Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος σε αυτη τη πλατφόρμα και γενικα στο κάπνισμα αλλα εχω δοκιμάσει τα Marlboro και chamel μεντα και ηταν κομπλε αλλα μου είπαν κάτι φίλοι μου οτι υπάρχουν και άλλες γεύσεις και κύριος τα lucky strike εχουν πολλές αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω είμαι από την Αθήνα και στα περίπτερα αλλα και στο παντοπωλείο στον Πειραιά δεν έχουν και ήθελα να μου πείτε που μπορω να παω για να βρω να στείλετε οδο η κάτι να παω να βρω

Ευχαριστώ

 

Μμμ lucky strike με διάφορες γεύσεις πρώτη φορά τα ακούω. Νομίζω πως υπάρχουν μόνο στο εξωτερικό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανένας την καινούργια κασετίνα του καρελια? ( karelia bright )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος σε αυτη τη πλατφόρμα και γενικα στο κάπνισμα αλλα εχω δοκιμάσει τα Marlboro και chamel μεντα και ηταν κομπλε αλλα μου είπαν κάτι φίλοι μου οτι υπάρχουν και άλλες γεύσεις και κύριος τα lucky strike εχουν πολλές αλλα δεν ξερω που μπορω να βρω είμαι από την Αθήνα και στα περίπτερα αλλα και στο παντοπωλείο στον Πειραιά δεν έχουν και ήθελα να μου πείτε που μπορω να παω για να βρω να στείλετε οδο η κάτι να παω να βρω

Ευχαριστώ

 

Έκανα Lucky Strike με μέντα (το μαύρο πακέτο) αρκετά γιατί είχα ψιλοβαρεθεί την καπνική γεύση γενικά. Το έβρισκα αρκετά συχνά σε περίπτερα.

 

Στο εξωτερικό, συγκεκριμένα Μαδρίτη, είχα βρει Lucky Strike μέντα λεμόνι, πριν ένα εξάμηνο και το άλλο που με κράτησε πολύ και είχε απίστευτη ποιότητα ήταν το Lucky Strike μέντα και δυόσμος, που είχε μέσα το φιλτράκι δύο μπίλιες και έσπαγες μία αναλόγως τι γεύση ήθελες. Αλλά μου είχε πει ο καταστηματάρχης θα τα απαγορέψει η ισπανική κυβέρνηση σύντομα γιατί θεωρούν ότι προσελκύουν άτομα στον εθισμό του τσιγάρου πιο εύκολα.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να αγοράσεις φιλτράκια με γεύση μέντα, έχω βρει τα Swan τα πράσινα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχει καπνισει κανεις τον καπνο ''PUEBLO'' ;

Ρωταω γιατι διαβασα καπου για λιγοτερα χημικα στον συγκεκριμενο καπνο και πηρα το πρωτο πακετο. Υπαρχει σε μπεζ και blue, πηρα το blue σαν πιο ελαφρυ για αρχη.

Εχω σχεδον δυο χρονια περιπου που καπνιζω pueblo το μπεζ πακετο.

Τελειος ειναι μου αρεσει απο την πρωτη μερα και δυσκολα θα τον αλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι καπνιστης.μπορει να κανω κανα πουρο τον χρονο σε παρεα και σχετικη μαζωξη ανδρων που δεν τραβαω μεσα η' κανα kohiba πουρακια που ειναι τα μονα που που κατεβαζω καπνο.τωρα σαν παθητικος φιλων και συγγενων μου αρεσε ο καπνος απο τα πουρακια μαρλμπορο αλλα περισοτερο απο τα παλ-μαλ μπλε καιμκοκκινα.δοκιμασα ομως και σαν γευση ηταν οπως τα αλλα ασχημη δλδ.

 

μου κανει εντυπωση που δεν μιλαει κανεις για το iqos την νεα εφευρεση καπνου.την δοκιμασε ο ανηψιος μου και σαν παθητικος δεν βγαζει μυρωδια και καπνο.

