Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πες μας διαφορες με την αρχικη rom που ειχες

 

 

δυστηχώς ακόμη ψάχνω!!! :(

όπως μου είπανε και αυτοί οι επιδόσεις δεν είναι ορατές(π.χ. αλλο μενού ,νέα προγράμματα)

αλλα οι διαφορές είναι στην απόδοση και απόκριση του κινητού... :confused:

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην ζητω συγνωμη για τα greeklish μου σε προηγουμενα post..

Τελικα καταφερα να εγκαταστησω κ να αναβαθμισω το κινητο στην 1.47

Εβαλα κ το le αλλα ειλικρινα βελτιωση με το ματι δεν ειδα.. ουτε με το αυτι..

Μονο που αλλαξε ειναι οτι μπορω να αλλαζω το ονομα του κινητου απ το bluetooth..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

ελεος γμω τη μοτορολα μου γμω.................τετοιο μοντελο και δεν μπορει να βγει ενα φιρμγουερ που να αυξανει οσο γινεται το μεγαφωνο.......ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΒΑΡΕΜΕΝΟΙ μπορει να ειναι......ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΕΙ.........εχω απογοητευτει οσο δεν παει αλλο.κριμα απλα γιατι το κινητο απο ολα τα υπολοιπα θεματα φυσαει!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που κοίταξα τον λογαριασμό της TIM διαπίστωσα ότι όταν στέλνω sms απτην εφαρμογή greek sms (από τις Greek Apps) μου χρεώνεται σαν 2 sms. Επίσης, όταν στέλνω μήνυμα το χωρίζει στα 2 δηλαδή ο παραλήπτης λαμβάνει 2 sms αντί του ενός. Μήπως έχω κάνει κάτι λάθος στην ρυθμίσεις;

Ευχαριστώ.

 

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Δοκίμασα ό,τι κι αν μου είπαν, αλλά κατέληξα στο ότι απλά η εφαρμογή δε δουλεύει!! Τουλάχιστον με τη δική μου rom.. :confused:

Η λύση που βρήκα και με ικανοποίησε απόλυτα είναι το RJV SMS Scheduler 2003, το οποίο σου δίνει τις εξής δυνατότητες:

Ι) SMS με 160 χαρακτήρες (τσεκαρισμένο απόλυτα)

ΙΙ) Μέχρι και τριπλό SMS

ΙΙΙ) Αποθήκευση Εξερχόμενων/Σταλθέντων

IV) Επιλογή Send Now, οπότε λειτουργεί σαν κανονική εφαρμογή SMS, με απόλυτη επιτυχία (δοκιμασμένο)

 

Μόνο αναφορές δεν έχει, όταν στέλνεις με Send Now. Όταν το προγραμματίζεις, έχει.

Θα το βρεις εδώ ! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω μια βοηθεια για το παρακατω μυνημα που θα παραθεσω.

τελικα βρηκα το tcpmp se cab μορφή και πηγα να το κανω install.

 

εκει μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα:

"installation failed. The program or setting cannot be installed because it is not digitally signed with a trusted certificate."

 

an καταλαβα καλα αυτο τι σημαινει? οτι το κινιτο μου ειναι κλειδωμενο και δεν παιρνει μη πιστοποιημένα προγραμματα? Αν ναι τι πρεπει να κανω? αναβαθμιση rom?

 

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω μια βοηθεια για το παρακατω μυνημα που θα παραθεσω.

τελικα βρηκα το tcpmp se cab μορφή και πηγα να το κανω install.

 

εκει μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα:

"installation failed. The program or setting cannot be installed because it is not digitally signed with a trusted certificate."

 

an καταλαβα καλα αυτο τι σημαινει? οτι το κινιτο μου ειναι κλειδωμενο και δεν παιρνει μη πιστοποιημένα προγραμματα? Αν ναι τι πρεπει να κανω? αναβαθμιση rom?

 

Ευχαριστώ πολυ!

