Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, green dragon said:

Μπήκα για πρώτη φορά στο νήμα του βάτραχου και θα το παρακολουθήσω λίγο για να καταλάβω πως λειτουργεί, γιατί δεν έχω ιδέα.

Μου κίνησε την περιέργεια η παρατήρηση του φίλου μας @Mobilerasστο άλλο νήμα, ότι με ανανέωση 10 ευρώ, παίρνεις 360' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 1,5 gb για 1 μήνα. Πώς γκέγκεν αυτό;

Αγοράζεις 3 πακετα των 3,02€ που δίνουν 60+60 λεπτα για 1 μήνα όλη την 1η και 3η εβδομάδα και το 1,5gb είναι δωρεάν bonus ανανέωσης των 10€. Συνολο κόστος 9,06€ (όταν βάζεις 10€ στον βατραχο, μπαίνουν καθαρά 9,09€) 

 

7 minutes ago, pexths said:

νούμερο που ήταν what's up και δεν ανανεωνα ποτέ, μου έστελναν 5 ευρώ ανά 2 μήνες, το έκανα frog.
σε 10 μέρες λήγει το υπόλοιπο και προσπάθησα να μεταφέρω από what's up 5 ευρώ αλλά έλαβα το εξής μήνυμα:O ΣYNΔPOMHTHΣ 6971****** ΔEN MΠOPEI NA ΔEXTEI XPONO OMIΛIAΣ.

κάνω κάτι λάθος? πρέπει να ανανεώσω κανονικά με κάρτα επειδή μεταφέρθηκα στο frog για να μπορέσει να δέχεται πλέον ο αριθμός μεταφορά χρόνου ομιλίας?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο φρογκ δεν γίνεται μεταφορά υπόλοιπου σε άλλο αριθμό, ουτε δέχεται μεταφορά υπόλοιπου από άλλον αριθμό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ και τους 2, μια σοβαρότατη λεπτομέρεια την οποία δεν γνώριζα

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, tempo said:

έχουν περάσει 2 ημέρες απο τότε που έκανα την αίτηση (μέσω του site) μεταφοράς απο Q σε frog αλλά τηλεφώνημα δεν έχω λάβει.....μήπως έχετε κάποιο τηλ. επικοινωνίας ή email να πάρω για να δω τι γίνεται;

Το ίδιο έπαθα κι εγω. 

ειχα κανει αίτηση αλλά δεν ανταποκρίθηκαν, πηρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων cosmote, μετα απο λίγο με πήραν απο ενα συμβατικό σταθερό, εκανα ξανα την αίτηση τηλεφωνικώς (Πέμπτη ή Παρασκευή 24/2). Τετάρτη 1/3 ήρθαν οι κάρτες με κούριερ, εστειλα τα εντυπα υπογεγραμμένα, και την επόμενη μερα τα παρέλαβαν πρωι και το βράδυ είχε γίνει ήδη η μετάβαση.

Η Frog δινει σαν νουμερο επικοινωνιας το 6971001299, αλλά οταν παω σπιτι θα μπορεσω να σου πω το ακριβές νούμερο (που κρατησα για τις επομενες γραμμες που θα μεταφέρω), αν δεν εξυπηρετηθείς με τα παραπάνβω

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, tempo said:

έχουν περάσει 2 ημέρες απο τότε που έκανα την αίτηση (μέσω του site) μεταφοράς απο Q σε frog αλλά τηλεφώνημα δεν έχω λάβει.....μήπως έχετε κάποιο τηλ. επικοινωνίας ή email να πάρω για να δω τι γίνεται;

Σε αυτό το τηλέφωνο πάρε 2108006300

Link to comment
Share on other sites

τα λεπτα ομιλιας κ τα μβ...μεταφερονται απο μηνα σε μηνα η ληγουν μολις περασουν 30 μερεςς απτην ανανεωση?

Edited by kle750
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kle750 said:

τα λεπτα ομιλιας κ τα μβ...μεταφερονται απο μηνα σε μηνα η ληγουν μολις περασουν 30 μερεςς απτην ανανεωση?

