Jump to content

Παρακολουθήσεις: Καταρρέει ο μύθος των κινητών;


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ολα αυτα πως μπορω να τα περασω στο κινητο μου.

Ετσι γι α μια δοκιμη.

 

Χρειαζομε καποιο προγραμμα??:lol:

Ο Spy Man OnLine:!:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστεύω πάντως ότι μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς κινητό όπως ζούσε ο κόσμος εδώ και τόσα χρόνια, ή να το έχουμε απλά μαζί μας για ώρα ανάγκης...:O

Έτσι και αλλιώς η χρήση του κινητού είναι επικίνδυνη και για την υγεία λόγω ακτινοβολίας και ακόμα δεν έχουμε δει τις επιδράσεις του στον άνθρωπο μετά από μακροχρόνια χρήση... :!:

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες, τηλεφωνικό κατάλογο, μηνύματα ακόμη και κλήσεις μέσω άλλου αριθμού και μέσω Bluetooth γίνονται ανετότατα. Ξέρω λογισμό (για την ακρίβεια λογισμικά) που εγκαθίστανται σε Symbian μόνο κινητά με τα οποία μπορείς όχι απλά να ανακτήσεις δεδομένα από άλλα κινητά που έχουν Bluetooth ενεργοποιημένο αλλά και να κάνουν χρεώσιμες κλήσεις προς τους πάντες και τα πάντα. Και αυτό φυσικά να μην το καταλαβαίνει ο χρήστης.

 

Γίνεται και από όλα σχεδόν τα κινητά που υποστηρίζουν java και λέγεται bloover ή κάπως έτσι. Επιπλέον είναι ελεύθερα διαθέσιμο. Το θέμα είναι όμως οτι αναπτύχθηκε ως proof of concept για να δείξει στις εταιρίες τις αδυναμίες του ΒΤ και για αυτό πλέον δεν δουλεύει σε κανένα σύγχρονο κινητό.:)

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ενημερώσεις αν σε καλέσουν ;δεν εχω όρεξη να δω ξάνα παρόμοια εκπομπή μη μας πεις ποιοα ε΄σαι μόνο αν θα πας αν κανεις αυτα που λες σίγουρα θα καταλάβουμε ποιος είσαι

 

Αν τελικά πάω, θα το καταλάβετε εφόσον δείτε την εκπομπή. Το θέμα είναι εάν αποφασίσουν τελικά να με καλέσουν, και εφόσον το κάνουν, εάν με "αφήσουν" να πω τα πράγματα με το όνομά τους... :rolleyes:

 

Μακάρι να πάς να πείς όλη την αλήθεια και ό,τι πρέπει... Δν μπορεί ο μπαρμπα Νίκος να μας κοροΐδεύει...! Αλήθεια... Who r u??:p

 

Να είναι απόλυτα σίγουρος ότι εάν με φωνάξουν τελικά θα πω τα πράγματα με το όνομά τους, στο βαθμό που θα με "αφήσουν". Όσο για το ποιος είμαι... :ninja: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να είναι απόλυτα σίγουρος ότι εάν με φωνάξουν τελικά θα πω τα πράγματα με το όνομά τους, στο βαθμό που θα με "αφήσουν". Όσο για το ποιος είμαι... :ninja: :lol:

 

Ok, ok... Αρκεί να πείς τα πράγματα με το όνομά τους...:happy:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε γενικές γραμμές αυτό που βλέπω είναι ότι βγάζουν από τη μύγα ξύγκι σε ότι θέμα και αν προβάλλουν!

Εμείς παρακολουθήσαμε ένα θέμα για το οποίο καταλαβαίνουμε κάποια πράγματα και μπορούμε να εκφέρουμε μια διαφορετική άποψη. Για φανταστείτε όμως τα άλλα θέματα που προβάλλει και εμείς δεν γνωρίζουμε πως έχουν τα πράγματα;

Εκεί και αν έχουμε φάει χοντρό ψέμα.

Εγώ πάντως μετα από αυτό έχω πολλές υποψίες ότι και τα άλλα ρεπορταζ του (γάλατα, στρώματα, φαγητα) είναι μισες αλήθειες. Ότι χτυπάει καλύτερα στο αυτί για να ανεβάζουν τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Εισαγγελάτος (όπως το έλεγαν παλιά) όταν ήταν στο TEMPO (διευθυντής ειδήσεων εάν δεν κάνω λάθος) είχε παρουσιάσει ως διεθνή αποκλειστικότητα ένα ρεπορτάζ (στην διάρκεια του "πολέμου" στο Αφγανιστάν), το οποίο υποτίθεται είχε γυριστή στο Αφγανιστάν ενώ είχε γυριστή στο Πακιστάν.

 

http://www.rwf.gr/episode1-new.php?id=70

 

http://www.rwf.gr/episode1-new.php?id=69

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία κουβέντα...

