Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν κάνω αίτηση online για φορητότητα; Υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν και να προχωρήσει ή θα ξεχαστεί; Έχει κάποιος πρόσφατη εμπειρία;
Εμένα σε 2 νούμερα με κάλεσαν εντός μιας εβδομάδας και έγινε κανονικά η φορητότητα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση υπόλοιπου με κλήση γίνεται η μόνο με sms και απ την εφαρμογή? 

εβαλα frog στους δικούς μου και θα τους είναι  εύκολο να μαθαίνουν το υπόλοιπο με κλήση και όχι sms. Για εφαρμογή ούτε λόγος. 

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zampas said:

Ενημέρωση υπόλοιπου με κλήση γίνεται η το υπόλοιπο το μάθε ούτε μόνο με sms και απ την εφαρμογή? 
 

1314

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, zampas said:

Ενημέρωση υπόλοιπου με κλήση γίνεται η μόνο με sms και απ την εφαρμογή? 

εβαλα frog στους δικούς μου και θα τους είναι  εύκολο να μαθαίνουν το υπόλοιπο με κλήση και όχι sms. Για εφαρμογή ούτε λόγος. 

Μπορείς να κατεβάσεις το app της cosmote και να προσθεσεις όσα νουμερα κοσμοτε θέλεις και να βλέπεις τα υπόλοιπα και ημερομηνίες και να τους ενεργοποιείς πακετα. Απλά την πρωτη φορα που θα προσθεσεις αριθμό, θα έρθει σμσ επιβεβαιωσης για την εγγραφή. Μετά δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα πολλούς μήνες να ανοίξω καν την σιμ frog στο δικαρτο Κινητό. τώρα την άνοιξα ζήτησε αριθμό, έβαλα μετά λέει μου έστειλε sms για ενεργοποίηση αλλά δεν έρχεται πιθανόν επειδή δεν έχω ανανεώσει πολύ καιρό. τώρα τι κάνω; πως το ξανά ενεργοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ilka71 said:

παιδιά είχα πολλούς μήνες να ανοίξω καν την σιμ frog στο δικαρτο Κινητό. τώρα την άνοιξα ζήτησε αριθμό, έβαλα μετά λέει μου έστειλε sms για ενεργοποίηση αλλά δεν έρχεται πιθανόν επειδή δεν έχω ανανεώσει πολύ καιρό. τώρα τι κάνω; πως το ξανά ενεργοποιώ;

Όταν λες "πολλους μήνες", εννοείς πάνω από 12 μήνες;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ilka71 said:

άμα σου πω δεν θυμάμαι!
οριακά θα είναι

Εάν θυμάμαι καλά, κάποιος στο φόρουμ είχε γράψει ότι η κοσμοτε επιτρέπει τα εισερχόμενα σμσ και μετά το 4μηνο, άρα για να μην σου έρχεται σμσ το πιο πιθανό θα είναι να περασε το 12μηνο. Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνούσα με την κοσμοτε μέσω messenger μήπως μπορουν να δουν εάν υπάρχει το νουμερο. Πολυ πιθανό να σου ζητήσουν στοιχεία ταυτότητας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το roaming άραγε είναι ανοικτό σε ένα frog που έχω ή πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, _NikitaS_ said:

Καλημέρα! Είναι εβδομάδα διπλασιασμού τώρα; Ξέρετε; 

Καλήμερα, ναι ειναι. Εαν κατεβασεις την εφαρμογή του frog και πας στα "πακετα", το γραφει. Και εαν πατήσεις στις λεπτομέρειες του πακετου, θα δεις ότι γράφει μεχρι πότε ειναι.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το eoaming είναι ανοικτό άλλα ένα μήνυμα στο messenger δεν θα ήταν κακό για να σαι σίγουρος μην τρέχεις στο τελος

Έως να κλείσει το 12μηνο το cosmote wu δεχόταν μηνύματα (πρπφανως και το βατραχι) αν δεν δέχεται τότε μάλλον έχει παρέλθει το 12μηνο

αφού όμως συνδέεται στο δίκτυο σημαίνει ότι δεν έχει διαγραφεί. Αν μιλήσεις μαζί τους θα στο ξανα ενεργοποίησουν για να βάλεις κάρτα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2022 at 9:54 ΠΜ, panbet said:

Σήμερα θα μου έρθει η κάρτα, να δούμε πότε θα την ενεργοποιήσω για να φύγω από το συμβόλαιο της voda.

