Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ολα τα νεα app:

1) Διατηρειται η 10Ε για frog

2) Καταργειται η 10Ε για WU και Ckarta.

Εμφανιζεται η 8Ε σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Και από my Cosmote. Για την επιβεβαίωση (Frog έχω).4f9204ca7735036b3a63850be50b8089.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα (πχ Cosmote) δε ξέρουμε τι γίνεται με την min κάρτα. Πχ διατηρείται η 10Ε min ελάχιστη, που δίνει και 500+500ΜΒ για 2 μήνες (σε σχέση με μόνο 1,5GB για 1 μήνα online);

Προχθές πέρασα από κατάστημα Cosmote αλλά έπεσα σε άσχετο υπάλληλο στα γκισέ (πολλά τα βύσματα και ο νεποτισμός >90% σε δαύτη τη χώρα και ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ να μην αλλάζουν παντιοτρόπως) και μου είπε "από 12Ε και πάνω για frog", αλλά ξέρω ότι ως αρχές Φλεβάρη έμπαινε και 10Ε σε καταστήματα Cosmote. Αν περάσει κανείς ,και πέσει σε έγκυρο γνώστη ενοοείται όχι τα βύσματα μπαρμπάδων του ΟΤΕ, ας ενημερώσει.

8Ε μόνο online OK.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση 10€ frog, η λήξη του υπολοίπου πήγε 19/5/23 και πήρα 1,5gb data (μέχρι 19/4), 600' προς frog και κουπόνι 3200 πόντων (=2€) για το box.

(App ver.1.19.1)

Screenshot_20230320-012939_One UI Home.jpg

Screenshot_20230320-013242_Gmail.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pppe said:

Στα καταστήματα (πχ Cosmote) δε ξέρουμε τι γίνεται με την min κάρτα. Πχ διατηρείται η 10Ε min ελάχιστη, που δίνει και 500+500ΜΒ για 2 μήνες (σε σχέση με μόνο 1,5GB για 1 μήνα online);

Προχθές πέρασα από κατάστημα Cosmote αλλά έπεσα σε άσχετο υπάλληλο στα γκισέ (πολλά τα βύσματα και ο νεποτισμός >90% σε δαύτη τη χώρα και ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ να μην αλλάζουν παντιοτρόπως) και μου είπε "από 12Ε και πάνω για frog", αλλά ξέρω ότι ως αρχές Φλεβάρη έμπαινε και 10Ε σε καταστήματα Cosmote. Αν περάσει κανείς ,και πέσει σε έγκυρο γνώστη ενοοείται όχι τα βύσματα μπαρμπάδων του ΟΤΕ, ας ενημερώσει.

8Ε μόνο online OK.

Στο site της κοσμοκάρτας και του what's up λέει ανανεώνεις σε κατάστημα cosmote ή Γερμανός από 8 ευρώ αλλά bonus από 12 ευρώ και πάνω.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ananeosi_xronou_omilias_cosmokarta.html

https://www.cosmote.gr/online-ananeosh-whatsup

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 5:38 ΜΜ, leo06 said:

Με payzy συνεχίζει να δίνει 4€ επιστροφή 

Δίνει 4€ απο ανανέωση φρογκ; Κοίταξα payzy και δεν είδα να λέει κάτι. Με 10 κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, displayname said:

Δίνει 4€ απο ανανέωση φρογκ; Κοίταξα payzy και δεν είδα να λέει κάτι. Με 10 κάρτα?

Σε what’s up μόνο.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, bebes said:

με 10€ ανανέωση μέσω payzy έδωσε 3GB και 3200 ποντους box (2€)

Τα 3 GB τα δίνει μαζεμένα για 1 μήνα ή μπαίνουν κάποια αυτόματα με την ανανέωση και μετά μέσω app της frog βάζεις όποτε θές εσύ μέσα στον μήνα τα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnykap1 said:

Τα 3 GB τα δίνει μαζεμένα για 1 μήνα ή μπαίνουν κάποια αυτόματα με την ανανέωση και μετά μέσω app της frog βάζεις όποτε θές εσύ μέσα στον μήνα τα υπόλοιπα;

3 GB κατευθείαν

 

Link to comment
Share on other sites

Τα 14 GB που ειχα μαζεψει εληγαν σημερα στις 9:22 το πρωι. Εστειλα sms το ιδιο πακετο στις 9:21:05 και δεν μου τα προσθεσε, αντιθετα με το που εφυγε το sms ανανεωσης στο καπακι ηρθε δικο τους sms που ελεγε οτι τα mb εληξαν.