-Τελειώνοντας με τους αφορισμούς για τον Εισαγγελάτο και την λαθροβιούσα παρέα του θα ήθελα να αναφέρουμε και να υποστηρίξουμε πως όπως στον λόγο,την δράση και ότι άλλο υπάρχουν και τα αντί... τους έτσι και στους ιούς,bugs kai προγράμματα παρακολούθησης υπάρχουν τα αντίστοιχα αντί....

-Μάλιστα πολλά απο αυτά είναι και εμπορικά,εύκολα δηλαδή προσεγγίσιμα...

-Η όλη κατάσταση μου θυμίζει την τρέλα με το κρασάρισμα των Η/Υ στην αλλαγή της χιλιετίας...χεχε περιμένετε ταινία Hollywood

The tip of the Iceberg :respect:
Link to comment
Share on other sites

Απατεώνες στην TV με παρακολουθήσεις τηλεφώνων

 

Αλήθεια πόσοι από εσάς είδατε την εκπομπή του Ευαγγελατου και χαζέψατε σαν βλάκες και εγώ μαζί ?

 

Εκεί μας έδειξαν ένα NOKIA 3310 και όσες άλλες εκπομπές ασχολήθηκαν το ίδιο κινητό έδειξαν

 

Αλήθεια δεν είχαν κάποιο άλλο ποιο σύγχρονο μοντέλο να δείξουν ?

 

Όχι βέβαια γιατί η απάτη ήταν με αυτό το τηλέφωνο το οποίο όποιος θέλει μπορεί να βρει στο internet καθώς πωλείται με 125 έως 155 λίρες Αγγλίας

 

Δεν το πιστεύετε ε λοιπόν δείτε εδώ και περαστικά μας

http://www.fonefunshop.co.uk/spyphone/index.htm

 

 

http://www.keep-talking.net/gallery/nokia/nokia_pics/3310.jpg

24 hours news Breaking News Online http://www.bno.gr
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το SMS Anywhere που αναφέρεται παραπάνω μπορείτε να το βρείτε δωρεάν στο getjar.com ;)

 

 

Οταν πηγαινουμε στα ανατολικα νησια του Αιγαιου, πολλες φορες, παιρνουμε μηνυματα στα κινητα απο την Τουρκια.

Πως γινεται και τα στελνουν χωρις να ξερουν τους αριθμους τους?

Αρα, με τον ιδιο τροπο θα μπορουν να στελνουν μηνυματα και αλλοι.

 

Θοδωρος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

GreekInfo απλα ΦΟΒΕΡΟΣ κ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟΣ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ημερα και τη ωρα εχει την εκπομπη ο Ευαγγελατος ? διοτι ακουσα οτι θα εχει και συνεχεια για τα Spy mobile?
Link to comment
Share on other sites

Ποια ημερα και τη ωρα εχει την εκπομπη ο Ευαγγελατος ? διοτι ακουσα οτι θα εχει και συνεχεια για τα Spy mobile?

 

Κάθε Τετάρτη 23:45..

:mobile:
Link to comment
Share on other sites

καλα νταξει περα απο τα συμφωνω κτλ οτι ελεγε μαλακιες εμενα αυτο που μου εμεινε απο το θεμα ειναι το προγραμμα για hacking μεσω bluetooth που (δεν) αναφερε ο chris_2005..

 

μαλλον θα του στειλω κανα PM να δω ποιο λεει γιατι κατι bloover κτλ ηταν πατατες..

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαινουμε στα ανατολικα νησια του Αιγαιου, πολλες φορες, παιρνουμε μηνυματα στα κινητα απο την Τουρκια.

Πως γινεται και τα στελνουν χωρις να ξερουν τους αριθμους τους?

Αρα, με τον ιδιο τροπο θα μπορουν να στελνουν μηνυματα και αλλοι.

 

Θοδωρος.

 

Μόλις συνδεθείς με το ξένο δίκτυο σε στέλνει κάποιο "welcome" μήνυμα (αυτό εννοείς υποθέτω), αυτόματα μέσω της διαδικασίας περιαγωγής. Το δίκτυο φυσικά ξέρει ποιούς αριθμούς έχει συνδεδεμένους.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσατε κάτι... Ότι χθες φάνηκε το πόσο άσχετοι είναι κάποιοι γύρω από την χρήση των κινητών τηλεφώνων. Πάντως χθες "αποδείχτηκε" ότι η έρευνες του Ευαγγελάτου είναι μόνο για εντυπωσιασμό των ασχέτων και δεν θα τον πάρω σοβαρά ποτέ ξανά αυτόν και κανένα θέμα του....

Και άργησες πολύ να το κάνεις...

