Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Όταν λέει "λήξη υπολοίπου 30/01/2022" το υπόλοιπο λήγει στις 12:00 το μεσημέρι ;

Και μια άλλη ερώτηση. Έχω 2 κάρτες frog οι οποίες έχουν χρηματικό υπόλοιπο 10€ η κάθε μία. Υπάρχει δυνατότητα να στείλω από το ένα στο άλλο χρηματικό ποσό π.χ. 5€ και να ανανεωθεί η λήξη του υπολοίπου χωρίς να χαθούν τα χρήματα, όπως με το easy tranfer μάλλον. ;  Έτσι θα μπορώ να στέλνω από το ένα στο άλλο χρήματα, γυρνώντας δλδ τα χρήματα από το ένα στο άλλο και ξανά το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, albiz said:

Καλημέρα.

Όταν λέει "λήξη υπολοίπου 30/01/2022" το υπόλοιπο λήγει στις 12:00 το μεσημέρι ;

Και μια άλλη ερώτηση. Έχω 2 κάρτες frog οι οποίες έχουν χρηματικό υπόλοιπο 10€ η κάθε μία. Υπάρχει δυνατότητα να στείλω από το ένα στο άλλο χρηματικό ποσό π.χ. 5€ και να ανανεωθεί η λήξη του υπολοίπου χωρίς να χαθούν τα χρήματα, όπως με το easy tranfer μάλλον. ;  Έτσι θα μπορώ να στέλνω από το ένα στο άλλο χρήματα, γυρνώντας δλδ τα χρήματα από το ένα στο άλλο και ξανά το ίδιο.

Καλημερα,

μπορεις έως το τέλος της ημέρας, δηλ 23:59 το βραδυ (αλλα καλό είναι να αποφεύγεται το τελευταία στιγμή γιατι πολλές φορές μπορεί να κολλήσει κάτι και έτσι να χαθεί το χρηματικό υπόλοιπο).

Δυστυχως το Frog δεν υποστηρίζει πλέον δυνατότητα μεταφορά χρημάτων. Μόνο αν το μετατρέψεις σε κοσμοκαρτα ή WU για να κανεις τη μεταφορά μπορεί να αξίζει για κάποιον σε μεγαλύτερα ποσά…

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, natpass said:

Καλημερα,

μπορεις έως το τέλος της ημέρας, δηλ 23:59 το βραδυ (αλλα καλό είναι να αποφεύγεται το τελευταία στιγμή γιατι πολλές φορές μπορεί να κολλήσει κάτι και έτσι να χαθεί το χρηματικό υπόλοιπο).

Δυστυχως το Frog δεν υποστηρίζει πλέον δυνατότητα μεταφορά χρημάτων. Μόνο αν το μετατρέψεις σε κοσμοκαρτα ή WU για να κανεις τη μεταφορά μπορεί να αξίζει για κάποιον σε μεγαλύτερα ποσά…

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο γουατσαπ δεν επιτρεπεται η μεταφορά ποσου που εχει υποστει μεταφορά υπολοίπου ξανά. 

 

Edited by Vasileios

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Στο γουατσαπ δεν επιτρεπεται η μεταφορά ποσου που εχει υποστει μεταφορά υπολοίπου ξανά. 

 

Οκ, θα μπορούσε όμως μια φορά να γίνει αν το επέτρεπε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη φορά που είχα βάλει 6€ ίντερνετ απ την ιστοσελίδα wifigreece στης γυναικός το τηλέφωνο, έδωσαν δώρο και χρόνο προς Frog.

Μπορεί κάποιος άλλος που έβαλε το ίδιο πρόγραμμα να επιβεβαιώσει αν αυτό είναι στάνταρ κάθε φορά;

(επειδή χρειαζόμαστε και τον χρόνο προς Φρογκ, να δούμε αν είναι καλύτερα μέσω εφαρμογής...)

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη φορά που είχα βάλει 6€ ίντερνετ απ την ιστοσελίδα wifigreece στης γυναικός το τηλέφωνο, έδωσαν δώρο και χρόνο προς Frog.
Μπορεί κάποιος άλλος που έβαλε το ίδιο πρόγραμμα να επιβεβαιώσει αν αυτό είναι στάνταρ κάθε φορά;
(επειδή χρειαζόμαστε και τον χρόνο προς Φρογκ, να δούμε αν είναι καλύτερα μέσω εφαρμογής...)

Μέσα από wifigreece για την κάρτα ανανέωσης με 6 ευρώ όντως βάζεις έξι ευρώ μέσα και παίρνεις το αντίστοιχο πρόγραμμα η πρέπει πχ να βάλεις 8 ευρώ ; Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, gatokefalo said:


Μέσα από wifigreece για την κάρτα ανανέωσης με 6 ευρώ όντως βάζεις έξι ευρώ μέσα και παίρνεις το αντίστοιχο πρόγραμμα η πρέπει πχ να βάλεις 8 ευρώ ; Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Θα χρεωθεις στη πιστωτική το πακέτο που αγοράζεις, π.χ. 6 GB θα χρεωθεις 6€. Ίσως μείνουν κάνα δυο cents υπόλοιπο στο frog μετά τη συναλλαγή. 