 

βασικα αν καπνισω αυτα τα 2 που ειπα θα το κανω για απολαυση.το συνεχες καπνισμα ,να ξερεις οτι κανεις κακο στον ευατο σου δεν το καταλαβαινω.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καλησπερα καπνιζω εδω και εναν χρονο αλλα εχω μεγαλο κολλημα με τα πουρακια δεν μπορω πλεον τα ταιγαρα εχω φαει κολλημα με πουρακια και συγκεκριμενα με τα delph χρυσο,ξερει κανεις αν ειναι κακη ποιοτητα; 1€ τα 10 πανε και αν μπορειτε να μενπειτε τον σωστο τροπο που καπνιζεται ενα πουρακι
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας καπνιζω μια στο τόσο και λέω να το γυρίσω σε πουρακια. Δεν έχω θέμα να κάνουν και 30 ευρώ η 20αδα αλλά μέχρι εκεί. Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι ποιοτικό και ίσως αρωματικό κχ βανίλια. Θέλω να πάρω τα meharis sweet orient τα χει δοκιμάσει κανείς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα καπνιζω εδω και εναν χρονο αλλα εχω μεγαλο κολλημα με τα πουρακια δεν μπορω πλεον τα ταιγαρα εχω φαει κολλημα με πουρακια και συγκεκριμενα με τα delph χρυσο,ξερει κανεις αν ειναι κακη ποιοτητα; 1€ τα 10 πανε και αν μπορειτε να μενπειτε τον σωστο τροπο που καπνιζεται ενα πουρακι

 

Marlboro leaf 2ευρω η 10αδα ωραια πουρακια

Edited by Geor7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας καπνιζω μια στο τόσο και λέω να το γυρίσω σε πουρακια. Δεν έχω θέμα να κάνουν και 30 ευρώ η 20αδα αλλά μέχρι εκεί. Αν έχετε να μου προτείνετε κάτι ποιοτικό και ίσως αρωματικό κχ βανίλια. Θέλω να πάρω τα meharis sweet orient τα χει δοκιμάσει κανείς?

 

Αν κανεις πουρακια, κανε κατι σοβαρο να κατεβενει ο καπνος κατω να απολαμβανεις καφε και ποτο.

 

Montecristo Open Club 20s δεν ειναι τοσο βαρυ.

Montecristo Club 20s ωραιο πουρακι.

Cohiba Mini 20s σταθερη αξια.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις πουρακια, κανε κατι σοβαρο να κατεβενει ο καπνος κατω να απολαμβανεις καφε και ποτο.

 

Montecristo Open Club 20s δεν ειναι τοσο βαρυ.

Montecristo Club 20s ωραιο πουρακι.

Cohiba Mini 20s σταθερη αξια.

 

Nα σαι καλά φίλε μου σε ευχαριστώ. Ξέρεις αν αυτά τα πουλάνε σε κάνα ψιλικατζίδικο η περιπτερο η μόνο σε καπνικα είδη γιατί λόγω καραντίνας δύσκολα θα βρω κοντά μου καπνικα είδη. Γενικότερα τώρα θέλω μια λύση περιπτέρου

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλά φίλε μου σε ευχαριστώ. Ξέρεις αν αυτά τα πουλάνε σε κάνα ψιλικατζίδικο η περιπτερο η μόνο σε καπνικα είδη γιατί λόγω καραντίνας δύσκολα θα βρω κοντά μου καπνικα είδη. Γενικότερα τώρα θέλω μια λύση περιπτέρου

 

Σε κλασσικο περιπτερο δυσκολα να τα βρεις, σε περιπτερο που πουλαει κατα κυριο λογο τσιγαρα κατα πασα πιθανοτητα θα βρεις. Παντως ναι, γενικα αν ψαξεις σε περιπτερα ενα cohiba καπου θα βρεις. Και το ασπρο το πακετο αμα βρεις δοκιμασε το.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

σε μια προταση εγραψες τα καλυτερα πουρακια.ειχα δοκιμασει και ενα ολλανδικο =μαρκα που ηταν καλα αλλα δεν θυμαμαι παει καιρος πια ηταν.

τα κοχιμπα οταν τα εκανα ,κατι παραξενο: τα ρουχα μου δεν μυριζαν τιποτα.ουτε το στομα μου.προσπαθουσα να μυρισω καπνο αλλα τιποτα.ειπα ειναι απο την πρωτη εντυπωση,αλλα και την επομενη μερα που ξυπνησα δεν μυριζε καθολου καπνα.η δε γευση που αφηνουν ειναι το κατι αλλο και δεν ειναι και βαρια.δεν ειναι σαν τα πουρα που σε ζαλιζουν.ιδανικα για ενα ποτοη' καφε οπως ειπωθηκε.εξαιρετικα.και να φανταστεις οτι δεν ειμαι καπνιστης.αλλα οταν θελω να καπνισω κατι μονο πουρακια γιατι μονο αυτα ειναι απολαυση!

