Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παιδια δεν αντεξα αυτην την αγωνια και το πηρα απο εναν που το εφερε απο αγγλια με αγγλικο μενου και γλωσσα.οντως ειναι το ποιο γρηγορο symbian κινητο που εχω παρει ποτε,παρα πολυ καλες φωτογραφιες και βιντεοσκοπηση(για τα δικα μου και οχι πολυ αυστηρα δεδομενα)και το gps ικανοποιητικο και γενικα παει σχετικα καλα για πρωτο software.με μελοντικες αναβαθμισεις θα βελτιωθει πιστευω ακομα καλυτερα.το μονο ψιλοκολημα που μου επαθε μονο μια φορα ηταν οταν του φορτωνα αρχεια(φωτογραφιες,βιντεο,mp3).ευτηχως μονο μια φορα.σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος.με προβληματιζει λιγο τι θα γινει αν ομι γενιτο μου χαλασει εδω με την αλφα κοπη που φημιζεται για την εξυπηρετηση και το service:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:και επισης οταν περαστουν τα ελληνικα τι θα γινει οταν βγει μια αναβαθμηση απο το nokia software updater και ξαναμπουν τα αγγλικα η οχι.α 780 ευρω πηγε το μαλλι.

 

Καλορίζικο!!!! Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δουμε τι παιζει η καμερα του απο πρωτο χερι(αν σου ειναι ευκολο οχι μονο πρωινες, αλλα και καμια με οχι τοσο πολυ φως)?? Οσον αφορα το GPS, αν κατεβασεις απο το PC σου τον χαρτη ας πουμε της Αττικης και τον περασεις στο κινητο μετα οταν εισαι στο αυτοκινητο ζηταει να συνδεθει με GPRS ωστε να κατεβασει δεδομενα?? Το slide τι λεει?? Στιβαρο η κουνιοτραμπαλλο??

 

Thanks προκαταβολικα!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επισης οταν περαστουν τα ελληνικα τι θα γινει οταν βγει μια αναβαθμηση απο το nokia software updater και ξαναμπουν τα αγγλικα η οχι.

Καλοριζικο :)

απο την στηγμη που θα περασεις μεσα το Ελληνικο product code παντα θα σου βρησκει εκεινο οποτε μην ανησηχεις για αυτο, καθε φορα που θα κανεις αναβαθμηση θα σου περναει τα Ελληνικα :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!! Μπορεις να ανεβασεις καμια φωτο να δουμε τι παιζει η καμερα του απο πρωτο χερι(αν σου ειναι ευκολο οχι μονο πρωινες, αλλα και καμια με οχι τοσο πολυ φως)?? Οσον αφορα το GPS, αν κατεβασεις απο το PC σου τον χαρτη ας πουμε της Αττικης και τον περασεις στο κινητο μετα οταν εισαι στο αυτοκινητο ζηταει να συνδεθει με GPRS ωστε να κατεβασει δεδομενα?? Το slide τι λεει?? Στιβαρο η κουνιοτραμπαλλο??

 

Thanks προκαταβολικα!!

ευχαριστω νασαι καλα.οσον αφορα το gps ο χαρτης που κατεβασα μεσο του pc μου ειναι ολοκληρης της ελλαδας και οχι μονο της αθηνας.και οχι δεν μου ζηταει να συνδεθω με gprs.τα δεδομενα τα εχει ηδη μεσα ο χαρτης που εχω ηδη κατεβασει.το slide θα ελεγα ειναι κανονικο.ουτε πολυ στιβαρο ουτε κουνιοτραμπαλλο.να και μια φωτογραφια που εχω προχειρη απο μικρολιμανο πειραια.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

απο την στηγμη που θα περασεις μεσα το Ελληνικο product code παντα θα σου βρησκει εκεινο οποτε μην ανησηχεις για αυτο, καθε φορα που θα κανεις αναβαθμηση θα σου περναει τα Ελληνικα :rolleyes:

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου νασαι καλα.ελπιζω ναναι τα πραγματα ετσι οπως τα λες και να μην τρεχω καθε φορα για αναβαθμιση στα club nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω νασαι καλα.οσον αφορα το gps ο χαρτης που κατεβασα μεσο του pc μου ειναι ολοκληρης της ελλαδας και οχι μονο της αθηνας.και οχι δεν μου ζηταει να συνδεθω με gprs.τα δεδομενα τα εχει ηδη μεσα ο χαρτης που εχω ηδη κατεβασει.το slide θα ελεγα ειναι κανονικο.ουτε πολυ στιβαρο ουτε κουνιοτραμπαλλο.να και μια φωτογραφια που εχω προχειρη απο μικρολιμανο πειραια.

