Jump to content

[S60 3rd Edition] Route 66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κατέβασα το έστεισα σε Ν73 αλλά όταν το τρέχω πάνω που ανοίγει μια οθόνη με infos κλείνει αυτόματα. Please help.

 

Η πετυχημενη διαδικασια που ακολουθησα, ειναι η εξης:

1. Κατεβασμα των αρχειων (+χαρτης Αθηνας)

2. Αποσυμπιεση ολων των αρχειων.

3. Εγκατασταση του sis αρχειου στην συσκευη.

4. Μεταφορα του χαρτη Αθηνας στο apps\ROUTE66\maps

5. Μεταφορα του φακελου ROUTE66 στο Ε:\system\apps της καρτας.

6. Εγγραφη του προγραμματος με οποιαδηποτε 16 αλφαριθμητικα στοιχεια :ninja:

7. Ανιχνευση & Συνδεση του gps .

8. Enjoy! και καλη περιηγηση στους δρομους :)

 

**Η διαδικασια θελει card reader**

 

Καλη Επιτυχια! ;)

 

Ολα καλα και με το Ν73 :happy:

http://img172.imageshack.us/img172/6364/screenshot0012cr9.th.jpg http://img172.imageshack.us/img172/442/screenshot0013vl9.th.jpg http://img172.imageshack.us/img172/9981/screenshot0014ag4.th.jpg http://img172.imageshack.us/img172/3574/screenshot0015gl0.th.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 923
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα !

 

Μηπως γνωριζει καποιος πως μπωρει να μπει το route66 η το tomtom ?

εκανα τις ενεργειες ως περιγραφονται σε αλλο post για το route66 αλλα δεν δεχεται να εγκατασταθει !!!!! Γραφει δεν ειναι συμβατη η εκδοση ! ενω ειναι αυτη που υπαρχει στο post !!!!

Το tomtom εγκαταστιθεται αλλα κολαει στην οθονη εισαγωγης με την υδρογειο να γυρνα και τιποτα περισοτερο !!!!!

Μηπως καποιος μου δωσει Help ????

 

Ευχαριστω ...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οσον αφορα το TomTom κι εμενα κανει ακριβως το ιδιο.

Το Route66 εχω καταφερει να το εγκαταστησω αλλα δεν ξεκιναει και μου πεταει μυνημα οτι καποια Resource files are missing.Please re-install application.

Εχω αντιγραψει το καταλογο system χύμα στο Phone Memory/Data/..

Μηπως δεν πρεπει να ειναι εκει?Δεν εχω καποια miniSD καρτουλα ακομα αλλα εχω ηδη παραγγειλει μια. Μηπως πρεπει να μπει εκει?

 

Κανω attach το Route66(+Athens map) που εχω εγκαταστησει μηπως μπορεσει να βρει καποιος λυση....

 

p.s. Αν καποιος ενδιαφερεται για το TomTom να μου το πει να το κανει upload αν και ουσιαστικα απλα βλεπεις μια υδρογειο να γυριζει χωρις να γινεται τιποτα...

p.s.2. Χρειαζεται καποιο εξωτερικο GPS gadgetaki ή βρισκει καποιες ρυθμισεις μονο του?

 

Ευχαριστω.

 

link:

http://rapidshare.com/files/1676943/mobile7.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οσον αφορα το TomTom κι εμενα κανει ακριβως το ιδιο.

Το Route66 εχω καταφερει να το εγκαταστησω αλλα δεν ξεκιναει και μου πεταει μυνημα οτι καποια Resource files are missing.Please re-install application.

Εχω αντιγραψει το καταλογο system χύμα στο Phone Memory/Data/..

Μηπως δεν πρεπει να ειναι εκει?Δεν εχω καποια miniSD καρτουλα ακομα αλλα εχω ηδη παραγγειλει μια. Μηπως πρεπει να μπει εκει?

 

Κανω attach το Route66(+Athens map) που εχω εγκαταστησει μηπως μπορεσει να βρει καποιος λυση....

 

p.s. Αν καποιος ενδιαφερεται για το TomTom να μου το πει να το κανει upload αν και ουσιαστικα απλα βλεπεις μια υδρογειο να γυριζει χωρις να γινεται τιποτα...

p.s.2. Χρειαζεται καποιο εξωτερικο GPS gadgetaki ή βρισκει καποιες ρυθμισεις μονο του?

 

Ευχαριστω.

 

link:

http://rapidshare.com/files/1676943/mobile7.zip.html

 

 

Κάνεις εγκατάσταση το αρχείο .sis και στο system/apps του τηλεφώνου(αφού δεν έχεις κάρτα μνήμης) βάζεις τον φάκελο Route66.Μετά αντέγραψε και τον χάρτη στον φάκελο maps.

