Jump to content

Σχολεία: Απεργίες καθώς και γενική συζήτηση


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eμεις παμε και 2η Κυριακη! :yahoo:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει παντως οτι τωρα με τις απεργιες πληρωνονται ενα μεριδιο.

αλλα η καλυτερη τιμωρια ειναι,αφου εσυ δασκαλε δεν κανεις μαθημα ξουτ απο δω να ερθει ενας αλλος που περιμενει χρονια να διοριστει!

να δεις πως θα κανεις μαθημα και με 500ευρω! οχι 1000 που παιρνουν!

 

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια;)...Μερικοι να σκεφτονται λιγο πριν γραψουν οτιδηποτε!;) Απεργια και να πληρωνεσαι? Αυτα τα εργα δεν παιζουν ουτε στο cinema! Μερικοι ειστε εντελως εμπαθεις και προκατειλημενοι! Αν ηταν ετσι, ολοι οι εργαζομενοι θα απεργουσαν!

 

Οσο για το μισθο που παιρνουν, μπορει οντως να βρεις καποιον αλλο δασκαλο, αλλά επειδη θα δεχτει να πληρωνεται λιγοτερο, δεν σημαινει οτι ειναι και το σωστο.

Οποιοσδηποτε εργοδοτης μπορει να βρει καποιον αλλον, να πληρωνεται λιγοτερο, απο τη δουλεια που κανεις εσυ. Τι σημαινει αυτο? Θα το δεχτουμε??:rolleyes:

Οταν η ακρίβεια και η φτωχεια παει προς τα κατω, τοτε ισως να δεχτουν οι εργαζομενοι μειωση μισθων...οσους μερικους τους ταϊζει ακομα ο μπαμπας τους, θα μπορουν να γραφουν εκ του ασφαλους οτι τους κατεβει στο κεφαλι και να κανουν μαθηματα οικονομικης θεωριας!:whistle:

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

γιατί? τι δουλειά κάνει ο πατέρας σου?

 

Εργάζεται στο Δήμο. Δηλαδή στις βροχές, στα κρύα που βγαίνει η παναγία για να και παίρνει 1180ευρώ. Οι δάσκαλοι κουράζονται από το να κάθονται σε μια καρέκλα;

;

Link to comment
Share on other sites

τα σχολεια της θεσσαλονικης κλειστα για 2ο τετραημερο..

πυλαια και καλαμαρια κανονικα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ακουσα οτι θα ειναι κλειστα τα σχολεια σε ΟΛΗ την Ελλαδα, ανεξαρτητα απο το αν θα παμε σε δευτερη Κυριακη ή οχι στην περιοχη μας. Μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εμας ελεγε τοπικη εφημεριδα οτι θα κλεισει το σχολειο μας!!!

Δεν εχουμε καταληψη ακομα. Αλλα μαλλον θα το κλεισουμε αυριο.

Πολλα σχολεια στο Βολο εχουν.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ακουσα οτι θα ειναι κλειστα τα σχολεια σε ΟΛΗ την Ελλαδα, ανεξαρτητα απο το αν θα παμε σε δευτερη Κυριακη ή οχι στην περιοχη μας. Μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει?:confused:

Kαι εγω το ιδιο εχω ακουσει,

οποιος ξερει να μας πει για να μην ξηπναμε πρωινιατικα.:p

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εγω ακουσα οτι θα ειναι κλειστα τα σχολεια σε ΟΛΗ την Ελλαδα, ανεξαρτητα απο το αν θα παμε σε δευτερη Κυριακη ή οχι στην περιοχη μας. Μπορει κανεις να το επιβεβαιωσει?:confused:

 

Στην περίπτωση που σε ορισμένες περιοχές διεξαχθούν επαναληπτικές εκλογές, τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των περιοχών αυτών δε θα λειτουργήσουν, την Παρασκευή 20 και τη Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2006.

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που σε ορισμένες περιοχές διεξαχθούν επαναληπτικές εκλογές, τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των περιοχών αυτών δε θα λειτουργήσουν, την Παρασκευή 20 και τη Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2006.

 

 

Είναι από κάποια επίσημη σελίδα ή εσύ το λες? Δεν είναι αυτό που ήθελα να διαβάσω για να πω την αλήθεια :p

Link to comment
Share on other sites

Είναι από κάποια επίσημη σελίδα ή εσύ το λες? Δεν είναι αυτό που ήθελα να διαβάσω για να πω την αλήθεια :p

Π΄ραγματι ούτε εγώ αλλά δυστυχώς μάλλον έτσι θα είναι!;)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά (αν θεωρηθεί spam plz delete it!)

 

Μια και η κατάσταση όσο πάει και χειροτερεύει, αποφάσισα να αφιερώσω τις εκπομπές μου στο gamesradio.gr (δευτέρα-πέμπτη 12-2 το βράδυ) στο θέμα της παιδείας και των καταλήψεων.