 

Thanks για τις πληροφοριες!! Οταν μπορεσεις ανεβασε και καποια φωτο σε μεγαλη αναλυση (γιατι από ότι είδα αυτη που ανεβασες ειναι μονο 1280 χ 960) και καποια με λιγο φως. Βγες που λεει ο λογος στο μπαλκονι σου σε καμια ωριτσα και παρε τον δρομο να δουμε τι λεει. Το GPS ξεκιναει γρηγορα η αργει, γιατι λεγεται σε καποια reviews οτι αργει λιγο να πιασει σημα απο δορυφορο. Επισης οταν πιασει σημα το κραταει η χανει επαφη?? (ειδικα αν το εχεις μεσα στο αυτοκινητο).

 

Thanks και παλι!!

 

PS. Εχεις καταλαβει βεβαια οτι θα σε πρηξουμε στις ερωτησεις!!!:D :lol: Ας oψεται η :shoot:Alpha copy :rocket: !!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου νασαι καλα.ελπιζω ναναι τα πραγματα ετσι οπως τα λες και να μην τρεχω καθε φορα για αναβαθμιση στα club nokia.

Οπως στα λεω ειναι και εγω το κινητο μου απο απλο το εκανα ΜΕ και απο τοτε οταν το κανω αναβαθμιση μου βρησκει του ΜΕ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβασει 118 σελιδες στο παρον "θεμα" και αρκετα reviews απο ξενες ιστοσελιδες (ανακατεμα χρονικα) δεν εχω βγαλει ενα ξεκαθαρο συμπερασμα οσο αναφορα το GPS.

Ποτε συνδεεται σε server για να "κατεβασει" ή για να σχεδιασει καποια διαδρομη απο το σημειο Α στο Β.

Εαν καποιος μπορει ας μου το απαντησει (και με pm).

 

ΥΓ:Δεν θελω να πληρωνω για GPS ενω ολοι σχεδον κουβαλανε μεν 2 συσκευες μαζι τους(GPS-κινητο) αλλα δεν πληρωνουν εξτρα για το GPS

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας διαβασει 118 σελιδες στο παρον "θεμα" και αρκετα reviews απο ξενες ιστοσελιδες (ανακατεμα χρονικα) δεν εχω βγαλει ενα ξεκαθαρο συμπερασμα οσο αναφορα το GPS.

Ποτε συνδεεται σε server για να "κατεβασει" ή για να σχεδιασει καποια διαδρομη απο το σημειο Α στο Β.

Εαν καποιος μπορει ας μου το απαντησει (και με pm).

 

ΥΓ:Δεν θελω να πληρωνω για GPS ενω ολοι σχεδον κουβαλανε μεν 2 συσκευες μαζι τους(GPS-κινητο) αλλα δεν πληρωνουν εξτρα για το GPS

 

 

Νομιζω οτι η ερωτηση σου απαντηθηκε ηδη λιγα post πιο πανω από έναν κατοχο της συσκευης.

 

οσον αφορα το gps ο χαρτης που κατεβασα μεσο του pc μου ειναι ολοκληρης της ελλαδας και οχι μονο της αθηνας.και οχι δεν μου ζηταει να συνδεθω με gprs.τα δεδομενα τα εχει ηδη μεσα ο χαρτης που εχω ηδη κατεβασει.

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το τηλεφωνο θα ερθει εδω τελευταιο?εχει κυκλοφορησει παντου σε ολους τους επισημους ντιλερς και εδω δεν ερχεχεται!τελικα εδω ειμαστε πολυ πισω σε ολα απο τα πιο απλα οπως μια αντιπροσωπεια τηλεφωνων εως τα πιο σοβαρα.720 ευρω θα δωσουμε και αντι να μας παρακαλανε τουσ παιρνουμε καθε μερα τηλεφωνο και δυσανασχετουνε και απο πανω γιατι τους ενοχλουμε

αμαν πια!!!!!!1

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το τηλεφωνο θα ερθει εδω τελευταιο?εχει κυκλοφορησει παντου σε ολους τους επισημους ντιλερς και εδω δεν ερχεχεται!τελικα εδω ειμαστε πολυ πισω σε ολα απο τα πιο απλα οπως μια αντιπροσωπεια τηλεφωνων εως τα πιο σοβαρα.720 ευρω θα δωσουμε και αντι να μας παρακαλανε τουσ παιρνουμε καθε μερα τηλεφωνο και δυσανασχετουνε και απο πανω γιατι τους ενοχλουμε

αμαν πια!!!!!!1

 