Καλύτερα όμως να πάρεις μια κάρτα μνήμης.Έχουν φθηνήνει πολύ.Θα κάνεις την δουλειά σου πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγκατάσταση το αρχείο .sis και στο system/apps του τηλεφώνου(αφού δεν έχεις κάρτα μνήμης) βάζεις τον φάκελο Route66.Μετά αντέγραψε και τον χάρτη στον φάκελο maps.

Καλύτερα όμως να πάρεις μια κάρτα μνήμης.Έχουν φθηνήνει πολύ.Θα κάνεις την δουλειά σου πολύ καλύτερα.

 

Φιλε μου , τα εκανα ολα αυτα που λες και με card reader , αλλα αυτο επιμενει να μην θελει να τρεξει , βγαζει μυνημα οτι λειπουν καποια files !!!

 

Καποιος για περετερο βοηθεια ?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

δεν υπάρχει system/apps στο τηλεφωνο πουθενα (εκτος κι αν ειναι καπου που δεν εχω δει)! Το συνδεω στο USB καλωδιο, μπαινω απο τον explorer των windows και τα πρωτα τρια πραγματα που βλεπω ειναι :

1) Phone Memory ( C: )

2) Contacts

3) Messages

 

Απο κει και περα μεσα στο phone memory δεν υπαρχει πουθενα κανενα τετοιο directory(επομενα directories ειναι τα Data και ενα αρχειο preInstalledAppsCache.dat). Αν παλι το δημιουργησω και τα αντιγραψω μεσα, δεν δουλευει...

 

What am I missing here????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναλέω πως είναι καλύτερα να κάνετε την εγκατάσταση σε κάρτα μνήμης χρησιμοποιώντας card reader.Είναι πολύ πιο εύκολο και πολύ πιο γρήγορο.

Αποσυμπίεση τα 9 .rar.Θα σας βγάλει 2 φακέλους.Ο ένας λέγεται c...k και ο άλλο mmc.Το αρχείο που βρίσκεται στον πρώτο φάκελο το κάνετε εγκατάσταση και τον φάκελο Route66 που βρίσκεται στον φάκελο mmc αντιγραφή στο E:/system/apps.Βάζεται και τον χάρτη και όλα εντάξει.

 

Υ.Γ.Για να δεί ο card reader το system της κάρτας μνήμης πατήστε πάνω στην γραμμή εργαλείων Επιλογές/Εμφάνιση φακέλων και βάλτε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι.

Link to comment
Share on other sites

για να κάνετε setup το route 66 δεν χρειαζεται να εχετε card reader γίνεται το ιδιο ευκολα και με το καλωδιο!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.Για να δεί ο card reader το system της κάρτας μνήμης πατήστε πάνω στην γραμμή εργαλείων Επιλογές/Εμφάνιση φακέλων και βάλτε να φαίνονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι.

 

Οτι και να εκανα δεν μπορω να δω με τιποτα αυτον τον φακελο! (system)

Εχω το ιδιο προβλημα με τα παιδια :(

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να εκανα δεν μπορω να δω με τιποτα αυτον τον φακελο! (system)

Εχω το ιδιο προβλημα με τα παιδια :(

 

Τον φακελο θα τον δειτε με το προγραμμα SYSEXPLORER

 

Τον φακελο θα τον δειτε με το προγραμμα SYSEXPLORER

 

ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΤΟ !!!!!!! TO y-browser δεν μπορει να δειξει το συγκεκριμενο φακελο

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να εκανα δεν μπορω να δω με τιποτα αυτον τον φακελο! (system)

Εχω το ιδιο προβλημα με τα παιδια :(

 

 

Πρωτα πηγαινε στον explorer και πανω στα μενου λεει

ΕΡΓΑΛΕΙΑ - ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΦΑΚΕΛΩΝ

Ανοιγει ενα μενου (καρτα) και παμε εκει που λεει ΠΡΟΒΟΛΗ (επανω)

Μετα μεσα στα μενου εχει μια επιλογη ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΡΥΦΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΑΙ ΦΑΚΕΛΩΝ τσεκαρουμε αυτο και μετα παταμε κατω ΕΦΑΡΜΟΓΗ και ΟΚ

Τωρα με ενα CARD READER ανοιγουμε τη καρτα μνημης και φαινεται το system

ΠΡΟΣΟΧΗ η καρτα πρεπει να εχει γινει FORMAT μεσα απο το κινητο την πρωτη φορα που αγοραστηκε αλλιως δεν υπαρχει τετοιος φακελος!;)

Link to comment
Share on other sites

dmitsos εχω κανει αυτο ακριβως που λες αλλα τιποτα.

