Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχει τρόπος να μην έρχεται κάθε μέρα sms ότι δεν έχω data στο νούμερο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Να κρατάς τα δεδομένα κλειστά ώστε να μη βλέπει κίνηση.

μα είναι κλειστά  σε αυτή την κάρτα 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και τότε γιατί έρχεται το μήνυμα? 🤔 Έρχεται όταν υπάρχει κίνηση δεδομένων. Τελευταία τα μηνύματα αυτά έρχονται και λίγο ετεροχρονισμένα οπότε παρατήρησε τι ημερομηνία και τι ώρα γράφουν μεσα.

Μπορείς να παραθέσεις ακριβώς τι γράφει το μήνυμα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Και τότε γιατί έρχεται το μήνυμα? 🤔 Έρχεται όταν υπάρχει κίνηση δεδομένων. Τελευταία τα μηνύματα αυτά έρχονται και λίγο ετεροχρονισμένα οπότε παρατήρησε τι ημερομηνία και τι ώρα γράφουν μεσα.

Μπορείς να παραθέσεις ακριβώς τι γράφει το μήνυμα αυτό?

Ελα μου ντε ? Δεδομένα είναι ανοιχτά στην άλλη sim συνεχώς 

εικόνα_Viber_2023-05-31_16-55-29-591.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η 2η σιμ είναι η κοσμοτέ έτσι? Δοκίμασε να κλείσεις (από το διακόπτη του τηλεφώνου) το volte και να γυρίσεις την κάρτα σε 2G αντί για 4G. Υποθέτω ότι πρόβλημα με το σήμα τουλάχιστον με το 2G δεν θα έχεις εφόσον προφανώς την κάρτα την έχεις για κλήσεις μόνο αυτή τη στιγμή.

Έτσι για δοκιμή δεν ξέρω αν φταίει αυτό, πιθανόν οχι, αλλά δεν ξέρεις ποτέ και το τηλέφωνο πώς λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kmpatra said:

Η 2η σιμ είναι η κοσμοτέ έτσι? Δοκίμασε να κλείσεις (από το διακόπτη του τηλεφώνου) το volte και να γυρίσεις την κάρτα σε 2G αντί για 4G. Υποθέτω ότι πρόβλημα με το σήμα τουλάχιστον με το 2G δεν θα έχεις εφόσον προφανώς την κάρτα την έχεις για κλήσεις μόνο αυτή τη στιγμή.

Έτσι για δοκιμή δεν ξέρω αν φταίει αυτό, πιθανόν οχι, αλλά δεν ξέρεις ποτέ και το τηλέφωνο πώς λειτουργεί...

A52S η συσκευή, δεν υπάρχει δυνατότητα επιλογής μονο 2G

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

αν υπάρχει διακόπτης volte δοκίμασε να τον κλείσεις.

δεν υπάρχει όχι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2023 at 10:15 ΠΜ, tarantules999 said:

Η οποία έρευνα ενώ την έχω κάνει μου ξαναεμφανίζει το μήνυμα κάθε φορά που ανοίγω την εφαρμογή και μου σπάει τα νεύρα.Πως διάλο θα απαλλαγώ από δαύτο;

Πάντως μου έδωσε δώρο, έστω και μετά από πάνω από 20 μέρες από την συμμετοχή:

 

Screenshot_20230531-182128-201.png

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση στο Forum.

Έχω ενεργοποιημένα τα 4 ΣΚ unlimited Gb τα οποία λήγουν το επόμενο ΣαββατοΚύριακο 11/06.

Ρωτάω λοιπόν στο 1388 αν ενεργοποιήσω τη προσφορά - Δώρο Αγίου Πνεύματος θα λήξει ξανά στις 11/06 το πακέτο μου ή θα το πάει μια βδομάδα πιο κάτω αφού είναι δώρο αυτό του Αγίου Πνεύματος ?

Η απάντηση είναι ότι θα λήξει κανονικά στις 11/6 και το μόνο που θα κερδίσω είναι η Δευτέρα 5/6 (Αγίου Πνεύματος). 

Το θέμα μου είναι ότι για να ενεργοποιήσω την προσφορά Αγίου Πνεύματος πρέπει να κάνω ανανέωση, οπότε δεν συμφέρει να φέρω 20 μέρες πιο νωρίς την ανανέωση υπολοίπου για να κερδίσω μόνο την Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να κάνω ένα  νούμερο whatsup αλλαγή σε frog και πόσο στοιχήσει η αλλαγή. Επίσης αν τρέχει αυτήν την στιγμή κάποια προσφορά όταν κάποιος έρχεται στην frog. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2023 at 11:42 ΠΜ, angelos06 said:

Καλημέρα σας! 

Ήρθα πρόσφατα στην frog από q και νομίζω πως διάβασα κάπου πως αν φέρω και άλλα νούμερα στην frog και τα συνδέσω στο ίδιο cosmote ID έχω κάποια εξτρά δώρα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Αυτό που έχεις σίγουρα είναι δωρεάν λεπτά ομιλίας προς τα νούμερα που θα φέρεις.  Αν υπάρχει κάτι άλλο ας μας πει κάποιος που τα ξέρει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω το νούμερο της μητέρας μου από Q στη Frog. Έχετε την καλοσύνη να μου εξηγήσετε τη min ανανέωση που μπορεί να κάνει, καθε πότε και τις παροχές που θα έχει? Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Μόνο λιγο χρόνο ομιλίας χρειάζεται...

