Jump to content

Καταστήματα Wind


elias_ps
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά αυτο ειναι απαράδεκτο απο την wind. πες έκανε λαθος ο πωλητης αλλα τα κεντρικα έπρεπε να το δουν.

 

Αν το έκανε πωλητής θα ήταν καλά. Ο ίδιος που έχει το κατάστημα το έκανε και με στοίχημα, στάνταρ κάθε μήνα κάνει τέτοια. Επίσης το μόνο σίγουρο είναι ότι ξέρουν οι επιθεωρητές αλλα τους αφήνουν για να πιάνουν στόχους να περνούν και αυτοί παραπάνω χρήματά. Έχω φτάσει μέχρι τον Διευθυντή ολων των καταστημάτων τους, νομίζω Ζαρκαλης λέγεται, θα τους κάνω χοντρά πράγματα και ο επιθεωρητής του καταστήματος θα χάσει την δουλειά του και το κατάστημα θα κλείσει. Δε θα αφήσω τίποτα να περάσει έτσι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 716
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@manosn2

 

Τουλάχιστον το CONNX λειτούργησε που σου είχαν πει σε 2 ημέρες;;; Σίγουρα κάποια μαγαζιά κάνουν τέτοια πράματα. Αναρωτιέμαι αυτοί οι άνθρωποι πως πάνε το βράδυ για ύπνο;;; Σίγουρα στον καθένα μπορεί να τύχει λάθος αλλά όχι τέτοιο πράγμα!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

@manosn2

 

Τουλάχιστον το CONNX λειτούργησε που σου είχαν πει σε 2 ημέρες;;; Σίγουρα κάποια μαγαζιά κάνουν τέτοια πράματα. Αναρωτιέμαι αυτοί οι άνθρωποι πως πάνε το βράδυ για ύπνο;;; Σίγουρα στον καθένα μπορεί να τύχει λάθος αλλά όχι τέτοιο πράγμα!

 

Δευτέρα θα το συνδέσουν όπως μου είπαν, πάνω στο ίδιο ρούτερ χωρίς να κάνω κάτι εγώ. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν! Ελπίζω να είναι πραγματικά έτοιμο την δευτέρα. Διαλύσε ολοκληρο σύστημα ο καραγκιόζης τι να λέμε τώρα, δε γίνονται αυτά.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα θα το συνδέσουν όπως μου είπαν, πάνω στο ίδιο ρούτερ χωρίς να κάνω κάτι εγώ. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν! Ελπίζω να είναι πραγματικά έτοιμο την δευτέρα. Διαλύσε ολοκληρο σύστημα ο καραγκιόζης τι να λέμε τώρα, δε γίνονται αυτά.

 

Επεσε πολυ γελιο στο καταστημα, ειχε και μια υπαλληλο και την ειχε δασκαλεψει και μου ελανε την κινεζα! Μολις ομως ειδαν οτι επερνα αναποδες στροφες και αρχισα τα καντιλια ηρθαν στα ισια τους!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Επεσε πολυ γελιο στο καταστημα, ειχε και μια υπαλληλο και την ειχε δασκαλεψει και μου ελανε την κινεζα! Μολις ομως ειδαν οτι επερνα αναποδες στροφες και αρχισα τα καντιλια ηρθαν στα ισια τους!

 

Τελικά τί σου είπε; Πως πρόκειται για λάθος και δεν θα πληρώσεις τίποτα; Σου είπαν κάτι σαν δικαιολογία ή απλά παραδέχτηκαν το λάθος;

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τί σου είπε;;; Πως πρόκειται για λάθος και δεν θα πληρώσεις τίποτα;;; Το κατάστημα αυτό είναι Αττική ή στο νησί;;;

 

Για λογους ασφαλεια θα σου στειλω σε πμ

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα παλι! Δουλευει ξανα αψογα κ το κοννεξ! Να γιατι οι αλλοι δε θα πιαςουν τον ποτε! Σε λιγοτερο απο 24ωρες εχεις ιντερνετ! Οσο για την wind οτι ειναι η εταιρεια ειναι κ τα καταςτηματα τους, τυχοδιωκτες.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και μας αν θες ποια η συνέχεια με το εν λόγω κατάστημα. Ειμαι περίεργος αν υπάρχει κάποια άμυνα εναντία σ τέτοια αλητεία... ειχα κάποτε παρεμφερή εμπειρία από καταστημα wind,με λιγότερο σημαντικές επιπτώσεις.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Πες μας και μας αν θες ποια η συνέχεια με το εν λόγω κατάστημα. Ειμαι περίεργος αν υπάρχει κάποια άμυνα εναντία σ τέτοια αλητεία... ειχα κάποτε παρεμφερή εμπειρία από καταστημα wind,με λιγότερο σημαντικές επιπτώσεις.