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται να ακούσει και αν θέλει να μας πάρει και τηλέφωνο να μας πεί την άποψή του you're more than welcome :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εργάζεται στο Δήμο. Δηλαδή στις βροχές, στα κρύα που βγαίνει η παναγία για να και παίρνει 1180ευρώ. Οι δάσκαλοι κουράζονται από το να κάθονται σε μια καρέκλα;

;

 

 

Ε καλά μην αρχίσουμε να λέμε ότι να ναι. Τα λεφτά που πληρώνει η κάθε δουλειά δεν είναι ανάλογα με το πόσο κουράζεσαι σωματικά. :X Αν ήταν έτσι ο ανειδίκευτος εργάτης που σκάβει χωράφια θα έπαιρνε περισσότερα από τον Πρόεδρο του Αρείου Πάγου που ... κάθεται σε μια καρέκλα. Ή από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο μιας μεγάλης ΑΕ που επίσης κάθεται σε μια καρέκλα.

 

Επίσης το ότι υπάρχουν κάποιοι που δουλεύουν με 600 Ευρά δε σημαίνει ότι τα 1000 των δασκάλων είναι πολλάααα. Μπορεί να μην είναι λίγα, μπορεί να είναι αρκετά, αλλά σύμφωνα με τα λεγόμενα κάποιων εδώ μέσα οι δάσκαλοι θα έπρεπε να παίρνουν 300Ευρά και πολλά είναι;;

 

Κι εγώ δε συμφωνώ με την απεργία των δασκάλων (για την ακρίβεια διαφωνώ 100%) αλλά με αυτα που ακούγονται εδώ μέσα κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Έδεσσα σήμερα κάνουν όλα τα σχολειά εκτός απο το δικό μου:(

Επειχηρήσαμε να κάνουμε,στο δειάλλειμα ,και να μείνουμε έξω αλλά δυστυχώς όλοι μπήκαν μέσα φοβούμενοι μη φάνε απουσία.:( Αν δε μπεί λουκέτο δε γίνεται δουλεία πιστεύω εγω!;)

Link to comment
Share on other sites

και εμεις σημερα από εχθες το βραδυ το εχουμε κλησει .....αλλα πολυ βροχη ρε παιδια ΥΜΑΡΤΟΝ...Δεν πιστευω να μπηκατε μεσα και να κανατε ζημιες???
Link to comment
Share on other sites

και εμεις σημερα από εχθες το βραδυ το εχουμε κλησει .....αλλα πολυ βροχη ρε παιδια ΥΜΑΡΤΟΝ...Δεν πιστευω να μπηκατε μεσα και να κανατε ζημιες???

 

Εμείς δεν κάναμε ζημιές.:innocent:

Αλλά κάνουμε κάθε μέρα πάρτυ.:ρ

Πηγαινουμε ηχοσύστημα και το βάζουμε τέρμα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια;)...Μερικοι να σκεφτονται λιγο πριν γραψουν οτιδηποτε!;) Απεργια και να πληρωνεσαι? Αυτα τα εργα δεν παιζουν ουτε στο cinema! Μερικοι ειστε εντελως εμπαθεις και προκατειλημενοι! Αν ηταν ετσι, ολοι οι εργαζομενοι θα απεργουσαν!

μπορει και να εχεις δικιο,δεν ξερω ακριβως τι παιζει...αλλα συγκεκριμενα ξερω απο φιλο που δουλευει σε τραπεζα οτι στην απεργια που εκαναν τα πληρωθηκε κανονικα.

Οσο για το μισθο που παιρνουν, μπορει οντως να βρεις καποιον αλλο δασκαλο, αλλά επειδη θα δεχτει να πληρωνεται λιγοτερο, δεν σημαινει οτι ειναι και το σωστο.

Οποιοσδηποτε εργοδοτης μπορει να βρει καποιον αλλον, να πληρωνεται λιγοτερο, απο τη δουλεια που κανεις εσυ. Τι σημαινει αυτο? Θα το δεχτουμε??:rolleyes:

ειναι δεν ειναι σωστο στους δασκαλους...γιατι να χαλανε την παιδεια?

και δεν το λεω γιατι εχω κατι με τους καθηγητες...τα παιδια που χανουν τα μαθηματα..αυτα σκεφτομαι.

και σκεψου οτι εγω αν κανω απεργια,θα παρω ποδι με την μια.

ενω το κρατος και τους κραταει και απεργια κανουν κανονικα.

Οταν η ακρίβεια και η φτωχεια παει προς τα κατω, τοτε ισως να δεχτουν οι εργαζομενοι μειωση μισθων...οσους μερικους τους ταϊζει ακομα ο μπαμπας τους, θα μπορουν να γραφουν εκ του ασφαλους οτι τους κατεβει στο κεφαλι και να κανουν μαθηματα οικονομικης θεωριας!:whistle:

ελπιζω αυτο να μη πηγαινε σε μενα.:shifty:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...