Με το που παει να ανοιξει η εφαρμογη λεει Resource files are missing. Please reinstall the application

Link to comment
Share on other sites

dmitsos εχω κανει αυτο ακριβως που λες αλλα τιποτα.

Με το που παει να ανοιξει η εφαρμογη λεει Resource files are missing. Please reinstall the application

Το έχουμε ξαναπεί. Δες τους χάρτες. Οι είναι παλιοι ή δεν είναι στο σωστο μέρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνυματα απο το θεμα του Ν73 σχετικα με το route 66 μεταφερθηκαν σε νεο.

Οτι αφορα , route66 και symbian 9.1,στο παρον θεμα λοιπον :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης που υπαρχει για το νεο version ειναι νεος η ο παλιος που υπηρχε για το Mobile 7 για symbian 8.1? Εχει κυκλοφορησει κανενας νεοτερος χαρτης?

 

Βασικα ειχα τον παλιο χαρτη που δουλευει μια χαρα στο προραμμα που ειναι 9 mb. Κατεβασα και τον χαρτη που υπαρχει στο παραπανω λινκ που εδωσε ο φιλος oceansofangels ο οποιος ειναι μονο 5.5 mb. Τι παιζει? Ποιος ειναι ο πιο καλος? Does size matter after all?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

Μετά από 20 προσπάθειες ...μαρούλια..

Βάζω το Routte66 στο path E/system/apps,

βάζω το χάρτη μέσα στο Maps,

βάζω το activasion code (ή και όχι,κάνω όλους τους πιθανούς συνδιασμούς..),

Tο κύριο πρόβλημα μου όμως είναι ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω το

mobile7.sis και λαμβάνω ένα μήνυμα που γράφει

'σφάλμα ενημέρωσης'.

Δοκίμασα και τους 2 χαρτες 5 και 9 mb.(Ποιός είναι ο σωστός?)

Όλα αυτα σε Ν93 το οποίο ΔΕΝ το έκανα αναβάθμηση διότι στην νοκια

θέλουν να κρατήσουν το κινητό 3 εβδομάδες(έλεος δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα πάντα όπως λέει ο nervous αλλά μονίμως μου λέει resource files missing. Χρησιμοποιώ το χάρτη από το mobile7.zip του link παραπάνω. Είναι εντάξει αυτός ο χάρτης;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τα πάντα όπως λέει ο nervous αλλά μονίμως μου λέει resource files missing. Χρησιμοποιώ το χάρτη από το mobile7.zip του link παραπάνω. Είναι εντάξει αυτός ο χάρτης;

 

Μαλλον αυτός ο χάρτης είναι λάθος.

Διότι όταν τον χρησημοποιό εμφανλιζετε το μήνυμα που γράφεις παραπάνω.

Το βασικό μου πρόβλημα παραμένει,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ MOBILE7 .SIS:mad:

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous...πιο theme ειναι αυτο που εχεις στα screenshots;Το θελω.:p

 

Το θεματακι ,το εχω δωσει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1566670#post1566670

----------------------------------------------------------------------------

 

Εγω χρησιμοποιησα τον χαρτη των 9MB .

Η διαδικασια που εκανα πετυχε με την 1η φορα.

Οπως εγραψα σε προηγουμενο μηνυμα ,εγκατεστησα πρωτα το sis αρχειο και στην συνεχεια

εκανα την μεταφορα των αρχειων .

 

Αν δεν πετυχε με την 1η ,σβηστε ολα τα αρχεια ,καντε restart και στην συνεχεια δοκιμαστε παλι .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτός ο χάρτης είναι λάθος.

Διότι όταν τον χρησημοποιό εμφανλιζετε το μήνυμα που γράφεις παραπάνω.

Το βασικό μου πρόβλημα παραμένει,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ MOBILE7 .SIS:mad:

 

Νομιζω πως αυτο απλα εγκαθιστα το cr*** του προγραμματος, αν και δεν το εχω κατεβασει να το ανοιξω! Κατεβασε προγραμμα σαν το unsis και βαλε μονος σου το cr*** με απλο clopy paste

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Τον εχω εγω τον χαρτη. Πηγα να τον ανεβασω στο rapidshare αλλα μολις μπαινεις γραφει οτι δεν εχει χωρο γιατο τα drives are full. Που αλλου να τον ανεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως αυτο απλα εγκαθιστα το cr*** του προγραμματος, αν και δεν το εχω κατεβασει να το ανοιξω! Κατεβασε προγραμμα σαν το unsis και βαλε μονος σου το cr*** με απλο clopy paste

 

Χμμμ:happy:

Αυτό είναι μια καλή ιδέα.

Θα το δοκιμάσω..

 

@nervus

Αυτά που αναφαίρεις τα έκανα χωρίς επιτυχία...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...