Jump to content

Aποθήκευση σελίδας στον σκληρό. Γίνεται? Πώς?


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω αν γίνεται βέβαια, να αποθηκεύσω στον σκληρό μου κάποιες σελίδες που είναι φτιαγμένες με το πρόγραμμα shockwave player. Αναφέρομαι φυσικά σε emulator (αν λέγεται έτσι) χρήσης του μενού κινητου τηλεφώνου...

Γίνεται αυτό το πράγμα? Δεν βλέπω πουθενά κάτι που να λέει "save as"...

Link to comment
Share on other sites

αν δεις το souce της σελίδας και δεις το όνομα του αρχείου, μπορείς μετά να το κατεβάσεις με ένα download manager ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

όχι ακριβώς...Για ένα πιο "ταπεινό" κινητό της ΣΕ που πραγματικά σκοπευω να αγοράσω, αλλά το ερώτημα είναι γενικότερο....

Πάντως προκειμένου να το δω δεν χρειάστηκα να κατεβάσω flash αλλά shockwave player...

 

Το source πώς μπορώ να το δω? Δεν μπορώ να κάνω δεξί κλικ πουθενά εντός του παραθύρου...

 

ΕΔΙΤ:

Αν και όπως είπα δεν είναι φλας, έχεις διαδρομή πρόχειρη Μπάγερν7?

Link to comment
Share on other sites

Teleport Pro λέγεται ένα πρόγραμμα. Βρείτε το, κατεβάστε το. Κάνει θαύματα σχετικά μ'αυτό που ζητάτε. ;)
Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

C:\Documents and Settings\ Trobocop \Local Settings\Temporary Internet Files

 

 

 

A! Ksehasa prepei sta folder options na tikareis tin epilogi show hidden files and folders.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

 

 

 

Το source πώς μπορώ να το δω? Δεν μπορώ να κάνω δεξί κλικ πουθενά εντός του παραθύρου...

 

 

 

sthn mpara tou explorer sto menu VIEW

mixalis0mcp is here ! Welcome to the new, better, stronger, faster, unwired revolution ...Welcome to myphone.gr
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mixalis0mcp

 

sthn mpara tou explorer sto menu VIEW

 

 

Plaka moy kaneis?? :p

Den yparxei kanena menoy sto sygekrimeno para8yro ths paroysiashs!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν ανοίγει σε κανονικό παράθυρο explorer; (δεν μας δίνεις την σελίδα να το δούμε; ;) )

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

:p Τεσπα, αν βοηθάει, η σελίδα βρίσκεται εδώ:

http://www.sonyericsson.com/gr/spg.jsp?page=start

 

Πρόκειται για το Τ100...το λινκ δυστυχώς δεν παραπέμπει απ'ευθείας σε αυτό...

 

Θα φτάσετε σε συτήν κάνοντας κλικ στο "Δοκιμή τηλεφώνου"...

Αυτήν η σελίδα ήταν η αφορμή όλης της ιστοριας... :mad:

και σπάμε το στομαχι μας τόση ώρα...

 

:!: Αν άνοιγε σε κανονικό παράθυρο explorer μάλλον δεν θα κάναμε αυτήν την συζήτηση... :rolleyes: Το πρόβλημά μου όμως δεν είναι η συγκεκριμένη σελίδα, γενικότερα ρώτησα... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην ανοίγω νέο θέμα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω μια σελίδα! Για παράδειγμα να αποθηκεύσω όλη τη σελίδα του myphone; Γίνεται; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Παιδιά για να μην ανοίγω νέο θέμα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω μια σελίδα! Για παράδειγμα να αποθηκεύσω όλη τη σελίδα του myphone; Γίνεται; :confused:

 

 

Ναι Γιάννη, μια απλή σελίδα μπορείς άνετα να την αποθηκεύσεις...αρχείο-->αποθηκευση ως...

Eγώ έχω αποθηκεύσει όλες τις σελίδες από τα ανέκδοτα και αστεια...για να τα διαβάζω με την ησυχία μου... :devil: άλλωστε ειδικά αυτές του Myphone, δεν πιάνουν και πολύ χώρο...50 με 100 ΚΒ ανάλογα με το πόσες φωτο περιέχει...

Aλλού είναι το πρόβλημα...

 

ΕΔΙΤ: Εν τω μεταξυ εριξα μια ματια στην διαδρομη έχοντας το παράθυρο της παρουσίασης ανοικτό αλλά ο φάκελος περιέχει μερικές χιλιάδες αρχεία, παντός τύπου και με τα πιο κουφά ονόματα...... Έχει κανείς καμιά ιδέα ποιο έιναι αυτό που με ενδιαφέρει? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσο για το Τ100 το όλο όνομα του αρχείου που θες είναι εδώ:

http://www.sonyericsson.com/trythephone/t100/T100_sim_eng.dcr

Κατέβασε το με ένα download manager ή απλά κάνα αποθήκευση προορισμού ως. (δεν έχω ξαναδει dcr επέκταση...)

Πώς το κανα: Πήγα στα temp files βρήκα τη σελίδα του Τ100 απο κει και την άνοιξα σε κανονικό παράθυρο και εκεί έκανα view source.

