Jump to content

Χρήση του Opera Mini και Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Πιστεύετε πως το  

560 members have voted

  1. 1. Πιστεύετε πως το

    • Ναι, συμφέρει πάρα πολύ
      489
    • Όχι, 3,49€/μήνα είναι πολλά
      29
    • Δεν είμαι συνδρομητής WIND και δεν με ενδιαφέρει .
      42


Recommended Posts

βρε παιδια συνδεω το cruise μου με το λαπτοπ και με wind internet μπαινει κανονικα.με wind plus οχι.εχει κανεις καμια ιδεα?και επισης τι χρεωση εχει οταν μπαινεις με wind internet στο λαπτοπ?ευχαριστω προκαταβολικα

Μαλλον θα σε χρεωσει αρκετα.....δεν συμφερει με τιποτα!Με wind plus ειναι το σωστο αλλα θελει εξτρα ρυθμισεις και στο pc για να συνδεθει.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα σε χρεωσει αρκετα.....δεν συμφερει με τιποτα!Με wind plus ειναι το σωστο αλλα θελει εξτρα ρυθμισεις και στο pc για να συνδεθει.......

Δεν θέλει κάτι εξειδικευμένο. Μόνο να ρυθμίσεις τον proxy.

Με opera μπαίνει σχετικά γρήγορα παντού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κάτι εξειδικευμένο. Μόνο να ρυθμίσεις τον proxy.

Με opera μπαίνει σχετικά γρήγορα παντού.

 

και πως ρυθμιζω τον proxy?

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση του live messenger για windows mobile 6 δεν λειτουργει, εχω συνδεση ιντερνετ με wind plus non stop και αναρωτιεμαι αν παιζει αυτο καποιο ρολο. Αυτο γιατι δεν μπορω να καθορισω τις ρυθμισεις ωστε να βαλλω proxy settings κτλ προφανως για να δουλεψει.

 

Γνωριζει καποιος γιατι συμβαινει αυτο?πως μπορω να λυσω αυτο το ζητημα?Υπαρχει καποια εκδοση που να γινεται αυτο εκτος απο java?

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χρησιμοποιω το windplus non stop απο τοτε που βγηκε αλλα τωρα το χρησιμοποιω και στον φορητο ολα τελεια εκτος απο το οτι δεν μπορω να μπω στο hotmail υπαρχει καποιος τροπος? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

και πως ρυθμιζω τον proxy?

 

girna mia stin proti selida tou 8ematos ...den kanei tziz...:lol::)

 

exei analitika gia mozilla,opera,xplorer;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο mobile.msn.com και από την αρχική σελίδα διάλεξε hotmail, είναι πιο light εκδοχή του κανονικού hotmail!

 

to kalitero gnomi mou einai ayto http://www7.messengerfx.com/

 

kai xoris na perimeneis na kanei ananeosi;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα δοκιμασα να μπω στο ιντερνετ μεσω του Νοκια Ν81 αλλα μονο με καλωδια τα καταφερα.Οσο και αν προσπαθησα μεσω bluetooth δεν το βλεπει το κινητο σαν μοντεμ!!!Υπαρχει καποιος τροπος να δει το κινητο μου σαν μοντεμ μεσω bluetooth???
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπαίνεις στο msn μέσω του http://www.ebuddy.com

 

Είναι όμως ασφαλές το ebuggy.com??.Γιατί έκανα είσοδο για να το δω απο τον υπολογιστή μου και δεν εμφανίζει πουθενά καμία ασφάλεια στο browser μου (Google Chrome).

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας καταφέρει να συνδέσει υπολογιστή mac μέσω του wind non stop plus? Ποιες είναι ακριβώς οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνει?

 

Απλά συνδέεις το κινητό σου ώς μόντεμ, βάζεις τις ρυθμίσεις στο κινητό και τους proxies στον browser που θα χρησιμοποιήσεις

111s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα δοκιμασα να μπω στο ιντερνετ μεσω του Νοκια Ν81 αλλα μονο με καλωδια τα καταφερα.Οσο και αν προσπαθησα μεσω bluetooth δεν το βλεπει το κινητο σαν μοντεμ!!!Υπαρχει καποιος τροπος να δει το κινητο μου σαν μοντεμ μεσω bluetooth???

 

Κανεις καμια βοηθεια???

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνει με την ενημέρωση της λήξης της υπηρεσίας.. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Είχα 10 ευρώ κάρτα και έληξε χθες το βράδυ η υπηρεσία και μου πήγε η κάρτα -11 ευρώ!!!