Εκτός από θέματα για εντυπωσιασμό, έχει και θέματα που εξυπηρετούν συμφέροντα των "γνωστών" του φαντάζομαι. Πχ με "γνωστή γαλακτοβιομηχανία" που κατηγορούσε, αυτό έγινε γιατί η "γνωστή γαλακτοβιομηχανία" προσπαθούσε να πάρει την αγορά του σοκολατούχου γάλακτος, πουλώντας το 80 λεπτά, ενώ ο ανταγωνισμός το πουλούσε 130+ (τα κατάφερε). Τι να πούμε και για την εκπομπή με τις "φοβερές" αποκαλύψεις για τα 090. Κατηγορούσε προφανώς την εταιρία του ΑΝΤ1 για να επωφεληθούν οι αντίστοιχες του Alpha (Πολύ θα ήθελα να δω να συνεχίζει τις αποκαλύψεις του πάνω σε αυτό το θέμα. Να δούμε θα επαναλάβει τα παλιά βίντεο που είχε, και ενοχοποιούσαν την εταιρία του τωρινού του αφεντικού; οι οποίοι είχαν σταματήσει τις διαφημίσεις για μεγάλο χρονικό διάστημα και επέστρεψαν πρόσφατα)...

Και φαντάζομαι ότι και για πολλές άλλες "αποκαλύψεις" που έχει κάνει, λειτουργεί με το ίδιο κριτίριο, απλά για αυτές δεν γνωρίζω τι ακριβώς συμβαίνει. Εάν γνωρίζει κάποιος άλλος, ας μας πει...

Εγώ σταμάτησα να βλέπω την εκπομπή του μετά τα δύο θέματα που προανέφερα, οπότε δεν έχω άποψη για το θέμα με τα κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω και εγώ την εκπομπή με τις κότες και τα κοτόπουλα, όπου είχε πάει σε παρατημένα πτηνοτροφία στα Μέγαρα και απ' ό,τι μου έλεγαν γνωστοί τις είχαν βάλει οι ίδιοι τις κότες (και έλεγε να δούμε σε τι βρώμικα μέρη ζουν).

Αργότερα μάθαμε, με τις διαφημήσεις που βγήκαν μετά και κόστισαν συνολικά 5 εκατ. €, τα ξέχασε όλα (δεν είμαι σίγουρος αν είχε προειδοποιήσει από νωριτερα...).

Link to comment
Share on other sites

Μολις διαβασα και τις 8 σελιδες του topic. Επειδη δεν παρακολουθησα την εκπομπη για την οποια εχει γινει τοση φασαρια μηπως μπορει να μου διευκρινισει καποιος ενα δεδομενο? Στην "επιδειξη" η παρακολουθηση γινοταν κατα την διαρκεια κλησης η κατα την διαρκεια που το κινητο δεν χρησιμοποιητω? Δηλαδη αυτο που προβληθηκε εδειξε καποιον να παιρνει τηλ. απο το κινητο του και αυτα που λεει εκτος απο τον συνομιλιτη του να τα ακουει και καποιος 3ος η απλα οσο το κινητο ειναι σε κατασταση αναμονης να μεταφερει το τι ακουγεται στον χωρο που βρισκεται??
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Djstormbeat, τι είναι το dc?

 

Προφανώς θα εννοεί το dc++. Είναι πρόγραμμα ανταλλαγής αρχείων(Ρ2Ρ).

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπα μια τεράστια μπαρούφα είναι.

Είναι σαν να ζητάς απο κάποιον να εγκαταστήσεις λογισμικό στο κινητό του (μόνο εφ όσον το υποστηρίζει), ξέρετε πολλούς που θα το δεχόταν?

Απλά λόγω του οτι δεν εχουν και με τί να ασχοληθούν αυτό τον καιρό δημιουργησαν ένα θέμα για να ασχολείται ο κόσμος. Ασε που αυτή η τεχνολογία τους είναι και πρωτοεμφανιζόμενη και τους φένεται λές και την δημιουργήσαν εξωγήινοι.

Ούτε λόγος για αποκρυπτογράφηση GSM,DCS,WCDMA,3G κλπ κλπ. Μπουρδες...

Ολα είναι ασφαλή, εξαρτάται απο την ηλιθιότητα κάποιων όμως που βάλαν 2 προγράμματα μια φορά σε ένα κινητό, νομίζουν οτι κάτι έκαναν και το διατυμπανίζουν απο δώ και απο κει.

 

Τα spyphones υπάρχουν απο την εποχή του 3310 και οι νέες εκδόσεις δεν χρειάζονται καν επέμβαση στο hardware του κινητού, με ένα patch είσαι έτοιμος.

Πουθενά όμως δεν έχω δεί κάτι το οποίο να ασχολείται με την παραβίαση ολόκληρης της υποδομής που διαθέτουμε. Αρα... Λίγο πολύ όλα γνωστά εδώ και καιρό σε όλους μας. Απορώ γιατί ασχολούμαστε.

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΠΩΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΠΑΙΔΙΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΗΛΕΧΗΡΙΣΤΗΡΙΟ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΑΙ, ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ! ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΣ! ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΨΗΦΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ!
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ας πούμε οτι έχουν δίκιο.... Ετσι κι αλλιώς οτι και να λέγαν το ίδιο θα ταν.

Happy now?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...