 

Όσο για το κατέβασμα σελίδων υπάρχουν κάποια προγράμματα που κατεβάζουν ολόκληρα sites δηλαδή όχι μόνο μία σελίδα. Εγώ έχω ένα που το όνομα αρχείου του είναι: httrack-3.22-3 (δεν θυμάμαι πως λέγεται και δεν το έχω εγκατεστημένο τώρα. Αν θέλετε σας το στέλνω

Υ.Γ. πήγα να δοκιμάσω το τηλέφωνο, του πατάω *#06# και δεν βγάζει ΙΜΕΙ! γιατί;;; προβληματικό τηλέφωνο θα ναι... :p

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον rigasnic

 

Υ.Γ. πήγα να δοκιμάσω το τηλέφωνο, του πατάω *#06# και δεν βγάζει ΙΜΕΙ! γιατί;;; προβληματικό τηλέφωνο θα ναι... :p

 

 

Mπά! Εγώ πήγα να κάνω ένα τηλεφώνημα αλλά τίποτα...Μάπα σου λέω! :cry: :p

Όσο για τα άλλα που είπες θά ρίξω μια ματιά και θα δω τι θα κάνω... :geek:

Link to comment
Share on other sites

τηλεφώνημα κάνει... και απαντάει μια φωνή που λέει thank you for.... !

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

 

Ναι Γιάννη, μια απλή σελίδα μπορείς άνετα να την αποθηκεύσεις...αρχείο-->αποθηκευση ως...

Eγώ έχω αποθηκεύσει όλες τις σελίδες από τα ανέκδοτα και αστεια...για να τα διαβάζω με την ησυχία μου... :devil: άλλωστε ειδικά αυτές του Myphone, δεν πιάνουν και πολύ χώρο...50 με 100 ΚΒ ανάλογα με το πόσες φωτο περιέχει...

Aλλού είναι το πρόβλημα...

 

ΕΔΙΤ: Εν τω μεταξυ εριξα μια ματια στην διαδρομη έχοντας το παράθυρο της παρουσίασης ανοικτό αλλά ο φάκελος περιέχει μερικές χιλιάδες αρχεία, παντός τύπου και με τα πιο κουφά ονόματα...... Έχει κανείς καμιά ιδέα ποιο έιναι αυτό που με ενδιαφέρει? :confused:

 

Καλό αυτό που λες, αλλά θέλω με κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω ολόκληρο το site! Το myphone είναι πολύ μεγάλο, ας υποθέσουμε κάποιο άλλο μικρό site! Γίνεται κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Καλό αυτό που λες, αλλά θέλω με κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω ολόκληρο το site! Το myphone είναι πολύ μεγάλο, ας υποθέσουμε κάποιο άλλο μικρό site! Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

ναι βρε, με το πρόγραμμα που είπα παραπάνω! whole web downloader νομίζω λέγονται αυτα.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Καλό αυτό που λες, αλλά θέλω με κάποιον τρόπο να αποθηκεύσω ολόκληρο το site! Το myphone είναι πολύ μεγάλο, ας υποθέσουμε κάποιο άλλο μικρό site! Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

To πιο πάνω Post μου........ αόρατο είναι??? :whistle: Ανέφερα ένα προγραμματάκι.....και αναλώνεστε στα ίδια και τα ίδια :rolleyes:

 

TELEPORT PRO or TELEPORT ULTRA και παύεις να θέτεις τέτοιου είδους ερωτήματα!!! :D :p

 

Σου προτείνω το PRO. Θα το βρεις ΕΔΩ ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον supernet

 

To πιο πάνω Post μου........ αόρατο είναι??? :whistle: Ανέφερα ένα προγραμματάκι.....και αναλώνεστε στα ίδια και τα ίδια :rolleyes:

 

TELEPORT PRO or TELEPORT ULTRA και παύεις να θέτεις τέτοιου είδους ερωτήματα!!! :D :p

 

Σου προτείνω το PRO. Θα το βρεις ΕΔΩ ;)

 

Το είδα, αλλά πρώτον νόμιζα οτι ήταν μόνο για τη δουλειά που το ήθελε ο Trobocop® και δεύτερον είδα το ίδιο πρόγραμμα και σε άλλο thread και είπα οτι είναι απο τα προγράμματα που τα κάνουν όλα και δεν κάνουν τίποτα στο τέλος! :p

 

Ελπίζω να μην κατεβάσω άδικα 616kb! :devil:

 

Πάντως το πρόγραμμα του rigasnic τέλειο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas

 

Me to teleport mporeis na katevaseis olokliro ena site i ena meros tou kai na periigitheis kanonika se afto offline.

 

Δηλώνεις στο wizard του, πόσα links από την αρχική σελίδα και πέρα, θες να κατεβάσει υλικό.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gia na briskete kai na katebazete ta flash arxeia pou exei mia selida kserw 2 kala programmatakia

Flash2X Flash Hunter

kai to Sothink SWF Decompiler MX 2002 Pro

To prwto kanei eukola kai preview twn flash.

To deutero mporei na kanei kai decompile tou flash sta stoixeiwdh arxeia tou (jpg,wav,mp3 ktl)

kai ta 2 meta thn egkatastash enswmatwnontai kapws ston browser gia na mhn ta psaxneis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...