 

Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο σε μη πιστοποιημένα προγράμματα. Κάτι τρέχει με το αρχείο.. :confused:

Link to comment
Share on other sites

tous esteila kai email kai perimeno na do ti tha mou apantisoun!(fisika den tous eipa gia *****,alla oti exo to trial kai de mou doulevei)

 

 

τελικα ήταν δικό τους πρόβλημα και μου έστειλαν ένα αρχείο το solve_hack.exe που το εφτιαξε και λειτουργεί κανονικά!( το hsd)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Δοκίμασα ό,τι κι αν μου είπαν, αλλά κατέληξα στο ότι απλά η εφαρμογή δε δουλεύει!! Τουλάχιστον με τη δική μου rom.. :confused:

Η λύση που βρήκα και με ικανοποίησε απόλυτα είναι το RJV SMS Scheduler 2003, το οποίο σου δίνει τις εξής δυνατότητες:

Ι) SMS με 160 χαρακτήρες (τσεκαρισμένο απόλυτα)

ΙΙ) Μέχρι και τριπλό SMS

ΙΙΙ) Αποθήκευση Εξερχόμενων/Σταλθέντων

IV) Επιλογή Send Now, οπότε λειτουργεί σαν κανονική εφαρμογή SMS, με απόλυτη επιτυχία (δοκιμασμένο)

 

Μόνο αναφορές δεν έχει, όταν στέλνεις με Send Now. Όταν το προγραμματίζεις, έχει.

Θα το βρεις εδώ ! ;)

 

Δεν ξερω ρε παιδια τι γινεται παντως εγω χωρις καμμια extra εφαρμογη μηνυματων στελνω κανονικα 160 χαρακτηρες και χρεωνομαι 1 μηνυμα .σαφως και το προγραμμα που λες ειναι πολυ καλο ;) και το δουλευω τωρα για στελνω μεταχρονισμενα τα μηνυματα μου :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλω μια βοηθεια για το παρακατω μυνημα που θα παραθεσω.

τελικα βρηκα το tcpmp se cab μορφή και πηγα να το κανω install.

 

εκει μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα:

"installation failed. The program or setting cannot be installed because it is not digitally signed with a trusted certificate."

 

an καταλαβα καλα αυτο τι σημαινει? οτι το κινιτο μου ειναι κλειδωμενο και δεν παιρνει μη πιστοποιημένα προγραμματα? Αν ναι τι πρεπει να κανω? αναβαθμιση rom?

 

Ευχαριστώ πολυ!

καταρχην το tcpmp υπαρχει σε exe Μορφη χωρις προβληματα εγκαταστασης .το κινητο σου δεν ειναι κλειδωμενο πρωτον και δευτερον υπαρχει πολλες φορες περιπτωση κανοντας εγκατασταση καποιο προγραμμα να σου βγαλει τετοιο μηνυμα αλλα υπαρχει και επιλογη για να συνεχισεις να το κανεις εγκατασταση χωρις προβλημα.πεταξε αυτο που εχεις σε μορφη cab και κατεβασε απο τα groups μου το exe ;) (μην ξεχναμε οτι και στα windows xp στο Pc μας βαζοντας καποιον driver μας βγαζει το ιδιο μηνυμα για ψηφιακη υπογραφη ;) ;) )

Link to comment
Share on other sites

τελικα ήταν δικό τους πρόβλημα και μου έστειλαν ένα αρχείο το solve_hack.exe που το εφτιαξε και λειτουργεί κανονικά!( το hsd)

σου λειτουργει κανονικα πληρες?? η trial??

Link to comment
Share on other sites

σου λειτουργει κανονικα πληρες?? η trial??

 

ξεκίνησε σε trial και του εβαλα με το ****** τον κωδικό και δουλέβει κανονικα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Σαν μελλοντικός αγοραστής του mpx220 μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες που διαβάζοντας το thread ή δεν τις πολυκατάλαβα ή δεν τις είδα καθόλου;!

1) Σαν ήχος κλήσης παίζει mp3's;

2) Αν δεν έχει το 1.49 firmware θα έχει bugs;

3) Όντως έχει πρόβλημα το ακουστικό του και δεν παίζει αρκετά δυνατά;

4) Έχει themes και τέτοιου είδους μπιχλιμπίδια;

5) Για έναν απλό χρήστη κινητού τηλεφώνου που θέλει αρκετή μνημούλα, ένα organizer, και καλή κάμερα θα μείνει ευχαριστημένος;

Ευχαριστώ!

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Βοήθησες αρκετά θα δω τι θα επιλέξω εν τέλει

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα κι εγω ξανα,καμια σχεση με το πρωτο Mpx-220 που ειχα παρει.

μια ερωτηση επειδη δεν εχω ψαξει,πως μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση απο το bt?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα κι εγω ξανα,καμια σχεση με το πρωτο Mpx-220 που ειχα παρει.

μια ερωτηση επειδη δεν εχω ψαξει,πως μπορουμε να κανουμε φωνητικη κληση απο το bt?

 

Τι διαφορές έχει δηλαδή?.

