Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα θεματα ρε παιδια ειναι τρια τωρα1)Αυτονομια 2)Σταθερα λειτουργικου,δηλαδη αν θα ειναι bug free και 3)ποιοτητα βιντεο και φωτο για ολα τα αλλα εχουμε ενδειξεις

 

Να προσθέσω εγώ και το GPS?

Είμαι περίεργος για το σήμα του και για τη χρηστικότητά του αφού δεν έχει οθόνη αφής.

Επίσης για το σταθερό λειτουργικό δεν ανησυχώ και τόσο. Όταν θα βγεί θα έχει τα κλασικά προβληματάκια που με τον καιρό θα στρώσουν.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και το n93 θα έπρεπε να ήταν αστέρι στις φώτο, αλλά τελικά ήταν μόνο στο βίντεο.

Πολύ φοβάμαι(και δεν θέλω να βγώ αληθινός)ότι η νόκια για να αποφύγει εσωτερικό ανταγωνισμό θα του βάλει λίγο κατώτερο βίντεο από το n93 και λίγο κατώτερες φώτο από το n73(αλλά καλύτερες από το n93).

Μακάρι να κάνω λάθος.

Δεν συμφωνώ απόλυτα. Για το βίντεο θα περιμένουμε σύγκριση, μιας και τα χαρακτηριστικά των Ν95 κ' Ν93 είναι ίδια στο βίντεο. Όσο για το Ν73, αποκλείεται να βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το Ν95. Η διαφορά 3.2ΜΡ με 5ΜΡ είναι πολύ μεγάλη και το Ν95 "αναγκαστικά" θα τραβά καλύτερες φωτό από το Ν73 ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια η nokia εχει βγαλει ποτε series 60 κινητο με οθονη αφης?

 

Έχει βγάλει φίλε μου με οθόνη αφής αλλά δεν ξέρω αν είναι series 60.Είναι το 7710.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, Series 60 με οθόνη αφής δεν έχει βγει .

 

Το 7710 δεν έχει Series 60 αλλά Series 90 η οποία όμως έχει καταργηθεί! Ως αντικαταστάτης της θεωρείται η Series 60 3rd Edition όπου πρακτικά έγινε συνένωση των δύο πλατφορμών! Στο εγγύς μέλλον λογικά θα δούμε και κάποιο S60 με οθόνη αφής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλά για την ποιότητα φωτογραφίας και βίντεο δεν χρειάζεται να το ψάξουμε και πολύ. 5ΜΡ με autofocus και εγγραφή βίντεο VGA-30fps αποτελούν εξαιρετικές ικανότητες λήψης. Ως φωτογραφική μηχανή και εγγραφέας βίντεο ήδη ξέρουμε πως είναι αστέρι :blink: :shock:
Με τη Νοκια ποτε μη λες ποτε φιλε μου,σκεψου την διαφορα στις φωτο Ν73 και Ν93;)

 

Να προσθέσω εγώ και το GPS?

Είμαι περίεργος για το σήμα του και για τη χρηστικότητά του αφού δεν έχει οθόνη αφής.

Επίσης για το σταθερό λειτουργικό δεν ανησυχώ και τόσο. Όταν θα βγεί θα έχει τα κλασικά προβληματάκια που με τον καιρό θα στρώσουν.

Εχουμε δει βιντεο φιλε μου προσωπικα με καλυπτει,μονο που θα πληρωνεις για τους χαρτες(κανενα προβλημα βαζουμε το ROUTE 66)και για τις φωνητικες οδηγιες,αυτο με ψηλοενοχλει περιμενω να δω ποσο θα κοστιζει
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για όσους δεν το είδαν η Nokia έβγαλε τον δείκτη Sar για το Ν95 και είναι μόλις 0.58 W/Kg ! :-)

 

Λεπτομέρειες εδώ:

http://sar.nokia.com

 