Εαν αγορασεις ακριβως το ιδιο πακετο πριν ληξει αυτο που εχεις θα παρει παραταση αλλες 30 μερες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τα:

1) 500ΜΒ απο καρτα σε καταστημα Cosmote ΔΕΝ παρατεινονται με τα extras 500MB απο το app frog

2) 600' προς frog απο καρτα ΔΕΝ παρατεινονται με τα extras 600' προς frog απο το app frog

3) 60' προς ολους με min 3' χρεωση απο ενεργοποιηση νεου frog (καθε μηνα, με διαρκεια αποδοσης τους πρωτους 12 μηνες) ΔΕΝ παρατεινονται ουτε με τα extras 60' προς ολους απο το app frog (λογω ενεργοποιησης νεου frog), ουτε με τα 60' προς ολους του επομενου μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 1,5gb μπόνους ονλαιν ανανέωσης ανανεώνονται για 1 μήνα εάν κάνεις ανανέωση πριν λήξει το συγκεκριμένο μπόνους και προστίθενται +1,5gb 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

όταν γυρίσω από frog σε what's up η το αντίθετο τα χρήματα δεν χάνονται σωστά; Μονο ότι πακέτο έχεις ενεργοποίησει έτσι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tolisfar said:

όταν γυρίσω από frog σε what's up η το αντίθετο τα χρήματα δεν χάνονται σωστά; Μονο ότι πακέτο έχεις ενεργοποίησει έτσι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σωστά, αλλά η κάθε αλλαγή κοστιζει 3 ευρω. νομίζω οτι η πρωτη αλλαγή ειναι δωρεαν. Στειλε δωρεαν σμσ ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και θα σου ερθει σμσ που θα λεει τις χρεωσεις.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

σωστά, αλλά η κάθε αλλαγή κοστιζει 3 ευρω. νομίζω οτι η πρωτη αλλαγή ειναι δωρεαν. Στειλε δωρεαν σμσ ΑΛΠΑΚ ή ALPAK στο 1314 και θα σου ερθει σμσ που θα λεει τις χρεωσεις.
Ναι αυτο το γνωρίζω. Φαντάζομαι δεν αλλάζει κάτι επειδή είναι στο cosmote one τα νούμερα και έχω προσφορές 1000'+10€. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tolisfar said:

Ναι αυτο το γνωρίζω. Φαντάζομαι δεν αλλάζει κάτι επειδή είναι στο cosmote one τα νούμερα και έχω προσφορές 1000'+10€. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για τις προσφορές cosmote one δεν γνωρίζω τι γίνεται. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για τις προσφορές cosmote one δεν γνωρίζω τι γίνεται. 
Το πολύ να ρωτήσω καλού κακού (τηλεφωνικά)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tolisfar said:

Το πολύ να ρωτήσω καλού κακού (τηλεφωνικά)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και στο messenger εαν σε βολεύει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και στο messenger εαν σε βολεύει. 
ίσως καλύτερα.Και δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, tolisfar said:

ίσως καλύτερα.Και δωρεάν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

και μπορείς να το κάνεις και σκρηνσοτ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tolisfar said:

Ναι αυτο το γνωρίζω. Φαντάζομαι δεν αλλάζει κάτι επειδή είναι στο cosmote one τα νούμερα και έχω προσφορές 1000'+10€. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό όταν το μάθεις πες μας να ξέρουμε και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tsino said:

πως τους βρίσκεις στο messenger?

https://www.facebook.com/frogmob/

και στείλε μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Εγω στης cosmote το messenger μπήκα και περιμένω νέα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό όταν το μάθεις πες μας να ξέρουμε και εμείς.
τελικά δεν περίμενα καν έστειλα μήνυμα αλπακ σε wu και μια χαρά είναι οι προσφορές όλες μέσα. Και στέλνω και τα χρήματα της προσφοράς σε άλλο νούμερο της οικογένειας

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε frog γινεται απευθειας η πρωτα γινεται cosmocarta και μετα με μνμ γινεται frog ;
Γίνεται αμεσα η υπάρχει χρονική περιοδος αλλαγης ;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alexpef said:

Φορητότητα σε frog γινεται απευθειας η πρωτα γινεται cosmocarta και μετα με μνμ γινεται frog ;
Γίνεται αμεσα η υπάρχει χρονική περιοδος αλλαγης ;

Όσοι το έκαναν ονλαιν είπαν ότι εγινε φρογκ απευθείας. Όσοι το έκαναν σε κατάστημα, κάποιοι είπαν απευθείας κάποιοι όχι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...