 

Sent from my Defy.

 

Βασικά το μόνο που με ενδιέφερε στην ολη αλητεία όπως σωστά το λες ήταν να επανέλθει το conn-x στην αρχική του κατάσταση, ευτυχώς έγινε σε λιγότερο από μια εργάσιμη μέρα και τα συγχαρητήρια μου στον ΟΤΕ, σε αντίθεση με όσα ακούγονται. Όσο για την Wind μίλησα και με τον επιθεωρητή του συγκεκριμένου καταστήματος και με τον διευθυντή ολων των καταστημάτων Wind, τους έκανα ρόμπα και τους δυο δεν είχαν λογια να μου απαντήσουν, σαν ανες ήταν. Όσο για το κατάστημα δε θα μπω στο κοπο να ασχοληθώ μαζί τους, που για πλάκα αν ήθελα του έκανα ασφαλιστικά μέτρα και έκλεινε με το έτσι θέλω. Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι ολοι πλην του ΟΤΕ τυχοδιωκτες θα παραμείνουν. Εσένα τι σου είχαν κάνει?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πλαστή υπογραφή σε χαρτιά που είχαν ξεχάσει να μου δώσουν να υπογράψω,σε σύνδεσή που την έκανα κανονικά ομως,ηθελημένα,αλλά όταν κατά τύχη ζήτησα αντίγραφο συμβολαίου,(ουτε αυτό μου, έχανε δώσει!) επαθα κολουμπρα όταν ειδα τρεις υπογραφές που δεν ειχα βάλει ποτέ...

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατάστημα Μοσχάτου.

Πήγα να κάνω μια ρώτηση για επιδότηση συσκεύης και ο υπάλληλος (ή αφεντικό) μόνο που δεν με έβρισε που τον ξεβόλεψα. Συν τοις άλλοις μου μιλούσε λες και ήμουν ο κολλητός του.

Να τους χαίρεστε τέτοιους συνεργάτες.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω άλλο ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη σταμάτησε τη λειτουργία του, αυτό που βρίσκεται στη γωνία Εγνατίας με Ι. Δραγούμη, στο κέντρο. Αναμένεται να λειτουργήσει πάντως ξανά σύντομα, από άλλο συνεργάτη.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω άλλο ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη σταμάτησε τη λειτουργία του, αυτό που βρίσκεται στη γωνία Εγνατίας με Ι. Δραγούμη, στο κέντρο. Αναμένεται να λειτουργήσει πάντως ξανά σύντομα, από άλλο συνεργάτη.

Το γκαντέμιασα μάλλον εγώ. :lol:

Είναι το μοναδικό που έτυχε να επισκεφτώ όποτε πήγαινα Θεσσαλονίκη (μετά από αυτό στο εμπορικό κέντρο κοντά στον ΟΣΕ ή μήπως στα ΚΤΕΛ;)

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα Μοσχάτου.

Πήγα να κάνω μια ρώτηση για επιδότηση συσκεύης και ο υπάλληλος (ή αφεντικό) μόνο που δεν με έβρισε που τον ξεβόλεψα. Συν τοις άλλοις μου μιλούσε λες και ήμουν ο κολλητός του.

Να τους χαίρεστε τέτοιους συνεργάτες.

 

Το κατάστημα που αναφέρεις μήπως είναι επί της Πειραιώς γιατί εμένα σήμερα στο κατάστημα wind απέναντι από το εργοστάσιο ίον ένας υπάλληλος μου μίλησε πολλή άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα που αναφέρεις μήπως είναι επί της Πειραιώς γιατί εμένα σήμερα στο κατάστημα wind απέναντι από το εργοστάσιο ίον ένας υπάλληλος μου μίλησε πολλή άσχημα.
τι του ζητησες;

 

Κατάστημα Μοσχάτου.