αναφερθηκε στην προηγουμενη σελ.απο το φιλο haris87.:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

mas esteilan sto spiti ena diafimistiko me kinita (ena katasthma opos o germanos) k exei proth selida to n95... grafei oti austria tha kykloforisei peripou telh protou triminou me arxes deuterou.... k opoios thelei mporei na kanei kratisi.... timh...??? 959 euro....:ninja: trelathika molis eida thn timh...:wacko:

diladi opoios kanei kratisi tora pou lene oti tha exei 959 euro tha prepei na plirosei 959 euro otan to parei h tha plirosei thn timh pou tha exei otan kykloforisei to kinito? giati otan kykloforisei den to kobo na exei tosa polla...:shifty:

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

mas esteilan sto spiti ena diafimistiko me kinita (ena katasthma opos o germanos) k exei proth selida to n95... grafei oti austria tha kykloforisei peripou telh protou triminou me arxes deuterou.... k opoios thelei mporei na kanei kratisi.... timh...??? 959 euro....:ninja: trelathika molis eida thn timh...:wacko:

diladi opoios kanei kratisi tora pou lene oti tha exei 959 euro tha prepei na plirosei 959 euro otan to parei h tha plirosei thn timh pou tha exei otan kykloforisei to kinito? giati otan kykloforisei den to kobo na exei tosa polla...:shifty:

 

ποσο????:wacko: :wacko: :wacko:

δεν νομιζω να εχει τοσο.

αμα εχει τοσο ποιος θα το παρει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσο????:wacko: :wacko: :wacko:

δεν νομιζω να εχει τοσο.

αμα εχει τοσο ποιος θα το παρει??

Θα της μείνει στα ράφια η συσκευη αν έχει τόσο...:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

mas esteilan sto spiti ena diafimistiko me kinita (ena katasthma opos o germanos) k exei proth selida to n95... grafei oti austria tha kykloforisei peripou telh protou triminou me arxes deuterou.... k opoios thelei mporei na kanei kratisi.... timh...??? 959 euro....:ninja: trelathika molis eida thn timh...:wacko:

diladi opoios kanei kratisi tora pou lene oti tha exei 959 euro tha prepei na plirosei 959 euro otan to parei h tha plirosei thn timh pou tha exei otan kykloforisei to kinito? giati otan kykloforisei den to kobo na exei tosa polla...:shifty:

 

:ninja: ΕΛΑ "ΑΛΕΚΟ" ποσα ? Μονο !! ε δεν κανει για εμας τοτε και ας κανει και "ΠΑΠΑΔΕΣ" :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

oute ego pisteuo na exei toso.... auta ta lene tora.. to kinito otan kykloforisei apoklyete na exei pano apo 700 euro kata th gnomh mou... eksalou sthn austria genika ta kinita einai poio akriba... px to n93 tora sthn ellada exei gyro sta 680 euro nomizo k austria exei 750.. diladi oso eixe sthn ellada otan protokykloforise... edo otan kykloforise to n93 eixe 820..:wacko:
http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

mas esteilan sto spiti ena diafimistiko me kinita (ena katasthma opos o germanos) k exei proth selida to n95... grafei oti austria tha kykloforisei peripou telh protou triminou me arxes deuterou.... k opoios thelei mporei na kanei kratisi.... timh...??? 959 euro....:ninja: trelathika molis eida thn timh...:wacko:

diladi opoios kanei kratisi tora pou lene oti tha exei 959 euro tha prepei na plirosei 959 euro otan to parei h tha plirosei thn timh pou tha exei otan kykloforisei to kinito? giati otan kykloforisei den to kobo na exei tosa polla...:shifty:

