Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πήγα στο κατάστημα και έκανα φορητότητα απευθείας στην frog apo Q

μου είπε να βάλω 12 € τα οποία μπήκαν όλα μέσα στο νούμερο και μετά από λίγο κάνα τέταρτο εμφανίστηκαν όλα στο app και ήρθαν τα μυνήματα

από ότι φάνηκε δεν χρειάζονται τα 12 € μπορείς να κάνεις και ανανέωση μετά

εγώ κάνω με payzy και περνώ δίπλα μπόνους

μου το έβαλε απευθείας στο cosmote one η υπάλληλος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, costasibiza84 said:

εγώ πήγα στο κατάστημα και έκανα φορητότητα απευθείας στην frog apo Q

μου είπε να βάλω 12 € τα οποία μπήκαν όλα μέσα στο νούμερο και μετά από λίγο κάνα τέταρτο εμφανίστηκαν όλα στο app και ήρθαν τα μυνήματα

από ότι φάνηκε δεν χρειάζονται τα 12 € μπορείς να κάνεις και ανανέωση μετά

εγώ κάνω με payzy και περνώ δίπλα μπόνους

μου το έβαλε απευθείας στο cosmote one η υπάλληλος

Περιοχή; Κατάστημα Κοσμοτε ή Γερμανός;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σε κατάστημα κοσμοτε που έκανα φορητότητα από Q σε cosote, ενημέρωσα τον υπάλληλο οτι θέλω να γίνει φρογκ. Ετσι και εγινε. Μου μετέτρεψε την κάρτα σε φρογκ μέσα από τον υπολογιστή του καταστήματος και τα 12 ευρώ έμειναν μεσα.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, thant said:

Κι εγώ σε κατάστημα κοσμοτε που έκανα φορητότητα από Q σε cosote, ενημέρωσα τον υπάλληλο οτι θέλω να γίνει φρογκ. Ετσι και εγινε. Μου μετέτρεψε την κάρτα σε φρογκ μέσα από τον υπολογιστή του καταστήματος και τα 12 ευρώ έμειναν μεσα.

Περιοχή;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2023 at 3:36 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Θυμάστε το voucher των 15€;

Στο wifigreece είναι η απάντηση!!

Screenshot_2023-03-06-15-35-23-57_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

 

 

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο?

Ειναι νεο νουμερο? Εγω που εχω ηδη frog πως μπορω να το λαβω?

Link to comment
Share on other sites

 
 
Πρωτη φορα το βλεπω αυτο?
Ειναι νεο νουμερο? Εγω που εχω ηδη frog πως μπορω να το λαβω?
Όχι είναι voucher και ναι μπορεί να το παρει ο οποιοσδήποτε με frog!
Μπαίνεις το αγοράζεις (με τα στοιχεία σου κτλ) και μετά από μερικές ώρες ίσως και μέρα ανολογα με τον φόρτο και αν υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες (γιατί αυτό είναι κάρτες που τις ξύνουν αυτοί και σου στέλνουν το voucher) σου στέλνουν στο email τον αριθμό τον περνάς είτε μέσω της εφαρμογής frog είτε σε έναν αριθμό τηλεφωνικά, και μπαίνει το πακέτο κατευθείαν!
https://www.wifigreece.gr/product/frog-mobile-internet-card-15e-unlimited-internet-600-to-all-1200-to-frog/

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Βλέπω ότι είναι μέχρι 13/3 άρα είναι δεν είναι μόνιμο πακέτο, θα δείξει! ec954a35da1ac4ceeda2cd5a839124c8.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2023 at 2:22 ΜΜ, wendel said:

Το COSMOTE One παρέχεται είτε στον ίδιο Πελάτη, εφόσον όλες οι συνδέσεις (Κινητής και Σταθερής) είναι στα στοιχεία του, είτε σε διαφορετικούς Πελάτες εφόσον οι συνδέσεις ανά ζεύγος πελατών έχουν την ίδια διεύθυνση αποστολής λογαριασμών ή ,σε περίπτωση σύνδεσης Καρτοκινητής Τηλεφωνίας, την ίδια διεύθυνση κατοικίας.