συμφωνο μαζι σου φιλε αλλα δυστιχως ολοι θα πεσουν με τα μουτρα να το αγορασουν αντι να τους αφησουμε για λιγο καιρο με το τηλ. στα ραφια για να μας παρακαλανε αυτοι μετα;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις πληροφοριες!! Οταν μπορεσεις ανεβασε και καποια φωτο σε μεγαλη αναλυση (γιατι από ότι είδα αυτη που ανεβασες ειναι μονο 1280 χ 960) και καποια με λιγο φως. Βγες που λεει ο λογος στο μπαλκονι σου σε καμια ωριτσα και παρε τον δρομο να δουμε τι λεει. Το GPS ξεκιναει γρηγορα η αργει, γιατι λεγεται σε καποια reviews οτι αργει λιγο να πιασει σημα απο δορυφορο. Επισης οταν πιασει σημα το κραταει η χανει επαφη?? (ειδικα αν το εχεις μεσα στο αυτοκινητο).

 

Thanks και παλι!!

 

PS. Εχεις καταλαβει βεβαια οτι θα σε πρηξουμε στις ερωτησεις!!!:D :lol: Ας oψεται η :shoot:Alpha copy :rocket: !!

οσο αφορα την φωτογραφια που ανεβασα η αναλυση της ειναι 2592Χ1944 και μεγεθος 952 kb.

δεν ξερω γιατι εγινε resize της φωτογραφιας οταν την ανεβασα.το gps δεν νομιζω οτι καθυστερει

ιδιαιτερα.νομιζω παιζει ρολο αναλογως που βρισκεσαι.στο μπαλκονι μου πχ.πιανει σχεδον αμεσως.

σε μια καφετερια που ειμουν κατω απο τεντα επιασε μετα απο λιγο.στο αμαξι δεν το εχω δοκιμασει.

και οχι το σημα δεν το χανει απο οτι εχω δει.τρεις ακομα φωτογραφιες.

http://img404.imageshack.us/img404/8664/10042007025ne0.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/8753/10042007024sl4.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/7507/08042007011dw2.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την φωτογραφια που ανεβασα η αναλυση της ειναι 2592Χ1944 και μεγεθος 952 kb.δεν ξερω γιατι εγινε resize της φωτογραφιας οταν την ανεβασα.το gps δεν νομιζω οτι καθυστερει ιδιαιτερα.νομιζω παιζει ρολο αναλογως που βρισκεσαι.στο μπαλκονι μου πχ.πιανει σχεδον αμεσως.σε μια καφετερια που ειμουν κατω απο τεντα επιασε μετα απο λιγο.στο αμαξι δεν το εχω δοκιμασει.και οχι το σημα δεν το χανει απο οτι εχω δει.τρεις ακομα φωτογραφιες.

http://img404.imageshack.us/img404/8664/10042007025ne0.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/8753/10042007024sl4.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/7507/08042007011dw2.jpg

 

 

Δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο οι φωτογραφιες. :(

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι το τηλεφωνο θα ερθει εδω τελευταιο?εχει κυκλοφορησει παντου σε ολους τους επισημους ντιλερς και εδω δεν ερχεχεται!τελικα εδω ειμαστε πολυ πισω σε ολα απο τα πιο απλα οπως μια αντιπροσωπεια τηλεφωνων εως τα πιο σοβαρα.720 ευρω θα δωσουμε και αντι να μας παρακαλανε τουσ παιρνουμε καθε μερα τηλεφωνο και δυσανασχετουνε και απο πανω γιατι τους ενοχλουμε

αμαν πια!!!!!!1

 

+10 points :) :)

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: εγω που δεν ειχα ποτε μου 3g τηλεφωνο θα πρεπει να αλλαξω sim? κατι ειχα διαβασει παλιοτερα για usim η κατι τετοιο.. Διαφωτιστε με pls
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι: εγω που δεν ειχα ποτε μου 3g τηλεφωνο θα πρεπει να αλλαξω sim? κατι ειχα διαβασει παλιοτερα για usim η κατι τετοιο.. Διαφωτιστε με pls

 

Πλέονν,όλες οι εταιρείες κινητής προσφέρουν συμβατότητα με το δίκτυο τρίτης γενίας και στις απλές κάρτες SIM.

Επομένως δε θα χρειαστεί να αγοράσεις U-SIM.

Link to comment
Share on other sites

ego pou exo mia fili se katastima tis TIM rotise tin kopela tis NOKIA pou tis paei ta kinita kai tis eipe oti tha to exoun dio evdomades toulaxiston meta to pasxa.

 

tin erotisi tin ekane giati kseri oti to thelo afto to kinito.