Πήγα να κάνω μια ρώτηση για επιδότηση συσκεύης και ο υπάλληλος (ή αφεντικό) μόνο που δεν με έβρισε που τον ξεβόλεψα. Συν τοις άλλοις μου μιλούσε λες και ήμουν ο κολλητός του.

Να τους χαίρεστε τέτοιους συνεργάτες.

τι ακριβώς του ζήτησες; Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Είχα triple από πέρσι με 10 ευρώ έκπτωση λόγο του τριπλε και 4,50 ευρώ λόγο επιδότησης. Κάποια στιγμή βλέπω ότι τα 10 ευρώ δεν αφαιρούνται και πήγα πρώτα σε ένα wind στα καμίνια και μετά στο κατάστημα που είναι ο εν λόγο υπάλληλος.

Και οι δυο μου έλεγαν ότι ο λογαριασμός είναι εντάξει και δεν υπάρχει λάθος.

Να μην τα πολυλογώ πήρα τηλέφωνο στην wind κάπως αργά και μου είπαν ότι ναι έτσι είναι αλλά για να πάρω την έκπτωση έπρεπε να κάνω αίτηση και ότι τώρα επειδή έχω κάνει διακοπή το κινητό δεν μπορούν να μου επιστρέψουν τα χρήματα κοντά 100 ευρώ.

Πήγα λοιπόν να του πω να κάνει κάτι το κατάστημα και αντί να πει συγγνώμη εντάξει έγινε λάθος συνεχίζει να μου λέει ότι δεν δικαιούμουν τα 10 ευρώ και σε κάποια φάση γυρίζει και μου λέει « σταμάτα να μιλάς που νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα» με πολλή άγριο ύφος και σφίγγοντας τις μπουνιές του.

Link to comment
Share on other sites

Είχα triple από πέρσι με 10 ευρώ έκπτωση λόγο του τριπλε και 4,50 ευρώ λόγο επιδότησης. Κάποια στιγμή βλέπω ότι τα 10 ευρώ δεν αφαιρούνται και πήγα πρώτα σε ένα wind στα καμίνια και μετά στο κατάστημα που είναι ο εν λόγο υπάλληλος.

Και οι δυο μου έλεγαν ότι ο λογαριασμός είναι εντάξει και δεν υπάρχει λάθος.

Να μην τα πολυλογώ πήρα τηλέφωνο στην wind κάπως αργά και μου είπαν ότι ναι έτσι είναι αλλά για να πάρω την έκπτωση έπρεπε να κάνω αίτηση και ότι τώρα επειδή έχω κάνει διακοπή το κινητό δεν μπορούν να μου επιστρέψουν τα χρήματα κοντά 100 ευρώ.

Πήγα λοιπόν να του πω να κάνει κάτι το κατάστημα και αντί να πει συγγνώμη εντάξει έγινε λάθος συνεχίζει να μου λέει ότι δεν δικαιούμουν τα 10 ευρώ και σε κάποια φάση γυρίζει και μου λέει « σταμάτα να μιλάς που νομίζεις ότι τα ξέρεις όλα» με πολλή άγριο ύφος και σφίγγοντας τις μπουνιές του.

