Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Eφόσον ανοίξατε θέμα που αφορά το άτμισμα, η συζήτηση γι αυτό θα συνεχιστεί πλέον εκεί :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6976017#post6976017
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμαθε ακουσε ειδε καποιος κατι σχετικα με αυτο ??

http://www.ka-business.gr/pages/innovation/13179/to-www-ka-business-gr-sas-paroysiazei

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμαθε ακουσε ειδε καποιος κατι σχετικα με αυτο ??

http://www.ka-business.gr/pages/innovation/13179/to-www-ka-business-gr-sas-paroysiazei

Μακρια και αγαπημένοι. :D

Δεν έχει καμία σχέση με το αρμισμα και δεν ξέρω αν μπορεί να καλύψει κάποιον που ατμιζει.

Προσωπικά δεν θέλω να ατμισω τσιγάρο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι καλύτερος ο Drum blonde η ο λευκός, πόσο κάνουν τα 15g και με τι χαρτάκια κ φιλτρακια ταιριάζει ☺
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεραα..!! ειμαι σχετικα νεα καπνιστρια κ θα θελα να μαθω μαρκες slim τσιγαρων ...ξεκινησα με silk cut μωβ slim !! καποια αλλη μαρκα που να ναι σε αυτο το στυλ?! οχι πιο βαρια δλδ...και τι τιμη εχουν...τα davidoff gold η τα classic slims ειναι παρομοια? η δν εχουν τν ιδια ποιοτητα καπνου? ευχαριστω εκ των προτερων....:):) Edited by vpn
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ως καπνιστής Camel εδω και χρονια(σκληρό,μαλακό και Natural το καφέ),αποφάσισα να το γυρίσω σε καπνό Camel ο οποίος ειναι ο μόνος που μου αρεσει...αλλα επειδή καπνό δεν κάνω πολυ και μετα απο 2-3 μέρες αλλάζει ΤΕΛΕΙΩΣ η γεύση προς το χειρότερο μιας και ξεραίνεται(δεν το έχω ακούσει για κανέναν αλλο καπνό οτι αλλάζει η γεύση τόσο πολύ),θα ήθελα την γνώμη σας αν υπάρχει κάποιος καπνός που να πλησιάζει έστω και λίγο τον Καμελ..
Link to comment
Share on other sites

Αν πάει να ξεραθεί βάλε μια φλούδα πορτοκάλι ή άλλο φρούτο για 1-2 ώρες(κρατάς κλειστό τον καπνό) . Όταν είναι αρκετά υγρός για τα γούστα σου την βγάζεις. Μην το αφήσεις πολύ αλλιώς θα γίνει λάσπη.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει περίπτωση να δηλητηριαστείς αν καταπιείς τον καπνό του τσιγάρου; Γιατί το πρωί όπως έκανα το τσιγάρο μου κατάπια τον καπνό μάλλον και ανησυχώ.

Edit: Μιλάω για τον εισπνεόμενο καπνό και όχι σε στερεή μορφή.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει περίπτωση να δηλητηριαστείς αν καταπιείς τον καπνό του τσιγάρου; Γιατί το πρωί όπως έκανα το τσιγάρο μου κατάπια τον καπνό μάλλον και ανησυχώ.

Edit: Μιλάω για τον εισπνεόμενο καπνό και όχι σε στερεή μορφή.

 

Μόλις έμαθες να καπνίζεις! Όσο πας θα θες να καταπίνεις και περισσότερη κάπνα. Στην αρχή θα νοιώθεις έτσι μια ψευτοδηλητηρίαση, μια εφίδρωση, και μια ζαλάδα αλλά μετά θα σου αρέσει όλο και πιο πολύ.

Καλά τα πας!

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν πάει να ξεραθεί βάλε μια φλούδα πορτοκάλι ή άλλο φρούτο για 1-2 ώρες(κρατάς κλειστό τον καπνό) . Όταν είναι αρκετά υγρός για τα γούστα σου την βγάζεις. Μην το αφήσεις πολύ αλλιώς θα γίνει λάσπη.

 

Tapatalked

 

Ευχαριστώ.. Και μια ερώτηση ακόμα . ξέρει κανείς αν Υπαρχει διαφορά στην γεύση μεταξύ του καμελ κανονικού(πακέτο) με το καμελ 100σταρι?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι αέρας κοπανιστός. Αν επιμένεις​ δες λίγο Winston ελαφρά και αν καί αυτά σου φαίνονται βαριά πάρε cortina. Επίσης και philip morris σε χαμηλή περιεκτικότητα σε πίσσα και νικοτίνη.

Αυτά τα λέω ως πρώην καπνιστής. Οι γεύσεις μπορεί να έχουν αλλάξει και συνήθως πάνε προς το χειρότερο λόγω των αντικαπνιστικών μέτρων.

Link to comment
Share on other sites

Τα μαρλμπορο lights λένε τίποτα?

 

Δεν υπάρχουν πια lights για τους παραπάνω λόγους.

Ο διαχωρισμός γίνεται με το χρώμα στα πακέτα όσο από αυτό έχει απομείνει με τα νέκροτάμπελα που έχουν βάλει όσο και από την

περιεκτικότητα σε πίσσα και νικοτίνη.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει στα 4,5 ευρώ περίπου και είναι στα βαριά τσιγάρα. Υπάρχει και η πιο ελαφριά.

Πριν γεμίσουν ολοκληρωτικά τα πακέτα σε προειδοποιήσεις υγείας.

 

George_Karelias.jpg

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από καπνό ελαφρύ/άσπρο υπάρχουν άλλοι πλην drum/καρελια/oldhoburn;

 

ο καπνός drum absolute είναι λίγο πιο βαρύς από τον άσπρο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Από καπνό ελαφρύ/άσπρο υπάρχουν άλλοι πλην drum/καρελια/oldhoburn;

Προσωπικά καπνίζω τον Oriental Mist, είναι από την καπνοβιομηχανία Καρέλια, αλλά δεν έχει σχέση με τα λοιπά χαρμάνια της(που σε εμένα δεν αρέσουν με εξαιρεση το μπλε,που είναι όμως βαρύ) . Ο Ο.Μ. είναι φτιαγμένος 100% με Ελληνικά καπνά,απαλά και χωρίς πρόσθετα και αρώματα. http://www.montecristo-shop.gr/images/3107.jpg

Ενας άλλος καλός ελαφρύς αλλά σπάνιος είναι ο λευκός Επος, της μικροκαπνοβιομηχανιας Wolfway eposlefkos-800x800.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...