Jump to content

Zone Alarm Suite&MSN Problem


mixtri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα το Zone Alarm Suite 6.5.772 και έχω πρόβλημα με το MSN Messenger Live.Ενώ θεωρητικά και μέσα από το ίδιο το πρόγραμμα είναι μέσα στις "αξιόπιστες εφαρμογές",το MSN Live αρνείται πεισματικά να κάνει login όσο το Zone Alarm είναι ανοικτό.Έχει κανείς το Zone Alarm αυτής της έκδοσης να μου πει αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Έχει βρει κανείς λύση;:(

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να διαγράψεις τον κανόνα που αφορά την εφαρμογή msnmsgr.exe?

Δοκίμασέ το, κλείσε τον MSN και εκκίνησέ τον ξανά.

Θα σου θυμίσω πως στο παρελθόν υπήρχε προβλημα (bug) (Ioύλιος 2006) στο IM Security module. Η εταιρία το ερευνούσε, μα δεν γνωρίζω αν διορθώθηκε.

 

Edit: http://messenger-support.spaces.live.com/blog/cns!8B3F39C76A8B853F!3654.entry

(δεν έχω χρόνο να σου πω αν αφορά την έκδοση που έχεις ή αν δουλευει)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι θέμα του Zone Alarm γιατί γενικά το msn και το web έχει πρόβλημα και δεν μπαίνει...

Δες τη συζήτηση στο Windows Live Messenger 8.0 ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως είναι θέμα του Zone Alarm γιατί γενικά το msn και το web έχει πρόβλημα και δεν μπαίνει...

Δες τη συζήτηση στο Windows Live Messenger 8.0 ;)

 

...το MSN Live αρνείται πεισματικά να κάνει login όσο το Zone Alarm είναι ανοικτό.Έχει κανείς το Zone Alarm αυτής της έκδοσης να μου πει αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα; Έχει βρει κανείς λύση;:(

 

Υποθέτω οτι με το ZoneAlarm να είναι απενεργοποιημένο, ο φίλος μας δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Εξού και η απορία. Όσο για τον MSN, λειτουργει κανονικά. (αν ο αριθμός όσων είχαν πρόβλημα δεν είναι απο ένα σημείο και πάνω, δεν μπορείς να πεις οτι ο MSN έχει πρόβλημα ως υπηρεσία εξού και δεν επιτρέπεται η σύνδεση). Χωρίς αυτό, σαφώς, να αποκλείει οτι ο mixtri δεν πέτυχε απλά σε μια κακή μέρα του λογαριασμού του.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι με το ZoneAlarm να είναι απενεργοποιημένο, ο φίλος μας δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Εξού και η απορία. Όσο για τον MSN, λειτουργει κανονικά. (αν ο αριθμός όσων είχαν πρόβλημα δεν είναι απο ένα σημείο και πάνω, δεν μπορείς να πεις οτι ο MSN έχει πρόβλημα ως υπηρεσία εξού και δεν επιτρέπεται η σύνδεση). Χωρίς αυτό, σαφώς, να αποκλείει οτι ο mixtri δεν πέτυχε απλά σε μια κακή μέρα του λογαριασμού του.

 

:)

 

Δυστυχώς αλλά δεν έτυχε να έχω πρόβλημα μόνο εγώ....;)

Αλλιώς δεν θα το έλεγα καθόλου αυτό ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι με το ZoneAlarm να είναι απενεργοποιημένο, ο φίλος μας δεν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Εξού και η απορία. Όσο για τον MSN, λειτουργει κανονικά. (αν ο αριθμός όσων είχαν πρόβλημα δεν είναι απο ένα σημείο και πάνω, δεν μπορείς να πεις οτι ο MSN έχει πρόβλημα ως υπηρεσία εξού και δεν επιτρέπεται η σύνδεση). Χωρίς αυτό, σαφώς, να αποκλείει οτι ο mixtri δεν πέτυχε απλά σε μια κακή μέρα του λογαριασμού του.

:)

 

Πράγματι,με το Zone Alarm απενεργοποιημένο δουλεύει το MSN και για αυτό και η δημιουργία του post.

Το Zone Alarm το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν έχω αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα σε MSN(σε IRC ευτυχώς διορθωνόταν)

Διέγραψα για ακόμη μια φορά το MSN Live 8.0 από τις αξιόπιστες εφαρμογές και όταν το έκανα εκίννηση το MSN live έκανα accept(όχι για πάντα)και λειτούργησε...αλλά για μόνο μία φορά,τις επόμενες καπούτ.Επίσης το πρόβλημα εντοπίζεται και σε παλιότερους ΙΜ του MSN,όχι μόνο στο Live και υποθέτω ότι φταίει το Zone Alarm το οποίο πρέπει(?)να αποχωριστώ:( Έχω δοκιμάσει τα πάντα και δε μπορώ να το λειτουργήσω ούτε αυτό ούτε παλιότερη έκδοση του MSN,δυστυχώς...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...