Σου ήρθε; Εμένα σήμερα την έστειλαν αλλά ακόμη το tracking δε λειτουργεί…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis8607 said:

Σου ήρθε; Εμένα σήμερα την έστειλαν αλλά ακόμη το tracking δε λειτουργεί…

Την πήρα εχθές με ΕΛΤΑ. Και σήμερα με έστειλαν ότι έχει καταχωρηθεί. Πήρα τηλ και 3-4 μέρες μόλις χάσω το σήμα της voda θα έχει ενεργοποιηθεί και θα πρέπει να αλλάξω sim.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι παίδα, τα κατάφερα, είμαι στη frog, έχω όμως ένα καινούριο θέμα
δεν μπορώ να αποθηκεύσω την κάρτα μου έτσι ώστε να ανανεώνω online
μου λέει "σύνδεση με κοσμοτέ ID" και όταν πατάω "ναι" μου λέει κάτι πήγε στραβά

ανανέωσα χωρίς αποθήκευσης κάρτας k έχω το national combo, καλώ και δέχομαι τηλεφωνα κανονικά, και τα mb μου δουλεύουν, απλά δεν μπορώ να αποθηκεύσω την κάρτα και δεν έχει paypal

ξέρει κανεις τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι παίδα, τα κατάφερα, είμαι στη frog, έχω όμως ένα καινούριο θέμα
δεν μπορώ να αποθηκεύσω την κάρτα μου έτσι ώστε να ανανεώνω online
μου λέει "σύνδεση με κοσμοτέ ID" και όταν πατάω "ναι" μου λέει κάτι πήγε στραβά
ανανέωσα χωρίς αποθήκευσης κάρτας k έχω το national combo, καλώ και δέχομαι τηλεφωνα κανονικά, και τα mb μου δουλεύουν, απλά δεν μπορώ να αποθηκεύσω την κάρτα και δεν έχει paypal
ξέρει κανεις τι παίζει?
Δεν ξέρω πότε ενεργοποιήθηκες, αλλά αν θυμάμαι καλά θέλει 2 μέρες για να έρθουν ολα στα ίσα τους, τώρα αν είσαι παραπάνω δεν ξέρω

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leotzian said:

Δεν ξέρω πότε ενεργοποιήθηκες, αλλά αν θυμάμαι καλά θέλει 2 μέρες για να έρθουν ολα στα ίσα τους, τώρα αν είσαι παραπάνω δεν ξέρω

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστώ φιλε μου, θα περιμένω,
τώρα μόλις ενεργοποιήθηκε, τα πείρε όλα εκτός από την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panbet said:

Την πήρα εχθές με ΕΛΤΑ. Και σήμερα με έστειλαν ότι έχει καταχωρηθεί. Πήρα τηλ και 3-4 μέρες μόλις χάσω το σήμα της voda θα έχει ενεργοποιηθεί και θα πρέπει να αλλάξω sim.

Μέσα σε μια μέρα ενεργοποιήθηκε. Όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 11:22 ΜΜ, panbet said:

Μέσα σε μια μέρα ενεργοποιήθηκε. Όλα ΟΚ.

Μόλις ήρθε το δέμα. Άρα από από βδομάδα…σιμ frog σου ήρθε; Εμένα γενική της cosmote. Επίσης στο χαρτί της φορητότητας γράφει ότι έρχομαι από συμβόλαιο voda ενώ είμαι από cu ελπίζω να μην έχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, akis8607 said:

Μόλις ήρθε το δέμα. Άρα από από βδομάδα…σιμ frog σου ήρθε; Εμένα γενική της cosmote. Επίσης στο χαρτί της φορητότητας γράφει ότι έρχομαι από συμβόλαιο voda ενώ είμαι από cu ελπίζω να μην έχω θεμα

Όταν πήρα το δέμα, πήρα τηλέφωνο και στην cosmote για πότε θα ενεργοποιηθεί, με είπαν σε 3 μερες όταν χαθεί το σήμα της Vodafone. Την άλλη μέρα το βράδυ μετά τις 11 έχασα το σήμα και άλλαξα την sim. Μπορεί και ΣΚ τα ενεργοποιηθεί, έτσι με είπαν στο τηλ.