Ξερετε ποιος ειναι ο δωρεαν αριθμος εξυπηρετησης πελατων να τους "λουσω" λιγο, γιατι εμενα αυτο το παιχνιδι με τα δεπτερολεπτα μου κανει απατη.

Οταν λες 9:22 ειναι 9:22:00 και οχι 9:21:58 π.χ.

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

Σωστά έτσι είναι. Αλλά με το δικό τους ρολόι, όχι με το δικό μας. 

Για αυτό καλό είναι να μη  εξαντλούμαι τα χρονικά περιθώρια. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε πως "ξεπλενουν" την απατεωνιά για να το μαθετε οσοι δεν το ξερετε, και το βασικοτερο να μην σας κλεβουν τα χρηματα σας.

Τον προηγουμενο μηνα που εβαλα το ιδιο πακετο, στο Cosmote app αλλα και στο Frog app τα ΜΒ του πακετου εληγαν 21/3/2023 στις 9:22. Αυτο ελεγαν και οι 2 εφαρμογες μεχρι σημερα το πρωι στις 21/3/2023 και ωρα 9:21.

Αυτοι λοιπον εστειλαν ενα sms χτες 20/3/2023 και ωρα 11:35 π.μ. που ελεγε οτι το πακετο ληγει ναι μεν στις 21/3/2023

αλλα ωρα 9:20:27, δηλαδη 1,5 λεπτο νωριτερα απο την εφαρμογη.

Οποτε σου λενε κυριε σου στειλαμε sms για 9:20 και στην γα.........ε κοροιδο, χωρις να παρεις χαμπαρι απο που σου ηρθε, οποτε ειμαστε νομοτυποι!!!

Οποτε αν εισαστε κοντα σε ανανεωση data εχετε το νου σας στα "πλυντηρια sms" που μπορει να εχουν αλλαξει την ωρα ληξης σε διαφορετικη απο αυτη που γραφουν οι εφαρμογες τους.

Εγω παντως το εκλαβανω σαν αποδοχη ή οτι οι εφαρμογες μας ειναι για τον π.....ο αλλα υπερ μας, ή οτι βρηκαμε ενα τροπο να σε κλεβουμε ο οποιος μεχρι να γινει γνωστος και να βρουμε αλλον, εμεις θα τα εχουμε αρπαξει απο πολυ κοσμο.

 

♥Lara♥2007♥2021♥
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dimlar said:

Ακουστε πως "ξεπλενουν" την απατεωνιά για να το μαθετε οσοι δεν το ξερετε, και το βασικοτερο να μην σας κλεβουν τα χρηματα σας.

Τον προηγουμενο μηνα που εβαλα το ιδιο πακετο, στο Cosmote app αλλα και στο Frog app τα ΜΒ του πακετου εληγαν 21/3/2023 στις 9:22. Αυτο ελεγαν και οι 2 εφαρμογες μεχρι σημερα το πρωι στις 21/3/2023 και ωρα 9:21.

Αυτοι λοιπον εστειλαν ενα sms χτες 20/3/2023 και ωρα 11:35 π.μ. που ελεγε οτι το πακετο ληγει ναι μεν στις 21/3/2023

αλλα ωρα 9:20:27, δηλαδη 1,5 λεπτο νωριτερα απο την εφαρμογη.

Οποτε σου λενε κυριε σου στειλαμε sms για 9:20 και στην γα.........ε κοροιδο, χωρις να παρεις χαμπαρι απο που σου ηρθε, οποτε ειμαστε νομοτυποι!!!

Οποτε αν εισαστε κοντα σε ανανεωση data εχετε το νου σας στα "πλυντηρια sms" που μπορει να εχουν αλλαξει την ωρα ληξης σε διαφορετικη απο αυτη που γραφουν οι εφαρμογες τους.

Εγω παντως το εκλαβανω σαν αποδοχη ή οτι οι εφαρμογες μας ειναι για τον π.....ο αλλα υπερ μας, ή οτι βρηκαμε ενα τροπο να σε κλεβουμε ο οποιος μεχρι να γινει γνωστος και να βρουμε αλλον, εμεις θα τα εχουμε αρπαξει απο πολυ κοσμο.

