Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι φιλε δεν το πηρα απο εκει αλλα απο την cosmote στην Γλυφαδα. Πηρα τηλεφωνο στη cosmote και τους ρωτησα αν εχουν την συσκευη και σε ποιο καταστημα και μου ειπαν γλυφαδα και Περιστερι και στο πακετο εχει και το talk&drive.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Το πήρα από multirama και είμαι πολύ χαρούμενος με το καινούργιο μου παιχνίδι..

 

Μία ερώτηση μόνο.. Το Destinator γιατί είναι αργό??? Εννοώ ότι προχωράει με κολλήματα.. Μήπως φταίει το talk and drive?? Γίνεται να μην κάνουμε εγκατάσταση την λειτουργία Talk and Drive και να βάλουμε μόνο το Destinator??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση!! Το πήρα από multirama και είμαι πολύ χαρούμενος με το καινούργιο μου παιχνίδι..

 

Μία ερώτηση μόνο.. Το Destinator γιατί είναι αργό??? Εννοώ ότι προχωράει με κολλήματα.. Μήπως φταίει το talk and drive?? Γίνεται να μην κάνουμε εγκατάσταση την λειτουργία Talk and Drive και να βάλουμε μόνο το Destinator??

 

Βαλε μονο destinator αν και εμενα δεν μου κανει κοληματα.

Αλλα σιγουρα ειναι πολυ ποιο αργο!

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μία ερώτηση μόνο.. Το Destinator γιατί είναι αργό??? Εννοώ ότι προχωράει με κολλήματα.. Μήπως φταίει το talk and drive?? Γίνεται να μην κάνουμε εγκατάσταση την λειτουργία Talk and Drive και να βάλουμε μόνο το Destinator??

 

Ean ennoeis oti i kinisi ston xarti ginetai kare kare kai oxi synexomena, afto einai fysiologiko... etsi doulevei to destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΤΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ;; ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;; ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΣΟΥΣ;

 

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ;

 

:blink::blink::blink::blink::blink::cry:

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

Ean ennoeis oti i kinisi ston xarti ginetai kare kare kai oxi synexomena, afto einai fysiologiko... etsi doulevei to destinator.

 

Έτσι δουλεύει??? Απογοητεύτηκα λιγάκι..

Εδώ το Route 66 σε symbian έκδοση και πήγαινε ομαλά..

Τέλος πάντων, μήπως ξερεί κανείς αν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα αλλάγες στις ρυθμίσεις του gps για να δουλεύει γενικά καλύτερα ή με τις μαμά αρκεί? Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι δουλεύει??? Απογοητεύτηκα λιγάκι..

Εδώ το Route 66 σε symbian έκδοση και πήγαινε ομαλά..

Τέλος πάντων, μήπως ξερεί κανείς αν χρειάζεται να κάνουμε τίποτα αλλάγες στις ρυθμίσεις του gps για να δουλεύει γενικά καλύτερα ή με τις μαμά αρκεί? Ευχαριστώ!!

 

Ean sou doulevei den yparxei kati na peirakseis. Oson afora tin kinisi tou xarti einai thema synitheias, tin douleia tou pantws tin kanei kai malista poly kala! (kai sigoura kalytera apo ta Symbian) ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

guys, ποιός είναι ο πιο έυκολος τρόπος να διαχειριστώ την μνήμη του asus? Κάτι μου λέει πως το default πρόγραμμα τςν windows για την μνήμη δεν κάνει και πολύ καλη δουλειά.

 

Παίζω σταθερά μεταξύ 17-20ΜΒ ελεύθερα, δεν μου φαίνεται και πολύ καλό.

 

Αν δεν έχω κοντά στα 20ΜΒ ελεύθερα ο destinator αρνείται να δεχθεί όποια διαδρομή του βάλω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
guys, ποιός είναι ο πιο έυκολος τρόπος να διαχειριστώ την μνήμη του asus? Κάτι μου λέει πως το default πρόγραμμα τςν windows για την μνήμη δεν κάνει και πολύ καλη δουλειά.

 

Παίζω σταθερά μεταξύ 17-20ΜΒ ελεύθερα, δεν μου φαίνεται και πολύ καλό.

 

Αν δεν έχω κοντά στα 20ΜΒ ελεύθερα ο destinator αρνείται να δεχθεί όποια διαδρομή του βάλω.

 

H alitheia einai oti den mporeis na kaneis kai polla se afto ton tomea. To kalytero pou tha sou proteina einai na trexeis to Destinator meta apo Soft Reset opou den exoun meinei ksekremasta processes na trexoun apo pisw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H alitheia einai oti den mporeis na kaneis kai polla se afto ton tomea. To kalytero pou tha sou proteina einai na trexeis to Destinator meta apo Soft Reset opou den exoun meinei ksekremasta processes na trexoun apo pisw.

 

Αυτό κάνω για να παίξει, αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο .. κάπως...

 

anyway thx

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό κάνω για να παίξει, αλλά όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο .. κάπως...

 

anyway thx

 

Dokimase na deis ean kanei douleia afto to programmataki sti syskevi sou alliws na sou proteinw kai kapoio allo:

http://www.oxios.com/memory/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άσχετο μιας και δουλεύω σε πολύ εξειδικευμένο περιβάλλον που καλώς ή κακώς δεν μου επιτρέπει τέτοιου είδους πολυτέλειες.

