Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρίς να είμαι "παιδί":

1) Πάτα ##002# στο τηλέφωνο με τη sim μέσα και κλήση από αυτήν.

2) Μπες στο cosmote.gr βάζοντας username + password που αντιστοιχεί στο Cosmote Id σου όπου έχεις εντάξει αυτή την sim

Και από τις "Άλλες Υπηρεσίες" στην συγκεκριμένη sim , "αγόρασε" είτε το "ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα" είτε το χωρίς ενημέρωση του καλούντα.

Εάν δε "πιάσει" με αυτό τον τρόπο εκείνο που επιθυμείς, τότε μόνο με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών 1299 (ή 697 100 1299) από Frog κινητό : € 0,19/κλήση.

2 ώρες πριν, rigas8279 said:

Ξέρει κάποιο παιδί να μου πει πώς ενεργοποιώ την ειδοποίηση κλήσεων , το κινητό μου ξεκιναει απο 6945

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, hercoulis said:

🤔🤔

B66D9409-4398-4343-AC47-C99B36157C36.jpeg

6353D13F-2E23-4A85-883F-8336B19F2483.png

Σημερινό μνμ

Σε όλους μας έρχονται τις τελευταίες ημέρες τέτοια μηνύματα. Αρκεί να διαβάσεις την τελευταία πρόταση του μηνύματος για να καταλάβεις ότι είναι συστημικό πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

🤔🤔

B66D9409-4398-4343-AC47-C99B36157C36.jpeg

6353D13F-2E23-4A85-883F-8336B19F2483.png

Σημερινό μνμ

Μάλλον σου εληξαν καπια Mb απο δωρεαν πακετα, και εμεναν αυτα που εχεις.

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Εκανε καποιος την 8€ ανανέωση να μας πει αν δινει τα 600' προς frog και τους 3200 πόντους προς box ;

Link to comment
Share on other sites

Εκανε καποιος την 8€ ανανέωση να μας πει αν δινει τα 600' προς frog και τους 3200 πόντους προς box ;
Μόλις έκανα ανανέωση με 8€. Τα 600' προς frog τα δίνει.
Για το box δεν έχω απάντηση γιατί δεν ασχολούμαι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μαζέψει ένα υπόλοιπο 30 ευρώ στο βάτραχο της φουκαριαρας της μάνας μου

Σκέφτομαι να το κάνω wu και να μεταφέρω τα χρήματα στα ανηψακια μου

Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

Έχω μαζέψει ένα υπόλοιπο 30 ευρώ στο βάτραχο της φουκαριαρας της μάνας μου

Σκέφτομαι να το κάνω wu και να μεταφέρω τα χρήματα στα ανηψακια μου

Το έχει δοκιμάσει κανείς;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Κόστος 3 ευρώ να γίνεις wu και 0.20€ ανά μεταφορά χρημάτων. Θέλει να έχεις κάνει ανανέωση τουλαχιστον 20€ τους τελευταίους 4 μήνες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κόστος 3 ευρώ να γίνεις wu και 0.20€ ανά μεταφορά χρημάτων. Θέλει να έχεις κάνει ανανέωση τουλαχιστον 20€ τους τελευταίους 4 μήνες. 
ναι αυτά τα γνωρίζω και τα καλύπτω,

Το υπόλοιπο δεν με ενδιαφέρει αλλά δεν θέλω να πάει τζαμπα

Σκέφτομαι την voda
Το liquid που έχω στο δικό μου νούμερο βλέπω να συμφέρει καλύτερα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, HEO said:

ναι αυτά τα γνωρίζω και τα καλύπτω,

Το υπόλοιπο δεν με ενδιαφέρει αλλά δεν θέλω να πάει τζαμπα

Σκέφτομαι την voda
Το liquid που έχω στο δικό μου νούμερο βλέπω να συμφέρει καλύτερα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Για τη voda θα συνεχίσουμε τη συζήτηση στο τοπικ του cu. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Pppe said:

Χωρίς να είμαι "παιδί":

1) Πάτα ##002# στο τηλέφωνο με τη sim μέσα και κλήση από αυτήν.

2) Μπες στο cosmote.gr βάζοντας username + password που αντιστοιχεί στο Cosmote Id σου όπου έχεις εντάξει αυτή την sim

Και από τις "Άλλες Υπηρεσίες" στην συγκεκριμένη sim , "αγόρασε" είτε το "ειδοποίηση κλήσεων με ενημέρωση του καλούντα" είτε το χωρίς ενημέρωση του καλούντα.