 

On 24/2/2023 at 2:50 ΜΜ, alexpef said:

Αν εχει την ιδια διευθυνση κατοικίας δεν υπαρχει προβλημα και ας εχει διαφορετικό ΑΦΜ , το εκανα και γω για τον γιο μου .

 

On 24/2/2023 at 4:29 ΜΜ, tolisfar said:

Αν είναι δηλωμένα στην ίδια διεύθυνση νομίζω γίνεται.Εγω έχω άλλο αφμ από την γυναίκα αλλά έχουμε ίδια διεύθυνση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σήμερα πρόσθεσα στο cosmote one που έχω το σταθερό+1 κινητό frog και το νέο νούμερο frog που έχει ο γιος μου (και φυσικά έχουμε την ίδια διεύθυνση κατοικίας). Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι ότι και στο cosmote app και στο site της cosmote μου γράφει ότι "Δεν έχεις τη δυνατότητα διαχείρισης των συνδέσεων ********* (δηλ. της σύνδεσης του γιου μου που πρόσθεσα) καθώς δεν ανήκουν στο COSMOTE ID σου." 

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Πως θα μπορώ να κάνω πχ Διαχείριση προνομίων; (να έχει κάποια GB δωρεάν κάθε μήνα αφού ανήκει στο cosmote one)

Μήπως φταίει το γεγονός ότι προστέθηκε μόλις πριν απο λίγο στο cosmote one;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα , επρεπε να περάσει ενα 24ωρο , μετά μπήκα απο την εφαρμογή και εγιναν ολα κανονικά , και ελαβα ενα sms επιβεβαιωσης οτι προστέθηκε στο Cosmote one , για τα 1000 λεπτά και τα 2GB .

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Ξέρει κάποιος να μου πει αν κάνω εγγραφή σήμερα π.χ. στην Payzy της cosmote, μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα ή πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες; Και αν κάποιος έχει εμπειρία να μου πει τα απεριόριστα data που δίνει σαν δώρο με την εγγραφή για ένα μήνα, μπαίνουν την ίδια μέρα με την εγγραφή στο κινητό σου; 

Edited by johnnykap1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, johnnykap1 said:

Γειά σας. Ξέρει κάποιος να μου πει αν κάνω εγγραφή σήμερα π.χ. στο Payzy της cosmote, μπορώ να το χρησιμοποιήσω άμεσα ή πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες; Και αν κάποιος έχει εμπειρία να μου πει τα απεριόριστα data που δίνει σαν δώρο με την εγγραφή για ένα μήνα, μπαίνουν την ίδια μέρα με την εγγραφή στο κινητό σου; 

Για τα απεριόριστα λένε ότι δεν τα δίνουν πια..

https://myphone.gr/forum/topic/194934/?do=findComment&comment=7160059

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2023 at 8:03 ΠΜ, gate6 said:

 

 

Πρωτη φορα το βλεπω αυτο?

Ειναι νεο νουμερο? Εγω που εχω ηδη frog πως μπορω να το λαβω?

 

On 11/3/2023 at 8:25 ΠΜ, dimi_1982 said:

Όχι είναι voucher και ναι μπορεί να το παρει ο οποιοσδήποτε με frog!
Μπαίνεις το αγοράζεις (με τα στοιχεία σου κτλ) και μετά από μερικές ώρες ίσως και μέρα ανολογα με τον φόρτο και αν υπάρχουν διαθέσιμες κάρτες (γιατί αυτό είναι κάρτες που τις ξύνουν αυτοί και σου στέλνουν το voucher) σου στέλνουν στο email τον αριθμό τον περνάς είτε μέσω της εφαρμογής frog είτε σε έναν αριθμό τηλεφωνικά, και μπαίνει το πακέτο κατευθείαν!
https://www.wifigreece.gr/product/frog-mobile-internet-card-15e-unlimited-internet-600-to-all-1200-to-frog/

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βλέπω ότι είναι μέχρι 13/3 άρα είναι δεν είναι μόνιμο πακέτο, θα δείξει! ec954a35da1ac4ceeda2cd5a839124c8.jpg

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πράγματι τέλος. Αν δείτε τώρα δίνει αντί των απεριόριστων δεδομένων,40gb..