Το φταίξιμο είναι δικό σου για το ότι δεν πήρες την έκπτωση του double play και όχι της wind αυτά τα προβλήματα δημιουργούνται όταν κάνεις την αίτηση σου online η τηλεφωνικά, και όχι κατευθείαν σε κατάστημα. εσύ που την έκανες; σε κάθε περίπτωση για την απόδοση της ευθύνης πρέπει να απευθυνθείς στο αρχικό κατάστημα που έγιναν όλα. δεν δικαιολογώ την στάση του υπάλληλου άλλα είναι πολύ δύσκολο να σου διορθώσει οποιοδήποτε κατάστημα ένα λάθος που έκανε το αρχικό κατάστημα που έγιναν όλα εξ΄αρχής. εάν πάλι όλα τα έκανες τηλεφωνικά τρέχα γύρευε.... η δήθεν wind που σε παίρνει τηλεφωνώ και σου λέει ''είμαστε από την wind'' δεν είναι η wind άλλα κάποιος εμπορικός συνεργάτης που πουλάει μόνο και συνήθως σου τα παρουσιάζει όλα πολύ ρόδινα άλλα δεν είναι έτσι. πιστευψε με έχω βρεθεί σε μια τέτοια κατάσταση και ο μόνος τρόπος που ξεμπλεξα είναι με καταγγελία στην ΕΕΤΤ και μετά από πολύ καιρό βρήκα το δίκιο μου. αυτό που σε συμβουλεύω να κάνεις είναι μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ ΕΔΩ και να γράψεις όλο το ιστορικό και τα στοιχειά σου και να περιμένεις. είναι άδικο να πληρώνει ο κάθε ένας από μας τους επιτήδειους που για να βγάλουν ένα μεροκάματο μας λένε ψέμματα τηλεφωνικά.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικά έγινε το triple. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ήταν η wind η κάποιος συνεργάτης γιατί φυσικά θα είχε πάρει άδεια από την wind. Εκείνο που με ενόχλησε είναι η στάση του υπαλλήλου που συνεχίζει να επιμένει ότι δεν δικαιούμουν και μάλιστα με τρόπο ανάρμοστο ακόμη και τώρα που πήρα την διαβεβαίωση από την wind ότι έχει γίνει λάθος.

Το κατάστημα αυτό ήταν δεύτερη μην πω τρίτη επιλογή μου γιατί είχα καταλάβει ότι δεν έχουν γνώση του αντικείμενου και δεν είχαν και κάλους τρόπους.

Τα καταστήματα wind στα καμίνια που είχε την μεγαλύτερη ευθύνη γιατί είχα πάει 2 φορές και τους είχα ενημερώσει δυστυχώς έκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάστημα που αναφέρεις μήπως είναι επί της Πειραιώς γιατί εμένα σήμερα στο κατάστημα wind απέναντι από το εργοστάσιο ίον ένας υπάλληλος μου μίλησε πολλή άσχημα.

 

Εκτός από το να εκθέτεις το πρόβλημα στο forum, αν και εφόσον θεωρείς ότι κάποιος υπάλληλος σε προσέβαλλε με τον τρόπο του, μια καλή λύση είναι να καλέσεις εκείνη την στιγμή στα κεντρικά και να αναφέρεις το περιστατικό μαζί με το όνομα του ευγενικού "εργαζόμενου". Καλώς ή κακώς δεν ευθύνεται η Wind για το αν κάποιος ξύπνησε στραβά το πρωί, ή είδε τα σώβρακα του κυρ Παντελή απέναντι, στον ύπνο του. Ναι ακούγεται κλισέ, αλλά σαν λαός στερούμαστε τρόπων, ανεξαρτήτως κοινωνικής ή θέσης εργασίας. Τουλάχιστον αν κάνεις την αναφορά, να είσαι σίγουρος ότι την επόμενη φορά ο συγκεκριμένος κύριος (αν δεν έχει φύγει ήδη...) θα είναι σαφώς πιο ευγενικός μαζί σου. Πίστεψε με η Wind σέβεται τους πελάτες της και κάνει ότι μπορεί για να τους προστατέψει. Όπως κάθε άλλωστε μεγάλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους απλά θέλω να σας αναφέρω τα καταστήματα που έχουν κλείσει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης για να μην ψάχνετε τα μόνα που είναι ανοιχτά ειναι στην Βενιζέλου 11 , στην Τσιμισκή 99 και στην Μητροπόλεως 14
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους απλά θέλω να σας αναφέρω τα καταστήματα που έχουν κλείσει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης για να μην ψάχνετε τα μόνα που είναι ανοιχτά ειναι στην Βενιζέλου 11 , στην Τσιμισκή 99 και στην Μητροπόλεως 14

 

Στην εγνατία ανοιχτό δεν είναι στην στάση αγίας σοφίας;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους απλά θέλω να σας αναφέρω τα καταστήματα που έχουν κλείσει στο κέντρο της Θεσσαλονίκης για να μην ψάχνετε τα μόνα που είναι ανοιχτά ειναι στην Βενιζέλου 11 , στην Τσιμισκή 99 και στην Μητροπόλεως 14

Αυτό που είναι Αγίου Δημητρίου με Αγίας Σοφίας; Λειτουργεί ή έκλεισε κι αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...