Εάν δε "πιάσει" με αυτό τον τρόπο εκείνο που επιθυμείς, τότε μόνο με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών 1299 (ή 697 100 1299) από Frog κινητό : € 0,19/κλήση.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση , για την πρώτη επιλογή δεν βρήκα το σχετικό μενού . Μετά απο επικοινωνλια μαζί τους μου είπαν δεν διατίθεται σε frog. Και 'οταν τους είπα σε άλλο νουμερο ιχύει η ειδοποίηση, μου απάντησαν αυτήν την ενημέρωση έχουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν υπάρχει σχετική επιλογή στο μενού? Πατάς τον κωδικό στο dialer.

Δοκίμασε να μιλήσεις με άλλο πρόσωπο στην εξυπηρέτηση μήπως σε βοηθήσει

Update ρίξε μια ματιά και εδώ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/774219-cosmote-ειδοποίηση-κλήσεων/

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είπα καλά εννούσα στο cosmoteid δεν βρηκα επιλογή "άλλες υπηρεσίες".

Πάντως μίλησα μεσω chat απο το app της cosmote και μου του έφτιαξαν αμέσως. Είναι που θα πέσεις...

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 3:22 ΠΜ, runner70 said:

Εκανε καποιος την 8€ ανανέωση να μας πει αν δινει τα 600' προς frog και τους 3200 πόντους προς box ;

ΔΕ δίνει πόντους BOX η 8Ε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 3:22 ΠΜ, runner70 said:

Εκανε καποιος την 8€ ανανέωση να μας πει αν δινει τα 600' προς frog και τους 3200 πόντους προς box ;

 

On 18/3/2023 at 11:51 ΠΜ, noisex said:

Μόλις έκανα ανανέωση με 8€. Τα 600' προς frog τα δίνει.
Για το box δεν έχω απάντηση γιατί δεν ασχολούμαι.

 

2 ώρες πριν, Pppe said:

ΔΕ δίνει πόντους BOX η 8Ε κάρτα.

Ναι εβαλα και εγω σημερα το πρωι, πήρα τα 600' προς frog αλλά δεν έδωσε τους πόντους για box. Πρέπει να το διορθώσουν να το γράφει για ανω των 10€.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, runner70 said:

 

 

Ναι εβαλα και εγω σημερα το πρωι, πήρα τα 600' προς frog αλλά δεν έδωσε τους πόντους για box

Επειδή και το 2015 πριν τις εκλογές κωλυσιέργησαν την εφαρμογή αύξησης ευρώ και μείωσης διάρκειας υπολοίπου στην κάρτα (ήταν ακόμη 5Ε και 6μηνο) και επίκεινται εκλογές (με όσα έχουν συμβεί), ΜΗ πιαστείτε ΚΑΙ ΠΑΛΙ κότσοι με όσα "υπόγεια" γίνονται στον "οικονομικό" τομέα (πχ "για νέους" ή μείωση σε 8Ε κάρτα: ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ενώ η τάση είναι άλλη),

ΚΑΘΩΣ μετά τις εκλογές ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ θα επανέλθουν (ξανά αύξηση ευρώ περαιτέρω και μείωση διάρκειας υπολοίπου).

ΜΗ ΠΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΟΤΣΟΙ, ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΓΟΡΕΣ ΜΕΡΙΔΙΩΝ ΜΕΤΟΧΩΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΣΕ ΣΑΒΟΥΡΟΚΑΝΑΛΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ.

ΜΗ ΛΕΤΕ ΜΕΤΑ (πχ 2025).........να είστε προετοιμασμένοι ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (εκλογές 2023).

Link to comment
Share on other sites

Ααα γι' αυτό έγιναν οι μειώσεις.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι ΜΟΝΟ η αρχή:
"ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ"._

 

Όποιος ΔΕ "διδάσκεται", ΑΣ παθαίνει αιωνίως......Και στις επόμενες γενιές που πια ο συγκεκειμένος δε θα ζει.

