Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, Pppe said:

Μηπως γιατι προπληρωνεται ολο το ποσο (πχ 10Ε) που θα φαγωνεται σε sms τα επομενα χρονια;

20 sms δωρεάν και μετά διαγράφεις τον λογαριασμό και τον ξαναφτιάχνεις. Εκτός από τα σμσ του VoIP όπου υπάρχουν για ώρα ανάγκης. Και ναι σε όλα τα καρτοκινητά προπληρώνεις τον χρόνο. Δεν είναι πρόβλημα αυτό.:classic_biggrin:

9 ώρες πριν, craneman400 said:

Σηκωθείτε από τους καναπέδες, από τον υπολογιστή σας και βγείτε να ψάξετε, να ρωτήσετε. Μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο.

Αφού τα έχουμε στην οθόνη γιατί να τρέχουμε στους δρόμους?:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Βεβαιως και "αφηγηματα" υπαρχουν παμπολλα, ακομα και οταν πια θα εχουν καταρρευσει και παλι επινοουνται αφηγηματα υποστηριξης.

Ας "ψηφισει" (με τα ευρω του, εννοειται) ο κοσμος, και "οπως και ο,τι" καταλαβαινει, εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

Το Frog έχει και πακέτα SMS 

οπότε δεν χρειάζεται να πληρώνει κανείς 0,20 το SMS , φτανει να χρειάζεται αρκετά. 

Αν χρειάζεσαι πάνω από 20 sms τον μήνα αγοράζεις πακέταο 100 SMS με 4,03 ευρώ.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Μηπως γιατι προπληρωνεται ολο το ποσο (πχ 10Ε) που θα φαγωνεται σε sms τα επομενα χρονια;

Κοψανε και μεσω Web2sms που μπορουσαμε να στειλουμε οι 2 εταιριες που το ειχαν, εστω και εως #100#sms το μηνα που ειχε η Cosmote.

Στο sms box η πρωτη αγορα απ'οτι θυμαμαι παλιότερα μπορουσε να περιλαμβάνει 100 sms και μάλιστα ισχύει το -20% για την πρώτη αγορά. Νομίζω από κει και πέρα το ελάχιστο ήταν 300 sms,και αυτά δεν λήγουν. Επίσης η εφαρμογή της κρατάει τα μηνύματα σε ξεχωριστή δική της βάση και δεν εμπλέκεται με τις άλλες εφαρμογές μηνυμάτων που υπάρχουν τυχόν στο κινητό σου.

Το websms για τους παλιότερους είτε μέσω mycosmos (300 το μήνα) είτε μέσω του cosmote mail (100 το μήνα) λειτουργούν ακόμα και μέσα από την γνωστή παλιά εφαρμογή που έχει κατέβει από το play store μπορείς άνετα να περάσεις τους λογαριασμούς. Η κόκκινη τα απεριόριστα μέσω 12572, ναι τα έκοψε

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Για τους καναπέδες με πρόλαβε η @dimitroula10

Εγώ περίπου ένα χρόνο στη φρογκ είδα πως είναι ´τσιμπιμένη ´ για φρογκ ( για κοσμοτε δε συζητάω / & αυτό είναι ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός). 

Βλέποντας με δισταγμό στην αρχή το wf Greece, δοκίμασα τελικά κ είδα πως με καλύπτει. Τώρα είδα πως δίνει πιο ανεβασμένα πακέτα. Έχει κ λίγο καλύτερο σήμα… αυτά.  Τπτ το τρομερό. Ότι συμφέρει στον καθένα. 
 

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula10 20 δωρεάν μηνύματα στο smsbox? Εγώ πέντε βλέπω και πέντε θυμάμαι από παλιά δοκιμή. Τα 20 πως?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

@dimitroula10 20 δωρεάν μηνύματα στο smsbox? Εγώ πέντε βλέπω και πέντε θυμάμαι από παλιά δοκιμή. Τα 20 πως?

Ψάξτο λίγο. Επίσης μπορείς να αγοράσεις με έκπτωση κάποια σμσ για πρώτη φορά και να τα μοιραστείς με άλλους. Αυτό έχω κάνει εγώ. Μόλις τελειώσουν τα 20 δωρεάν διαγραφή λογαριασμού και ξανακάνεις.

Screenshot_20230527-214020_Lightning.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα διπλασιασμό (60΄x 2) με ενεργοποίηση του -3,02Ε πακέτου: Ξεκίνησε ζυγή βδομάδα διπλασιασμού για το 2023.

Από το frog app η ενεργοποίηση του -3,02Ε ποκέτου.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Pppe said:

Μόλις πήρα διπλασιασμό (60΄x 2) με ενεργοποίηση του -3,02Ε πακέτου: Ξεκίνησε ζυγή βδομάδα διπλασιασμού για το 2023.

