Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλη μια ερωτηση εχω εγω, ψιλοασχετη, αλλα συνδεεται κιολας:

αν βαλουμε καρτα 8 ευρω, δινει το 1,5gb δωρο για 1 μηνα που εδινε; ή θελει 12;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

54 minutes ago, Mobileras said:

Δεν νομίζω να λένε 1 μήνα πουθενα. 

Παιδιά δώρο είναι. Το μόνο που πρέπει να μάθουμε ειναι εαν τρώει πρωτα απο το δωρο ή οχι.

Το εβαλα , δεν τρωει πρωτα απο το δωρο αλλα απο το πακετο που ληγει πρωτα και λήγει 21/4 οπως γραφει και στην ανακοινωση, αρα δεν εχει νοημα να το περιμενετε.

2 minutes ago, patrickdrd said:

αλλη μια ερωτηση εχω εγω, ψιλοασχετη, αλλα συνδεεται κιολας:

αν βαλουμε καρτα 8 ευρω, δινει το 1,5gb δωρο που εδινε; ή θελει 12;

Οχι , θελει απο 10€ και ανω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, runner70 said:

Το εβαλα , δεν τρωει πρωτα απο το δωρο αλλα απο το πακετο που ληγει πρωτα και λήγει 21/4 οπως γραφει και στην ανακοινωση, αρα δεν εχει νοημα να το περιμενετε.

 

Δες τι εγραψα στα προηγούμενα μου ποστς.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Δες τι εγραψα στα προηγούμενα μου ποστς.

Τα εχω διαβασει, απαντησα στην δευτερη σου προταση-ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, runner70 said:

Το εβαλα , δεν τρωει πρωτα απο το δωρο αλλα απο το πακετο που ληγει πρωτα και λήγει 21/4 οπως γραφει και στην ανακοινωση, αρα δεν εχει νοημα να το περιμενετε.

Διατηρείται η χρονολογική προτεραιότητα. Δεν έχει προτεραιότητα αυτή η προσφορά (έως 21/4/2023) ούτε στα data , ούτε στην ομιλία:

 

Screenshot_20230327-164540.png

Screenshot_20230327-171903.png

Screenshot_20230327-164605.png

Καλύπτεται η προϋπόθεση κάρτας μετά την 20/2/2023 ακόμα και με πρόσφατη 8ευρη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά επειδή είμαι σχετικά καινούργιος στην frog θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Σας ζητάει και σας μια φορά τον μήνα να βάζετε τον αριθμό σας πάλι στο frog app για να ξαναλειτουργήσει; Μεγάλη βλακεία αν το κάνει σε όλους και ειδικά για μας που χειριζόμαστε και αριθμούς τρίτων.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά επειδή είμαι σχετικά καινούργιος στην frog θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Σας ζητάει και σας μια φορά τον μήνα να βάζετε τον αριθμό σας πάλι στο frog app για να ξαναλειτουργήσει; Μεγάλη βλακεία αν το κάνει σε όλους και ειδικά για μας που χειριζόμαστε και αριθμούς τρίτων.
 
Από ότι ξέρω αν κάνεις login απο δεύτερη συσκευή αποσυνδέεται απο την πρώτη αν θες να έχεις πολλούς λογαριασμούς για έλεγχο μόνο μέσω cosmote app.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Το βατραχι της φουκαριαρας της μάνα μου το έκανα wu και μετέφερα κανονικά τα χρήματα του στα ανήψια μου

Όποιος θέλει το κάνει με το ανάλογο βέβαια κόστος

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

 

10 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί αλλά επειδή είμαι σχετικά καινούργιος στην frog θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση: Σας ζητάει και σας μια φορά τον μήνα να βάζετε τον αριθμό σας πάλι στο frog app για να ξαναλειτουργήσει; Μεγάλη βλακεία αν το κάνει σε όλους και ειδικά για μας που χειριζόμαστε και αριθμούς τρίτων.

 

 

Δυστυχώς ναι, πόσο μάλλον όταν αυτοί οι τρίτοι δεν είναι καν σε θέση να σου πουν τον κωδικό επιβεβαίωσης που στέλνεται με μήνυμα (ηλικιωμένοι). Έχω κάνει σχετική αναφορά/παράπονο στη φόρμα επικοινωνίας της Cosmote, ίσως αν γίνει από αρκετούς κάτι να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HEO said:

Το βατραχι της φουκαριαρας της μάνα μου το έκανα wu και μετέφερα κανονικά τα χρήματα του στα ανήψια μου

Όποιος θέλει το κάνει με το ανάλογο βέβαια κόστος

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Είχε κάτι ιδιαίτερο αυτό το βατράχι;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, leotzian said:

Από ότι ξέρω αν κάνεις login απο δεύτερη συσκευή αποσυνδέεται απο την πρώτη αν θες να έχεις πολλούς λογαριασμούς για έλεγχο μόνο μέσω cosmote app.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που λες το ξέρω. Εδώ όμως μιλάμε για την μοναδική εφαρμογή που υπάρχει στο κινητό μου και που κάθε 31 μέρες αποσυνδέεται και μου ζητάει από την αρχή τον αριθμό τηλεφώνου για να μου στείλει κωδικό εισόδου για να μπω στον λογαριασμό μου. Μπάχαλο και σπάσιμο νεύρων κάθε μήνα. Γι αυτό ρώτησα αν το κάνει και σε άλλους αυτό. 