 

Καλό θα ειναι να ανανεώνεις μερικές ώρες πιο πριν, οπότε σε περίπτωση που πέσεις σε πρόβλημα δικτύου ή ανανέωση συστημάτων/εφαρμογής, να προλάβεις να τους πάρεις τηλ/στείλεις μήνυμα ώστε να είσαι καλυμμένος. 

Εγω εαν το υπολοιπο ληγει το απογευμα, ανανεωνω το πρωι. Εαν ληγει το πρωι, ανανεωνω το απόγευμα της προηγούμενης ημέρας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπερδευτεί, μερικών μηνών συνδρομητής ειμαι, αν κάνω ανανέωση 10€ σε κατάστημα cosmote (αν γίνεται) θα μου δώσει 60+60 και 600+600 λεπτά (500+500 MB η frog γράφει ότι δίνει) ή θέλουν 12€;

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει ότι δίνονται με την πρώτη ανανέωση του μήνα. Δεν αναφέρει ποσό λογικά δίνονται και με τα 10.

Θέλω και εγώ να ρωτήσω αν έχει αλλάξει κάτι εδώ

https://www.frogmobile.gr/el/faqs-frog-sim-card

"Μετά τη λήξη της προσφοράς τι θα έχω;  

Κάθε φορά που θα ανανεώνεις το υπόλοιπό σου για τους πρώτους 12 μήνες, θα λαμβάνεις δωρεάν 120’ προς όλους τους εθνικούς προορισμούς. Επιπλέον στην 1η ανανέωση κάθε μήνα θα έχεις  δωρεάν 1.200’ προς Frog & 1GB.   Επειδή όμως στο FROG  οι προσφορές και τα δώρα δεν σταματούν ποτέ, μπες στο frog για να δεις όλα τα πακέτα και τις διαθέσιμες προσφορές."

Νομίζω τα λεπτά ομιλίας θα έδινε χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης κάθε μήνα. Τώρα για να δώσει τα 60 + 60 ζητάει ανανέωση?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Στους πρωτους 12 μηνες θα παιρνετε καθε μηνα δωρο 60 λεπτα και μεσα σε 30 μερες στο app του βάτραχου θα εχει διαθεσιμα ακόμη 60 λεπτα δωρεαν για ενεργοποιηση ("πακετα"-"δωρεαν extras μονο για σενα").

Το 60+60 ειναι πακετο αξιας 3,02€ που εμφανιζεται καθε 2 εβδομαδες και το αγοράζει οποιος θελει.

Ελπιζω να βοηθησα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λες στην πρώτη παράγραφο και εγώ αυτό ήξερα. Στο link όμως που έβαλα παραπάνω τώρα γράφει άλλα. Ότι ζητάει ανανέωση για να τα δώσει. Λάθος το καταλαβαίνω?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Στους πρωτους 12 μηνες θα παιρνετε καθε μηνα δωρο 60 λεπτα και μεσα σε 30 μερες στο app του βάτραχου θα εχει διαθεσιμα ακόμη 60 λεπτα δωρεαν για ενεργοποιηση ("πακετα"-"δωρεαν extras μονο για σενα").

Το 60+60 ειναι πακετο αξιας 3,02€ που εμφανιζεται καθε 2 εβδομαδες και το αγοράζει οποιος θελει.

Ελπιζω να βοηθησα.

Αυτά όσον αφορά τον χρόνο ομιλίας. Μπορείς δηλαδή να φτάσεις τα 360' ανά 30 ημέρες με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Σωστά;

Με τα data πως ακριβώς παίζει ο βάτραχος;

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2022 at 1:05 ΜΜ, Pppe said:

 Ξεχωριστές παροχές στο frog είναι τα παρακάτω:

1) Αντί για 60΄ προς όλους με 3,02Ε, 120΄ προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο βδομάδα παρά βδομάδα: Πχ θα'χει την Πρωτομαγιά 2022.

2) Στις νέες ενεργοποιήσεις frog (ακόμα και με ALPAK πχ από WU) ίσχυε , δε ξέρω εάν ισχύει ακόμη, 60΄ προς όλους , με χρέωση ανά 3λεπτο, αυτόματα κάθε τόσο του μηνός όσο η ενεργοποίηση σε frog και επιπλέον δυνατότητα ενεργοποίησης μέσα σε 29 μέρες ακόμα 60΄προς όλους με χρέωση ανά 3λεπτο μέσα από το frog app.