Πόσο δύσκολο είναι να ενημερώνουν τον κόσμο την ίδια μέρα και όχι μετά από 10 ώρες :mad:

Φυσικά η κάρτα πήγε στα σκουπίδια..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνει με την ενημέρωση της λήξης της υπηρεσίας.. Δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση. Είχα 10 ευρώ κάρτα και έληξε χθες το βράδυ η υπηρεσία και μου πήγε η κάρτα -11 ευρώ!!!

Πόσο δύσκολο είναι να ενημερώνουν τον κόσμο την ίδια μέρα και όχι μετά από 10 ώρες :mad:

Φυσικά η κάρτα πήγε στα σκουπίδια..

 

Ε πόσο δύσκολο είναι να γράψεις σε ένα χαρτάκι πότε έβαλες την κάρτα ώστε να το θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βάζω υπενθύμιση στο κινητό. Αλλά το θέμα είναι οτι μια φορά να το ξεχάσεις την πατάς.. όπως εγώ τώρα.

Το θέμα είναι οτι αυτό που κάνουν δεν έχει καμία λογική..(ή μάλλον έχει γι' αυτούς) να σου στέλνουν μήνυμα την επόμενη μέρα και να σου λένε οτι η υπηρεσία έχει λήξει ήδη απο χθες το βράδυ..

Link to comment
Share on other sites

Παλια ειδοποιουσαν. Απο ενα σημειο και μετα κοπηκε η ενημερωση (κλασσικη απατεωνια) και εμεινε ετσι.

Μην ξεχνας να βαζεις υπενθυμιση και μην το ψαχνεις περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα είχα ακολουθήσει τις οδηγίες στις πρώτες σελίδες και είχα φτιάξει ένα κουμπί στην μπάρα του όπερα για να αλλάζω την κωδικοποίηση. πήγα να το κάνω σε άλλο λαπτοπ [vista αν έχει σημασία] και αφενός δεν ανοίγει η σελίδα όπου δημιουργούσα custom κουμπιά στον opera και αφετέρου όταν προσπάθησα να κάνω μια συντόμευση στο πληκτρολόγιο [όπως λένε οι τότε οδηγίες] δεν λειτουργούσε... υπάρχει κάτι νεότερο ώστε να δημιουργηθεί αυτό το "κουμπί" και να αλλάζει η κωδικοποίηση στον οπερα;

Επίσης στον ίδιο υπολογιστή δε μου δουλεύει όυτε το αυτόματο reparse που επίσης δουλεύει στον παλιό μου υπολογιστή...το μπορεί να φταίει;

Τέλος στο hotmail πως και από μπαίνουμε;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το http://www.ebuddy.com με wind plus.

Τελεια

Και απο pda και απο Browser μεσω φορητου που ειναι συνδεδεμενος με wind plus.

Στο hotmail μπαινεις με opera mini απο το pda.

Aπο το pc δεν εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το http://www.ebuddy.com με wind plus.

Τελεια

Και απο pda και απο Browser μεσω φορητου που ειναι συνδεδεμενος με wind plus.

Στο hotmail μπαινεις με opera mini απο το pda.

Aπο το pc δεν εχω βρει.

Σε μερικά κινητά δε δουλεύει το ebuddy με wind plus. Όπως το Sharp 770sh πχ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινεται στο pc που εχω σπιτι να μπενει κανονικα msn μεσο της wind και στο αλλο μου pc να μην μπανει με τιποτα στο msn αλλα ολα τα αλλα να δουλευουν κανονικα???Θα τρελαθω!!!Εχω κανεις ακριβως τα ιδια πραγματα και στα 2 pc και στο ενα μπαινει Msn στο αλλο οχι :(
Link to comment
Share on other sites

ΞΟΟ messenger ΟΟΟΟ ΟΞΏ buddy ΟΞΏΟ Ξ΄ΞΏΟλΡΟΡι ΞΌΞ΅ Ολα. ΞΞ³Ο ΟΟΟΞ± Ρίμαι ΟΟνδΡδΡμΞ*Ξ½ΞΏΟ ΟΟΞΏ yahoo messenger. ΞΡν ΟΞ±Ο Ξ»Ξ*Ο ΟΞΏΞΉΞΏ Ρίναι Ξ½Ξ± ΟΞΊΞ¬ΟΞ΅ΟΞ΅.ΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉΟΞΉ

 

 

 

ΞΞ½ΟΞ΅ καλά ΞΌΞ·Ξ½ κλαίΟΞ΅ http://www.meebo.com Ξ£ΟΞ½Ξ΄Ξ*ΞΏΞΌΞ±ΞΉ ΞΌΞ΅ Firefox portable 2.0.0.3 WinXP SP3 kai sindesi WindPlus se Nokia N95 8gb

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο και για περίπου ένα τέταρτο είχε παγώσει όλο το gprs της WIND στην Καλαμάτα.. Μου έβγαζε σφάλμα να ελέγξω τις ρυθμίσεις..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...