 

Έχει μια βδομάδα που το παρήγγειλα και ακόμα να το φέρει ο Γερμανός. Απο Τετάρτη μου είπε Πέμπτη, απο Πέμπτη Τρίτη και Σήμερα μου είπε Πέμπτη.

Motorola MPX220 + 1GB MiniSD Sandisk

http://www.danasoft.com/sig/JiMk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορές έχει δηλαδή?.

 

Έχει μια βδομάδα που το παρήγγειλα και ακόμα να το φέρει ο Γερμανός. Απο Τετάρτη μου είπε Πέμπτη, απο Πέμπτη Τρίτη και Σήμερα μου είπε Πέμπτη.

 

 

εγω φίλε το παραγγηλα απο το e-shop 337(χωρίς έξοδα αποστολής) ευρω με αντικαταβολη

και την επόμενη μερα ηταν σπιτι μου

Απο χέρι σε χέρι

ο γερμανός αν θυμάμαι το ειχε 360.!!!

το ιδιο επαθα εγώ με την καρτα μνήμης(512) μου έλεγε απο μέρα σε μέρα και

τελικα μου ήρθε και αυτή την αλλη μερα το πρωι απο ενα αλλο site στο internet 46 ευρώ και χωρίς εξοδα αποστολής.

ο γερμανός την είχε και αυτήν ακριβότερα 59 ευρώ!!!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος εχει τις ρυθμίσεις για cosmote gprs να μου τις στείλει pm γιατί αυτές που υπάρχουν στο group του saitas και οι προεγκατεστμένες δεν μου δουλέυουν!

Ευχαριστώ!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος εχει τις ρυθμίσεις για cosmote gprs να μου τις στείλει pm γιατί αυτές που υπάρχουν στο group του saitas και οι προεγκατεστμένες δεν μου δουλέυουν!

Ευχαριστώ!

αυτο που εχω στο group Μου ειναι ρυθμισεις mms και οχι gprs ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ακόμα που μου είπε και φίλος που το έχει; Λέει πως αν ανοίξει 5 εφαρμογές, γεμίζει η ram, το κινητό κολλάει απίστευτα, σέρνεται και το παράξενο είναι ότι ακόμα και να κλείσει κάποια εφαρμογή δεν αδειάζει καθόλου ram, αλλά είναι αναγκσμένος να κάνει restart! Ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνει κάτι λάθος;

 

Ευχαριστώ! :)

 

 

Kαμιά γνώμη;;; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαμιά γνώμη;;; :rolleyes:

παντως το να ανοιξεις 5 εφαρμογες μαζι δεν βρισκω τον λογο ασε που δεν θα μπορεις σε εμενα παντως εαν αρχιζει και κολαει απλα κλεινω τις εφαρμογες μεσω του resource manager .

Link to comment
Share on other sites

παντως το να ανοιξεις 5 εφαρμογες μαζι δεν βρισκω τον λογο ασε που δεν θα μπορεις σε εμενα παντως εαν αρχιζει και κολαει απλα κλεινω τις εφαρμογες μεσω του resource manager .

 

Συμφωνώ απόλυτα! Για ποιο λόγο να έχεις 5 εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα; :p Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένη από ταχύτητα των μενού και έχω περάσει αρκετές εφαρμογές με απόλυτη επιτυχία! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο Internet έχω βρει ένα προγραμματάκι εν ονόματι AddFont καθώς και κάποιες γραμματοσειρές.

Θα έλεγα ότι με ενδιαφέρει η αλλαγή γραμματοσειράς των μενού, αλλά έχω τις εξής απορίες:

1. Υπάρχουν γραμματοσειρές που να υποστηρίζουν ελληνικά;

2. Πώς ακριβώς τις εγκαθιστούμε;

3. Το έχει ήδη κάνει κάποιος, για να πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

ekana tin perivoiti anavathmisi se 1,49 (aythn poy edwse o saitas !) ola kala [thanks file saitas]

 

tora

 

epeidi moy aresei to aggliko menu kai den thelo na valo to le , mipos exei kaneis , leo mipos exei kaneis to Interkey "agorasmeno" wste na mporo na grafo ellinika sta sms???

 

kati allo . file saitas molis valo to le moy fenete oti psilo argi to menu eno xoris to le einai ola good , to exeis diapistosi kai esi?

Φίλε μου εγώ δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο. Και με το leg πάει πολύ καλά!

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα ακούσει ότι η 1.49 έχει μέσα τον MediaPlayer 10 αλλά δεν είδα κάτι τέτοιο. Ξέρει κανείς κάτι?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...