3) Bring A friend για 300΄ κάθε μήνα αναμεταξύ των frog , όπου καλείς αριθμούς να γίνουν frog και όταν ενεργοποιηθεί (να έχει γίνει αυτό το πολύ πριν από 30 μέρες και να μην τον έχει προσκαλέσει άλλος frog). Μπορείς να προσκαλέσεις το πολύ 10 αριθμούς να γίνουν frog και τα 300΄ ισχύουν για όλους συνολικά από τον αριθμό σου. Είναι διαθέσιμα για 30 μέρες από τη στιγμή της εγγραφής στην υπηρεσία Bring A Friend.

4) 600΄ προς frog όταν βάζεις κάρτα και άλλα 600΄προς frog μέσω του app frog διαθέσιμα αυτά τα τελευταία ακόμη 600 προς frog για 30 μέρες μετά την κάρτα.

5) Με sms το λεκτικό WK στο 1330 από το frog σου, θα'χεις 1500΄προς frog και 1500 sms κάθε Σαβατοκύριακο, από 00:01 Σαβάτου ως 23:59 Κυριακής.

Τα 2) έως 4) παραπάνω (τα extra) ενεργοποιούνται από το menu/ενότητα "ΔΩΡΕΑΝ EXTRAS ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ" του app frog.

 

Link to comment
Share on other sites

Κανείς όμως δεν μου απαντάει επί της ουσίας σε αυτό που ρωτάω στα δύο προηγούμενα post μου.  Θυμάμαι παλιά ότι δεν υπήρχε υποχρέωση ανανέωσης για να πάρεις αυτά τα 120'. Το link όμως τώρα λέει άλλα. Και ξαναρωτάω έχει αλλάξει κάτι?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, green dragon said:

Αυτά όσον αφορά τον χρόνο ομιλίας. Μπορείς δηλαδή να φτάσεις τα 360' ανά 30 ημέρες με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Σωστά;

Με τα data πως ακριβώς παίζει ο βάτραχος;

Εγώ βάζω 10€ και παιρνω μπονους ανανέωσης 1,5gb για έναν μηνα. Εχω περάσει το 12μηνο.

2 minutes ago, kmpatra said:

Κανείς όμως δεν μου απαντάει επί της ουσίας σε αυτό που ρωτάω στα δύο προηγούμενα post μου.  Θυμάμαι παλιά ότι δεν υπήρχε υποχρέωση ανανέωσης για να πάρεις αυτά τα 120'. Το link όμως τώρα λέει άλλα. Και ξαναρωτάω έχει αλλάξει κάτι?

Για να το λέει το λινκ, προφανως αλλαξε. 

29 minutes ago, kmpatra said:

Για αυτό που λες στην πρώτη παράγραφο και εγώ αυτό ήξερα. Στο link όμως που έβαλα παραπάνω τώρα γράφει άλλα. Ότι ζητάει ανανέωση για να τα δώσει. Λάθος το καταλαβαίνω?

Για να πάρεις τα μπόνους ανανέωσης, χρειάζεται ανανέωση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για τα data το μπόνους ξεκινά από 1.5gb στις online ανανεώσεις από 10€. Με τους υπόλοιπους τρόπους ανανέωσης (κατάστημα/16ψήφιος κωδικός) δίνει 500mb επιτόπου και άλλα 500mb απο την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: επίσης με κάθε ανανέωση 10€ παιρνω 600 λεπτά προς φρογκ και υπάρχουν ακόμη 600' διαθέσιμα στο ίδιο μέρος που έγραψα για τα 60' προς όλους (και παλι πρεπει να ενεργοποιηθούν πριν κλείσει ο μήνας) 

1 minute ago, kmpatra said:

Για τα data το μπόνους ξεκινά από 1.5gb στις online ανανεώσεις από 10€. Με τους υπόλοιπους τρόπους ανανέωσης (κατάστημα/16ψήφιος κωδικός) δίνει 500mb επιτόπου και άλλα 500mb απο την εφαρμογή.

Αυτό καταλαβαίνω και γω (δεν έχω ανανεώσει ποτέ από κατάστημα). 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τελικός στο μπάσκετ κι όχι μηνιαία ανανέωση πακέτου, πάλι δεν θα έφτανε ο χρόνος να ανατραπεί το σκορ, το παιχνίδι θα είχε ήδη κριθεί...

 

Θα επικοινωνούμε μετά με την υποστήριξη για να διορθωθεί κάποιο πραγματικό και άδικο λάθος, και θα μας γράφουν στα @@ τους ακόμη και οι σλαβόφωνες τηλεφωνήτριες (που έτσι κι αλλιώς δηλαδή)...

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...