 

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

1€ επιστροφή σε ποντους για box δίνονται πλέον από 12€ και πάνω ανανέωση. Οι επιλογές ανανέωσης πλέον είναι 8 12 15 20 εκτός εάν δεν έχει ανανεώσει την εφαρμογή κάποιος και δείχνει ακόμα το δεκάευρο αλλά δεν ξέρω τι δίνει εκεί πλέον

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

1€ επιστροφή σε ποντους για box δίνονται πλέον από 12€ και πάνω ανανέωση. Οι επιλογές ανανέωσης πλέον είναι 8 12 15 20 εκτός εάν δεν έχει ανανεώσει την εφαρμογή κάποιος και δείχνει ακόμα το δεκάευρο αλλά δεν ξέρω τι δίνει εκεί πλέον

Με payzy συνεχίζει να δίνει 4€ επιστροφή 

Link to comment
Share on other sites

Πολύς κόσμος την έβγαζε 3 μήνες με 10 ευρώ, και καλά κάνανε μείωση, απο 10 στα 8 ευρω η ανανέωση, αλλα στην ουσία κάνανε αύξηση

Link to comment
Share on other sites

1€ επιστροφή σε ποντους για box δίνονται πλέον από 12€ και πάνω ανανέωση. Οι επιλογές ανανέωσης πλέον είναι 8 12 15 20 εκτός εάν δεν έχει ανανεώσει την εφαρμογή κάποιος και δείχνει ακόμα το δεκάευρο αλλά δεν ξέρω τι δίνει εκεί πλέον
Υπάρχει ακόμη κανονικά κι η επιλογή ανανέωσης με 10€, ή οποία δίνει ότι έδινε (1.5 gb για 30 μέρες). Κι η εφαρμογή μου είναι ενήμερη.
Πολύς κόσμος την έβγαζε 3 μήνες με 10 ευρώ, και καλά κάνανε μείωση, απο 10 στα 8 ευρω η ανανέωση, αλλα στην ουσία κάνανε αύξηση
Τί εννοείς; Με ποιά λογική θεωρείς ότι έκαναν αύξηση;
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Με ποιά λογική θεωρείς ότι έκαναν αύξηση;
Με την έννοια ότι όταν έβαζες 10 ευρώ περίσσευαν μέσα 9.09 οπότε έβγαζες τρεις μήνες στο πακέτο των 3.02 τώρα που καταργήθηκε η δεκάρα ανανέωση.. με 8 ευρώ ουσιαστικά βγάζεις δύο μήνες ενώ άμα βάλεις 12 περισσεύουν χρήματα μέσα
Επίσης η οχτάρα ανανέωση και το 7.20€ πακέτο είναι αντιγραφή από το αντίστοιχο πακέτο του nova free2go... Μόνο που εκεί η ανανέωση είναι από 1 ευρώ και μία χαρά μπορείς να βάλεις 10 ευρώ ενώ στο frog δεν μπορείς πια 10 ευρώ. Κατά τα άλλα προσωπική μου άποψη ότι συνεχίζει να συμφέρει το frog παρά το nova

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bbbb said:

Με την έννοια ότι όταν έβαζες 10 ευρώ περίσσευαν μέσα 9.09 οπότε έβγαζες τρεις μήνες στο πακέτο των 3.02 τώρα που καταργήθηκε η δεκάρα ανανέωση.. με 8 ευρώ ουσιαστικά βγάζεις δύο μήνες ενώ άμα βάλεις 12 περισσεύουν χρήματα μέσα
Επίσης η οχτάρα ανανέωση και το 7.20€ πακέτο είναι αντιγραφή από το αντίστοιχο πακέτο του nova free2go... Μόνο που εκεί η ανανέωση είναι από 1 ευρώ και μία χαρά μπορείς να βάλεις 10 ευρώ ενώ στο frog δεν μπορείς πια 10 ευρώ. Κατά τα άλλα προσωπική μου άποψη ότι συνεχίζει να συμφέρει το frog παρά το nova

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Σ' εμένα πάντως μου βγάζει κανονικά τη επιλογή των 10€

IMG_20230319_192027.jpg

2 ώρες πριν, kmpatra said:

1€ επιστροφή σε ποντους για box δίνονται πλέον από 12€ και πάνω ανανέωση. Οι επιλογές ανανέωσης πλέον είναι 8 12 15 20 εκτός εάν δεν έχει ανανεώσει την εφαρμογή κάποιος και δείχνει ακόμα το δεκάευρο αλλά δεν ξέρω τι δίνει εκεί πλέον

 

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα εγω μαλλον απο τα αντίστοιχα της εφαρμογής κοσμοτε και wu οπου δεν υπάρχει 10ευρη μετα την ανανέωση της εφαρμογής.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...