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 2:06 ΜΜ, akar2015 said:

Έκανα την Κυριακή online αίτηση φορητότητας και σήμερα με πήραν τηλέφωνο για την επιβεβαίωση των στοιχείων. Μου είπαν ότι θα παραλάβω την κάρτα sim την Τρίτη 14/3 και την Πέμπτη 16/3 θα γίνει η ενεργοποίηση. Θα επανέλθω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Τελικά παρέλαβα την κάρτα χθες 13/3 και σήμερα το απόγευμα έγινε η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akar2015 said:

Τελικά παρέλαβα την κάρτα χθες 13/3 και σήμερα το απόγευμα έγινε η ενεργοποίηση.

καλησπέρα φίλε, έκανα φορητότητα το Σάββατο, ως κ σήμερα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων. αποτι καταλαβαίνω απτην περίπτωση σου χρειάζεται κάποιος χρόνος ε?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα φίλε, έκανα φορητότητα το Σάββατο, ως κ σήμερα δεν με έχουν πάρει τηλέφωνο για επιβεβαίωση στοιχείων. αποτι καταλαβαίνω απτην περίπτωση σου χρειάζεται κάποιος χρόνος ε?

Έκανα την αίτηση Κυριακή και με πήραν τηλέφωνο Τετάρτη. Οπότε θα σου τηλεφωνήσουν μάλλον αύριο ή μεθαύριο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 14 ο μήνας και τι κάνανε οι λεβέντες.(wifigreece),

την με 15Ε και unlimited data κάρτα που έληξε στις 13/3, από unlimted πήγε 40GB

όπως και η αμέσως επόμενη με 12Ε από 30GB που ήτανε, πήγε 20!

  ✌ cosmote

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, hercoulis said:

Λοιπόν, 14 ο μήνας και τι κάνανε οι λεβέντες.(wifigreece),

την με 15Ε και unlimited data κάρτα που έληξε στις 13/3, από unlimted πήγε 40GB

όπως και η αμέσως επόμενη με 12Ε από 30GB που ήτανε, πήγε 20!

  ✌ cosmote

για πόσο καιρό ήταν διαθέσιμη η προσφορά unlimited data με 15€?

Link to comment
Share on other sites

Βάζω στου πατέρα μου χτες 10€ κάρτα,του αγοράζω μετά τα 60 λεπτά με τα 3€
Μπαίνω μέσα σήμερα κ βλέπω υπόλοιπο 1€.
Καμιά ιδέα τι μπορεί να έγινε και να εξαφανίστηκε το υπόλοιπο 5ευρο?

Και νομίζω έχει ξαναγίνει κ άλλες φορές.
Απλά τώρα είμαι σίγουρος

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vdeverak said:

Βάζω στου πατέρα μου χτες 10€ κάρτα,του αγοράζω μετά τα 60 λεπτά με τα 3€
Μπαίνω μέσα σήμερα κ βλέπω υπόλοιπο 1€.
Καμιά ιδέα τι μπορεί να έγινε και να εξαφανίστηκε το υπόλοιπο 5ευρο?

Και νομίζω έχει ξαναγίνει κ άλλες φορές.
Απλά τώρα είμαι σίγουρος

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δες μήπως του έρχονται χρεώσιμα σμσ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της cosmote υπάρχει ρύθμιση για φραγή πενταψήφιων υψηλής χρέωσης. Αλλά πρώτα θα πρότεινα να βρεις το πρώτο sms πού ήρθε στο οποίο αναφέρεται ο τρόπος διαγραφής από την υπηρεσία και έπειτα να κάνεις το μπλοκάρισμα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vdeverak said:

Ωχ σωστά.
Στα οποία τι κάνουμε για να τα ξεφορτωθουμε;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

E-mail διαμαρτυρίας στην κοσμοτε με φανερή κοινοποίηση σε ΕΕΤΤ και γενική γραμματεία καταναλωτή. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν την είχα ενεργοποίησει αυτή τη φραγη απ το app της cosmote
Σας ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...