 

Αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία σωστά; Έτσι να έχουμε κάτι να λέμε! :confused:

 

Τωρα μαλιστα συνεννοηθηκαμε, :D κριμα ομως γιατι απο σημερα ειμαι κατοχος ενος Apple iphone και οποτε μετακομιζω σε αλλο forum.:ninja:

 

Καλη τυχη σε ολους τους ASUS lovers ειθε να συναντηθουμε παλι.:p

Προσπαθώ Να Προσαρμοστώ Παράλληλα Στα Δεδομένα Των Εδώ Αγοραπωλησιών ;)
Link to comment
Share on other sites

ΧΘΕΣ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑΥΜΑ! ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΑΤΟ!!

 

ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΛΚ ΑΝΤ ΝΤΡΑΙΒ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ. ΒΓΗΚΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΓΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΜΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕ ΟΛΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ!! ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΜΕ ΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ.

 

 

ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΤΑ GPRS COSMOTE; ΕΓΩ ΔΕΝ ΡΥΘΜΙΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο FIREFOX MOZILLA ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ;

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ!!!!:O

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

Guys,

 

αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=145123

 

αξίζει? έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο?

 

άλλη ερώτηση, σύμφωνα με αυτό το λίνκ φαίνεται να υποστηρίζεται

 

"The powerful built-in GPS antenna in Asus P535 handset combines seamlessly with the on-board navigation software and supports TMC (Traffic Message Service) – allowing users to obtain real-time traffic updates that can help them avoid traffic jams (Depends on local operator support)."

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς? το υποστηρίζει η Βόνταφον ?

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα, δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα απο τα POI. Δεν υπάρχει checkbox που να μπορώ να επιλέξω να ενεργοποιήσω κάποιο "αγαπημένο".

 

helppppp

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΠΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΠΑΝΤΑ GPRS COSMOTE; ΕΓΩ ΔΕΝ ΡΥΘΜΙΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

 

Η΄επειδή η κάρτα σου είναι Cosmote και η συσκευή σου πήρε αυτόματα τις ρυθμίσεις, ή γιατί την αγόρασες μεταχειρισμένη και έχει τις ρυθμίσεις από τον προηγούμενο χρήστη.

 

(Μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής θέμα, για κάποιο περίεργο λόγο μου αλλάζει την ημερομηνία συστήματος μόνο του. Πάει σχεδόν ένα μήνα μπροστά.

 

Απενεργοποιήσα με το ΝΟ ΝΤΑΤΑ GPRS σύνδεση, μπας και φταίει αυτό, άσχετα που δεν έχω GPRS ενεργοποιημένο.

 

Επίσης για κάποιο λόγο όταν γίνεται αυτό μου δείχνει όλες τις ειδοποιήσεις που βγάζει (αυτά τα μυνήματα με τις αγγλικές λέξεις της ημέρας που λέει να τα περάσεις στην φλας κάρτα). Πως το απενεργοποιώ αυτό με τα μυνήματα της ημέρας?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν χρησιμοποιώ το destinator 7 για οποιαδήποτε διαδρομή. Η ημερομηνία που έχει απο την μάνα του το πρόγραμμα είναι αλλά ντι άλλων και δεν μπορώ να την αλλάξω. καμιά ιδέα?

 

κάπου διάβασα πως ευθύνεται η ρύθμιση αυτόματης θερινής ώρας, την απενεργοποιήσα και το πρόβλημα παραμένει :(

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν χρησιμοποιώ το destinator 7 για οποιαδήποτε διαδρομή. Η ημερομηνία που έχει απο την μάνα του το πρόγραμμα είναι αλλά ντι άλλων και δεν μπορώ να την αλλάξω. καμιά ιδέα?

 

κάπου διάβασα πως ευθύνεται η ρύθμιση αυτόματης θερινής ώρας, την απενεργοποιήσα και το πρόβλημα παραμένει :(

 

Μηπως ο υπολογιστης σου εχει λαθος ημερομηνια και οταν συνδεεις την συσκευη περνει αυτοματα την ημερομηνια απο το pc?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο υπολογιστης σου εχει λαθος ημερομηνια και οταν συνδεεις την συσκευη περνει αυτοματα την ημερομηνια απο το pc?

 

όχι, η ημερομηνία στο PC είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

όχι, η ημερομηνία στο PC είναι σωστή.

 

Δεν μπορω να καταλαβω φιλε μου :(

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όχι, η ημερομηνία στο PC είναι σωστή.

 

Eisai sigouros oti sto Destinator ektos apo tin apenergopoiisi tis therinis wras oti exeis balei kai ti zwni wras sto GMT+2 ?

 

Stis rythmiseis tis syskevis sou exeis balei ta Regional Settings se Greek?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδία ξέρει κανείς κάποια σελίδα στο ιντερνέτ για προγράμματα για το κινητό μας;; Βασικά έχω το spw weather αλλά είναι trial..Έχει κανείς τέτοιο είδους προγράμματα που να'ναι ελεύθερα??

 

 

Υπάρχει κάτι σε virtual clock; Όποιος ξέρει ας κάνει ένα POST...

Γράφω πάντα με ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ χαρακτήρες:devil:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδία ξέρει κανείς κάποια σελίδα στο ιντερνέτ για προγράμματα για το κινητό μας;; Βασικά έχω το spw weather αλλά είναι trial..Έχει κανείς τέτοιο είδους προγράμματα που να'ναι ελεύθερα??

 

 

Υπάρχει κάτι σε virtual clock; Όποιος ξέρει ας κάνει ένα POST...

 

ipmart-forum.com

 

Ekei tha breis ta panta.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...