Και εγω δε νομιζω να κανει τοσο

 

oute ego pisteuo na exei toso.... auta ta lene tora.. to kinito otan kykloforisei apoklyete na exei pano apo 700 euro kata th gnomh mou... eksalou sthn austria genika ta kinita einai poio akriba... px to n93 tora sthn ellada exei gyro sta 680 euro nomizo k austria exei 750.. diladi oso eixe sthn ellada otan protokykloforise... edo otan kykloforise to n93 eixe 820..:wacko:
Ετσι πως το λες εκει κανουν 70 ευρω παραπανω αρα απο 959 ειμαστε 880?Παλι πολλα ειναι,ελπιζω να ειναι ακριβο αναλογικα τωρα επειδη ειναι νωρις:confused:
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πως το λες εκει κανουν 70 ευρω παραπανω αρα απο 959 ειμαστε 880?Παλι πολλα ειναι,ελπιζω να ειναι ακριβο αναλογικα τωρα επειδη ειναι νωρις:confused:

 

den einai akribos 70 euro parapano..alla exoune megali diafora... alla 960 einai polla... eipame... k ego pisteuo oti epeidi einai noris exoune tetoia timh... k kato apo thn timh egrafe oti einai sto peripou gyro sta 959..;)

k lene gia telos protou triminou me arxes deuterou triminou tha kykloforisei.. diladi aprilio...:X

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

den einai akribos 70 euro parapano..alla exoune megali diafora... alla 960 einai polla... eipame... k ego pisteuo oti epeidi einai noris exoune tetoia timh... k kato apo thn timh egrafe oti einai sto peripou gyro sta 959..;)

k lene gia telos protou triminou me arxes deuterou triminou tha kykloforisei.. diladi aprilio...:X

Γενικα νομιζω ομως οτιστην Αυστρια τα κινητα κυκλοφορουν αργοτερα και αλλα καθολου,νομιζω δηλαδη οτι στην Ελλαδα θα ερθει γρηγοροτερα.Το Ν93 ας πουμε ποσο αργοτερα κυκλοφορησε στην Αυστρια απο οτι στην Ελλαδα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου δεν θα είναι προσιτό,το έχω ξαναπει σε προηγούμενο post...και φυσικά τα 750 και 800 ευρώ δεν είναι καθόλου λίγα,μάλλον είναι πάρα πολλά αν αναλογιστούμε το κόστος παρεμφερεί συσκευών που είναι σαφώς ανώτερες από το Ν95.Για την τιμή δεν έχω βάσιμες πληροφορίες αν και είδα στο youtube οτι θα κοστίζει περί τα 550 ευρώ,αλλά μου φαίνονται πολύ λίγα για τον απλούστατο λόγο ότι αν είναι αυτή η τιμή, θα πρέπει η ΝΟΚΙΑ να ανοίξει ένα μεγάλο χώρο για να βάλει μέσα όλα τα υπόλοιπα κινητά Nseries...λέω εγώ...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω ομως οτιστην Αυστρια τα κινητα κυκλοφορουν αργοτερα και αλλα καθολου,νομιζω δηλαδη οτι στην Ελλαδα θα ερθει γρηγοροτερα.Το Ν93 ας πουμε ποσο αργοτερα κυκλοφορησε στην Αυστρια απο οτι στην Ελλαδα?

 

sthn austria to n93 kykloforise arxes septembriou se magazia opos o germanos.. tora an to eixane poio prin se nokia shop den ksero... k sthn ellada ego to phra 5 augoustou.. ola ta kinita erxontai k austria.. mono gyro ston aprilio ithela na paro to v903 k mou eipane oti den kykloforei sthn austria.. ta nokia erxontai ola:)

http://img228.imageshack.us/img228/2820/166708maxao3.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/5.0 (SymbianOS/9.1; U; en-us) AppleWebKit/413 (KHTML, like Gecko) Safari/413)

 