 

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει κ στο κινητό της κόρης μου.
Δε ξέρω όμως μην τυχόν κάνει καμία αναβάθμιση η εφαρμογή κ για αυτό.
Δε το τσέκαρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosss567 said:

Είχε κάτι ιδιαίτερο αυτό το βατράχι;

οχι δεν ειχε τιποτα ιδιαιτερο

απλα ειχε καπου 40 ευρω υπολοιπο και παει με φορητοτητα σε αλλο δικτυο

και μετεφερα τα λεφτα για να μην πανε τζαμπα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnnykap1 said:

Αυτό που λες το ξέρω. Εδώ όμως μιλάμε για την μοναδική εφαρμογή που υπάρχει στο κινητό μου και που κάθε 31 μέρες αποσυνδέεται και μου ζητάει από την αρχή τον αριθμό τηλεφώνου για να μου στείλει κωδικό εισόδου για να μπω στον λογαριασμό μου. Μπάχαλο και σπάσιμο νεύρων κάθε μήνα. Γι αυτό ρώτησα αν το κάνει και σε άλλους αυτό. 

 

Και το WU app, η εφαρμογή τους για την άλλη μορφή καρτοκινητού της Cosmote, έτσι είναι και:

1) Έχει λόγο που είναι "έτσι".

2) Και εμένα στα πρώτα χρόνια με εκνεύριζε "αυτό"

αλλά 3) Είναι και για "καλό", όπως διαπίστωσα στα τόσα χρόνια χρήσης, ειδικά του WU app που προϋπάρχει του frog app.

Εκτός και εάν πει κανείς ότι: "Ακόμα και δαύτος (εγώ δλδ) το συνήθισε "έτσι" και δε διαμαρτύρεται ΠΙΑ".

"Συνηθίστε" "αυτή τη μορφή" κάθε 31 μέρες επανείσοδο και τα ξαναλέμε εάν είναι:


Α) Καλό

ή

Β) Κακό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται για το καλό μας 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, cuibono said:

Στον εν λόγω "παραμύθι" (κατά Pppe) ποιος είναι ο λόγος;

Να σου σπάνε τα νεύρα. Τι άλλο; Δεν υπάρχει λόγος να ξαναμπαίνεις κάθε μήνα στην εφαρμογή. Ούτε η τράπεζες δεν το κάνουν αυτό στις εφαρμογές τους για κινητά.

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

Πέραν της α) αντίληψης και β) διαίσθησης {δλδ γενίκευσης ήδη βιωμένων ώστε να προλαμβάνονται} από τον άνθρωπο με τον οποίο "εξηγείς":

Απαιτούνται:

1) Εμπειρία (μακροχρόνια)

2) Ορθολογισμός (τύπου: "τί συμφέρει και ποιόν; προκειμένου να....") και όχι "υπερβατισμός" τύπου: Ο λόγος είναι "πυροδότηση του ανταγωνισμού" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

Όποιος διαθέτει τα παραπάνω (ΚΑΙ ΤΑ #2#) είναι ΔΥΝΑΤΟΝ και από ΜΟΝΟΣ του να "αντιληφθεί" και "διαισθανθεί". ΔΕ χρειάζεται καμιά "αυθεντία" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

 

Υ.Γ.: Αλλιώς τα διαρκή ΠΑΘΗΜΑΤΑ είναι "μονόδρομος" όπως ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ.

"ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ", πχ εάν οι Τράπεζες στα app τους κάθε 3 ή 6 μήνες σε υποχρεώνουν να ξαναβάλεις τα στοιχεία (PIN, username κλπ) , γιατί από όποιον "νοεί, νοείτω", αλλιώς τα παραπάνω ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Pppe said:

Πέραν της α) αντίληψης και β) διαίσθησης {δλδ γενίκευσης ήδη βιωμένων ώστε να προλαμβάνονται} από τον άνθρωπο με τον οποίο "εξηγείς":

Απαιτούνται:

1) Εμπειρία (μακροχρόνια)

2) Ορθολογισμός (τύπου: "τί συμφέρει και ποιόν; προκειμένου να....") και όχι "υπερβατισμός" τύπου: Ο λόγος είναι "πυροδότηση του ανταγωνισμού" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

Όποιος διαθέτει τα παραπάνω (ΚΑΙ ΤΑ #2#) είναι ΔΥΝΑΤΟΝ και από ΜΟΝΟΣ του να "αντιληφθεί" και "διαισθανθεί". ΔΕ χρειάζεται καμιά "αυθεντία" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

 

Υ.Γ.: Αλλιώς τα διαρκή ΠΑΘΗΜΑΤΑ είναι "μονόδρομος" όπως ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ.

"ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ", πχ εάν οι Τράπεζες στα app τους κάθε 3 ή 6 μήνες σε υποχρεώνουν να ξαναβάλεις τα στοιχεία (PIN, username κλπ) , γιατί από όποιον "νοεί, νοείτω", αλλιώς τα παραπάνω ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

Σ' αγαπώ! (ένα τσικ λιγότερο από τον αξεπέραστο blizard, συμπάθα με)

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Pppe said:

Πέραν της α) αντίληψης και β) διαίσθησης {δλδ γενίκευσης ήδη βιωμένων ώστε να προλαμβάνονται} από τον άνθρωπο με τον οποίο "εξηγείς":

Απαιτούνται:

1) Εμπειρία (μακροχρόνια)

2) Ορθολογισμός (τύπου: "τί συμφέρει και ποιόν; προκειμένου να....") και όχι "υπερβατισμός" τύπου: Ο λόγος είναι "πυροδότηση του ανταγωνισμού" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

Όποιος διαθέτει τα παραπάνω (ΚΑΙ ΤΑ #2#) είναι ΔΥΝΑΤΟΝ και από ΜΟΝΟΣ του να "αντιληφθεί" και "διαισθανθεί". ΔΕ χρειάζεται καμιά "αυθεντία" που αναφέρθηκε σε άλλο topic.

 

Υ.Γ.: Αλλιώς τα διαρκή ΠΑΘΗΜΑΤΑ είναι "μονόδρομος" όπως ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΔΙΑΡΚΩΣ.

"ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ", πχ εάν οι Τράπεζες στα app τους κάθε 3 ή 6 μήνες σε υποχρεώνουν να ξαναβάλεις τα στοιχεία (PIN, username κλπ) , γιατί από όποιον "νοεί, νοείτω", αλλιώς τα παραπάνω ΚΕΦΑΛΑΙΑ.

 

Ρε φίλε στα Ελληνικά σε παρακαλώ. Αλλιώς βάλε από κάτω μετάφραση. Δεν βγάζω νόημα από αυτά που γράφεις. Μάλλον κατά την άποψη σου δεν θα είμαι "νοήμων" και δεν "νοώ" αυτά που θέλεις να πεις. Αλλαγή password σου ζητάνε οι τράπεζες και όχι pin ή username για να μπεις στην εφαρμογή τους.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, cuibono said:

Σ' αγαπώ! (ένα τσικ λιγότερο από τον αξεπέραστο blizard, συμπάθα με)

Καμιά "αγάπη" ΔΕ "μπαίνει στη μέση", ΕΑΝ πρόκειται για ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Αλλιώς ΔΙΑΡΚΗ ΠΑΘΗΜΑΤΑ.

10 minutes ago, johnnykap1 said:

Ρε φίλε στα Ελληνικά σε παρακαλώ. Αλλιώς βάλε από κάτω μετάφραση. Δεν βγάζω νόημα από αυτά που γράφεις. Μάλλον κατά την άποψη σου δεν θα είμαι "νοήμων" και δεν "νοώ" αυτά που θέλεις να πεις. Αλλαγή password σου ζητάνε οι τράπεζες και όχι pin ή username για να μπεις στην εφαρμογή τους.

Μεγάλη διαφορά κάνει που δε θυμάμαι εάν απαιτούν pin, username ή password, εφόσον δε διαθέτω προσωπικά και τίποτα "Λεφτά υπάρχουν" όπως η συντριπτική πλειοψηφία (%).

Αν είναι "τράπεζα" τα WU app ή frog app, ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΟΣΑ 1,2 ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Δε πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Pppe said:

Καμιά "αγάπη" ΔΕ "μπαίνει στη μέση", ΕΑΝ πρόκειται για ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Αλλιώς ΔΙΑΡΚΗ ΠΑΘΗΜΑΤΑ.

Μεγάλη διαφορά κάνει που δε θυμάμαι εάν απαιτούν pin, username ή password, εφόσον δε διαθέτω προσωπικά και τίποτα "Λεφτά υπάρχουν" όπως η συντριπτική πλειοψηφία (%).

Αν είναι "τράπεζα" τα WU app ή frog app, ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΟΣΑ 1,2 ΑΝΕΦΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Δε πειράζει.

Ευτυχώς που μου τα έκανες "λιανά" και τα κατάλαβα 🤣🤣🤣. Δεν παίζεσαι πάντως 😂

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Να σου σπάνε τα νεύρα. Τι άλλο; Δεν υπάρχει λόγος να ξαναμπαίνεις κάθε μήνα στην εφαρμογή. Ούτε η τράπεζες δεν το κάνουν αυτό στις εφαρμογές τους για κινητά.

Θα συμφωνήσω. Κι εγώ πιστεύω ότι με αυτόν τον τροπο, προσπαθούν να "σε" στείλουν, έμμεσα, στην "ευκολία" των συμβολαίων

Να προσθέσουμε κι ότι τόσα χρόνια μετά, ακόμα να δώσουν web διαχείριση..

Οπότε είσαι υποχρεωμένος να διατηρείς smartphone, ακόμα κι αν η χρήση που κάνεις είναι ομιλίας + sms..

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...