Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χθες μου ήρθαν απο το e-shop 2 συσκευές usb bluetooth(20€+20€) εμβέλειας 100μ. και ταχύτητας 1Μbps.O λόγος που πήρα 2 ήταν γιατί το ένα το ήθελα για το κινητό και το άλλο για να δίωξω το ενοχλητικό καλωδιο του δικτύου(για να πέρνει adsl ο αδερφός).Από πρίν τα παραγγείλω πίστευα πως δεν υπήρχε περίπτωση να μου δουλέψουν όπως το είχα στο μυαλό μου!

ΚΙ ΟΜΩΣ ...και το κινητό ειναι συνέχεια συνδεδεμένο με το Pc μου και το active sync και ταυτόχρονα ειναι συνδεδεμένος ο αδεφός μου με το δικό μου Pc.ΘΑ μου πείτε γιατί σας τα λέω ολα αυτα...Γιατί τώρα έχω την δυνατότητα οπου κι αν βρίσκομαι στο σπίτι μαζί με το MPx220 μου(χάρη στο adsl του pc) να σερφάρω και να μπαίνω στο messenger είτε είμαι στο μπάνιο(χι χι) ειτε στην κουζινα ειτε στο σαλονι ειτε στην ταρατσα ειτε κατω στην αυλή(στον 1ο μένω)!!! :D ειναι σαν να έχω το pc μου παντου(στα 100μ. εννοητε)!Επίσεις κανω update στο fizz traveller,στο newsbreak και σε οτι αλλο πρόγραμμα χρησιμοποιεί τo Net.Eιναι απίστευτο :!: ποιός ξέρει τι αλλες δυνατότητες θα έχω και δεν τις έχω μάθει !!!

 

Tέλειο το κινητάκι μας...

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616017

 

 

ο αδερφος σου πως το πέρνει το σήμα? αυτο το bluetooth ειναι και reciever?

γιατι αν ειναι μου λύνει τα χέρια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για internet(adsl-pstn-isdn):

In ActiveSync on your Windows PC, click on the Options button, then pick the Rules tab. Be sure the Passthrough connection is set to The Internet.

 

On your Smartphone, pick Settings, then Data Connections, then Internet Connections. Then pick Automatic from the window you see.

 

On your Smartphone, run Pocket Internet Explorer. Pick Options, then Connections. Then pick "Automatically detect settings".

 

για active sync-bluetooth:το συνημμένο

ok ανεβηκε στο 4 group μου thanks koukoulakis :D

Link to comment
Share on other sites

ο αδερφος σου πως το πέρνει το σήμα? αυτο το bluetooth ειναι και reciever?

γιατι αν ειναι μου λύνει τα χέρια!

 

ειναι τα παντα-πολυ καλο και μπορείς να συνδεσεις ταυτοχρονα πολλες συσκευες(κινητο σε pc,pc με pc,ασυρματο joystick με pc,headset με pc και γενικα οτι ειναι bluetooth)

εγω αυτή τη στιγμή εχω ταυτόχρονα συνδεδεμένα στο δικο μου usb bluetooth το κινητο που πέρνει Internet και το pc του αδερφού μου που περνει και αυτο internet(και μπορουμε και να παιξουμε και παιχνιδια δικτυο και να αλλαξουμε αρχεια)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

saitas εδω και 2 βδομαδες στο τεταρτο group μου βγάζει το εξής μήνυμα(πρωϊ-μεσημερι-βράδυ)

 

"The document you requested is temporarily unavailable because this group has exceeded its download limit. Please try again later."

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

saitas εδω και 2 βδομαδες στο τεταρτο group μου βγάζει το εξής μήνυμα(πρωϊ-μεσημερι-βράδυ)

 

"The document you requested is temporarily unavailable because this group has exceeded its download limit. Please try again later."

βαλτε φωτια φωτια στoυ yahoo τα groupia :rocket: :rocket:

θα το διορθωσω σε ενα λεπτο

Link to comment
Share on other sites

για internet(adsl-pstn-isdn):

In ActiveSync on your Windows PC, click on the Options button, then pick the Rules tab. Be sure the Passthrough connection is set to The Internet.

 

On your Smartphone, pick Settings, then Data Connections, then Internet Connections. Then pick Automatic from the window you see.

 

On your Smartphone, run Pocket Internet Explorer. Pick Options, then Connections. Then pick "Automatically detect settings".