τωρα τα καταστηματα με καπνο ειναι κλειστα αλλα μπορεις ονλαιν.αν ανοιξουν εχει ειδικα καταστηματα αλλα και το χοντος εχει ειδικη γωνια με πουρα και ειδη καπνισμου.τα διατηρει μεσα σε αφυγραντηρες.

σε περιπτερο σιγουρα θα βρεις κοχιμπα.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ,ηθελα να ρωτησω,εγω που δεν καπνιζω συχνα,μπορει ενα την εβδομαδα,αν παρω ενα πακετο 20΄ς και το ανοιξω,μεσα σε ποσο διαστημα πρεπει να τα καταναλωσω πριν ξεραθουν ?
Link to comment
Share on other sites

Και έξι μήνες και ένα χρόνο να μείνουν σε δροσερό χώρο ή σε ντουλάπι δεν παθαίνουν τίποτα.

Αρκεί να είναι φρέσκα.

Link to comment
Share on other sites

σε μια προταση εγραψες τα καλυτερα πουρακια.ειχα δοκιμασει και ενα ολλανδικο =μαρκα που ηταν καλα αλλα δεν θυμαμαι παει καιρος πια ηταν.

τα κοχιμπα οταν τα εκανα ,κατι παραξενο: τα ρουχα μου δεν μυριζαν τιποτα.ουτε το στομα μου.προσπαθουσα να μυρισω καπνο αλλα τιποτα.ειπα ειναι απο την πρωτη εντυπωση,αλλα και την επομενη μερα που ξυπνησα δεν μυριζε καθολου καπνα.η δε γευση που αφηνουν ειναι το κατι αλλο και δεν ειναι και βαρια.δεν ειναι σαν τα πουρα που σε ζαλιζουν.ιδανικα για ενα ποτοη' καφε οπως ειπωθηκε.εξαιρετικα.και να φανταστεις οτι δεν ειμαι καπνιστης.αλλα οταν θελω να καπνισω κατι μονο πουρακια γιατι μονο αυτα ειναι απολαυση!

τωρα τα καταστηματα με καπνο ειναι κλειστα αλλα μπορεις ονλαιν.αν ανοιξουν εχει ειδικα καταστηματα αλλα και το χοντος εχει ειδικη γωνια με πουρα και ειδη καπνισμου.τα διατηρει μεσα σε αφυγραντηρες.

σε περιπτερο σιγουρα θα βρεις κοχιμπα.

 

Επίσης τα davidoff mini cigarillos gold έχω ακούσει είναι πολύ καλά. Ναι εχεις δίκιο στο hondo όντως εχει τώρα τκ θυμήθηκα

Link to comment
Share on other sites

σε μια προταση εγραψες τα καλυτερα πουρακια.ειχα δοκιμασει και ενα ολλανδικο =μαρκα που ηταν καλα αλλα δεν θυμαμαι παει καιρος πια ηταν.

τα κοχιμπα οταν τα εκανα ,κατι παραξενο: τα ρουχα μου δεν μυριζαν τιποτα.ουτε το στομα μου.προσπαθουσα να μυρισω καπνο αλλα τιποτα.ειπα ειναι απο την πρωτη εντυπωση,αλλα και την επομενη μερα που ξυπνησα δεν μυριζε καθολου καπνα.η δε γευση που αφηνουν ειναι το κατι αλλο και δεν ειναι και βαρια.δεν ειναι σαν τα πουρα που σε ζαλιζουν.ιδανικα για ενα ποτοη' καφε οπως ειπωθηκε.εξαιρετικα.και να φανταστεις οτι δεν ειμαι καπνιστης.αλλα οταν θελω να καπνισω κατι μονο πουρακια γιατι μονο αυτα ειναι απολαυση!

τωρα τα καταστηματα με καπνο ειναι κλειστα αλλα μπορεις ονλαιν.αν ανοιξουν εχει ειδικα καταστηματα αλλα και το χοντος εχει ειδικη γωνια με πουρα και ειδη καπνισμου.τα διατηρει μεσα σε αφυγραντηρες.

σε περιπτερο σιγουρα θα βρεις κοχιμπα.