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα των 6€, είναι κανονική ανανέωση του χρόνου ομιλίας με αυτόματη μετατροπή του ποσού σε 6gb. (Σαν να αγοράζεις πακέτο 6gb, το οποίο κοστίζει 6/1,1=5,45€)

Ερώτημα: Η ανανέωση των 6€ (μέσω της 6ευρης κάρτας), δίνει bonus 500+500MB;
Στο site, αναφέρει ότι με κάθε ανανέωση, παίρνεις το bonus, δεν διευκρινίζει ότι θα πρέπει να είναι από 10€ και πάνω. Άρα λογικά, το δίνει και με την 6ευρη, σωστά; Στην τελική, παίρνεις 6 ή 6+1=7gb;

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίδες για ανακεφαλαιωση έχουμε τα δύο πακέτα με 3 ευρώ 60 ομιλία με 4.44 τα γιγα συν ότι δίνει στις 2 κάρτες ανανέωσης στο WiFi Greece με 6 και 10 ευρώ και περιμένουμε το combo με 8.9€. Σωστά ;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχεις το πακέτο της ομιλίας 3,02€/60' που ανα 2 εβδομάδες συνήθως, γίνεται 120'. Το πακέτο 4.44/2gb αλλάζει και αυτό με τον ερχομό του combo 8,9€ και γίνεται 5,35€/6gb

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Άρα 2 επιλογές για μηνιαίο πακετο ομιλίας + ίντερνετ:

Α) 200' (3λεπτο) + 10gb με 8,90€

Β) 120' (δευτερόλεπτο) + 6gb με 8,37€

Άρα δεν γλιτώνουμε την ανανέωση 10ευρο/μηνα. Βέβαια παλι αυτό συμφέρει σε συγκριση με τον ανταγωνισμό. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, επειδή έχω καιρό να δω τα νέα,τα combo πότε ξεκινούν;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cfotis13 said:

Ερώτηση, επειδή έχω καιρό να δω τα νέα,τα combo πότε ξεκινούν;

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το combo ειναι μόνο 1 και είναι το Α.

Το άλλο ειναι 2 διαφορετικά πακέτα.

Νομιζω καποιος εγραψε ποτε αρχιζουν στα προηγούμενα ποστ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εβδομάδα δεν έπρεπε να έχει διπλασιασμό; Δεν λέει κάτι ο τηλεφωνητής..

Στάλθηκε από το POCO F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάνει Τατιάνα...... Από χτες μου έβγαζε η εφαρμογή για διπλασιασμό και όμως που αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει και είμαι πλέον στην διαδικασία ακύρωσης του πακέτου μετά από αίτημα μου.
Στο μεταξύ η εφαρμογή συνεχίζει να μου βγάζει διπλασιασμό

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Άρα 2 επιλογές για μηνιαίο πακετο ομιλίας + ίντερνετ:

Α) 200' (3λεπτο) + 10gb με 8,90€

Β) 120' (δευτερόλεπτο) + 6gb με 8,37€

Άρα δεν γλιτώνουμε την ανανέωση 10ευρο/μηνα. Βέβαια παλι αυτό συμφέρει σε συγκριση με τον ανταγωνισμό. 

Αν οι ανάγκες κάποιου σε δεδομένα είναι πολύ βασικές (viber, signal κλπ) μπορεί να τη βγάζει με 10€ το τρίμηνο με το συνδιασμό frog (για ομιλία) & giga wifi on the spot (για δεδομένα)

 

Επίσης, υπενθυμίζω, γι' αυτούς που έχουν συγκεντρώσει μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο στην frog, ότι είναι ευκαιρία με τις αλλαγές που έρχονται, για καταγγελία της σύμβασης κι επιστροφή του υπολοίπου στον λογαριασμό σας.

Από εδώ: https://techmaniacs.gr/analytika-oi-allages-sta-paketa-kartokinitis-tis-frog/

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, taliban said:

Τα έχουν κάνει Τατιάνα...... Από χτες μου έβγαζε η εφαρμογή για διπλασιασμό και όμως που αποδείχθηκε ότι δεν ισχύει και είμαι πλέον στην διαδικασία ακύρωσης του πακέτου μετά από αίτημα μου.
Στο μεταξύ η εφαρμογή συνεχίζει να μου βγάζει διπλασιασμό

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχει διπλασιασμό αυτήν την εβδομάδα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η εφαρμογή, ούτε το 1330 το αναφέρουν. Τί στο καλό;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η sim της frog που είχα παραγγείλει ηλεκτρονικά.

Εβγαλα την κάρτα της wind που ήταν καρτοκινητο και έβαλα αυτή της frog.

εδώ και 1 ώρα όμως μου λέει `μη έγκυρη καρτα`
 

Πρεπει να κάνω κάποια ενέργεια ώστε να ενεργοποιηθεί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται αμέσως. Θα πρέπει να περιμένεις 2-3 εργάσιμες μέρες μέχρι να πάψει να εκπέμπει σήμα ως wind και τότε να βάλεις την νέα κάρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες μετέφερα καρτοκινητό από Q σε FROG και μόλις προχθές μου ήρθε το εξής sms:

Ανανεώνοντας τον χρόνο ομιλίας σου με κάρτα 12 ευρώ και πάνω, παίρνεις ΔΩΡΟ 22 GB (!!!), 200' προς όλους και 1000' προς FROG.

Έχει έρθει σε κάποιον τέτοιο μήνυμα που μετακόμισε πρόσφατα στον βάτραχο;;; Μιλάμε για απίστευτη προσφορά....!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cosmotakis said:

Δεν ενεργοποιείται αμέσως. Θα πρέπει να περιμένεις 2-3 εργάσιμες μέρες μέχρι να πάψει να εκπέμπει σήμα ως wind και τότε να βάλεις την νέα κάρτα sim.

Όποτε να κρατήσω στη συσκευή την κάρτα της wind μέχρι να χαθεί το σήμα. Και όταν χαθεί το σήμα να την αντικαταστήσω με τη sim της frog. 

σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...