Paidia to xe@*$me to thema me tin timh. H nokia exei pei 550+FPA. Mia etairia me to kuros tis nokia tha eprepe na tirei ta legomena tis. Na eiste sigouroi oti panw apo 700 de tha kanei.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου δεν θα είναι προσιτό,το έχω ξαναπει σε προηγούμενο post...και φυσικά τα 750 και 800 ευρώ δεν είναι καθόλου λίγα,μάλλον είναι πάρα πολλά αν αναλογιστούμε το κόστος παρεμφερεί συσκευών που είναι σαφώς ανώτερες από το Ν95.Για την τιμή δεν έχω βάσιμες πληροφορίες αν και είδα στο youtube οτι θα κοστίζει περί τα 550 ευρώ,αλλά μου φαίνονται πολύ λίγα για τον απλούστατο λόγο ότι αν είναι αυτή η τιμή, θα πρέπει η ΝΟΚΙΑ να ανοίξει ένα μεγάλο χώρο για να βάλει μέσα όλα τα υπόλοιπα κινητά Nseries...λέω εγώ...
Φιλε μου οτι δεν θα ειναι προσιτο το ξερω ηδη,αλλο ομως 700 ευρω και αλλο 850 και 900.:happy:

 

sthn austria to n93 kykloforise arxes septembriou se magazia opos o germanos.. tora an to eixane poio prin se nokia shop den ksero... k sthn ellada ego to phra 5 augoustou.. ola ta kinita erxontai k austria.. mono gyro ston aprilio ithela na paro to v903 k mou eipane oti den kykloforei sthn austria.. ta nokia erxontai ola:)
Αρα λογικα θα ερθει Μαρτη και στην ΕΛΛΑΔΑ.Πανε οι ελπιδες μας σε μεγαλο βαθμο για Φλεβαρη:(
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και το n93 θα έπρεπε να ήταν αστέρι στις φώτο, αλλά τελικά ήταν μόνο στο βίντεο.

Πολύ φοβάμαι(και δεν θέλω να βγώ αληθινός)ότι η νόκια για να αποφύγει εσωτερικό ανταγωνισμό θα του βάλει λίγο κατώτερο βίντεο από το n93 και λίγο κατώτερες φώτο από το n73(αλλά καλύτερες από το n93).

Μακάρι να κάνω λάθος.

dystixos ayto pisteyo kai ego,kai ola na ta perimenete apo tin nokia.Toulaxiston o ixos ta na einai san toy n73.

Kamera an exei san toy n73,eyxaristo na lete,makari na exei kai kaliteri an kai dn nomizo.

alla entaksi ayto to kinito dn tha to pareis gia tin kamera mono,alla ennoeite oti dn tha einai kai xeiroteri apo proigoymena.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια φυσικα και θα ειναι ακριβο το κινητο αλλα οποιος δεν μπορει να δωσει τοσα λεφτα,ας μην το παρει.και το mitsubishi lancer evo ειναι ακριβο για εμενα,το θελω αλλα δεν θα το παρω.οποιος μπορει να διαθεσει 700+ ας το παρει.απλα τα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

dystixos ayto pisteyo kai ego,kai ola na ta perimenete apo tin nokia.Toulaxiston o ixos ta na einai san toy n73.

Kamera an exei san toy n73,eyxaristo na lete,makari na exei kai kaliteri an kai dn nomizo.

alla entaksi ayto to kinito dn tha to pareis gia tin kamera mono,alla ennoeite oti dn tha einai kai xeiroteri apo proigoymena.

 

Για ποιον λόγο να μην έχει καλύτερη κάμερα από το Ν73; Η ανάλυση θα είναι μεγαλύτερη,λογικά και η ποιότητα.

 

Σε όλα τα κινητά τηλέφωνα της Νόκια (πλην ίσως του Ν80),όσο αυξάνεται η ανάλυση της κάμερας,τόσο βελτιώνεται και η ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Δε λέω ίσως να μην ισχύσει το ίδιο και με το Ν95.Ωστόσο είμαι αισιόδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο να μην έχει καλύτερη κάμερα από το Ν73; Η ανάλυση θα είναι μεγαλύτερη,λογικά και η ποιότητα.

 

Σε όλα τα κινητά τηλέφωνα της Νόκια (πλην ίσως του Ν80),όσο αυξάνεται η ανάλυση της κάμερας,τόσο βελτιώνεται και η ποιότητα των φωτογραφιών.