 

Επίσης τα davidoff mini cigarillos gold έχω ακούσει είναι πολύ καλά. Ναι εχεις δίκιο στο hondo όντως εχει τώρα τκ θυμήθηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα, μπορεί να μου πει κάποιος την διαφορά ανάμεσα στα Pall Mall Cigarillos μπλε και στα κόκκινα;

Επίσης, ψάχνω πουράκια montecristo στην μεταλλικη κασετινα και δεν τα βρίσκω με τίποτα. Γενικά ψάχνω πουρακια σε τέτοια οικονομική τιμή, οποιαδήποτε προταση καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα τα cigarillos έκαναν την εμφάνιση τους σε όλα τα σήματα γιατί έχουν άλλη φορολόγηση. Κατά συνέπεια φθηνότερα προϊόντα για τον καπνιστή. Μέχρι να προσθέσουν και εκεί φόρους. Όπως έκαναν και στον καπνό για τα στριφτά. Τώρα από γεύσεις δεν ξέρω αφού είμαι πρώην.καπνιστήςκαι έχω μείνει στην εποχή του More και του Castello.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάποιος που να ξέρει από πού μπορώ να αγοράσω φυτικά τσιγάρα (είναι τα τσιγάρα που χρησιμοποιούνται στις ταινίες)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

μπορείτε να μου προτείνεται κάποια cigarillos για περιστασιακό κάπνισμα????

Δεν είμαι καπνιστής, άντε να κάνω ένα το βράδι στο μπαλκόνι όταν έχουν κοιμηθεί τα παιδιά ή άμα πάω για κανά ποτάκι (στριφτό Old Holborn λευκό)...

Μου αρέσουν τα ελαφριά "πουράκια"... χτες έκανε ένα camel blue cigarillos και τρελάθηκα όταν έμαθα ότι το πακέτο κοστίζει μόνο 1,50€...

Και με τη λογική ότι ο καπνός θα μου ξεραθεί ενώ το πουράκι αντέχει περισσότερο....

Είδα ότι υπάρχουν πολλές μάρκες σε αυτή τη κατηγορία και ξαφνιάστηκα...

Τι μου προτείνεται???

ΤΙΑ

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω γνώμες και σύγκριση:

 

1) Pall Mall Cigarillos

2) L&M Cigarillos

3) Camel Cigarillos

4) Marlboro Leaf

 

Εχω κανει τα 1 και 2 και μου φαίνεται ότι το πρωτο έχει λίγο καλυτερη γευση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα camel και είναι αρκετά πιο βαριά από τα 2 πρωτα και πιο πολυ γευση και μυρωδιά τσιγάρου έχει. Θυμάμαι όταν κάπνιζα τα κανονικά camel τσιγάρα πριν πολλα χρονια και την εποχή που άλλαξε η γεύση και όσους ήξερα είχαν απογοητευτεί. Γενικά μια απογοήτευση η camel...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

#Γεια σας εδω και 2 χροννια εκανα τον καπνο https://greektobacco.gr/shop/wolfway-kapnos-strifou-medousa-150g/ αλλα για καποιο λογο εχει σταματησει η παραγωγη..

 

εχω δοκιμασει και αλλους καπνους οπως oldhoborn,, τους καπνους που πουλανε στα περιπτερα αλλα δεν με εχουν τρελανει τοσο πολυ σε σχεση με τον καπνο που αγοραζα απο το greektobacco.gr/

 

εκανα τον καπνο.http://cigaretteloversreviews.blogspot.com/2017/11/wolfway-medusa.html?zx=9e73676d880eff25

 

το ερωτημα μου που μπορω να βρω σπανιους; καπνους περα απο αυτους που πουλανε στα περιπτερα?

 

Υπαρχουν μαγαζια στην ελλαδα που εχουν ειδη καπνου? η και απο εξωτερικο? που πουλανε ποικιλιες καπνου περα απο τους καπνους του εμποριου?

 

Περα απο αυτο αν υπαρχουν ειδικα forums για ποικιλιες καπνων για reviews κτλ?

 

Αν μπορειτε να με κατατοπισετε σας παρακαλω?/.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Camel Blue 20άρι σκληρό βρίσκετε πουθενά; Το τελευταίο διάστημα βρίσκω μόνο πακέτο με 23 τσιγάρα και η γεύση είναι επιεικως άθλια σε σχέση με αυτή που είχε στο 20αρι πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...