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο ημέρες που έγινα συνδρομητής της Frog. Έκανα online την αίτηση, ήρθε η κάρτα, ολοκληρώθηκε η φορητότητα και ξεκίνησα τη χρήση...

Προέκυψε όμως ένα πρόβλημα. Το πρωί όταν ενεργοποιώ το κινητό στο σπίτι, έχω intenet από το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού. Με το που φεύγω από το σπίτι (ή κλείνω το wifi) δεν έχω δεδομένα από το δίκτυο κινητής. Θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να αρχίσει να κατεβάζει από το δίκτυο κινητής δεδομένα.

Ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με τη Vodafone (κινητό Realme 8 5G). 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με frog αλλά μετά από μισή ώρα αναμονής για τεχνικό δεύτερου επιπέδου η γραμμή κόπηκε...

Κάποια βοήθεια σχετικά με το πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

UPDATE

Επικοινώνησα τελικά με την εξυπηρέτηση. Στο κινητό ήταν επιλεγμένο το wifi calling ενώ στα συστήματα σου όχι. Το ενεργοποίησε και φαίνεται ότι λύθηκε το πρόβλημα.

Edited by koinos123
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, koinos123 said:

Έχει δύο ημέρες που έγινα συνδρομητής της Frog. Έκανα online την αίτηση, ήρθε η κάρτα, ολοκληρώθηκε η φορητότητα και ξεκίνησα τη χρήση...

Προέκυψε όμως ένα πρόβλημα. Το πρωί όταν ενεργοποιώ το κινητό στο σπίτι, έχω intenet από το ασύρματο δίκτυο του σπιτιού. Με το που φεύγω από το σπίτι (ή κλείνω το wifi) δεν έχω δεδομένα από το δίκτυο κινητής. Θα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό για να αρχίσει να κατεβάζει από το δίκτυο κινητής δεδομένα.

Ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με τη Vodafone (κινητό Realme 8 5G). 

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με frog αλλά μετά από μισή ώρα αναμονής για τεχνικό δεύτερου επιπέδου η γραμμή κόπηκε...

Κάποια βοήθεια σχετικά με το πρόβλημα;

Ευχαριστώ

 

UPDATE

Επικοινώνησα τελικά με την εξυπηρέτηση. Στο κινητό ήταν επιλεγμένο το wifi calling ενώ στα συστήματα σου όχι. Το ενεργοποίησε και φαίνεται ότι λύθηκε το πρόβλημα.

Από τη στιγμή που παραλαβές κάρτα τι έγινε μετά;

την παρέλαβα σήμερα κι απλά αναμένω…

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, akis8607 said:

Από τη στιγμή που παραλαβές κάρτα τι έγινε μετά;

την παρέλαβα σήμερα κι απλά αναμένω…

Παραλαβή κάρτας. Την επόμενη ημέρα παραλάμβανε τα χαρτιά. Με κάλεσαν την ίδια ημέρα από την vodafone για αντιπροσφορά. Και στις 17:00 της ίδιας ημέρας κόπηκε η σύνδεση της voda και ενεργοποιήθηκα στην frog.
Άρα μέσα στην ημέρα παραλαβής των δικαιολογητικών ολοκληρώνεται η μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ο επιπλέον 3ος μήνας δώρου απεριόριστου ίντερνετ της καλοκαιρινής προσφοράς, σε sim που είχα σε 4G modem στο εξοχικό, διακόπηκε άδοξα στα μισά το περασμένο Σάββατο, όταν ενεργοποιήθηκε φραγή 2 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση χρημάτων...

Οπότε δώρον άδωρον το δώρο και το ψιλοδουλεματάκι συνεχίζει ακάθεκτο...

άντε να δούμε, του χρόνου πάλι...

 

Ισχύουν data sim της Cosmote που έχουν απεριόριστο όλο τον χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...