 

Δε λέω ίσως να μην ισχύσει το ίδιο και με το Ν95.Ωστόσο είμαι αισιόδοξος.

Άλλο ανάλυση και άλλο ποιότητα.Εχει ΔΙΑΦΟΡΑ.

Και στην ποιοτητα η nokia δεν είναι και τόσο καλή.

Και το n93 έχει 3,2mp και βγάζει χειρότερα και απο το n73 και απο το se w900 με 2Mp.

Αν γίνεται λίγο καλυτερη η ποιοτητα απο νοκια σε νοκια με τα mp,θα κάνει πολλά χρόνια να φτάσει την sony ericsson και sharp.

Μακάρι να μην ισχύει,αλλα απο την ιστορία της νόκια αυτό θα γίνει...

Είναι ένα τηλεφωνο με κορυφαία χαρακτηριστικά.

Αν η κάμερα του είναι αξιοπρεπής για τις δυνατοτητες της,και η μπαταρία βγάζει τουλαχιστον 2 μέρες,το έχω πάρει την επόμενη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ανάλυση και άλλο ποιότητα.Εχει ΔΙΑΦΟΡΑ.

Και στην ποιοτητα η nokia δεν είναι και τόσο καλή.

Και το n93 έχει 3,2mp και βγάζει χειρότερα και απο το n73 και απο το se w900 με 2Mp.

Αν γίνεται λίγο καλυτερη η ποιοτητα απο νοκια σε νοκια με τα mp,θα κάνει πολλά χρόνια να φτάσει την sony ericsson και sharp.

 

H Sony Ericsson και η Sharp δεν έχουν σχέση με το αν το Ν95 θα τραβάει καλύτερες φωτογραφίες από το Ν73.

Εντάξει,το έχουμε εμπεδώσει πως η Sharp είναι αξεπέραστη και ασυναγώνιστη στον τομέα αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

H Sony Ericsson και η Sharp δεν έχουν σχέση με το αν το Ν95 θα τραβάει καλύτερες φωτογραφίες από το Ν73.

Εντάξει,το έχουμε εμπεδώσει πως η Sharp είναι αξεπέραστη και ασυναγώνιστη στον τομέα αυτόν.

Sorry κιόλας αλλα αυτος ο φανατισμός σου υπέρ της νόκια,σε έχει κάνει να μην βλέπεις γύρω σου.

Τι σχέση έχει το n95 με τα sharp ή τα sony ericsson?E λοιπόν όταν βγάζει η νόκια ένα μοντέλο με κάμερα 5Mp,με φακό carz zeis,αυτόματη εστιαση,και σε περίπτωση που το πάρω,και βέβαια 700 ευρώ,ΕΕ ΝΑΙ DENIOR απαιτώ το νέο μου κινητό να έχει ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 903 Με 3,2mp,ή το se.

Γιατί 5Mp θα είναι και με καλά χαρακτηριστικά,ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ να έχει χειρότερη κάμερα απο τα μοντέλα των άλλων εταιριων με πολυ πιο λίγα Mp.

Ήθελα να πάρω N93,ΦΟΒΕΡΑ χαρακτηριστικά,κυριως για την κάμερα.

Δεν το πήρα,γιατί οχι μόνο καλυτερη κάμερα δεν είχε απο το 903,αλλα χειρότερη απο το Sony ericsson κ750!

ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ,να αγοράζω καθε κινητό της νοκια,με σκοπό κάποτε με τα mp της να βελτιωσει τις φωτογραφίες.

Είναι απαράδεκτο να έχει χειρότερη κάμερα το N95 απο ολα τα μοντέλα με 3mp σήμερα...

Ακόμα και το ν73,δεν κατάφερε να τραβήξει καλυτερες φωτογραφίες απο τα sharp και sony ericsson.

Οι φωτογραφίες μπλε είναι.......

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...