 

για active sync-bluetooth:το συνημμένο

 

Να σημειωσω εδω οτι γινετε και με το καλωδιο για οσους δεν εχουν bluetooth και οτι στο activesync4.0 πας: file->connection settings->this computer connect to: the internet. :)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, έχει δει κανείς αυτό;;;

Είναι hands free με ενσωματωμένο ραδιόφωνο και στο e-shop λέει ότι είναι της ίδιας της motorola, αλλά δεν το βρήκα πουθενά στο site της εταιρίας για περισσότερα χαρακτηριστικά κλπ... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, έχει δει κανείς αυτό;;;

Είναι hands free με ενσωματωμένο ραδιόφωνο και στο e-shop λέει ότι είναι της ίδιας της motorola, αλλά δεν το βρήκα πουθενά στο site της εταιρίας για περισσότερα χαρακτηριστικά κλπ... :worry:

 

εγω το αγόρασα απο το γερμανο πριν 2 βδομάδες 29 ευρω,αλλα δεν το εχω χρησιμοποιήσει ακόμη.το σιγουρο είναι οτι δεν έχει μνήμες και οτι πέρνει ξεχωριστή μπαταρία(ΑΑΑ)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, έχει δει κανείς αυτό;;;

Είναι hands free με ενσωματωμένο ραδιόφωνο και στο e-shop λέει ότι είναι της ίδιας της motorola, αλλά δεν το βρήκα πουθενά στο site της εταιρίας για περισσότερα χαρακτηριστικά κλπ... :worry:

Μακριά!!!! Το πήρα εγώ και είναι εντελώς άθλιο και ούτε καν χαμηλώνει το ραδιόφωνο σε εισερχόμενη κλήση. Γράφει Motorola επάνω αλλά η ποιότητα κτασκευής του είναι εντελώς άθλια. Εμένα μου έσβηνε καθε 2 μέρες σαν να τέλειωνε η μπαταρία (ναι δεν παίρνει ρεύμα απο το κινητό).

 

Το χρησιμοποίησα για 1 εβδομάδα και μετά αγόρασα mp3 player-ραδιόφωνο.

Τα ποιό κοροιδίστικα 30ευρώ που έχω δώσει στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

κανεις extract τα αρχεια που ειναι στο zip και μετα τα αντιγραφεις στο κινητο σου.πατας πανω στο αρχειο με καταληξη .hme και κανει εγκατασταση και κανεις και εγκατασταση το .cab(plugin του media player)

ενοειτε πως εχεις εγκαταστήσει το fizz traveler και το newsbreak(στο οποιο στις ρυθμισεις του ενεργοποιεις το homescreen plugin)

 

και για τζαμπα update στον καιρο και στις ειδησεις μπες στο site(θα το βρεις στο about,μεσα στο κινητο) του newsbreak να δεις τις ρυθμίσεις που πρέπει να κανεις στο pc και στο κινητο

 

έκανα αυτά που μου είπες πιο πάνω αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα! εκανα εγκατάσταση το .hme, εκανα εγκατάσταση το .cab και έβαλα και το fizz traveler! αλλά τζίφος! ούτε τις γιορτές παίρνει όυτε τον καιρό στο homescreen όπως φαίνεται στο δικό σου snapshoot!

 

τι κάνω λάθος?????

 

σας ευχαριστώ που με αντέχετε!!!

 

άντε καλό σαββατοκύριακο!!!! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατάσταση το LCDplug.cab αλλά ούτε το βλέπω μέσα στα προγράμματα ούτε κατάλαβα καμιά αλλαγή??

 

κάνει κάτι αυτό το προγραμματάκι ή κακώς το εκανα εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

έκανα αυτά που μου είπες πιο πάνω αλλά τελικά δεν γίνεται τίποτα! εκανα εγκατάσταση το .hme, εκανα εγκατάσταση το .cab και έβαλα και το fizz traveler! αλλά τζίφος! ούτε τις γιορτές παίρνει όυτε τον καιρό στο homescreen όπως φαίνεται στο δικό σου snapshoot!

 

για να πέρνει τις γιορτές θα πρέπει να τις έχεις περάσει στο Outlook(ή με το namedays ή με το αρχείο excel που έχει κυκλοφορήσει στο forum)ωστε στο συγχρονισμό να σου τις περασει στο κινητο.