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, de_thymamai said:

Καλησπέρα. Θέλω να μεταφέρω το νούμερο της μητέρας μου από Q στη Frog. Έχετε την καλοσύνη να μου εξηγήσετε τη min ανανέωση που μπορεί να κάνει, καθε πότε και τις παροχές που θα έχει? Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις. Μόνο λιγο χρόνο ομιλίας χρειάζεται...

Ευχαριστώ.

Me τα τωρινα δεδομένα, μπορει να βαζει 8€ το δίμηνο και να αγοραζει καθε μηνα 60(ή 120 οταν δινει διπλασιασμό) λεπτα ομιλιας.
Νομιζω θα της δινει για ενα χρόνο και άλλα 120' το μήνα.

Τα αγορασμένα καταναλώνονται ανα δευετερόλεπτο και τα χαρισμένα ανα τρίλεπτο

 

Αρα, 4€/μηνα αν της φτανουν τα λεπτα ομιλίας

Edited by bebes
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, bebes said:

Me τα τωρινα δεδομένα, μπορει να βαζει 8€ το δίμηνο και να αγοραζει καθε μηνα 60(ή 120 οταν δινει διπλασιασμό) λεπτα ομιλιας.
Νομιζω θα της δινει για ενα χρόνο και άλλα 120' το μήνα.

Τα αγορασμένα καταναλώνονται ανα δευετερόλεπτο και τα χαρισμένα ανα τρίλεπτο

 

Αρα, 4€/μηνα αν της φτανουν τα λεπτα ομιλίας

Καλύτερα να βάζει 10€ το τρίμηνο, ώστε να βγαίνει 3€/ μήνας.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, EllinikoNisi said:

Καλύτερα να βάζει 10€ το τρίμηνο, ώστε να βγαίνει 3€/ μήνας.

Το χρηματικό υπόλοιπο λήγει κάθε 2 μήνες, ανεξάρτητα απο το ποσό ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτόν τον μήνα τελείωσε το ετήσιο μπόνους δωρεάν ομιλίας 60+ 60. Εάν κάνω φορητότητα και ξανά επιστρέψω θα το ξανά πάρω;

Ναι. Κι εγώ έκανα κάτι αντίστοιχο και αντιμετωπίστηκα σαν νέος πελάτης.

Φαντάζεσαι να έλεγε "ισχύει για πελάτες του δικτύου που έρχονται για πρώτη φορά στη ζωή τους";

😂😂

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον μήνα τελείωσε το ετήσιο μπόνους δωρεάν ομιλίας 60+ 60. Εάν κάνω φορητότητα και ξανά επιστρέψω θα το ξανά πάρω;
Κάτι σχετικό

Παλιά είχα ένα νούμερο cosmsote το έκανα φρογκκ και μετά ξανά cosmsote

To κρατησα ένα διάστημα cosmsote και μετά το έκανα ξανά φρογκ...εδωσε κανονικά τα 60+60

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, HEO said:

Κάτι σχετικό

Παλιά είχα ένα νούμερο cosmsote το έκανα φρογκκ και μετά ξανά cosmsote

To κρατησα ένα διάστημα cosmsote και μετά το έκανα ξανά φρογκ...εδωσε κανονικά τα 60+60

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τέλεια! Γλιτώνουμε την φορητότητα και (12-6) 6€.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Τέλεια! Γλιτώνουμε την φορητότητα και (12-6) 6€.

Απλώς τα λεφτά της φορητότητας δεν σου τα τρώνε όπως τα της αλλαγής πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα,

μερικές ερωτήσεις:
1. Τα πακέτα της frog είναι όλα (προσωπικά και γενικά) για χρήση προς εξωτερικό (αναφέρομαι σε ΕΕ); Γιατί η Q μάς κάνει νερά.

2. Παραμένει η πιο φθηνή για ηλικιωμένο που απλά κάνει 1~2 κλήσεις το μήνα, δίχως να χρησιμοποιεί data? (πακέτο των 3€ κάθε μήνα; )

 

Link to comment
Share on other sites

1.οχι. Έχει ειδικά πακέτα για συγκεκριμένες χώρες του εξωτερικού. Μπες στο site τους βάλε τη χώρα και θα σου δείξει. Για Ευρώπη όπως είναι αυτά της q δεν νομίζω ότι σε βολεύει.

2. Τον πρώτο χρόνο δίνει 60 λεπτά προς όλους κάθε μήνα κι άλλα 60 μέσω της εφαρμογής. Αυτό γίνεται κάθε μήνα χωρίς απαίτηση ανανεώσης (εκτός από την πρώτη φορά). Θέλει ωστόσο την καθιερωμένη ανανέωση κάθε δύο μήνες. Και το πακέτο των τριών ευρώ με τα 120 λεπτά μία χαρά βολεύει. Οπότε η απάντηση είναι ναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...