 

:)

 

den me pirazi pou argi ligo, mporo na mazepso pio pola lefta etsi

Link to comment
Share on other sites

μετριο στη μουσικη το Ν95

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-n95-music-en.shtml

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

se ena fora pantos sxoliazan oti o typos pou kanei ta reviews sto mobile review einai sony ericsson biased kai oti ta thavei ta alla kinhta

 

den xerw an isxyei aplos parathetw

AEK UBER ALLES :D

 

Champions League here we come

 

Nokia 7650, 7610,Panasonic x700, 6680, 3230, N70, Ν80, Ν73

Link to comment
Share on other sites

se ena fora pantos sxoliazan oti o typos pou kanei ta reviews sto mobile review einai sony ericsson biased kai oti ta thavei ta alla kinhta

 

den xerw an isxyei aplos parathetw

Επειδή έχει τύχει να έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα reviews του, ναι, έχει προτίμηση στα se, αλλά με την έννοια ότι τους κάνει ευνοικά reviews.

Στα reviews που αφορούν όλες μάρκες είναι απλά αντικειμενικός, δεν ρίχνει τους άλλους δλδ.

Διαβασε και το review για το n91, το οποίο ,αν θυμάμαι καλά το εκθειάζει

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και μαλιστα στο συγκριτικο n91/w950i εκθειαζει την υπεροχη του Ν91

 

Οποτε απο το "ολα σε ενα" βγαινει αμεσως το mp3 player δλδ αλλα 150-200 ευρω επιπλεον στα 720 του Ν95

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παλι κανετε το ιδιο λαθος. Το συγκρινετε με εξειδικευμενα κινητα. Οπως το gps δεν ειναι τοσο καλο οσο καποιες εξειδικευμενες λυσεις (ppc, bluetooth recievers) ετσι και το mp3 φαινεται οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο ηταν του Ν91 (το ιδιο ισχυει και για τη φωτογραφικη για καποιους). Τι να κανουμε; Απο εκει και περα αποφασιζει κανεις αν θελει μια συσκευη που να τα κανει ολα αρκετα καλα (αλλα οχι τελεια) ή παρει μετα ιδια χρηματα: mp3 με 200 ευρω, φωτογραφικη με 200 ευρω, κινητο με 200 και gps receiver με 100. Οριστε 700ευρω οπως και το ν95. Και οι επιμερους συσκευες θα κανουν καλυτερα την δουλεια τους απο το Ν95.

Εγω ομως θελω ολα αυτα να τα εχω σε μια μικρη συσκευη στην τσεπη μου και οχι να εχω 7 στο σακο......

 

Τα εχουμε ξαναπει αλλα μαλλον ξεχναμε.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και από ό.τι είδα μέχρι τώρα τα καταφέρνει παραπάνω από ικανοποιητικά σε όλους τους τομείς. Επιτέλους μία συσκευή και τα έχεις όλα. Δε λέω ότι θα πετάξω την ψηφιακή π.χ. αλλά θα την παίρνω μόνο σε ειδικές περιστάσεις. Το θέμα με το multi-κινητό είναι ότι έχεις τα πάντα μαζί σου σε περίπτωση που τα χρειαστείς ξαφνικά και αναπάντεχα.

Εμένα οι φωτογραφίες μου φάνηκαν εντάξει.

Φίλε interseptoras αν μπορείς βγάλε και κάνα δυο σε εσωτερικό χώρο με τεχνητό φωτισμό. Π.χ. καφετέρια το βράδυ κτλ. γιατί πολλές φορές που είμαστε με την παρέα σε κάτι τέτοιες περιστάσεις θέλουμε να βγάλουμε και καμιά φωτό έτσι για αναμνηστικούς λόγους. Ούτε θα την τυπώσουμε ούτε θα την καδράρουμε. :lol: Τότε είναι που δε θέλω να τρέχω για την ψηφιακή (ούτε να την κουβαλάω μαζί μου βέβαια).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τη φωτογραφική, να κι ένα Review για την κάμερα του Ν95:

http://www.mobile-review.com/review/nokia-n95-cam-en.shtml

Έχει σύγκριση και με το Κ800 και το Ε90 αλλά και μια Canon Ixus 750! Το Κ800 έρχεται πίσω (κάποια στιγμή θα συνέβαινε) :shifty: . Εντάξει, δεν χτυπάει την Canon (αν είναι δυνατόν) αλλά οι διαφορές είναι ελάχιστες.

 

Το video του επίσης πολύ καλό. Διακρίνεται το χιόνι που πέφτει, επίσης σε εσωτερικό χώρο (ασανσέρ) τα πάει πολύ καλά. Το μόνο που θέλει προσοχή είναι όταν έχει κόντρα το φως (π.χ. φωτεινός ουρανός) σκοτεινιάζει την εικόνα γύρω. Πρέπει να σημαδεύεις χαμηλά. :)

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...