 

για τον καιρό θα πρέπει να έχεις βάλει τις ρυθμίσεις που περιγραφονται πιο πανω για να έχεις internet απο το Pc και να κάνεις update στο πρόγραμα αφου έχεις συνδέσει το κινητο με το active sync!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατάσταση το LCDplug.cab αλλά ούτε το βλέπω μέσα στα προγράμματα ούτε κατάλαβα καμιά αλλαγή??

 

κάνει κάτι αυτό το προγραμματάκι ή κακώς το εκανα εγκατάσταση?

 

και εγω την ιδια απορία έχω

 

οπως επισεις με το led που κανει το flash να αναβοσβήνει οταν σε καλούν ή σου στέλνει καποιος μήνυμα

 

οπως επισεις και με το KAIS Turn off δεν εχω καταλάβει πως κανεις επανεκκινηση, μονο να κλεισω το κινητο μπορώ.

 

saitas αν γνωριζεις κατι πες...

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

για τον καιρό θα πρέπει να έχεις βάλει τις ρυθμίσεις που περιγραφονται πιο πανω για να έχεις internet απο το Pc και να κάνεις update στο πρόγραμα αφου έχεις συνδέσει το κινητο με το active sync!

 

Κοίτα να σου πω! τις ρυθμίσεις τις εχω κάνει και έχω internet και μέσω του active sync αλλά και μόνο του το κινητό μέσω GPRS αλλά ενω το fizz traveler μου δείχνει κανονικά τον καιρό οταν το ανοίγω, στο homescreen το μόνο που κάνει ειναι να σου δίνει την δυνατότητα να το πατας και να σου ανοίγει το προγραμμα αλλά όχι να μου δείχνει σε μικρό εικονίδιο την θερμοκρασία όπως το έχεις εσυ!!

 

τι λαλακια κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να σου πω! τις ρυθμίσεις τις εχω κάνει και έχω internet και μέσω του active sync αλλά και μόνο του το κινητό μέσω GPRS αλλά ενω το fizz traveler μου δείχνει κανονικά τον καιρό οταν το ανοίγω, στο homescreen το μόνο που κάνει ειναι να σου δίνει την δυνατότητα να το πατας και να σου ανοίγει το προγραμμα αλλά όχι να μου δείχνει σε μικρό εικονίδιο την θερμοκρασία όπως το έχεις εσυ!!

 

τι λαλακια κάνω?

 

στο homescreen 'φωτισε' το fizz traveler και πατα το βελακι(pad) δεξια

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα εχουμε και λεμε :

1)προς nigal9981 θελεις το homesreendesiner το fizz traveler το newsbreak και ενα plugin το media player εχοντας ολα αυτα και με τις ρηθμυσεις που δινει ο koukoulakis για το activesych καταφερνεις να εχεις ενα homescreen σαν του koykoylaki η παραπλησιο κανε τα βηματα σωστα και θα δεις υποψη οτι ο plugin του media player και του fizz traveler ειναι μεσα στο homescreendesiner αρκει να τα τσεκαρεις για εγκατασταση :)

2)σχετικα με το LCDplug ειναι ενας plugin δεν ειναι προγραμμα και δουλευει οταν ενα homescreen χρειαζετε για να σου βγαλει πληροφοριες για μπαταρια μνημη θερμοκρασια κλπ.

3)το led λογικα πρεπει να κανει αυτο που λεει δηλαδη να αναβη το φλας οταν σε παιρνουν τηλ η οταν εχεις μηνυμα αλλα ειναι μουφα :( δεν κανει τιποτα.

4)το KAIS Turn off εμενα μου δουλεψε αλλα μονο για 2-3 φορες μετα μονο κλεισιμο μπορουσα να κανω μαλλον εχει bug

:) :) :) αυτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ρυθμισεις για ιντερνετ μεσω GPS για για ΜΜS για ΤΙΜ που μπορω να βρω??? :worry: :worry: Any Help?? :O :O
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ρυθμισεις για ιντερνετ μεσω GPS για για ΜΜS για ΤΙΜ που μπορω να βρω??? :worry: :worry: Any Help?? :O :O

 

στο site της motorola http://www.motorola.gr

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

βρε Koukoulaki sto fizztraveler πως αλλαζεις απο farenait σε celsium ????

 

το ανοιγεις πατας view επιλεγεις weather και μετα menu και μετα πατας το 4

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...