Σε εμένα ήταν κάπως λογικοί οι χρόνοι εντός Ευρώπης, ειδικά τέτοια εποχή.3f47441095bd8fb1e7fc0f4383c91b84.jpg

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και θα μου δώσεις εσύ μαθήματα από το Βόθροmento του Βλαξεβάνη. Τράβα από εδώ ρε Συριζοτρόλλ των 50cents :p

 

Τοσο ξερεις ρε κακομοιρε νεοπα του ιντερνετ να κρινεις τους ανθρωπους,τοσο λες.

Σου πηρε ο μπαμπας σου ενα pc και νομιζεις πισω απο ενα πληκτρολογιο μπορεις να κρινεις τους παντες,οταν εγω δουλεψα κουριερ και ειδα πως ειναι η ολη διαδικασια εσυ ακομη ησουν με την σαλιαρα και περιμενες το ''μαμ" ασε που τωρα στην δουλεια μου βλεπω σχεδον ΚΑΘΕ εταιρια κουριερ που υπαρχει στο λεκανοπεδιο Αττικης και μπορω να κρινω απο οτι βλεπω συν οτι ακουω απο τους πελατες τους.

 

......................................

 

Κυριοι μετα την ενοχλητικη αυτη διακοπη ας γυρισουμε στο θεμα μας.

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 20-12-2020 11:04 ******- ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ***** - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ 21-12-2020 17:01 ***** - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 21-12-2020 19:12 ***** - ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 22-12-2020 12:19 Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 24-12-2020 10:49 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ 24-12-2020 12:49 Κ.Δ. ΔΕΜΑΤΩΝ ΑΘΗΝΑΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-12-2020 17:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Βαση των Ελτα Courier που ειναι το δεμα; Ως και σημερα 28/12, καθ'οδον θα μου πειτε, αμ ελα ομως που σημερα το πρωϊ με πηραν τηλεφωνο πως παρελαβαν (!) κι εγω νομιζα πως θα εφτανε απο τεταρτη περιπου,ναι μπραβο που το πηγαν κανονικα αλλα πολυ ωραια ενημερωση συστηματος εχουν εκει, μιλαμε για Hi-Tech καταστασεις.

Σπασε πλακα να πεταχτει τωρα κανενας κουραμπιες και να μας πει να μην γκρινιαζουμε και πως θα μπορουσα να περιμενω καμποσο καιρο κλπ παπατζες (συσκευη για ηλικιωμενους πηρα για τους γονεις μου που δεν υπαρχει καν στον νομο εκει).

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Δέμα από Bangood:

 

24/12/2020 15:51:19 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΟΛΕΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ GLSS

 

Η τελευταία ενημέρωση της ACS. Δεν μπορώ να επικοινωνήσω πουθενά. Στο τηλέφωνο λέει προωθείται στο κατάστημα (Αθήνα). Σε Facebook και email δεν απαντάνε. Τι μπορώ να κάνω πέρα από το προφανές (να περιμένω)?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...