Από το frog app η ενεργοποίηση του -3,02Ε ποκέτου.

Και απο το app του mycosmote ενεργοποιειται κανονικα (παρολο που δεν το δειχνει το 60+60) αρκεί να ειναι εβδομάδα 2πλασιασμου (οπως ειναι αυτή η τρέχουσα εβδομάδα)

Δωρεάν απεριόριστο ίντερνετ για το 3ημερο του Αγ.Πνεύματος.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Δωρεάν απεριόριστο ίντερνετ για το 3ημερο του Αγ.Πνεύματος.

Αν κατάλαβα καλά δεν είναι απεριόριστο, είναι δωρεάν 2,5 giga και ότι επιπλέον ξοδέψεις χρεώνεται 2.2€/giga. Εκτός αν έχω κάνει λάθος, γιατί ήρθα πρόσφατα και τώρα τα μαθαίνω..  🙃😉

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gag said:

Αν κατάλαβα καλά δεν είναι απεριόριστο, είναι δωρεάν 2,5 giga και ότι επιπλέον ξοδέψεις χρεώνεται 2.2€/giga. Εκτός αν έχω κάνει λάθος, γιατί ήρθα πρόσφατα και τώρα τα μαθαίνω..  🙃😉

αφορά την περιαγωγή αυτό που γράφεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Samsung galaxy S22 ultra εδώ και πολλούς μήνες αλλά δε το δούλευα σα τηλέφωνο.
Εδώ και λίγες μέρες όμως το κάνω και θέλω να δοκιμάσω και το 5G του.
Τι μήνυμα στέλνω και που ξέρει κάποιος?

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! 

Ήρθα πρόσφατα στην frog από q και νομίζω πως διάβασα κάπου πως αν φέρω και άλλα νούμερα στην frog και τα συνδέσω στο ίδιο cosmote ID έχω κάποια εξτρά δώρα. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Αντί να αγοράζετε το πακέτο από την εφαρμογή που δίνει απεριόριστα καλύτερα η κάρτα από το WiFi Greece που με τα ίδια λεφτά δίνει και χρόνο ομιλίας.

https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Screenshot_20230530-122324_Dolphin.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Αντί να αγοράζετε το πακέτο από την εφαρμογή που δίνει απεριόριστα καλύτερα η κάρτα από το WiFi Greece που με τα ίδια λεφτά δίνει και χρόνο ομιλίας.

https://www.wifigreece.gr/product/frog-voucher-12e-30-gb-400-national-800-to-frog/

Screenshot_20230530-122324_Dolphin.jpg

που τα ίδες τα ίδια λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έβαλα απο cosmote one 2GB σε ένα τηλέφωνο frog που έχει ο γιος μου.

Το θέμα είναι ότι ενώ στο δικό μου τηλέφωνο στο cosmote app βλέπω τα 2 αυτά GB (με διάρκεια 1 εβδομάδα) στο τηλέφωνο του γιου μου στο frog app δεν εμφανίζονται τα data αυτά.

Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιες κατηγορίες data δεν εμφανίζονται σε όλα τα app των καρτοκινητών της Cosmote. Πχ αυτά που λες δεν εμφανίζονται στο frog app, αλλά ισχύουν κανονικότατα παρόλ'αυτά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Pppe said:

Γιατί κάποιες κατηγορίες data δεν εμφανίζονται σε όλα τα app των καρτοκινητών της Cosmote. Πχ αυτά που λες δεν εμφανίζονται στο frog app, αλλά ισχύουν κανονικότατα παρόλ'αυτά.

ευχαριστώ για την απάντηση και με βάση αυτήν έχω ένα ακόμη ερώτημα: τι γίνεται όταν ξεπεράσεις το όριο των data που έχεις διαθέσιμα;

Λαμβάνεις κάποιο μήνυμα, υπάρχει κάποιος κόφτης; χρεώνεσαι;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση και με βάση αυτήν έχω ένα ακόμη ερώτημα: τι γίνεται όταν ξεπεράσεις το όριο των data που έχεις διαθέσιμα;
Λαμβάνεις κάποιο μήνυμα, υπάρχει κάποιος κόφτης; χρεώνεσαι;
Ενεργοποιείται το cosmote my internet το οποίο σε πετάει σε μια ιστοσελίδα όπου σε παραπέμπει για αγορά πακέτου. Επίσης έχεις πρόσβαση μόνο στήν εφαρμογή της frog και της cosmote (νομίζω) με δεδομένα, για αγορά πακέτου. Δεν υπάρχει κάποια χρέωση στην κάρτα οταν λήξουν τα δεδομένα σου για πρόσβαση στο διαδίκτυο εφόσον το my internet είναι ενεργό.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...